KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

MARIJA - i visoka prolećna beta...

+56
adriatika
Kockica
maja76
natalija
tanjica
Milijana
Struzzo
ski_lady
maki79
cici
cipiripi
catherine290505
Simona
seka 35
djole42
Malina
agata
Cupava
jaca*caca
fenix
bebko
kristina33
Jelena*
ŽenoLina
nolinica
Niny
dragana76ns
Shizika
Tinche
cicsa80
MAAKKI
Deni
lena
Sneza
cvrle76
dacca
heart84
lilly13
dr mali pariz
HappyGirl
BiKsi :)
noja
Nefertari
bubili2
bak
bobica83
anak
bule74
lolipop
KoMetaK
*AIDA*
malenaa
Zoka83
vašar
viktorija
Marija86
60 posters

Strana 22 od 27 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 27  Sledeći

Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od kristina33 10/5/2011, 18:46

Maki malo jeste rano za UZV i vrlo je moguce da se srculence nece jos uvek videti jer ces tada biti 5+2 ako sam dobro sracunala, ali ces bar videti svoju mrvicu ili mrvice. Uzivaj u svakom danu i ne brini, sve ce biti super.
Mazi mrvice... ff
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od viktorija 10/5/2011, 21:42

Maro super za uz!!!! beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 569534 Divno... beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 21831
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od cicsa80 10/5/2011, 22:15

Ziveo petak! Jeeeeej! Nek doce misle o vama, tako i treba! ljubav
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od Marija86 10/5/2011, 22:39

Pa i ne misle bas...zvali su me oko 7 ....ja sam na svoju ruku uradila d-dimer da vidim da li mi je dosta fraksi koji primam..ispostavilo se da nije d-dimer mi je 385 Shocked
da ne idem off pisala sam u temi zenski sterilitet pa ono mthfr ..pa molim vas da pogledate...zabrinula sam se Rolling Eyes
krivo mi je zato sto oni nikada to ne bi predlozili i ja bih neminovno izgubila bebu da nismo na vreme reagovali No
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od kristina33 10/5/2011, 22:48

Marija d dimer inace skace u trudnoci ali ne znam do kojih vrednosti se tolerise, ako ti je iznad normale idi obavezno kod hematologa...
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od Marija86 10/5/2011, 22:54

granica je 250....a meni 385 ....
nije mi dosta fraksija ocigledno..davacu na 12 sati a sutra idem kod hematologa u polikliniku nadam se da ce me primiti... Rolling Eyes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od kristina33 10/5/2011, 23:56

Marija jel to granica za prvo tromesecje trudnoce ili inace?
Nemoj nista na svoju ruku da povecavas! Jesi uradila trombocite?
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od cipiripi 11/5/2011, 00:12

D dimer ne sme da skoci u trudnoci jer na taj nacin (ako skoci) beba ne moze da se hrani zbog gustine majcine krvi i ugine..
Maki, ovo se odnosi na zene koje nisu pod terapijom, ti jesi ali ti nije dovoljna..razlog sam ti rekla.
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od kristina33 11/5/2011, 00:25

Evo sta kazu na Rodi, a ovo je prepisano sa kataloga iz klinike Rebro:
"Klinička informacija:
D-dimeri su završni razgradni produkti umreženog fibrina. Zbog visoke negativne prediktivne vrijednosti pretraga se koristi ponajprije za isključivanje duboke venske tromboze i plućne embolije. Povišene vrijednosti nađu se u svim stanjima pojačane aktivacije zgrušavanja i fibrinolize (DIK).
Napomena: Fiziološki povišene vrijednosti su prisutne u trudnoći."


kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od cipiripi 11/5/2011, 00:28

Pusti ti sta pise...
Literatura je jedno a trudnoca i stvarno stanje drugo..
Ja bar imam iskustva sa tim nakon trudnoce i 300 dana fraxiparina + operacija slepog creva u trudnoci + amneo i serklaz.
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od cipiripi 11/5/2011, 00:31

Ja sam Mariji rekla da poveca ... i u pravu sam 10000000000%!
Rekla sam joj da daje fraxi na 12h jer tako mora..
Ili fraxi 0.3 na 12h ili jaci fraxi 0.4, o.6 na 24h!
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od cipiripi 11/5/2011, 00:32

Uzgred..fraxi 0.3 se daje na tezinu do 65kg u toj dozi...i tu su joj omasili..tu im je prva greska..koja se prasta..iz razloga sto da nije fraxija kako stoje stvari ne bi ni uspela.
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od kristina33 11/5/2011, 00:50

Cipi drago mi je da si ti sve to pregurala i da si konacno dosla do svoje bebice, ali se ne slazem da treba jedna drugoj da prepisujemo terapiju, ipak mislim da neki dr to treba da odobri, a Marija ce sama odluciti da li ce ici kod dr ili ce uzimati tvoju terapiju. Pre svega mora proveriti trombocite, ovo nije nesto sa cime se treba igrati.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od cipiripi 11/5/2011, 07:56

Rekla sam joj da proveri i trombocite i da ne radi obicne trombocite vec rucno brojanje trombocita jer je to jedino merodavno.
Nisam ja njoj rekla da gura sa tom terapijom vec da da sebi sledeci fraxi rano ujutru kad prodje 12h od predhodnog..i na putu je ka dr..
Toliko bas luda nisam..a to sto je dala taj na 12h veruj mi da znaci.
Dakle, nisam joj prepisala JA terapiju nego sam joj rekla sta da uradi dok se ne vidi sa dr..
Za trombocite joj nista nisu rekli..oni su sigurno ok cim je d dimer veliki..tj nece pasti u trombocitopeniju zbog fraxija.

srce
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od Malina 11/5/2011, 08:35

Maki v
Ne razumem se u to, pa ti ne mogu pomoci, ali se molitva da sve bude ok.
Dobro je sto si to sve primetila na vreme. Idi i u polikliniku, primice te sigurno.
Jedino sto ja nikako ne razumem nase dr, ako si vec pod nekom terapijom, pa zasto onda ne kontrolisu sve, nego moras sama?! Mad
zagrljaj
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od Cupava 11/5/2011, 10:28

zelim ti da sve bude ok i samo onako kako ti zelis.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od Marija86 11/5/2011, 11:35

Evo ovako bila sam u poliklinici radi se o nekoj doktorki Gorani Mitic..
nisam je videla ali telefonom je rekla je ne panicim,da to nije nista strasno i nastavim sve kao i do sada i zakazala mi vidjenje za sledeci petak...
u Genesisu su mi isto rekli,da to nije nista strasno i da se smirim...
ja inace nisam panicar,ali ovo me izbacilo iz koloseka..
sto se tice terapije imam vremena da razmislim kako cu,sve sto Cipi prica ima logike i ja se slazem sa svim,ali kad nisam sigurna da li ja imam mutaciju ili nemam...tako da uradicu tu analizu sada pa cemo videti.
trombocite sam radila oni su mi u redu. Very Happy
ljubim vas..nadamo se da ce sve biti ok. yes
sto se tice uz u petak rekli su mi da je dok.videla nalaze bete datum kada sam radila i rekla da dodjem u petak posto smatra da ce moci da vidi tackicu likeit
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od viktorija 11/5/2011, 12:29

Maro ja mislim da je dobro sto primas fraxi jer u slucaju da imas to ce te zastititi...Svaka cast Cipiripiki na savetima ja sam i noj napisala da je ona meni bila nadahnuce kada sam citala kako je ona prakticno sama shvatila sta je njen problem i resila ga na najbolji moguci nacin... Very Happy
Maro a jel su te oni savetovali da primas fraxi i jel si pocela nakon et?
Izvini ako te gnjavim ja znam da si pila aspirin 100 pa te zato pitam...
Ljubim te, znam da ce biti sve u redu... beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 275568
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od nolinica 11/5/2011, 12:36

Tek sad sam se zamislila i malo uplašila...Meni je posle et Fraxiparin u terapiji. Opet me sttrah da li će to biti dovoljno. Gde si radila d-dimer? U bilo kojoj privatnoj lab?
Ja sam bila danas da uradim trombofiliju i pomenuta dr Gorana Mitić je rekla da je to glupost što sam došla i da nema nikakvog razloga da radim nije htela da mi odradi. Razlog je što nisam imala spontanih i trombofilije u porodici, niti bilo kakvih drugih simptoma koji ukazuju na trombofiliju.
Htela sam sve prekontrolisati zašto ne dolazid do bebe, ali to nije uvek moguće. Ona kaže da trombofilija SIGURNO ne može biti uzrok kad ne dolazi do trudnoće!!
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od Marija86 11/5/2011, 12:37

Da oni su mi rekli da ga dajem od dana et-a...
Aspirin sam pila na svoju ruku...sutra cu poslati stapice na analizu pa da resimo to jednom zasva vremena..videcu sta ce mi doktorka reci u petak..ja sam jutros sebi svakako dala dozu fraksija i dajem veceras..na svakih 12 sati..oni kazu da kao sacekam doktorku i da fraksi nije za igru..sad mi to kazu kad sam ja na svoju ruku uradila d-dimer i trombocite..pa sto nisu rekli da lepo to proverim...ali nije ni bitno,ja sam se uhvatila u kostac sa ovim i izboricu se.
Nego i ja sam negde procitala da d-dimer skace u trudnoci... Rolling Eyes
osmeh srce
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od Marija86 11/5/2011, 12:38

nolinica ::Tek sad sam se zamislila i malo uplašila...Meni je posle et Fraxiparin u terapiji. Opet me sttrah da li će to biti dovoljno. Gde si radila d-dimer? U bilo kojoj privatnoj lab?
Ja sam bila danas da uradim trombofiliju i pomenuta dr Gorana Mitić je rekla da je to glupost što sam došla i da nema nikakvog razloga da radim nije htela da mi odradi. Razlog je što nisam imala spontanih i trombofilije u porodici, niti bilo kakvih drugih simptoma koji ukazuju na trombofiliju.
Htela sam sve prekontrolisati zašto ne dolazid do bebe, ali to nije uvek moguće. Ona kaže da trombofilija SIGURNO ne može biti uzrok kad ne dolazi do trudnoće!!

Znaci ti si danas bila kod nje???
Kako moze to da kaze kad ima zena koje su primeri? Rolling Eyes Rolling Eyes
jaooo koji ce mi takav lekar...da nema neki hematolog koji radi privatno u Novom Sadu???
Ja cu tu analizu uraditi privatno platicu 10000 i gotovo. Wink
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od nolinica 11/5/2011, 12:50

Čeka se mesec dana na tu analizu, tako da sam ja zvala nekoliko laboratorija i rekli su mi da se to samo radi u Kliničkom centru i da je ona najbolja dr za to.
Uglavnom tako ti ja jutros završih. Nadam se da je dr u pravu, i da će moja vto lepo uspeti i da nikakvih problema neću imati. Ostaje mi samo da budem pozitivna.
A, ti draga Maki ispitaj sad sve što možeš i ne prepuštaj ništa slučaju. Čuvaj svoju dragu mrvicu!!
trudnica
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od viktorija 11/5/2011, 12:51

Maro pametno postipas...Slusaj sebe i svoj osecaj...I ja sam te analize uradila na svoju ruku i nije mi jasno kako neko moze tj doktor biti siguran da ja nesto nemam ako nema rezultat koji ce to da potvrdi...tako su imeni pricali ali ja se nisam obazirala na to...Pored te analize na urodjene trobbofilije sam radila i na stecene u institutu za transfuziju krvi i evo informacija ako nekom zatreba ona sa uputom kosta 5.000 din
Mislim da vecina lekara nije dovoljno upucena u taj problem ali zato mi jesmo...Koliko primera je nasem forumu koje su uspesno iznele trudnocu uz odgovarajucu terapiju Very Happy
Maro bila si u pravu i za progesteron tako si i sada za ovo...samo napred pametnice... beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 11031
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od Marija86 11/5/2011, 13:02

ali da li postoji neko ko se privatno bavi time u Novom Sadu,ja ne mogu da nadjem?!!!
I ja mislim da sam u pravu...oni pricaju kao jaoo fraksi je strasan a one hormone sto su nam davali u postupku su pez bombone..ma daj...
ja cu davati na 12 sati i za neki dan ponovo proveriti d-dimer...pa videcemo!
Ne znam da li bih ponovo trebala trombocite da uradim sa d-dimerom? Rolling Eyes
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od noja 11/5/2011, 13:09

marija ti postupi onako kako misliš a mislim da misliš i da je to ispravno d d d Very Happy

ja sam se upravo vratila od gorane mitićke i povadila sam tu tromb.lupus i imunolgiju rezultati za tri nedelje,
jedva mi je dala da vadim a privatno ne znam ko radi ja kad sam pitala jer i ja sam htela privatno
da se nebi razvlačila po ovim našim ustanovama rekli su mi samo u klinici v
još kariotip mi ostao
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

beta - MARIJA -  i visoka prolećna beta... - Page 22 Empty Re: MARIJA - i visoka prolećna beta...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 27 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 27  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu