KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od KoMetaK taj 15/5/2012, 14:45

Da, da, metoda je bila odokativna, zato sam i pisala ovde o iskustvu, da nas ne uvrnu kao mene, kao fol ekspertsko misljenje! c A to expertsko misljenje je u stvari konsultacija sa prof. ako si prethodno vec bio kod nekog hematologa.

Aha, ok Lilya, vazno je si ti ukapirala o kom lab upricam. Very Happy Srecno sa Elezovicem! Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 47
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od maza1972 taj 15/5/2012, 17:50

Metaurina ::Upravo sam zavrsila pregled kod dr Elezovica, dobila fraxi od pocetka bockanja 0,3, a od ET 0,4. Kaze da su mutacije na PAI genu otkrivene pre otprilike 2 godine i njegovo iskustvo je da je svaka od njegovih pacijentkinjasa ovo mutacijom posle ukljucivanja fraxija ostala trudna,pa se nadam i ja da cu se zaraziti ovim virusom :-) Ostaje da donesem ostatak anakiza kad budu gotove i ako imaju odstupanja, i da uradim opet onaj gen 2020 jer mi nisu uradili sve sto treba. evo nas na kafi sa Mazom :-)
Evo i mene da se nadovežem.Isto sam šokirana ovim naplaćivanjima ,ali važno je da smo pokrivene terapijom.
Smešna slika mi je ostala-Elezović gleda moje analize i u čudu kaže- Pa vi imate iste mutacije kao devojka pre vas.Nikad mi se nije desilo da dve pacijentkinje zaredom imaju iste mutacije.Jel to zarazno? lol!
Ja mu kažem- Jeste,nas dve smo drugarice... lol!

Elem-evo preporuke:Sa pripremom za VTO početi uzimati Folan 5 mg i Fraxiparin 03ml jednom dnevno.
Na dan aspiracije Fraksiparin primeniti 4-6 sati posle intervencije i nastaviti do embriotransfera.
Na dan embriotransfera Fraksiparin primeniti 4-6 sati u dozi 04ml i povećati Folan na 2 tabl.
Kada se utvrdi trudnoća kontrolisati DDimer na 2-4 nedelje i ako je iznad normale korigovati dozu.
U trećem trimestru trudnoće povećati Folan na 3 tabl.
Kontrola po potrebi ili pred porođaj.

E sad pitanje za iskusne-kad ste počele da primate Fraxi, u toku stimulacije ili posle aspiracije?
Ovo mi je važno,jer sam razgovarala sa dr.u Frontu i ona mi kaže- nikako pre aspiracije.A malo me zbulila ova prva rečenica,pa sam to i rekla Elezoviću, on mi je odgovorio da ipak prva doza bude posle aspiracije.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 48
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 15/5/2012, 18:19

maza1972 ::
Metaurina ::Upravo sam zavrsila pregled kod dr Elezovica, dobila fraxi od pocetka bockanja 0,3, a od ET 0,4. Kaze da su mutacije na PAI genu otkrivene pre otprilike 2 godine i njegovo iskustvo je da je svaka od njegovih pacijentkinjasa ovo mutacijom posle ukljucivanja fraxija ostala trudna,pa se nadam i ja da cu se zaraziti ovim virusom :-) Ostaje da donesem ostatak anakiza kad budu gotove i ako imaju odstupanja, i da uradim opet onaj gen 2020 jer mi nisu uradili sve sto treba. evo nas na kafi sa Mazom :-)
Evo i mene da se nadovežem.Isto sam šokirana ovim naplaćivanjima ,ali važno je da smo pokrivene terapijom.
Smešna slika mi je ostala-Elezović gleda moje analize i u čudu kaže- Pa vi imate iste mutacije kao devojka pre vas.Nikad mi se nije desilo da dve pacijentkinje zaredom imaju iste mutacije.Jel to zarazno? lol!
Ja mu kažem- Jeste,nas dve smo drugarice... lol!

Elem-evo preporuke:Sa pripremom za VTO početi uzimati Folan 5 mg i Fraxiparin 03ml jednom dnevno.
Na dan aspiracije Fraksiparin primeniti 4-6 sati posle intervencije i nastaviti do embriotransfera.
Na dan embriotransfera Fraksiparin primeniti 4-6 sati u dozi 04ml i povećati Folan na 2 tabl.
Kada se utvrdi trudnoća kontrolisati DDimer na 2-4 nedelje i ako je iznad normale korigovati dozu.
U trećem trimestru trudnoće povećati Folan na 3 tabl.
Kontrola po potrebi ili pred porođaj.

E sad pitanje za iskusne-kad ste počele da primate Fraxi, u toku stimulacije ili posle aspiracije?
Ovo mi je važno,jer sam razgovarala sa dr.u Frontu i ona mi kaže- nikako pre aspiracije.A malo me zbulila ova prva rečenica,pa sam to i rekla Elezoviću, on mi je odgovorio da ipak prva doza bude posle aspiracije.

Meta, Mazo, ljubac i da postupak bude uspesan!!!!!!!! osmeh srce
Pozelim i ja da imam tu mutaciju Very Happy
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 15/5/2012, 20:14

Mazo, ja mislim da posle bak nikome u frontu neće ni dati pre aspiracije fraxiparin Rolling Eyes
Nemam komentar za dvostruke aršine No

Drago mi je da su dve drugarice sa istom dijagnozom dobile adekvatnu terpiju i da će zajedno uskoro gurati kolica Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maza1972 taj 15/5/2012, 20:24

Ori,hvala ti.I meni je ta situacija sa našom Bak stalno u glavi.Pisala sam joj i na PP.
Počela sam folnu da uzimam, a za Fraksi čekam još da se smislim šta ću i kako ću.Dvosmisleno mi je ovo što Elezović preporučuje,pa sam mu i rekla da u klinici neće da mi odobre pre aspiracije,pa je on ubacio onaj deo gde se počinje fraxi 4-6 sati posle aspiracije Shocked
maza1972
maza1972

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 15/5/2012, 20:30

Pa ne smeju sad da preuzmu rizik na sebe da kažu da može, još je friško.
Nisam sigurna koliko je baš odgovoran bio fraxi kod bak, jer je povredjen krvni sud, al je verovatno fraxi doprineo nadalje da ne stane.
Nemoj o tome misliti, to je opisana komplikacija koja se jako retko dešava. Naša bak je nažalost izvukla taj "loz". Od nas ovoliko na kutku jedino je ona, da ja znam imala krvarenje nakon aspiracije.
U brošuri koju su ranije delili pre IVF u Jevremovoj (ja pročitala pre prvog postupka) sve je opisano. Mojamama pročitala tad, i umalo da mi ne dozvoli da radim. Laughing Ali, srećom, retko se dešava. Jako retko.
Sve ima svoj rizik, kao i moja amnio ubuduće, ali ne želim da mislim unapred kako će baš meni komplikacija da se desi, ne vredi.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 15/5/2012, 22:14

Meto, pa to naplaćivanje...ma nisu normqalni. Jbga, ja bih je pitala, al dobro. Nisu fer. Pitala bih ja tu što odokativnom metodom naplaćuje, kolika joj je plata!Pazi Meto, kontracepcija nije preporučljiva,ali ne budemo dugo na njoj, tako da sem štitnoj, ne naškodi mnogo drugim nalazima.
Folna već od sad,a sa trudnoćom puta 2-kaže Elezović.

1x ICSI  beta 1,87
4. postupak ICSI+PICSI+hatching PFC dr Sonja
16. dan beta 1931

ispod maminog , kucaju još Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 0913 Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 0913
Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.
16.jul, Zvezde su rodjene!
Lilypie Fifth Birthday tickers
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 42
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Kamilica taj 15/5/2012, 22:21

Ne mogu a da ne komentarišem bezobrazluk, nikako nije u redu, ma te sestre su glavni krvci, ja vam kažem.

Mazo, meni je Fraxi prepisan od početka stimulacije, i nisam ga prekidala ni na dan aspiracije.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 15/5/2012, 22:35

Mazo, ja sam fraxy primala od početka stimulacije, pa pravila 12h pauzu pre aspiracije, pa nastavila...čini mi se 12h posle aspiracije.
Za folnu su mi rekli isto kao i tebi, ali evo sad mi je smanjena zbog niskih vrednosti homocisteina.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 44
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Kamilica taj 15/5/2012, 22:42

v ma jesam, na dan aspiracije sam ga primila umesto u podne, tek u 8 uveče. Znači bila je pauza od 32 sata, umesto 24. Da, da tako je bilo.
Kamilica
Kamilica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maza1972 taj 15/5/2012, 23:28

Devojke,HVALA!Svaki savet mi je važan,tek treba da vežbam bockanje Wink
maza1972
maza1972

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 15/5/2012, 23:54

Meni za folnu nije rekao nista, jer sam odnela i rezultat folne i ona je blize gornjoj granici. Kako shvatih, folna je jako bitna kod MTFHR mutacije, ali za PAI-1 nemaju dovoljno iskustva. Mada cu ja krenuti sa standardnom dozom od 0.5 svakako.
Sto se fraxija tice, rekao mi je da ga uzimam ujutru, a na dan aspiracije 4-6 sati posle, kao i na dan ET, s tim sto posle ET treba povecati dozu.
Hvala Pari za savet za kontraceptive, znam da si ih ti koristila pre histero bez obzira na mutaciju.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 47
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 16/5/2012, 00:21

Joj Mazo, ne shvati moje iskustvo kao savet. Ipak smo svi drugačiji. Slušaj ti šta ti doktori kažu yes
Meta, tako je. Veće doze folne idu uz mutaciju na MTFHR.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 16/5/2012, 10:04

Folna ne može da škodi...pogotovu jer se spremaš za trudnoću, i znaš zašta je jako bitna u trudnoći, no-naravno da ćeš raditi kako on kaže.
Inače ja sam ne samo pred histero već i posle histero popila kutiju kontracepcije. Pred postupak. Mislim da sam ti to rekla. Tad sam samo povećala dozu eutyroxa.

1x ICSI  beta 1,87
16. dan beta 1931

ispod maminog , kucaju još Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 0913 Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 0913
Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.
dr mali pariz
dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 16/5/2012, 10:11

dr mali pariz ::Folna ne može da škodi...pogotovu jer se spremaš za trudnoću, i znaš zašta je jako bitna u trudnoći, no-naravno da ćeš raditi kako on kaže.
Inače ja sam ne samo pred histero već i posle histero popila kutiju kontracepcije. Pred postupak. Mislim da sam ti to rekla. Tad sam samo povećala dozu eutyroxa.
affraid Pa sta je sad ovo i cemu sluzi? Opet sam nesto ispustila v
Ja sem Prenatala, dodatne doze folne i Siofora nista ne pijem. I posle Prednizon i Utogestan. Ijaoj eto meni sad sekiracije sto nemam vise nikakve terapije, a ni ne znam sta je eutyrox i cemu sluzi c
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maza1972 taj 16/5/2012, 10:13

Pari,dobro je da si tu...vidi ,ja sam još u dilemi kad da počnem sa fraksijem.Pisala sam šta mi je Elezović preporučio,ovi u klinici su izričito protiv toga da počnem pre aspiracije.Kad si ti počela sa heparinom onim tvojim?
maza1972
maza1972

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 16/5/2012, 10:17

Lilyo, ja zbog hipotyreoze pijem eutyrox-ne sekiraj se.
Mazo, i meni je tako Elezović napisao...međutim...znaš da sam kod Ivanovića vodila postupak. Njihov internista, dr Jelena mi je rekla da počnem dan posle aspiracije, nema potrebe ranije, iako sam joj skrenula pažnju da sam možda kontracepcijom zgusnula krv...rekla je da zaista nema potrebe i da uradim kako je ona rekla. Poslušala sam je.

1x ICSI  beta 1,87
16. dan beta 1931

dr mali pariz
dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maza1972 taj 16/5/2012, 10:31

Veliko ti hvala,dilema je rešena osmeh srce
maza1972
maza1972

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 16/5/2012, 10:42

Drago mi je da sam uspela neku dilemu da ti odgonetnem Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 15 275568

1x ICSI  beta 1,87
16. dan beta 1931

dr mali pariz
dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 16/5/2012, 19:12

Pari koliko je tebi TSH skocio kada si pocela sa kontracepcijom ?

... pitam jer su meni dali eutirox od 25 a TSH mi je bio 2. dan ciklusa 4.14 mlU/ml pa se sad pitam da li da u medjuvremenu proveravam TSH ponovo jer kontracepciju pijem od 09.05. ... dilema da li mi je doza dovoljna i da li ima svrhe da do sledeceg 2. dana ciklusa jos jednom na pola kontracepcije proverim TSH ?

doktor
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Kamilica taj 16/5/2012, 19:58

Daxi, ja sam pila prvo od 25mgr i bio je 2.12, pa tokom kontracepcije je skočio na 3.23 pa mi je dr povećala dozu na 50mgr, tako sam pila i u toku stimulacije i bio je ok 1.82
Kamilica
Kamilica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 16/5/2012, 20:04

Uh, Daxi, nisam sigurna, meni je bio oko 3,5 kad sam već pila 50,pa posle jedne kontracepcije skočio na 4,5-čini mi se-i pošto sam trebala posle histero još jednu, pojačala sam za 25-na 75.Mislim da ti je mala doza...ali opet, proveri posle 5 nedelja bar, pa vidi.

1x ICSI  beta 1,87
16. dan beta 1931

dr mali pariz
dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od daxi011 taj 16/5/2012, 21:01

Devojke hvala poljubci

Pa to je bas ono sto sve mi razlicito reagujemo ... ja bi svaki dan vadila krv da to moze necemu da posluzi ...

Biksi me nazvala statisticarkom sta cu ekonomista ne ume drugacije navijači2 ... u pravu je nasi rezultati i jesu sa jedne strane statistika koja je vodilja sta dalje ... sve mi ovde zahvaljujuci posmatranju sopstvenih rezultata ponesto i same otkrijemo a sto moze da bude od velike pomoci ... nekako mi 5 nedelja period za koji moze svasta da se desi ... a ako na 1-2 nedelje radim analizu tsh mogu da primetim kretanje rezultata i da u naredne 2 nedelje preduzmem nesto u vidu terapije ako treba ... nisam pametna ... slazem se sa konstatacijom lekara da sve terapije pacijent treba da uzima barem 3 meseca pre postupka jer je to dovoljan period da se uoci sve potrebno i preduzme sve potrebno ...

Evo ovako ja resih : posle 2 nedelje kontracepcije uradicu TSH pa onda ponovo 2. dan cilusa ...

javicu se sa rezultatima obavezno ... ali na temi TSH da ovde ne zatrpavam kad vec TSH ima svoju temu ... izvinjavam se

cveće
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od M. taj 18/5/2012, 18:49

Dr mi je dala komplet spisak imunoloških analiza, pa ću tako da uradim. Vidim da se ovde pominje neki širi spisak, al i ovo može da mi bude ptva tura.

Ima li neko procenu koliko košta sve ovo da se uradi u privatnoj laboratoriji i bez uputa?

- Autoimuna antitela: antinuklearna, antifosfolipidna (sa antikardiolipinskim), antimikrozomalna, antitireoglobulinska, cirkulišući imunokompleksi, antibeta-2-glikoprotein

- Koagulacioni statuis
- Lupus antikoagulans i stečene trombofilije (samo u Zavodu za transfuziju krvi ili Institutu za hematologiju KCS)

- Urođene trombofilije: FII G20210A mutacija i MTHFR c677T mutacija
- Nasledna osnova:

Kariotipizacija oba partnera
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 18/5/2012, 19:35

M. nazovi lab, pa pitaj, ili idi na sajt, pogledaj cenovnik,pa se saberi Wink
i naravno oduzmi.
Kariotipizaciju možeš na uput odraditi na Institutu za majku i dete u BG, na zakazivanje, da ne bi plaćala...mislim oko 100 evra za jedno.

1x ICSI  beta 1,87
16. dan beta 1931

dr mali pariz
dr mali pariz

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu