KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pobedili smo!

+48
pcelica
plavaptica
bubi80
MAAKKI
cufta
missile
anak
key
Mirjana
tuli
ninica2
SannI-AlL
Tinche
nina :)
cici
Masha UK
korpica
Simona
Tanja83
Marija86
lolipop
buby
bobica83
gea
caci
Sami
Shizika
KoMetaK
dragana76ns
zoxa
bokica
Gala
Orline
adriatika
MARA
bebko
Pakki
bak
brinbili
maja76
nesalela
maus
Milijana
catherine290505
Anuska
BiKsi :)
Sneza
Jelence
52 posters

Strana 1 od 17 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Sledeći

Ići dole

Pobedili smo! Empty Pobedili smo!

Počalji od nena beba 9/4/2011, 12:00

Nakon borbe duge i teske konacno smo pobedili! ko nas je pratio zna o cemu pricam!
evo nema vise smisla da uzurpiram trudnicki dnevnik, pa cu za sad samo da otvorim roditeljski i vremenom da zvrljnem poneku info o mojim bebicima - kad mi to dozvole :)
ljubimo vas mi - 3 smizle :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od Jelence 9/4/2011, 12:55

Od srca cestitam na pobedi,uzivajte!
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od Sneza 9/4/2011, 17:10

Dobrodošle tri šmizle, jedva čekamo da čitamo
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od BiKsi :) 9/4/2011, 17:20

Neno, nek ti je srećno otvaranje roditeljskog dnevnika i da dugo i bezbrižno uživate u vašoj pobedi!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od Anuska 9/4/2011, 21:32

Neno, zivini sto do sada nisam ni cestitala.
Neka su ti zive i zdrave tvoje dve smisle. Sve najbolje vam zelim srca
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od catherine290505 9/4/2011, 21:41

Setila sam se kese iz Ostroga.
Jako mi je drago sto ste uspeli.
Bilo bi lepo ako zelis da okacis slike smizlica. Inace kada su meni birali ime u opciji je bilo Angelina i jako mi se dopada.
Poljubac za devojke cveće
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od Milijana 9/4/2011, 22:35

Ja sam pratila vašu priču i drago mi je da se ovako završila osmeh srce
Sad uživajte, a mi čekamo....

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od maus 10/4/2011, 14:53

Srecno otvaranje roditeljskog dnevnika!
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od nesalela 10/4/2011, 15:10

Srećno otvaranje roditeljskog dnevnika pobeda je veoma slatka....Čekamo neki izveštaj i sličice.....uživajte tri šmizle.... smajli angel smajli angel
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od maja76 10/4/2011, 22:51

Srecno Neno, jedva cekam da vidim devojcice osmeh srce
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od brinbili 10/4/2011, 23:08

Srecno otvaranje najradosnijeg dnevnika ljepotice mile...da se u njemu nizu samo radosne vijesti i bezbrizne dogodovstine [Only admins are allowed to see this image]
brinbili
brinbili

Broj poruka : 1983
Godina : 39
Location : podgorica
Datum upisa : 04.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od bak 11/4/2011, 10:20

Srecno otvaranje najlepseg dnevnika, cekamo da ugrabis malo vremena za nas i slicice tvojih devojaka [Only admins are allowed to see this image]
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od Pakki 12/4/2011, 09:35

sretno otvaranje RD lol!
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 48
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od bebko 12/4/2011, 10:59

srećno otvaranje najradosnijeg dnevnika Very Happy
i uživaj u pobedi beba beba
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od MARA 12/4/2011, 13:15

Srecno otvaranje roditeljskog dnevnika
Ljubimo vassmizle i cekamo slike
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od nena beba 15/4/2011, 15:26

hvala vam drage moje!
opet nema vremena i moram preskociti potanko i hronoloski opisivanje dosadasnjih dogadjaja sa njima dvema, i preci na trenutni problem. Tara mi je bas problematicna sa hranjenjem i spavanjem. ona je manja i jos uvek sustize sestru, pa sam je pustala da jede cesce i manje, ali to traje i sad, pa kad se ne najede trazi na 2 sata , kuka place, cvili, i ja joj dam na dva i po npr e sad od tolikog jela crevca stalno vare, pa i stalno nesto boli, prducka , vristi u snu od bola pri tome, to je budi , i spava maximum 40 minuta preko dana. nocu je bolje ali i nocu ponekad svakih malo place od prduckanja. sve to dovodi me do toga da je uspavljujem svaki cas i to na rukama jer dudu nece, i nema sanse da legne i sama se uspava. pocel aje i rucicu da sisa, dal su zubici ili je to nacin uspavljivanja. videla od sestre, ali njoj to ne stvara probleme. danas sam se silno iz frustrirala od njenog (ne) spavanja i placa , pokusala dva puta da je pustim da place u krevecu ne bi li se uspavala kao neke bebe, mislila sam prestace, ali ona se skoro zacenila i morah je uzeti. jedva je smirih. dal je od vremena danasnjeg ili nestro drugo, tek ona je katastrofalna danas, mada i inace nije mnogo bolje sa njenim spavanjem. budi je svaki i najmanji sum i odmah su joj oci ko klikeri ko da je spavala 8 sati! jos jedan nikola tesla, dosta joj je malo sna, rekla bih ja, ali vrag je odneo salu... inace bile su prehladjene i nosici su slinili bez temperature, ali sad vec prolazi polako.... ne bio trebalo da je to...
sta mi je ciniti zna li ko? uh uh uh
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od catherine290505 15/4/2011, 18:57

Neno nemam sad puno vremena ali ovako -
Sve sto si nabrojala a vezano je za Taru je apsolutna slika Nere od pre par meseci- dakle identicno. Nazalost ne mozes mnogo da uradis, moras da pustis da vreme ucini svoje, Nera se tek kasnije ustalila sa spavanjem- sada spava sat ipo preko dana a spavala je po 15-20 min i hodali smo kao po jajima ne bi li i malo odspavala koliko smo bili iscrpljeni, a i danas se uspavljuje na rukama, sada to naravno traje par minuta a nekada je trajalooo... Dakle spava- koliko spava. Sto se tice hrane (molim te postavi ticker jer se savetuju razlicite stvari za razlicite uzraste) - ja sam dobila grdnju od nutricioniste sto sam hranila Neru cesto i po malo - jer tako nikako ne moze da napreduje- stalno ima osecaj da je sita ili "malo" gladna, dakle nikada se ne najede kako treba i ne moze da napreduje, nama je receno da odvojimo obroke- tri sata -izmedju dva obroka. ali to je bilo od treceg meseca, cini mi se, a do 2 - 2.5 meseca se savetuje da sisaju na zahtev jer su male i jos ne mogu da izvuku koliko im treba. Znam tacno kako se isfrustrirano osecas-jer sam sve to prosla, ali bez obzira na to - iskreno sam veliki protivnik toga da se bebe ostave i uspavljuju placem, meni licno je to okrutno a po recima strucnjaka -decijih psihologa bebe se tada osecaju napusteno i prezivljavaju ogroman stres. Moze biti da njoj emotivno mama vise treba i da cesce zeli da oseti da si tu. Vrlo moguce da je jedna od zahtevnijih beba kao sto je to Nera i kao sto ih ima jos na Kutku. Jeste teze za gajenje, ali koliko god ti sad bilo tesko - shvati da je faza i da ce proci. Ja sam mislila u odredjenim trenucima da cu pasti od iscrpljenosti, ali sve prodje. Cim nadjem link ili na mail, poslacu ti knjigu koju je meni Anuska preporucila ,vrlo mi je koristila. Koliko je Tara napredovala ? Da li jos uvek sisaju ? Da li se bude nocu da jedu?
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od Sneza 15/4/2011, 20:22

Neno, dete ne treba učiti spavanju, ono je sposobno samo da zaspi kad mu se spava, znači bez uspavljivanja, tako se stvaraju negativne navike. Naravno da nećeš pustiti da plače do iznemoglosti ali moraš je malo i pustiti. Npr. ja dođem, pomazim je, nekada na kratko uzmem da se smiri pa opet spustim u krevetac.
Spavanje je urođeno i spavaće kad joj se bude spavalo. Možda jednostavno nije spavač. Ja kada spustim bebe ako jako plaču u startu u krevetiću, izvadim ih i pokušam za 15 min (ako se ne igraju nego samo kenjkaju kad ih zabavljam a ako se igraju, ostavim ih, znači ne spava im se)
Što se tiče hranjenja Cathy je u pravu, nit je sita, nit je gladna. Moje devojčice jedu na 4 sata 5 obroka u 24 sata i lepo napreduju. Na 3 sata kada sam ih hranila Mia je bljuckala do iznemoglosti a Anja je plakala i grčila se kad joj približim flašicu, tako da i ja predlažem na 3 do 4 sata, videćeš.
I olakšaj sebi, nađi im meru da mogu u isto vreme da jedu.
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od nena beba 16/4/2011, 17:16

hvala devojke!
keti, ma tara je i pored svega toga napredovala -udvostrucila svoju kilazu sa rodjenja za 2 meseca-sa 2,5 na 5 kg. dr nas je kritikovala, kazwe to tek sa 6 treba da se desi. ne sisaju nego se izmazam, mada sad imaju samo 2-3 obroka mog mleka na dan. od dve operacije i antibiotika smanjilo se mleko.
postavicu tiker cim stignem
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od MARA 16/4/2011, 17:31

Neno sta da ti kazem osim da te razumem
Viktor je i dan danas velika nespavalica narocito nocu,place,kenjka,prica u snu,danju spava super najmanje 2 h.Od tog cestog nudjenja sise jos uvek ne ume lepo da spava,nikad se nije uspavljivao na rukama,bilo je to ili samostalno ili na sisi,a od kad je prestao da sisa uspavljuje se sam.Vuk druga prica,lepo spava nocu,ali danju muku mucim,po ceo dan je na rukama,i cik sto zaspi,spustim ga u krevetic i oci kao dugme,sto ti kazes ko da je spavao 8h.Uzas zivi i ja ga nikako danju ne mogu uobrociti sisa na svaki zahtev,place za medalju-znaci nemoguce dete.I ja sam protivnik toga da se pusti da place do iznemoglosti,ali te potpuno razumem kako ti je,istovremeno ti je i tesko i mucno i zao ti je sto place i sto nece da zaspi ali tako deca rastu.
ljubimo vas
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od Pakki 18/4/2011, 02:48

I nama se desilo prije 3 sedmice otprilike kad je Mia bila bolesna,pa nam se sve poremetilo cak se i sama uspavljivala a sad je na rukama .Treba vremena da sve dodje na svoje mjesto i mi smo cak iscrpljeni od nespavanja jer je Mia trazila sliku skoro na svaka 2 sata.Dok je bila bolesna nosic joj se zacepi pa sam primjetila da joj je ocepljen kad je na rukama jer je glava bila malo podignuta pa sam kod naseg krevet digla uzglavlje na nekih 30 stepeni (neznam kakav krevet imas a li mozes da stavis jastuk ispod madraca )i tek je onda spavala nekih sat i po.Sad su zubici krenuli pa opet trazi na ruke da se uspavljuje ali ja je ne nosam vec lezimo na krevetu zajedno i cim preklopi okice ja bjezim iz kreveta.Desi se nekad da zaspe i sama u njenom kreveticu ali je pustim da malo otplace(ali ne previse da se zakocene) pa se opet vratim u sobu dam joj dudu ,malo pomazim...
pokusaj sa pelenom...pokrij je sa pelenom i daj joj cosak nek vrti po ruci malo,postoji sansa da ti zaspe dok se igra
Sto se tice sike ona sisa na svakih 3 sata jos uvijek,njena mjera je 120 ml ni manje ni vise,pokusala sam sa formulom ali jednom ce da popije ali drugi put nema sanse(jedino kad izgladni onda ce da uzme formulu)a pored toga jos ima 3 obroka.Pokusala da izbacim nocni obrok ali jos veci uzas a i po belaju sat se pomjerio fd pa sam pustila da ide se svojim tokom...izgleda da je i kod tebe ta faza
ako su grcevi pokusaj sa nekim vjezbicama da im istjeras gasove malo i neka ti podrignu poslije jela i nocu,nemoj dopustiti da ti zaspe na siki ili na rukama
Zaboravila sam napisati jos da nam je babica rekla ,kad je nosic zacepljen mozes joj jednu do dvije kapljice prokuvane vode kapnuti u nosic da joj slinice izadju
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 48
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od nena beba 18/4/2011, 21:15

eh!
taman sam hvalila da bar posle kupanja, uvece lepo zaspi, kad evo veceras nece... kenjkala je dugo. najveci problem u celoj prici sto ne mogu da o da isprobavam metode "pusti je malo da place", jer ce probuditi ili uzmnemiriti sestru.. a onda spasavaj se ko moze... lakse je sa jednim detetom...

sto se nosica tice, ja sam sipala fizioloski rastvor i onda posle par minuta izvlacila aspiratorom, al tarin nosic bas bas mali, nemo's ga potrefiti jos kad mlati glavom ... :) i tako njoj duze potraja ali evo prolazi polako...

moram se pohvaliti da je danas spavala 3 sata u komadu preko dana, sto je njen rekord! i jela je cak lepo -120 ml, 100ml i sl.
a sestrica je oborila sopstveni rekord 190 ml danas u jednom obroku!
prosli put kad je pojela 170 pred spavanje, 3 puta smo je celu presvlacili tu noc i tusirali jer se do grla ukakala... :)

nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od nesalela 28/4/2011, 08:29

Ne spavanje, uh ja sam sa tim imala baš,baš problema i razumem te u potpunosti....sve dodje na svoje vremenom ali znam da ti nije lako....i naravno da je teže sa dve bebe ipak je to "dupli posao", jeste problem da je pustiš da plače pa će probuditi seku....najbolje bi bilo neka mama sa blizancima da ti kaže šta i kako ona radi, ali i one se slabo javljaju....jedino Sneža....Što se tiče napredovanja, Staša se za prva tri meseca ugojila 1,2kg, 1,1kg i 900gr što u prevodu znači duplirala je kilažu i nikada mi niko nije rekao da to nije dobro, naprotiv super je napredovala, nemoj se sekirati.....Držim palčeve da počnete bolje da spavate jer znam koliko je teško.... smajli angel
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od Sneza 28/4/2011, 08:33

Neno, ja nekako te probleme lakše prihvatim ako kažem sebi: to je faza-proći će.
Ja se već mesec dana budim u 4 da Anji dam dudu, proći će, ona zaspe a ja ne mogu, umor je to. A nekad ih pustim i da se malo isplače, navikle su one na plač one druge i mogu da spavaju pored tog zvuka.
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od nena beba 1/5/2011, 21:48

e da, faza je... stalno neka :)
otkrila sam da se to sto se njima desava zove reflux. acid reflux. ili to ili kriza dojenja... pise se o tome dosta, a dr mi ni ne pominje kao mogucnost... ovih dana cemo na kontrolu pa cu da pitam ponovo....
upalu uha sam eliminisala jer ne placu za svaki obrok, vec uglavnom popodne. i sve pocinje time sto halapljivo jedu, jer malo kasni klopa....
elem, nadam se da ce faza kratko trajati... i da ako je reflux nije izrazen previse... nije to onaj refluk kad se hrana izbacuje u mlazevima, ali relativno cesto manja bljucne, povrati...

inace, da se malo pohvalimo, nasli smo dudu oblika sike, kao na dr browns flasicama i sad mala hoce da se uspava preko dana sa dudom. malo na ruke, 2-3 minuta, pa u krevetac, malo place 2-3 minuta sa dudom koju pridrzavam jer ne zna da vucce, cak i sama podlakticom preklopi dudu i pridrzava dok jecajuci tone u san,... ima par dana tako se uspavljujemo danju. nocu nema tih problema (pupu) mleko ih uspava, mada citam, to nije dobro. treba da ne povezuju hranjenje sa spavanjem... ali o tome cemo misliti kad budu vece...

e da jos jedna lepota-pocele su opasno da "pricaju"! gucu, sve u 16, cak vrlo artikulisano :) sa 2,5 su vec ispustale neke zvuke "kontolisane" ali sad je to bas ko da nam nesto pricaju. kao da se zali ova veca, sto joj radimo vezbe, kao da prica sta je sanjala mala kad se probudi.... ma lepota!

to su nase novosti, ukratko. ide mama sad da spava malko, imam fore do 1 :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pobedili smo! Empty Re: Pobedili smo!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 17 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu