KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pumpice za izmizanje mleka

+23
Marie
Tinche
mamajednogprinca
noja
brinbili
Mrvica
Tanja83
natalija
Botox
buby
dr mali pariz
Orline
maus
MARA
dragmilk
Marija86
zoxa
lena
Milijana
penelope
medolino
Mirjana
Mali Princ
27 posters

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Mirjana 13/5/2012, 23:30

Mili, ja se divim tvojoj opuštenosti i jako bi želela da budem takva, ali sebe ne mogu slagati. Nadam se da ću bar do nekle korigovati tu opsesivnu potrebu za sterilnim. Nadam se!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dragmilk 14/5/2012, 00:34

Ja sam se u bolnici cedila rucnom Avent pumpom, jer su moje bebe bile u inkubatoru, pa mi ih nisu donosili da sisaju, sestrama sam davala mleko u njihovim sterilisanim metalnim casama, a one su mojim bebama davale to mleko kasicicom. Pumpu sam prala vrelom vodom.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od MARA 14/5/2012, 07:21

Ja koristila ovu aventovu rucnu i prezadovolja sam
Posle mene je koristile sestra od mm i sad moja rodjena sestra i kazu to ih je spaslo.
U porodilistu u Sistini svako dobija elektricnu i ja probala i mnogo bre brzo vuce bradavicu a svako ko je probao zna koliko je to bolno bar prvih 20-ak dana.Cimerka elektricnom raskrvari bradavicu,dobije temperaturu i naravno odustane od dojenja.
I ja vise ne sterilisem bocce,a jesam nekada kao Mira gledala da budu sterilne i da ih nista i niko ne dotakne.sad se peru u masini i ona ih mnogo bolje ispere no ja rucno,cetkom i glupostima.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dragmilk 14/5/2012, 08:07

Ja sam se cedila rucnom Aventovom i elektricnom Medelom i efekat vucenja bradavica je isti ovako i onako, ispocetka malo boli, posle oguglas. Nisam imala pucanje bradavica ni u jednom ni u drugom slucaju, u oba slucaja napravi se vakuum koji vuce i izduzuje bradavicu. Kod elektricne pumpe Medela swing je moguce uticati na jacinu vakuuma. Ovo pisem iz licnog iskustva. Cedim se vec 4 meseca, svaki dan 2-3 puta dnevno. Meni je vreme od presudnog znacaja jer imam blizance, pumpu mi je kupio muz, videvsi koliko mi vremena treba da se iscedim rucnom pumpom. Sa Medelom sam se preporodila
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od lena 14/5/2012, 10:51

dragmilk ::Ja sam se u bolnici cedila rucnom Avent pumpom, jer su moje bebe bile u inkubatoru, pa mi ih nisu donosili da sisaju, sestrama sam davala mleko u njihovim sterilisanim metalnim casama, a one su mojim bebama davale to mleko kasicicom. Pumpu sam prala vrelom vodom.

E, i ja sam kao Dragmilk vrelom vrelcijatom vodom u porodilistu prala pumpicu. Doduse, meni nije sluzila da to mleko dajem bebi nego da "razradim" dojke, da krene mlekce...

Verujem da je sa blizancima ipak drugacije, bitno je i vreme, ma sve pa je i pumpica utoliko potrebnija... Lakse je nama sa jednim detetom...

Dragmilk, ajd postavi sliku, ako imas vremena, te svoje elektricne...
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od maus 14/5/2012, 12:17

Ja sam aventinu pumpicu sasvim slucajno dobila, tj. greskom. Posto sam vec osvojila nagradu u casopisu Moja beba i to pumpicu za izvlacenje slina, oni su mi celih 9 meseci kasnije poslali umesto te pumpice, aventinu pumpicu za rucno izvlacenje mleka v Prosledila sam je Maji 76 koja ju je mozda 3 ili 4 puta koristila. Ako je neka od vas zeli moze biti vasa. Samo se javite Very Happy
I ja kao i Mili. Mozda sam prvih 10-ak dana otkuvavala flasice pa sam batalila. Samo sam ih prala cetkom i jednom kapi deterdzenta za sudove i dobro isprala.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Orline 14/5/2012, 12:36

Super tema Very Happy
Nadam se da će mi tebati, tj. nadam se da nije svo tkivo dojki prešlo iz žlezdanog u masno tkivo, kao što se dešava u kasnijim godinama, do pre pet godina ga je bilo i više nego dovoljno, sad sa 40 videćemo.

Ko ?no postavi temu da ispravi ovaj naslov, bode mi ovo drugo i oči Razz
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Mirjana 14/5/2012, 13:31

orline ::
Ko ?no postavi temu da ispravi ovaj naslov, bode mi ovo drugo i oči Razz
Мислим да је Принц Laughing
Видиш ли ти Орлић како се оне шале самном? Нико није стерилисао флашице, само су их откувавале, прале у машини за судове.....
Па, нисте ваљда мислиле да ћу их ја гурати у неразређени доместос  b
Пошто сам имала прилику да лежим у болници пре неки дан, свесна сам чињенице да вреле воде код нас нема, а немаш где ни одложити своју гардеробу, пешкир, итд. кад се тушираш. Значи, мм ће имати ту свету дужност да бар једном дневно опере пумпицу.
Е сад једно још озбиљније питање. Шта мислите, да ли да купим пумпицу пре порођаја, ако нисам сигурна да ћу уопште имати млека?
Наравно, надам се да ћу га имати, али ко то може да ми гарантује?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dragmilk 14/5/2012, 14:32

Mirjana ::
orline ::
Ko ?no postavi temu da ispravi ovaj naslov, bode mi ovo drugo i oči Razz
Мислим да је Принц Laughing
Видиш ли ти Орлић како се оне шале самном? Нико није стерилисао флашице, само су их откувавале, прале у машини за судове.....
Па, нисте ваљда мислиле да ћу их ја гурати у неразређени доместос  b
Пошто сам имала прилику да лежим у болници пре неки дан, свесна сам чињенице да вреле воде код нас нема, а немаш где ни одложити своју гардеробу, пешкир, итд. кад се тушираш. Значи, мм ће имати ту свету дужност да бар једном дневно опере пумпицу.
Е сад једно још озбиљније питање. Шта мислите, да ли да купим пумпицу пре порођаја, ако нисам сигурна да ћу уопште имати млека?
Наравно, надам се да ћу га имати, али ко то може да ми гарантује?

Nemoj, Miro, kupovati pre porodjaja. Mleko, ako ga ima krene 3-4 dana posle porodjaja. Ako ga budes imala mozes dojke i rukom da cedis u neku posudu, par dana, cisto da bi izbegla upalu dojki. Kod mene u ZR, ginekolog u viziti, drugi dan, masira dojke i blago ih stisne da vidi da li mleko ide i onda posavetuje da li da se cedis ili ne.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Marija86 14/5/2012, 14:36

Miro ja sam suprotnog misljenje od dragmilk..mislim da treba da je kupis,meni je trebala u porodilistu a jedna zena do mene je nije imala i desilo se da su joj se grudi upalile...naravno krivica je na onima koji nisu hteli da joj pokazu sta da radi a njena je sto muzu kad vec nije unapred kupila javila da joj kupi yes ja sam za to da sve treba imati nikada ne znas sta moze da se desi yes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dragmilk 14/5/2012, 14:58

Marija86 ::Miro ja sam suprotnog misljenje od dragmilk..mislim da treba da je kupis,meni je trebala u porodilistu a jedna zena do mene je nije imala i desilo se da su joj se grudi upalile...naravno krivica je na onima koji nisu hteli da joj pokazu sta da radi a njena je sto muzu kad vec nije unapred kupila javila da joj kupi yes ja sam za to da sve treba imati nikada ne znas sta moze da se desi yes

Moguce je, ali masa zena u bolnici nema pumpicu, donose im bebe da sisaju, pa im se ne upale dojke. E, sad, bolje bi bilo da je ima, ali sta da radi ako joj mleko ne ide, a ona dala 6000 za rucnu Avent -15000 din za elektricnu pumpicu. Najbolje bi bilo da se od nekog pozajmi, pa da se vidi da li mleko ide i da li beba sisa, pa pumpica nije potrebna. Moje bebe su bile u inkubatoru, mesec dana ranije su se rodile, i njihova pluca nisu imala kapacitet dovoljan da izvuku mleko iz dojke, zato sam ja morala da nabavim pumpu. Ja nisam imala pumpicu 5 dana od porodjaja, kad mi je mm doneo rucnu Avent, koju mi je pozajmila koleginica. Kad su mi rekli da mi mleko krece, 3 dna posle porodjaja, ja sam rukom cedila koliko sam mogla 5-6 puta dnevno i dojke mi se nisu upalile. Babicu treba zamoliti da objasni kako se dojka masira i cedi i svaka ce da objasni pogotovo ako je prva trudnoca. Sve zavisi kojom brzinom mleko krece. Doduse, ja sam imala skoro 37 godina kad sam se porodila, pa mi je mleko sporije nadolazilo. Moguce je da kod mladjih zena mleko naglo krene, pa lakse dodje do upale, ako se ne cede ili ako im bebe ne sisaju. Ja sam bila u bolnici 11 dana posle porodjaja, tri cimerke sam ispratila, jer se posle treceg dana izlazi ako je sve ok. Dve nisu imale pumpicu, bebe su im sisale i one su se rukom cedile posle podoja. Treca je imala pumpicu, ali i uvucene bradavice, pa joj je i pumpica slabo pomagala, ali dovoljno da joj se ne upale dojke. Sve je to indivualno, nekome mozda mleko krene prvog dana posle porodjaja, pa dok se zena snadje dojke se upale.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Mirjana 14/5/2012, 15:10

Dragmilk i Marija, puno vam hvala na odgovorima love cvet
Ja ću odabrati pumpicu i rezervisati je, pa će mi je sestra kupiti, oprati i doneti ako zatreba.
Mojima je već dostavljen raspored dežurstva Laughing
Sestra će doći tog dana kad ja ulazim u bolnicu i biće tu desetak dana. Onda dolazi mama, pa mlađa sestra, pa brat, pa tetka. To je ukupno 50 dana. Ako sve bude u redu, tetku vozimo kući, a mi nastavljamo za Bosnu da svekra upoznamo sa unukom!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Milijana 14/5/2012, 19:19

Cekaj bre Miro! Daj mi raspored kad je S kod tebe? Nemoj da idem dlakava na more affraid
Inace, Marija, sve treba imati unapred ako imas visak para... ja pumpicu nisam imala prvi put dok nisam dosla kuci, prvi porodjaj i CR i mleko krene tek posle 3-4 dana, ko sto rece Dragmilk, a drugi put je Milena odmah pocela da sisa...
Miro, ti lepo izaberi gde i koju da ti kupe, pa lako ce da je uzmu i donesu ako zatreba...

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Mirjana 14/5/2012, 19:25

Mili  b Sutra bi trebalo da znam tačno. Negde u večernjim satima ću objaviti, ako dr bude hteo da se dogovara oko toga, a mislim da neće imati izbora ako misli da primi još pacijenata posle mene.
Poneću i stiropor ako treba, da sednem ispred ordinacije  b  b  b
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Orline 14/5/2012, 19:44

Ih, miro, domestos Laughing Laughing Laughing

Ja pojma nemam kako ću, valjda će mi doći iz donjeg doma u gornji u trećem trimestru da razmišljam i ja o takvim stvarima.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Mirjana 14/5/2012, 19:53

Ha ha ha lol! Iz donjeg u gornji f
Dakle, ako mleko može stajati neko vreme i na sobnoj temperaturi, cenim da je dovoljno da se pumpica jednom dnevno steriliše. Npr, posle večernjeg izmuzanja/izmazanja predam je mužiću, on je ubaci u mašinu za suđe i ujutru donese.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dr mali pariz 14/5/2012, 22:30

Sad videh temu. Dboila od Lene ručnu Aventovu...pisaću vam utiske lol!
nadam se da ću njom moći mnogo,ali ako ne bude to išlo, električna će da bane u naš dom, samo tako...Na tolike gluposti u mom životu sam dala 150 evra, a neću na nešto što bi mojim blizancima itekako bilo od značaja.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Marija86 15/5/2012, 08:40

pariz na to sam mislila kada sam rekla da unapred treba imati ..nisam mislila na sve ali na tako vazne stvari mislim da moze da se odvoji... yes
Milijana i meni je mleko krenulo treci dan ali su me grudi jako bolele u porodilistu pa sam koristila i pumpicu...inace jedna pedijatrijska sestra nam je u sobi gledala grudi i rekla da zene koje imaju tamne areole oko bradavica uglavnom odlicno prolaze sa dojenjem yes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dr mali pariz 15/5/2012, 12:18

Marija86 :: da zene koje imaju tamne areole oko bradavica uglavnom odlicno prolaze sa dojenjem Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 561840
Oooooooo, ikz tvojih usta, tamo gde treba! Very Happy Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 275568
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dragmilk 15/5/2012, 12:48

dr mali pariz ::Sad videh temu. Dboila od Lene ručnu Aventovu...pisaću vam utiske lol!
nadam se da ću njom moći mnogo,ali ako ne bude to išlo, električna će da bane u naš dom, samo tako...Na tolike gluposti u mom životu sam dala 150 evra, a neću na nešto što bi mojim blizancima itekako bilo od značaja.

Pari, moze i rucna da posluzi, ako imas neku pomoc oko kucnih poslova. Kad imas blizance koje dojis dok se okrenes, prodje dan, na izmlazanje i hranjenje bebica. Jer se bebe hrane na 2.5-3h. S rucnom pumpicom se isto izmuzes, ali te ruka zaboli, dok nacedis toliko da ti bebe budu site. Nije bio problem u pocetku da se icsedi po 60 ml za svaku bebu. Moje bebe su relativno brzo dosle do 90, pa 120, a sad piju po 160 ml. Sto ti vise mleka treba vreme cedjenja se produzava, jer sto je dojka praznija teze se mleko izvlaci. Bebama se ponude dojke na sisanje, ali posto su dve bebe, uvek moras imati i nesto u flasici, ako jedna ili obe bebe hoce jos. Kad je jedna beba, ona ima dve dojke da sisa i ako je gladna kad posisa iz jedne, mama ce joj ponuditi drugu dojku. Kad su dve bebe, onda se mora imati rezerva, recimo da jedna beba sisa, a druga da dobije iz flasice, pa sledece dojenje obrnuto. Moje bebe nisu mogle da vuku, niti da tim ustascima obuhvate moju bradavicu, koja je narasla kao kvasac posle porodjaja.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dragmilk 15/5/2012, 13:00

lena ::
dragmilk ::Ja sam se u bolnici cedila rucnom Avent pumpom, jer su moje bebe bile u inkubatoru, pa mi ih nisu donosili da sisaju, sestrama sam davala mleko u njihovim sterilisanim metalnim casama, a one su mojim bebama davale to mleko kasicicom. Pumpu sam prala vrelom vodom.

E, i ja sam kao Dragmilk vrelom vrelcijatom vodom u porodilistu prala pumpicu. Doduse, meni nije sluzila da to mleko dajem bebi nego da "razradim" dojke, da krene mlekce...

Verujem da je sa blizancima ipak drugacije, bitno je i vreme, ma sve pa je i pumpica utoliko potrebnija... Lakse je nama sa jednim detetom...

Dragmilk, ajd postavi sliku, ako imas vremena, te svoje elektricne...

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 14052012185



Evo slicice
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dr mali pariz 15/5/2012, 16:25

Da, Dragi, jasno mi je, i to pod uslovom da IMAM uopšte mleka, ili da IMAM DOVOLJNO...tako da bi možda bilo pametno i dohranu nabaviti od starta za sv.sl.
Naravno da ću imati pomoć, ipak nisam toliki supermen.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dragmilk 15/5/2012, 17:47

Pa, trebalo bi dohranu nabaviti cim dodjes kuci s bebama da imas za svaki slucaj, bar jednu kutiju.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od buby 15/5/2012, 17:58

dragmilk ::Pa, trebalo bi dohranu nabaviti cim dodjes kuci s bebama da imas za svaki slucaj, bar jednu kutiju.
yes ...tat je vec unapred kupio aptamil jer koliko se secam to su u porodilistu davali....i ja sam koristila rucnu pumpu tamo pred kraj kad je vec postalo gusto...tj kad sam videla da ce mleka nestati...a istu tu avent rucnu je koristila moja drugarica,mama od male doris..i ja sam x puta sedela i gledala da kad krene da pumpa i napravi se vakum iz dojke samo krene da tece i to u mlazu..ona je punila flasicu od 220 za manje od 10 min Shocked a to znaci da je imala mleka a ja sam znala da pumpam..pumpam..i pumpam i jedva 30...a naravno velicina je nebitna skroz....ja sam imala i naravno jos uvek imam Laughing dobre bradavice nikad ragade pa nista,bas je lepo sikila...sad mi zao..samo dva meseca....zato je pumpa dobra... yes
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od dragmilk 15/5/2012, 18:17

Da, u porodilistu daju aptamil, nama je pedijatar na prvom pregledu savetovao hipp, tako da i danas koristimo hipp.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pumpice za izmizanje mleka - Page 2 Empty Re: Pumpice za izmizanje mleka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu