KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

+5
dra00
LaFolie
dr mali pariz
cicsa80
Vesela
9 posters

Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od Vesela 11/1/2012, 18:50

[b][i]
Vesela
Vesela

Broj poruka : 25
Godina : 42
Location : Beogarad
Datum upisa : 12.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty Re: VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od Vesela 11/1/2012, 18:52

Da li neko može da mi kaže postoji li mogućnost VTO o trošku RZZO-a za parove kod kojih u ejakuatu ne postoje spermatozoidi već su se lečenjem pojavili samo u testisima i to u veoma malom broju!!!
Vesela
Vesela

Broj poruka : 25
Godina : 42
Location : Beogarad
Datum upisa : 12.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty Re: VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od cicsa80 11/1/2012, 19:14

сви облици субфертилности мушкарца, уз постојање живих или морфолошки исправних сперматозоида у ејакулату.Znaci ne postoji.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty Re: VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od Vesela 11/1/2012, 19:21

cccc....znači umri ako nemaš pare....hahaha
Vesela
Vesela

Broj poruka : 25
Godina : 42
Location : Beogarad
Datum upisa : 12.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty Re: VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od dr mali pariz 11/1/2012, 19:22

Vesela, na sajtu piše da je uslov da ih ima u ejakulatu...
Nažalost, takav par ne može o trošku Fonda.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty Re: VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od dr mali pariz 11/1/2012, 19:22

aha, Cicsa ti već odgovorila...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty Re: VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od Vesela 11/1/2012, 20:47

Ma.....ne radi se o parama nego o principu, mi smo pare odvojili ali me nerviraju što na svim vestima samo o tome pričaju a kada neko pokuša da ostvari to pravo onda te sačeka surova birokratija....gori su od Mice Ubice....FT1P... ma za inat ćemo da im pokažemo da može i ovako da se napravi beba.....samo mi je žao jer ima ljudi koji su u istom problemu kao suprug i ja ali nemaju novca da plate.... No
Vesela
Vesela

Broj poruka : 25
Godina : 42
Location : Beogarad
Datum upisa : 12.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty Re: VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od LaFolie 11/1/2012, 22:43

kod nas je bilo nesto malo spermica, ali su nam u NS napisali nula, samim tim smo dobili crveni karton za pokusaj preko fonda Rolling Eyes Hvala im sto nas nisu dugo zavlacili....

"cccc....znači umri ako nemaš pare....hahaha" likeit

Svaki dan citam vesti kako kukaju politicari na belu kugu, sram ih bilo sve
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty Re: VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od Vesela 12/1/2012, 10:49

Sreća naša kako svi misle na nas pred izbore...ima da izumremo kao dinosaurusi ali koga briga i onako smo još malo pa manjina u sopstvenoj državi....
Vesela
Vesela

Broj poruka : 25
Godina : 42
Location : Beogarad
Datum upisa : 12.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty Re: VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od dr mali pariz 12/1/2012, 18:07

Cure teme za čavrljanja su Korak po korak ili Klub+38
ne zatrpavajmo Forum temama, koje na neki način već postoje, pa posle nastaviti ćaskanje, za koje imamo teme već...nema ljutiš...preglednost je u pitanju. Wink
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty Re: VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od dra00 19/1/2012, 13:49

Ako ce nekome dati malo nade, mi smo sa dijagnoze azoospermia, preko oligoastenospermia danas stigli do oligozoospermia. Sve se moze samo pravi doktori i strpljenje i eto vas u postupku.
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty Re: VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od BiKsi :) 19/1/2012, 18:35

Od nas su digli ruke još pre prvog postupka, i rekli nam da ne možemo proći preko fonda, te mi nismo ni probali! U Leskovcu je dr Stojkoviću prva rečenica bila mladi ste, ima nade za vas, uradićemo sve što možemo da postanete roditelji! Toliko o psihologiji kod parova koji se bore sa azzo! I hvala dr na tome, jer da nije njega bilo, možda bismo skroz odustali po rečima ovih iz BG. Oni nisu predlozili ni nekog dobrog urologa, i sta dalje pričati. Ne znam da se nije u poslednje vreme šta promenilo, ipak je ovo dobar biznis, možda nisu više tako surovi i bezosećajni!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty Re: VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od ana78 15/1/2013, 13:44

Vidim da nije skoro diskutovano na ovu temu, ali ne mogu da ne napisem nesto jer stvarno to da mi AZOO parovi nemamo nikakvu pomoc od drzave je strasno, ali stvarno strasno. Mi kao dodjemo gradjani drugog reda zato sto imamo tako tezak oblik bracnog steriliteta. Kako onda mogu da se hvale da toliko zele da pomognu i kao i pomazu parovima da dodju do zeljenog cilja, a da mi sa ovakvim problemom budemo toliko izuzeti od te pomoci. Ja sam se relativno skoro osecala tako jadno i bedno, da vam to ne mogu opisati. Htela sam da uradim neke analize (da spremim sve te rezultate koje trazi klinika van nase zemlje) i to su oni brisevi, hormoni itd, medjutim posto nisam u programu drzavnom naravno da vecinu toga moram da platim, znaci imas tako tezak problem, ko te sisa ima i da platis. Stvarno mi se cini da je velika nepravda u pitanju, znam , kao i za sve, ali ovo stvarno boli. A mogli bi da izadju u susret, makar sa tim analizama, pa cak i sa besplatnim lekovima za stimulaciju, makar to. Ma ne znam, i dalje mi se cini da mozda ja pogresno shvatam, cini mi se da mozda nisam dovoljno obavestena, ni drugi mi ne veruju da imamo problem, a da smo izuzeti od tih besplatnih pokusaja o trosku drzave

ana78

Broj poruka : 29
Datum upisa : 06.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty Re: VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od Erata 11/2/2013, 09:11

Najmanje sto bi drzava mogla da ucini za ove parove je da im vrati sve do poslednjeg dinara za pokusaj koji im uspe! Znaci, za sve analize, postupak, stimulaciju, biopsiju testisa itd...
Isto tako za zene koje odbiju zbog niskog AMH. Sram ih bilo!
Koliko ljudi je dobilo decu, a prethodno su bili odbijeni. Znaci, ljudi su dokazali da mogu imati decu, a samim tim da komisija nije bila u pravu.
Ako postoji neka lista predloga/zahteva, evo jedne ideje za istu.
Naravno, moje misljenje je da se nijedan par ne bi trebao odbiti. Svi treba da imaju sansu, a ne samo zdravi i pravi, mladi, sa savrsenim hormonima i dobrim spermogramom.
Ne znam sta ce takvima VTO, njima treba strucnjak za sterilitet, da resi taj "kvar" zbog kojeg ne ide ni prirodno ni sa VTO, a onima kojima je VTO jedina sansa - ne daju!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty Re: VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od Erata 11/2/2013, 09:13

Ja sam cula da su primili par sa spermogramom koji je skoro nula. Znaci, moze ako imate vezu, sve može!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty Re: VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od nena beba 11/2/2013, 11:49

erato, ima neki spisak na temi https://kutak.forumotion.com/t999-molba-za-prosirenje-moguanosti-za-ulazak-u-postupak-vto

pogledaj i ovde

https://kutak.forumotion.com/f17-vas-potpis-za-vise-beba

https://kutak.forumotion.com/t2339-idemo-dalje-novi-momenti

na zalost tema i akcija je zamrla... treba "nova krv" da je pokrene ponovo...
ja licno mislim, da bi ako nista drugo mogli parovima sa azzo da omoguce besplatno sve, a da punkciju ili kako se vec to zove plate sami... to je vec nesto... a njima ni iz dzepa ni u dzep...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom Empty Re: VTO o trošku RZZO sa "AZOOSPERMIA" dijagnozom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu