KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu?

+9
lelas
winni
sareni leptir
Republica
Orline
dr mali pariz
lilly13
Bokicalepotica
Jelica
13 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

hiperbarična komora - Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu? - Page 2 Empty Re: Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu?

Počalji od sareni leptir 23/10/2013, 23:02

sutra krecemo  ja i mm na 10 tretmana hiperbaricne komore !
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

hiperbarična komora - Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu? - Page 2 Empty Re: Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu?

Počalji od sareni leptir 23/10/2013, 23:11

http://sh.wikipedia.org/wiki/Hiperbari%C4%8Dna_medicina
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

hiperbarična komora - Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu? - Page 2 Empty Re: Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu?

Počalji od sareni leptir 24/10/2013, 15:47

..kao sto rekoh ....da napisem par reci o hbo .
 jutros stigli (posto nam je na pola sata od grada HBO ) i ja prva usla u komoru.
doktorka je iz Bg,pregledala snimke pluca ,briseve grla i nosa i ustanovila je da je sve ok.otisla sam u drugu prostoriju koja je okom vidna doktorki i tu se nalazi kapsula sa HBO.presvukla sam se skroz na golo (sto kazu ).mladic koji svo vreme promatra pacijenta tokom boravka u komori mi je dao pamucni carsaf da ga obavijem oko tela.
 dakle bez nakita,mirisa,parfema,kupki itd.tog dana.
 usla sam u 9.30 h u komoru,lezeci naravno.mladic koji je verovatno pomocnik dokotrke (nebih rekla da je on doktor ),mi je objasnio sta da radim ukoliko dodje do nekog bola ili komplikacije.samo da mu kucnem u prozorce.kapsula je od metala sa 4,5 prozorcica od stakla sa obe strane .
 usla sam i poceo je da struji prvo blag neki zvuk.nekih 10ak min.kao kad se ponete na visoku planinu ,ili oni koji su leteli avionom(to je takav zvuk ,kao kada si u avionu ).
 zatim je mlaadic priso kapsuli i pojacao je pritisak.
e tada sam osetila zvuk u usima i nesnosan bol u predelu grla i dela usiju gde se kace mindjuse .
 imala sam osecaj da mi se glava puni nekim pritiskom i da ce eksplodirati.
 stegla sam nos ,udahnula duboko i ispustiila vazduh na usi (zvuci glupo,ali je zaista tako i tako sam morala jer me je mladic na to vec upozorio pre ulaska u komoru ).
 kada sam to uradila ,imala sam osecaj da su mi se usi otpusile i cula sam jasno sve,bilo i je puno lakse ,nisam vise osecala pritisak u glavi.
 posle je sve teklo normalno.dises normalno,nista ne osecam ,mogu da spavam u kapsuli ako zelim...sve je bilo ok..sem suma koji se cuje ,a to je kiseonik koji se pustao u komoru.
 provela sam 1h unutra ,svaki pacijent je po 1 h na tretmanu.
 mladic je iskljucio kiseonik ,i ostavio me unutra jos nekih 2,3 mmin...da pritisak padne i da se normalizuje organizam.
 tada sam isto osetila pucketanje u usima,sumove i kao da su mi se svi usni kanali ,nosni i disajni putevi otvorili.
 moj mm je uso odmah nakon moje terapije ,ali on nije imao takva iskustva ,niti je ista osetio. sutra ujutru opet i narednih 9 dana .
 nadam se da ce biti efekta od ove komore i da ce mi pomoci u vto procesu .sunny sunny sunny sunny
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

hiperbarična komora - Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu? - Page 2 Empty Re: Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu?

Počalji od lelas 24/10/2013, 16:35

Brbljiva divno iskustvo,ima da budes ko nova posle 10 tretmana.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

hiperbarična komora - Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu? - Page 2 Empty Re: Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu?

Počalji od sareni leptir 24/10/2013, 16:42

ocekujem rezultate ,sto je do mene eto pokusavam sve da odradim.histeroskopija ,hbo,fraxiparin bice ...ja neznam sta jojs trebam da uradim.
 kupicu persen ,malo da se smirim i to je sve .sutra uzimam sveze nalaze na ureaplazmu,nadam se da su ok ,kao i prosli put.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

hiperbarična komora - Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu? - Page 2 Empty Re: Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu?

Počalji od BiKsi :) 24/10/2013, 21:31

Super mi zvuči ta komora, taman fino da se regenerišeš!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

hiperbarična komora - Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu? - Page 2 Empty Re: Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu?

Počalji od sareni leptir 24/10/2013, 21:36

mislis da ce mi pomoci ???
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

hiperbarična komora - Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu? - Page 2 Empty Re: Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu?

Počalji od sareni leptir 24/10/2013, 21:37

sutra kada se vratimo iz gam banje ,svraticemo po nalaze na ureaplazmu...po malo se plasim tih rezultata iskreno.....
 valjda ce nedaj Boze da su pozz ,moci u Le do  noveembra da ih ociste ....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

hiperbarična komora - Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu? - Page 2 Empty Re: Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu?

Počalji od BiKsi :) 24/10/2013, 21:37

Svakako ti neće odmoći!Very Happy Mislim da hoće, svaka regeneracija organizma je dobra za organizam, zar ne? A to je čist kiseonik, kud ćeš bolje?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

hiperbarična komora - Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu? - Page 2 Empty Re: Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu?

Počalji od sareni leptir 29/10/2013, 10:54

danas mi je peti dan kako idemo u hiperbaricnu komoru ,jako mi se spava (verovatno od nje ) ,osetila sam na nogama kako mi krv struji ....
 inace dr simptome nemam.ali sam ko guska u magli ,nekako sva uspavana ,usporena...
 a to mi je bas trebalo s obzirom na moj temperament i brzinu .
 jos uvek malo smrcem i iskasljavam suvo ,grlo me grebe ....nadam se da ce i to proci .jos kada bi uspeli i ureaplazme da se otkacimo ,bilo bi super !molitva
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

hiperbarična komora - Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu? - Page 2 Empty Re: Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu?

Počalji od makac71 12/6/2014, 22:11

Ne znam zasto se ovako malo pise i prica o ovoj komori. Meni je tek posle dve godine borbe sa VTO potpuno nova dr preporucila.
Odem na net i iznenadim se tekstom iz cak 2004. godine:
"Na upravo završenom Evropskom kongresu hiperbarične i podvodne medicine u Ajačiju (Korzika) rad dr Ane Mitrović, asistenta na Medicinskom fakultetu u Beogradu i specijaliste ginekologije u GAK „Narodni front“, dobio je prvu nagradu! Posle pet do deset tretmana hiperaričnim kiseonikom oko 70 odsto žena, kod kojih je uzrok neplodnosti nepoznat, zatrudni."
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:162157-Kiseonikom-le269i-neplodnost
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

hiperbarična komora - Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu? - Page 2 Empty Re: Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu?

Počalji od fight&faith 16/6/2014, 12:40

Makac, odlicna vest. Zna li neko koliko bi o sopstvenom trosku kostao tretman u hiperbaricnoj komori?

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

hiperbarična komora - Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu? - Page 2 Empty Re: Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu?

Počalji od makac71 24/6/2014, 22:24

F&f, nasla sam jedan malo stariji clanak o komorama i ceni http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:348473-U-komoru-po-lek-i-mladost

Inace, ja sam danas zakazala i dr mi je rekao da postoje dve vrste komora, prva gde se samo udise pomocu maske, kao na slici u clanku, a bolje su komore za jednu osobu u koju udjes sam, skines se go, oni ti daju neko spec. odelo. Ovo drugo je bolje jer je komora puna kiseonikom pa ti dise cela koza, i za oci je jako dobro, i drugo sto je pod pritiskom. Bez pritiska kiseonik se u manjoj meri spaja sa krvlju, a pod pritiskom se mesa sa krvlju kao gazirana pica.
Ispricao mi dr da je to pravo cudo za organizam, jer mi ne znamo koliko su prokrvljeni nasi organi, mozda su neki kapilari zapuseni, zakrzljali ili su prirodno slabi. Posle kiseonika pojacava se cirkulacija kroz kapilare i pojavljuju se novi. To je odlicno za ceo organizam, pa i za jajnike i matericu. Ajd da i to probamo, mozda se neka cuda dese...
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

hiperbarična komora - Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu? - Page 2 Empty Re: Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu?

Počalji od spring 16/3/2015, 14:33

ovo mi je skroz novo mogu li neke informacije oko cene i gde postoje ove komore?Ja bih isla ali neznam gde ima i da li su svugde ok?
spring
spring

Broj poruka : 101
Datum upisa : 15.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

hiperbarična komora - Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu? - Page 2 Empty Re: Hiperbaricna komora u okviru pripreme za vantelesnu?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu