KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Viktorov dnevnik

+41
korpica
mamajednogprinca
medolino
cici
Orline
Tanja83
Mirjana
tuli
Simona
bokica
nesalela
HappyGirl
Danicab1
lena
lolipop
KoMetaK
dragana76ns
bobica83
buby
Zoka83
kasia
maja76
bebko
key
jul
zoxa
Tinche
caci
Sami
Shizika
Gala
Milijana
dr mali pariz
maus
brinbili
Jelence
MARA
Nefertari
BiKsi :)
catherine290505
Sneza
45 posters

Strana 3 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Sledeći

Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od BiKsi :) 22/7/2011, 08:45

Mirno i toplo more i zdravlje pre svega vam želim! Lepo se odmorite, a onda čekamo utiske i slike! sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Nefertari 22/7/2011, 08:48

Jaoooj divnoo! Bas mi je drago sto ste prezdravili, sad na moru ce se skroz oporaviti i moje dete je kasljalo kad smo krenuli i kasalje se sanirao sam od sebe posle dva dana, ali sam ga posteno izbuckala. Srecan vam put i lepo se provedite!
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Milijana 22/7/2011, 10:55

Lep provod, drugari!

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od catherine290505 22/7/2011, 11:38

Biksi :) ::Mirno i toplo more i zdravlje pre svega vam želim! Lepo se odmorite, a onda čekamo utiske i slike! sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny sunny


yes yes yes
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od maus 23/7/2011, 14:06

Srecan put!
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Jelence 6/8/2011, 23:31

Nadam se da ste se divno proveli/
Ljubac
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od catherine290505 7/8/2011, 11:16

Znam da ste se vratili, cekamo slike b

d
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od dr mali pariz 12/8/2011, 19:27

catherine290505 ::Znam da ste se vratili, cekamo slike [Only admins are allowed to see this image]
Very Happy [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od MARA 15/8/2011, 18:08

Nikako ne stizem a bas mi je krivo,hocu al dok trepnem dan ode i nista.
Vratili smo se bili smo u C.G mesto Veliki pjesak,se nalazi izmedju Bara i Ulcinja i mogu reci prelepo je.Voda cista,topla,Viktor i tata su se nauzivali ,i mama jeste prvih 7 dana a onda muka,uhvatio me stomacni virus i drugu polovinu 7 dana u vodu nisam usla,zato smo i skratili odmor za 5 dana,ali dobro bice sledece godine,meni je vazno da su deca dobro.Viktora je uhvatio proliv koji je trajao 3 dana i od entelofurilce to je sirup i tako ga V zove nije bilo bolje pa su onda kupili drugi pebojotik(probiotik) Linex i od njega je sve proslo.Zna da ponovi svaku rec i vecina reci koje imaju 10 i vise slova izgovara jako smesno,ali da puknes.Kanalizacija je kinizacija,a mamina kosa je cuvena kao beli zid.Jako mu smeta kad Vuk vristi,a nama smesno,kad mu se obrati nemoj vristis,iovaj opet,a Viktor pobesni pa pocne da place.Deca.Sve u svemu nikako lepo ne spava,pije mleko po 1 l za 24h i to me ubi,lepo jede i na moru se jelo samo u fakanu nemoze u apartmanu.
Nemam vremena samo da dodam da smo na moru upoznali nase divne drugare Davida i Janu i mama Jul.Jana prava mila suptilna devojcica,David neki tezak decak,mama Jul fina zenska.
ljubimo vads
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Milijana 16/8/2011, 16:26

E bre Maro kako nadrlja, al što kažeš, važno da su deca bila dobro yes
I gde je neka slička sa tog "pjeska" Laughing

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Sami 17/8/2011, 00:11

Opaaaaa lol!
Ej, bre Maro, upoznali ste naše drugare osmeh srce
Divni su svi nego šta........
Nego dječica su im sad porasla i baš su slatki.........
Već sam gledala njihove sličeće a i vaše na FB predivni ste!
Ali ipak red je da i druge mamice vide kako se uživa sa dva mala angel angel u" velikom pjesku" Ljubimo vas i čekamo sličice love ljubav
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od caci 17/8/2011, 09:11

Nazdravlje vam bilo Maro.
Dobro je da su decica dobro prosla.A mama je mama i uvek sve izdrzi yes
Upoznali ste se sa Jul na moru a kolko cesto dolazite u skoplju.Kolko je svet mali a kolko kutanke umeju da se privuku. lol!
Lepo lepo za uzivanciju likeit ljubav
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od MARA 17/8/2011, 17:38

Jeste Caci tako,toliko dana i noci provedenih u Sk a mi se upoznale na stotine kilometara odatle.Trebalo je pasti upoznavanje kad je Vuku bilo 2 meseca ali se David razboleo i onda smo bukvalno iz Juliskine ulice otisli.
Evo jedne slike ostatak sutrea
Ovako Viktor obozava brata,naziva ga duso moja,belo moje(zbog tena),sreco moja,ti si moj andjel,ali da se istopis
[Only admins are allowed to see this image]
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od caci 17/8/2011, 20:33

Bas da se istopis od miline kad gledas dva brata koje se grle nemam reči
Vuk i Viktor love
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Sami 17/8/2011, 22:47

nemam reči sestro slatka zagrljaj poljubac
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od BiKsi :) 18/8/2011, 00:14

Medići prasići! Kakvi su da ih pojedeš! [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od MARA 19/8/2011, 10:48

Nemam vremena htelasam samo ovde da podelim to sa vama posto je ipak ovo na neki nacin zasticena tema.
Na temu roditeljstvo sam pisala nesto o panasanju mm prema Viktoru,zasto je takav objasnicu ovde.Od kad se Vuk rodio paznja je rasporedjena na dve strane,Njemu je bila posvecena sva paznja i ljubav ovoga sveta,sad je to raspodeljeno na dva dela i samim tim drugacije je kad je 1 a sasvim drugacije kad su 2 deteta,Tako da na neki nacin dolazi do udaljavanja roditelj-dete i obrnuto.Nije mm bio takav do odlaska na more,Viktora niko nikad nije udario,sljepnuo ili bilo sta drugo,na moru se desilo nesto sto je njega strasno iznerviralo,jer je Viktor u sustini jako ploacljiv,uhvati ga neka faza da poludis.Uhvatilo njegajednog dana plakanje na plazi od 8h do 1 h je plakao bez ikakvog razloga ustvari sa zeljom da zeli kafu,posto je video da gospodje pored nas piju istu,posle sat vremena ubedjivanja da to nije za decu i sl nije prestajao da place,sta cu narucila kafu iako je ne pijem,nije do kafe,opet place,kaze hoce sa kasicicom nabavimo i nju ali i dalje ista prica.Plakao je do iznemoglosti,i sad ne znam zbog cega,zasto,posle 2 h mog ubedjivanja podje i mm da ga ubedjuje,odgovori,odvrati paznju no,no opet isto.Odveo ga na tobogan,u more,na pedalinu nista ne pomaze,u 11 i 30 idemo u apartman,ne prestaje da place,sav se zajadio mukica moja,istussiram ja njega sredim za spavanje nece da spava,place.Nece da prica,ustvari ne moze od tolikog plakanja.MM sav besan kaze idem ja po sibu(inace u apartmanu je bio bosanski par koji strasno biju onu devojcicu inace dvogodisnjakinja i to sibom),donese on sibu i nije ga udario samo je rekao ako te jos jednomm cujem dobices batine,on jos vise,jedva sam nekako dusu smirila i zaspala u 13h spavao je 2 h i jecao celo vreme.Kad je probudio nista,zaboravio je zbog cegga je plakao.Onda istog dana primetimo problem sa govorom,muca dete,po 2 -3 puta se vrati da izgovori rec koju je ranije tecno i tacno izgovarao.npr jabuka kaze ja ja jabuka,lubenica,lu lu benica ca ca,mozda ce nekome zvucati smesno ali je tako,to se desilo mislim 30 jula.Zovem ja dr iz c.g.pitam sta je to,zasto ,sta dalje.Kaze nista nikako povisen ton,normalno pricanje sa detetom kao sa odraslim,stto vise citanja (ja sam to zapostavila,ustvari nemam vremena,dok tata kad ima vremena cita al ne puno),Izgovaranje svake reci pravilno,i ako on izgovori pogresno ne kritikovati ga samo izgovoriti onako kako treba.Tako i bi i evo vec 2 dana je sve kao pre,pravilno i lepo.Zasto je tata ljut,zato sto ja po obicaju prvo okrivim njega pa onda resavam problem,sta cu kad sam brzopleta,mozda sam i ja kriva,sigurno jesam,al vazno je da je sad bolje.Tata je plakao kao malo dete,sta mu se to desava,zasto,okrivljujuci sebe,i izbegavajuci da on ucestvuje u rwsavanju problema,narvo to nisam dozvolila i eto pomaka i resenog problema,samo smo zajedno najaci i tako i bi.Hvala Bogu.
E sad od kad smo se vratili s mora opet je nocno mokrenje postalo problem,vec 10 dana po 3 puta nocu piski u krevet i pije po 2 l mleka,izludeh,i eto i njega sam svela na minimum i vec 3 noci nema piskanja da li je od hladne vode ili cega vec pojma nemam,na moru se nijednom nije upiskio.
Kad Viktor za jedno 20 godina cita dnevnik recice boze kojaje ovo zena pisali i da li je ovo o meni pisala al dobro...
ljubimo vas sve i kad stignem slike
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Shizika 19/8/2011, 11:28

Maro zagrljaj
To mi sve zvuche normalne reakcije. Ja ne mislim da ste uradili ishta pogreshno, pa 'ko bi to izdrzao, naizgled bezrazlozno plakanje satima Rolling Eyes Ochigledno se Viktor uplashio shibe i to ga bash pogodilo. Odlichno ste rijeshili problem sa mucanjem jer znam djecu kod koje je bash trajalo. A i sa nocnim mokrenjem, stvarno ti se divim.
Meni je sasvim normalno da majke bolje pogode kako rijeshiti problem sa djecom, pa mi s njima provodimo toliko vremena i nekako smo instinktivno programirane da znamo kako reagrati.
I meni je kad neshto krene pogreshno muz prvi krivac. Vazno je da si se kasnije izvinila i da ste, kao shto reche, zajedno najjachi. f
Mnogo mi je simpatichno shto Viktor nije trazio recimo sladoled nego zamisli hoce
[Only admins are allowed to see this image]
Pozdravi za cijelu family
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Tinche 19/8/2011, 12:41

Maro mila, sve su to normalne stvari i manje vise prisutne u svakoj porodici...roditelj ili iz najbolje namere ili iz neznanja i nemoci pravi greske.
A nasu decu volimo najvise na svetu i tu nema dileme.
Drago mi je da ste resili sve i dosta naucili. Sledeci put ce biti lakse, a tata ce nauciti da se iskljuci i da pusti dete da se isplace bez razloga ako mu je takav dan...ali bar nece biti posledica!

Ljubim zlatne decake!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od catherine290505 19/8/2011, 12:56

Draga Maro,
vec sam par puta prisustvovala situacijama gde su deca izmedju 2 - 4 godine starosti plakala satima. Takodje su roditelji pokusavali sto sta i da skrenu paznju ali nije islo, na kraju je jedan tata pitao devojcicu - svoju cerku - zazasto place da bi ona kroz strasan, gromoglasan plac rekla - Ne znam ! i stvarno ja mislim da nije znala. Malo cunjanja po literaturi i posmatranja slicnih situacija i dosla sam do zakljucka da je to kod neke dece epizoda u odrastanju i da se prosto desava, jeste strasno za roditelje, ponekad se mozda covek i zabrine- sta je u pitanju, ali vidim da je to donekle situacija koja se desava sa nekom decom, da li je neko "praznjenje" ili sta, ali desava se. Citala sam savete za takve situacije - prvo ako se utvrdi da dete nije bolesno, da mu nista sustinski ne fali, ignorisati takvo stanje, i sa druge strane ako se malo "otme" kontroli pokusati odvuci paznju i smiriti dete sto si ti i radila. Znas moj stav kad je sibanje u pitanju, to samo moze da pogorsa. Svima nam treba dzak strpljenja u odgajanju dece i naravno da smo ponekad i umorni i tesko nam je da se skoncentrisemo i resimo problem na pravi nacin. Super je sto si sve uradila na kraju bas kako treba i to zajedno sa svojom porodicom. Savete koje ti je dala dr bih i ja napisala.
Divan mi je Viktorov odnos prema Vuku, to se tako retko vidja i pravo je blago. Imas divnu porodicu i ti si sposobna, jaka i divna zena yes
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od zoxa 19/8/2011, 12:57

Maruska, bitno je da je sve ok!
Nego hocu da te pitam za mlijeko, razgovarali ste sa dr. sta kaze?
Nina je isto tako ovo ljeto krenula da pije nevjerovatno puno mlijeka, nasa dr. kaze da je to ljeti normalno, da imaju slabiji apetit i jos mi je rakla da to mlijeko sto joj dajem razredjujem sa vodom.
Ljubi djecu, preslatku!!!!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Nefertari 19/8/2011, 13:27

Ja mislim da je Viktoru prosto dosla zuta minuta, kao po nekad i nama odraslima, nekima to cesce nekim redje dolazi. Kao i mame prethodnice mislim da treba iskulirati tj ignorisati a ako je vec uzelo maha, treba udaljiti dete i zanimati ga sa necim drugim, u svakom slucaju mislim da ne treba popustiti u smislu sad ce mama luster da ti da samo se smiri, on je vec veliki pa mu mozes reci ajde Viktore da pevamo pesmicu, neku njegovu omiljenu ili da se igramo kockama, odnosno neku njegovu omiljenu igru.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od MARA 19/8/2011, 15:26

Hvala vam tete vi ste tako divne da mi naterate suze na oci.
Slazem se da je zuta minuta,al njega nesto cesto spopada zuta minuta.zdravstveno je sve ok,ispitivali smo i moguce i nemoguce,jer sam se i ja i mm zbog tih cestih izliva placa zabrinuli,jedina cinjanica koja me brine a tice se njegovog zdravlja jeste da se kozica na pisi opet s jedne strane blago slepila,i ponekad dok place na pitanje da li ga nesto boli kaze kure.Konsultovala sam dr otisao je na odmor posle odmora idemo obavezno kod urologa ,mada po onome sto sam mu ja ispricala kaze mora tako i sredice se kad za to dodje vreme samo po sebi.
Sizo nece ni da okusi sladoled.
Ato dal se uplasio sibe pa to je bilo oko 12h u podne a on je plakao od 8,al se verovatno mucanje javilo od tog straha da ce dobiti sibu.
Sto se mokrenja tice jeste pretesko,3 posteljina za noc +odeca,peri,prostri,peglaj i tako u krug 15-ak noci i evi 3 noci mirne,kuc,kuc.
Tino jeste to zastupljeno u svakoj porodici al meni je ovo bilo pretesko,hvala bogu brzo se zavrsilo,s obzirom da deca kod kojih se javi to mucanje moze trajati godima,ako se i dalje prave iste greske.
Keti ti uvek imas dobar savet,utehu .On ponekad place i na pitanje zasto kaze za cuveno,za crveno a sta mu je to nikako da provalim vec mesec dana
Zoksa on tako oduvek pije najmanje litru mleka,dr kaze nije dobro,al s obzirom da ima super ks kaze neka ga nek pije,samo mu to razblazite vvodom,ja razblazim vodom pola pola al on takvo popije 2 l-ne znam ni sta je pametno.
nef jos malo i tebe ceka sos sa dva deteta nego nisam procitala hoce li biti bata ili seka
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Milijana 19/8/2011, 15:53

Prvo, divan odnos ima sa bratom, stvarno samo da poželi čovek tako nešto osmeh srce
E sad, Maro, možda je to i malo reakcija na drugo dete. Ne bi me čudilo da je na taj način ispoljava, svako dete to pokaže drugačije, pre ili kasnije. Bitno je da ste vi normalni i prisebni ljudi i da se možete izboriti sa svakom situacijom na pravi način. A to što je tvoj muž zapretio šibom ne mislim da je nešto strašno, svako se trudi onako kako zna, a i verujem da, posle toliko plača, nije čovek više ni znao šta da radi. Ja ne verujem da smo svi mi čeličnih živaca i da nikad ne gubimo strpljenje, meni je bitno da kad se to desi kod jednog roditelja, onaj drugi bude priseban i reši problem. Bar je kod nas uvek tako, a vidim i kod vas.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od MARA 19/8/2011, 16:13

Jeste Mili napomenula sam da je sve lakse sto je dete mladje i dok nema drugog deteta a kad se sve to desi onda nastaje problem.Verujem da je mozda i to reakcija posto on nikad Vuka nece da povredi na bilo koji nacin,ne pokazuje to,Cak ih smem ostaviti same u kreveticu i on je tako pazljiv da ga i ne dodiruje samo me nervira to sto mu se unese u facu i on mu preca,peva,ili se pak nesto glupira,dok Vuk jos uvek ide onako puzeci pa kad se najmanje nadas tresne glavom i onda je Viktor blizu,jedino se tako moze povrediti
Sve u svemu nadam se da se problem nece ponoviti i da ce biti sve ok.
mili poljubci
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Viktorov dnevnik - Page 3 Empty Re: Viktorov dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 17 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu