KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

+5
Mirjana
saška
Marija86
naca
kristinak
9 posters

Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od kristinak 11/1/2011, 23:39

Posle 4 spontana pobacaja, u kojima nije dolazilo do razvitka embriona, i gomile uradjenih analiza 5 trudnoca u kojoj je konstatovan prazan gestacijski mesak i zakljucak da je u svakoj trudnoci bilo isto postavlja se pitanje da li je moguce da ni jednom nije bilo embriona
Inace ovo mi je propusteni pobacaj jer nije doslo do spontanog a ceka se nedelju dana pa kiretaza.
Ima li neko iskustva, i da li bi vto bila uspesnija. Inace nemam problem da ostanem u drugom stanju, ali znam da sam svaku trudnocu dobila iz levog jajnika.
Hvala!
kristinak
kristinak

Broj poruka : 31
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 03.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od naca 12/1/2011, 14:04

Ja sam jednom imala blighted ovum, razlog se ne zna, ali verovatno se radi o lošem kvalitetu jajne ćelije. To se desilo u junu prošle godine, beta se normalno udvostručavala, mešak je bio pravilnog oblika, sa vencem, svi su me ubedjivali da čekam, i čekala sam, mada sam u 6 nedelji znala da to nije dobro, jer sam u prethodnoj trudnoći tada već mogla da vidim otkucaje srca. U prvoj trudnoći, beba mi je umrla dva dana nakon hitnog CR koji je radjen u 34 nedelji, uzrok- virusna infekcija. Tada sam otkucaje srca videla već u 5+3 nedelji, sve se normalno odvijalo. Mnoge žene sa foruma imale su blighted, mnoge moje prijateljice takodje, ali nisam čula da je neko imao toliko puta kao ti. Mora da postoji neki uzrok. Kod mene je verovatno zbog godina u kojima se nalazim teško naći kvalitetnu jc, ali ti si mnogo mladja, tako da mislim da to ne bi trebalo da bude uzrok. Ne znam jesi li radila TORCH, ureaplazmu, micoplazmu, hlamidiju.... Iskreno, nisam još čula da je nekome utvrdjen tačan uzrok zbog koga se dešava blighted. Ja sam nekako, po bazalnoj temperaturi koju merim i koja je tog meseca poludela i nije pokazivala sigurnu ovulaciju, znala da nešto nije u redu. U početku nisam ni verovala da je trudnoća u pitanju, a kasnije, kada se u mešku nije video embrion, niti srčana akcija, znala sam da je u pitanju blighted. Verujem da će ti se javiti još neko ko je imao to iskustvo, možda dobiješ neki konkretniji odgovor. Pozdrav!
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 54
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od kristinak 12/1/2011, 16:36

Hvala ti Naco, verujem da je tebi mnogo gore nego meni i zao mi je sto je doslo do takvog problema u tako velikoj trudnoci.
Radila sam
TORCH rezulatati dobri
Kariotip i suprug i ja rezultati normalni
Spermogram odlican
Hlamidija,mikroplazma,ureaplazma kod oboje negativno
esradiol, progesteron, fsh, lh u granicama normale
nisam nosilac FII G20210A i MTHFR C677T mutacija
Antinuklearna antitela negativan
Antikardiolipinska antitela IgM i IgG negativan
Kompletne trobofilije normalni mada su mi na 3d videli losu prokrvljenost materice zbog cega sam pila aspirin
Aktivni protein C i protein S normalne vrednosti
Lupus antikoagulans normalni
OGTT test pokazao malo povecan secer koji sam regulisala ishranom
Vise puta sam trazila histeroskopiju ali niko nije smatrao da je potrebno raditi, zbog cega ne znam ali znam da cu sada zahtevati cim se sve ovo zavrsi.
Trenutna trudnoca mi je punih 10 nedelja i cudim se da mi telo nije izbacilo do sada, cak nije bilo ni krvarenja a na uz pokazuje da je stalo sa razvojem sa navrsenih 7 nedelja.
I sto bi moj dr rekao stvarno sam jedinstven slucaj a sto bi patolozi rekli sjajan slucaj za ispitivanje, nazalost!
Tebi Naco zelim ti sve najbolje kao i sebi i svim zenama i devojkama sa ovog foruma!

kristinak
kristinak

Broj poruka : 31
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 03.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od kristinak 13/1/2011, 11:08

Devojke pomozite ako znate nesto, sta da radim da li da pokusam sa vto, da li bi mozda imalo smisla?
kristinak
kristinak

Broj poruka : 31
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 03.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od Marija86 13/1/2011, 11:16

kristinak vidim da su ti rezultati dobri da li si proveravala ponovo Ogtt?
inhibin b i amh da li si radila?
to povezujem sa jc...
samo hrabro!!! zagrljaj
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od kristinak 13/1/2011, 11:30

Marija86 ::kristinak vidim da su ti rezultati dobri da li si proveravala ponovo Ogtt?
inhibin b i amh da li si radila?
to povezujem sa jc...
samo hrabro!!! zagrljaj

nisam ponovo proveravala ogtt a inhibin b imh ne znam sta je i nisam znala da moze da ima veze sa jc, prvi put cujem
samo mi je dr rekao sada (posto sam promenila dr) odnosno pitao da li sam pila lekove za dijabetis i da bi on pokusao sa tim i sa stimulacijom posto do sada nisam i kao mozda bi bilo vise kvalitetnih. Ako ti nije tesko objasni mi molim te.
Ja sam kuci i cekam spontani pa sam stalno na netu b
kristinak
kristinak

Broj poruka : 31
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 03.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od kristinak 13/1/2011, 11:46

A da ima li veze sa losom jc ako sam imala hronicno zapaljenje sa leve strane kao devojka, a svaka trudnoca je dosla sa jc iz levog jajnika
kristinak
kristinak

Broj poruka : 31
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 03.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od Marija86 14/1/2011, 09:00

NE znam kristinak to za zapaljenje...nisam imala slucaj..imas ovde na forumu temu i o amh i inhibinu b...u glavnom povezano je sa jc...pa procitaj..
mozda da priveris jos jednom ogtt (radila si i insulin jel tako ) ?
NE znam sta bih rekla zao mi je v
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od kristinak 14/1/2011, 23:04

Hvala ti Marija potrazicu lol!
kristinak
kristinak

Broj poruka : 31
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 03.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od naca 16/1/2011, 10:55

Kristinak, mislim da bi ti mogla da poslušaš tog doktora i kreneš sa nekom stimulacijom. Ne znam šta se dešava, je li krenuo spontani, ali čudi me što ti ne zakažu reviziju, nego tako čekaš kad će krenuti. Inače, i ja sam tek u 10 nedelji prokrvarila i tada nisam čekala da vidim hoće li samo otići, odmah su mi radili reviziju. Vidim da su ti rezultati svi dobri, a i u dobrim si godinama, pa pretpostavljam da će se problem rešiti i da će ubrzo doći jedna prava i zdrava trudnoća. To ti od srca želim osmeh srce
naca
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 54
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od kristinak 18/1/2011, 14:46

Da vam javim juce sam bila u nf gde me je pogledala neka dr i potvrdila prazan gestacijski mesak. Elem nije htela da mi radi reviziju nego me je poslala kuci i dala mi broj telefona laboratorije Helix da kada mi ispadne mesak stavim ga u casicu od urina sa fizioloskim rastvorom i nosim tamo na citogenetsku analizu fetalnog tkiva sto bi trebalo da pokaze u cemu je problem. Ja sam sinoc dobila jake bolove od stomaka na dole i jutros sam izbacila kako oni zovu fetalno tkivo koje sam stavila u zamrzivac jer cu verovatno nositi sutra u lab, najveci mi je problem 24000 din Shocked zbog malo losije finansijske situacije. U svakom slucaju javicu vam rezultate pa mozda pomognu i nekom drugom. Inace koliko sam razumela izoluje se moj dnk od fetalnog i tu se ispituju promene na hromozomima i neke trombofilije.
Naco nisu hteli da mi rade reviziju jer se posle nje teze ostaje u drugom stanju ali ce mi na osnovu rezultata citogenetike odluciti da li da je rade ili ne. Ova dr se prilicno zainteresovala za moj slucaj i zeli da mi da stimulaciju za jedno 2 ciklusa i da me odmah po povecanoj beti smesti na odeljenje patologije trudnoce i da mi daje lekove ali ne progesteron nego nesto za dijabetis i jos nesto nisam razumela sta.
U svakom slucaju nadam se da ce se ovih 24000 isplatiti jer smo do sada dali oko 2000e Laughing nismo zalili ali na zalost nije urodilo plodom trudnica
Hvala vam svima zagrljaj
kristinak
kristinak

Broj poruka : 31
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 03.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od kristinak 24/1/2011, 15:47

Drage moje dobila sam rezultat koji glasi ovako:
PRENATALNA DIJAGNOSTIKA
Izvršena je genetska analiza materijala dobijenog biopsijom fetalnog tkiva. U analiziranom uzorku fetalnog tkiva detektovano je da ne postoje aneuploidije hromozoma 13, 15, 16, 18, 21, 22 i polnih hromozoma X i Y.
Plod je ženskog pola.
Ovom analizom su sa 97% pouzdanosti iskljucene numeričke abnormalnosti hromozoma 13, 15, 16, 18, 21, 22 i polnih hromozoma X i Y.
I dobra strana je sto nije genetika u pitanju, a lose je sto se jos uvek ne zna sta je u pitanju inace u sredu ce biti gotov rezultat jos za faktor V leiden posto mi je samo to nedostajalo. Ako neko ima neku ideju molim pomozite
kristinak
kristinak

Broj poruka : 31
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 03.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od saška 22/10/2011, 12:32

Ja sam imala isto pet trudnoća koje se nisu razvijale to jest nisu se pojavljivali otkucaji srca .sve odu do 7 -8 nedelje neke sa kiretažom neke same.
Nisam nikada radila tu citogenetiku ploda.
Posle njih sam imala 1 vto gdje je beta bila poz ali isto 15ti dan prokrvarim.
Sve analize uredne jedino imam trombofilije i povećana antitijela na štitnjaču.
Sad se spremam za 2 vto uz terapiju imunoglobulinom.
Kristinak jesi li ti provjeravala štitnu pošto ona zna pravit velike probleme.I molim ako iko ima sa sličnim problemom neka piše da razmjenimo iskustva.

saška

Broj poruka : 309
Location : Republika Srpska
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od Mirjana 22/10/2011, 13:02

Ja ne znam ništa o ovome, ali osećam potrebu da kažem, da vam želim da što pre nađete uzrok i da što pre čujete te otkucaje srca!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od Republica 22/10/2011, 13:06

Kristina , zhao mi je zbog tvog iskustva.Prazan gestacijski mesak-blighted ovum 639820

Citam tvoje analize Prenatalne dijagnostika ...i moj je bio isto takav.

Isto devojcica.I ja sam sacuvala plod nakon pobacaja koji sam izazvala pililom kuci nakon kontatovanog prekida rada srca u 12+ nedelja a plod je prestao da se razvija u 8-9 nedelji.

Kod mene nema ni problema sa trombofilijom,fosfolipidnim sindromom,cekirana sa timom internista, gisha sve hormone na svaka 3 meseca......i dalje se ne zna uzrok.

Mada ja mislim da znam za drugi.Nivo progesterona nije bio dovoljno visok za tu nedelju trudnoce.Drugi sam spontano izgubila.bilo gotovo sve za 20 minuta.Prvu trudnocu telo nije samo odbacilo.Tj nerazvijen plod nije odbacilo vec je u 12+ nedelji na UZ konsatovano da je doshlo do prekida deobe.

Pokushavam da skapiram koliko trudnoca si imala do sada neuspelih?
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od saška 23/10/2011, 15:10

Hvala Mirjana i tebi sve najbolje u ostvarenju tvog cilja....

saška

Broj poruka : 309
Location : Republika Srpska
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od malaplava 10/1/2012, 13:13

kristinak ::Posle 4 spontana pobacaja, u kojima nije dolazilo do razvitka embriona, i gomile uradjenih analiza 5 trudnoca u kojoj je konstatovan prazan gestacijski mesak i zakljucak da je u svakoj trudnoci bilo isto postavlja se pitanje da li je moguce da ni jednom nije bilo embriona
Inace ovo mi je propusteni pobacaj jer nije doslo do spontanog a ceka se nedelju dana pa kiretaza.
Ima li neko iskustva, i da li bi vto bila uspesnija. Inace nemam problem da ostanem u drugom stanju, ali znam da sam svaku trudnocu dobila iz levog jajnika.
Hvala!

Draga kristina, mozes li mi reci sta se trenutno desava kos tebe jer dok sam sada citala ovaj tvoj post pronasla sam sebe. ),Danas mi je ustanovljen prazan gestacijski mesak(starost trudnoce 7,4 nedelje) , i moram na kiretazu. A ovo mi je 5. trudnoca. Do sada su odlazile same bez kiretaze i doktori nisu uspevali da vide nista, ni mesak, jer sam uglavnom dobijala krvarenje samo nekoliko dana od kasnjenja menstruacije. Sada mi dr savetuje vantelesnu oplodnju, to je jedino ostalo kao realno resenje ali ne garantuje ni da ce tada biti pozitivan ishod. Postoji mogucnost da su mi lose jajne celije, mada neke analize koje sam radila kazu da su mi ok. Inace sam radila sve analize koje postoje i sve je uglavnom ok. Mnogo bi mi znacilo tvoje iskustvo, Hvala
malaplava
malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od saška 14/9/2012, 16:38

Kristinak gdje si ima li šta novo ja sam i ovaj poslednji put imala prazan gest mješak uzrok ne znaju

saška

Broj poruka : 309
Location : Republika Srpska
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od neda21 21/11/2012, 01:57

Cao nova sam na forumu, htela sam da pitam, kada se najranije moze videti mesak ili zadebljanje na materici? Imala sam rizican odnos 26 Oktobra, a UZ mi je radjen 20 Novembra. Da li za to vreme se moze videti nesto na UZ.? Hvala

neda21

Broj poruka : 3
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od anak 22/11/2012, 16:40

Mislim da bi se moglo videti
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od neda21 23/11/2012, 14:50

Hvala na odgovoru.

neda21

Broj poruka : 3
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od neda21 23/11/2012, 14:50

Sa verom u Boga!

neda21

Broj poruka : 3
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prazan gestacijski mesak-blighted ovum Empty Re: Prazan gestacijski mesak-blighted ovum

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu