KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obloge za smirivanje kaslja

2 posters

Ići dole

Obloge za smirivanje kaslja Empty Obloge za smirivanje kaslja

Počalji od maus 16/1/2012, 10:19

Rakijane obloge

5 kasika rakije, 2,5 kasike vode i 1 kasika maslinovog ulja
Zagrejati i nakvasiti najbolje lanenu krpu, mada moze i pamucna maramica. Tako toplu oblogu staviti na vrat, preko najlon kesu i umotati krpom. Drzati celu noc.

Obloge od meda

Pamucnu krpu dobro zagrejati peglom. Premazati kasicicom meda i staviti na vrat. Umotati krpom. Po mogucstvu drzati ceo dan.

Ani dosta, dosta pomoglo. U cetvrtak, pred Novaka smo je odveli kod dr jer je mnogo kasljala, bukvalno svakih 20 sekundi. Grlo i krajnici crveni. Posto je nasa dr bila na odmoru. druga je odmah htela da ukljuci penicilin.Ja sam se pobunila i dala je fore 24 sata. Prepisala je sirup Ospamox i da probamo za oblogama i da se vidimo sutra u isto vreme. Ospamox je popila u 20h i ujutru u 8h i celu noc je drzala rakijane obloge i do polaska u bolnicu obloge od meda. Vec sutradan je dosta manje kasljala i cinilo mi se da joj je grlo dosta manje crveno. To je i dr potvrdila, nista od inekcija!Naravno dosta je pomogao i sirup, ali i obloge. Obloge sam stavljala jos naredna 2 dana.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Obloge za smirivanje kaslja Empty Re: Obloge za smirivanje kaslja

Počalji od MARA 28/1/2012, 10:08

Ovo nismo probali zato sto nismo imali potrebu ali svakako ne sumnjam da je odlican.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu