KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vezbe za bebe

+3
Orline
tuli
Zoka83
7 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Ići dole

bebe - Vezbe za bebe Empty Vezbe za bebe

Počalji od Zoka83 5/2/2012, 12:59

Pronasla sam zaista koristan sajt, pa ga prenosim ovde, mislim da ce mnogim mamama koristiti. Meni je bas puno pomoglo.

Vezbe za torkolitis ( kriv vrat kod beba)
http://www.korektivnagimnastika.com/ProgramBebe.htm#Tortikolis

Vezbe za kukove
http://www.korektivnagimnastika.com/ProgramBebeKukovi.htm#kukovi

Priprema beba za puzanje
http://www.korektivnagimnastika.com/ProgramBebePuzanjePriprema.htm#puzanje_priprema

Okretanje kao priprema za hod i prohodavanje
http://www.korektivnagimnastika.com/ProgramBebeProhodavanje.htm#Okretanje

Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Vezbe za bebe Empty Re: Vezbe za bebe

Počalji od tuli 6/2/2012, 22:07

Zoko,vežbe su odlične.
Mi polako učimo da puzimo. Još nema pojma i sve što mu treba da dohvati ili se prevrće ili se na stomaku okreće u krug i grabi igrečku koja mu se sviđa.
c
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Vezbe za bebe Empty Re: Vezbe za bebe

Počalji od Orline 6/2/2012, 22:16

Bravo cure, odlična tema, uvek se razveselim kad vidim neku korisnu temu na Kutku.
Kad meni bude trebalo, de da nadjem po RD unazad Very Happy

Zoko, tuli, pa zar već puze osmeh srce
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Vezbe za bebe Empty Re: Vezbe za bebe

Počalji od tuli 6/2/2012, 23:04

orline ::Zoko, tuli, pa zar već puze osmeh srce
Nikac,pokušava.......rano je ali se bori,motorički je genije.Kad bih bar 1/18 ovoga što on radi uspela,bila bih u savršenoj kondiciji Wink kad ga ohrabrujem stalno mu govorim,hajde sine,mama ti je to mogla poslednji puta kad je imala 7. meseci Laughing
Čudna ti je on mešavima gena, RUS,MNE,SLO (po embriologu), SRB, Hercegovac
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Vezbe za bebe Empty Re: Vezbe za bebe

Počalji od Zoka83 7/2/2012, 08:40

Mi verovatno necemo puzati, suvise smo lenji i radije hvatamo nesto sto je na dohvat ruke nego sto se mucimo da dohvatimo nesto sto je dalje ( bez obzira sto nam se vise svidja) Rolling Eyes

Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Vezbe za bebe Empty Re: Vezbe za bebe

Počalji od Shizika 7/2/2012, 23:32

Zoko, bash ti hvala shto si ovo nakachila, veoma je korisno, poprilichno detaljno objashnjeno i ilustrirano.
Danas sam malchice pokushala da radim ove vjezbe za kukove sa mojim zrnom, bash se ishihotala. Ovde uopce ne rade UZ kukova a moja rodjena sestra nosila kaishice do 19og mjeseca pa me malo frka.
Zoka83 ::Priprema beba za puzanje
http://www.korektivnagimnastika.com/ProgramBebePuzanjePriprema.htm#puzanje_priprema
Shto se tiche puzanja i kod nas je ishlo "na guranje". Ja sam samoinicijativno (ponekad se sama sebi divim koliko sam pametna Razz ) uvela OVAJ VALJAK i stavljala sam bebu na njega, malo je gurala naprijed nazad tako da dotiche pod koljenima i/ili dlanovima. Propuzala je par dana nakon shto sam ovo uvela. Sad dal' bi i bez tog zbunjen Nije skup valjak i poshto je na puhanje ne zauzima puno prostora. Na ljeto ga koristim da uchimo plivanje! lol!
Takodjer sam primjetila i da pomaze kod tvrde stolice. Mada definitivno treba prichekati s vjezbama barem sat vremena od obroka a kod beba koje bljuckaju i dva-tri sata.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Vezbe za bebe Empty Re: Vezbe za bebe

Počalji od Zoka83 9/2/2012, 16:04

Kako da poboljšate motoricke sposobnosti bebe
Kod bebe su motoricke sposobnosti još nezrele, što znaci da je njihova sposobnost držanja glave
ili držanja tela u ravnom položaju ogranicena. Neki nežni fizicki tretmani mogu da podstaknu
razvoj tih motorickih sposobnosti i da im daju vecu mogucnost koordinacije.
MASAŽA
Masaža pomaže u rastu i razvoju bebe. One bebe koje roditelji masiraju, dobijaju više na težini,
manje su razdražljive i bolje spavaju. Takodje su pokazuju i bolji mentalni i motoricki razvoj. A sem
toga bebe obožavaju osecaj masaže. Zato, pružite svojoj bebi masažu. Na ruke sipajte malo ulja
za bebe, protrljajte ih da zagrejete ulje. Nežno masirajte svoju bebu od vrata do ramena, zatim od
vrata do guze, zatim od ramena do šake i noge do stopala. Okrenite bebu i masirajte je od vrata
prema ramenima, zatim od vrata do stomacica.
TRLJANJE RAZLICITIM TEKSTURAMA
Trljajte udove svoje bebe, ruke, stopala sa razlicitim strukturama, npr. mekanom, glatkom,
neravnom i sl. Možete koristiti tkanine razlicitih struktura, npr. svilu, baršun, vunu i traper u ovu
svrhu. Ovaj tretman ce pomoci bebi da razvije culo dodira.
VEŽBE za VRAT i LEDjA
Rasprostrite bebino cebe na pod i položite bebu na stomak preko cebeta. Uzmite šarenu zvecku i
zveckajte njom. Jednom kad beba uoci zvecku, dižite i spuštajte zvecku. Bebine oci ce pratiti
zvecku i ovo ce je ohrabriti da digne glavu i tako vežba vrat, ledja i mišice ruku.
VEŽBE za RUKE I NOGE
Stavite bebu na cebe, ali tako da leži na ledjima. Držite bebinu ruku; lagano joj ispružite ruku,
zatim savijte u laktu prema ramenu. Ponovite ovo pet-šest puta sa obe ruke. Lagano dignite i
spustite bebi ruke dok leži na ledjima. Isto tako, primite bebi noge, lagano ih istegnite. Sad savijte
kolena i približite stopala bedrima, ili probajte da radite pokrete vožnje bicikla. Pevajte ili pricajte
bebi dok radite ove vežbe s njom.
POSTAVLJAJTE BEBU U RAZNE POLOŽAJE
Položite bebu na ledja, stomak i na bok kad je budna. Ova vežba ce efikasno ojacati trbušne i
ledjne mišice bebe. Uverite se da izvodite ovu aktivnost kad je beba budna, jer nije sigurno ostaviti
bebu da spava na stomaku.
STAVITE GLATKI KOLUT BEBI U RUKU
Uzmite u obzir takodje da stavite glatki kolut ili zvecku bebi u ruku. Ovako cete razviti i podstaknuti
bebinu sposobnost hvatanja.
PUSTITE BEBU DA POMERA RUKE I NOGE
Ovo je takodje dobra vežba - položite bebu na ledja i dajte joj vremena da pomera ruke i noge.
Ovo je dobra vežba za celo telo, posebno udove.
Izvor: BLIC, CDC/BT
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Vezbe za bebe Empty Re: Vezbe za bebe

Počalji od heart84 22/2/2013, 20:14

Super tema, steta sto je slabo posecenja. Imam pitanjece kad ste vodili vase bebe prvi put na ultra zvuk kukova. Mi smo danas bili (6 nedelja imamo) kaze doca dosli ste taman na vreme, idealno. Gledao kaze kukovi jos nezreli, ali da je to normalno za taj period i pokazao nam vezbice koje da radimo, da dodjemo na kontrolu sa napunjena 3 meseca. Stavljam mu siroki povoj tek 3 nedelje, a moramo i da radimo vezbice za stopala No a on ne voli da radi nijedne samo se dere
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Vezbe za bebe Empty Re: Vezbe za bebe

Počalji od dr mali pariz 23/4/2013, 07:58

Temu sam tek sad otkrila...žao mi što nisam pre.
Heart, kako sad stvari stoje?
I Dušan nije imao prvih ekoliko meaeci imao zrno okoštavanja u desnom,ali vremenom se i to dovelo u red.
Ne znam kako ti je sad,ali kad ti se beba počne oslanjati na stopala,lakše će biti i pre će ih ispraviti.
Zoko,bravo za temu!!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Vezbe za bebe Empty Re: Vezbe za bebe

Počalji od Ema78 30/9/2013, 12:34

Drage mame, da li vezbate sa svojim bebama i kada ste pocele da radite vezbe puzanja sa njima?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Vezbe za bebe Empty Re: Vezbe za bebe

Počalji od Ema78 1/10/2013, 15:34

https://www.youtube.com/watch?v=Wa7LPP2eWNw
https://www.youtube.com/watch?v=L7NFwU-pTzw


Interesantno, zar ne...

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Vezbe za bebe Empty Re: Vezbe za bebe

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu