KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

savin i marijin dnevnik

+44
nina :)
Orline
cici
Masha UK
korpica
Mirjana
Tanja83
JocY
cufta
dragana76ns
lolipop
bebko
KoMetaK
Shizika
Zoka83
Struzzo
Cupava
Jelence
kasia
Sami
Sneza
brinbili
HappyGirl
zoxa
maus
MARA
tuli
Agata27
djole42
dr mali pariz
lena
naca
nesalela
Pakki
Nefertari
caci
Simona
Tinche
catherine290505
nena beba
buby
Milijana
BiKsi :)
key
48 posters

Strana 7 od 20 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Sledeći

Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od Nefertari 19/7/2011, 17:52

Koliko se secam nije bilo problema jer je bio bas mali, nije bilo nekog ustezanja, ali je moja sestra onako psihicki tesko podnela. Njemu su bili prosireni bubrezni kanali i postojala je mogucnost da se mokraca vraca pa su zato isli na mikciju.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od Tinche 19/7/2011, 22:53

Cao draga!
Deca su ti prelepa!!! Andjeli mili plavooki!

Sto se tice mikcione uopste nije toliko strasno. Strasnije je roditeljima jer to ne lici na standrdne preglede...sasvim je neuobicajeno...i veruj mi da je bolje da se to uradi sto pre, dok su deca sto manja da se ne bi plasila.

Ukratko: na odeljenu se detetu stavi urinarni kateter...sto uopste ne boli...i onda majka u pratnji sestrice ide na rentgen...a upravo je to ono sto je najstrasnije...jer se dete uvodi u neku cudnu prostoriju sa jos cudnim skalamerijama...a u stvari to je obicno snimanje.
na kateter se prikaci fizioliski rastvor sa kontrastom...i lagano se sa time puni besika-opet bezbolno...i relativno brzo...ali dete lezi na stolu sa rentgenom iznad sebe...pa se uplasi...zato je majka tu. Kada se besika napuni slika se jedan snimak...tad se vidi da li se iz besike vraca urin ka bubrezima...a to ne bi trebalo.
Onda se kateter izvuce lagano...opet ne boli...i saceka se da dete piski...da, upravo tu na stolu sto i nije tesko s obzirom da je besika puna. I dok dete piski napravi se jos jedan snimak...i to je to.

Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od buby 20/7/2011, 12:25

bravo tinche....divno je imati te na kutku....a i van njega... [Only admins are allowed to see this image]
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od key 20/7/2011, 15:45

Tinche,ti si veliko[Only admins are allowed to see this image] !hvala ti sto si mi objasnila...
poljubac Bati i tebi od nas[Only admins are allowed to see this image]
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od maus 23/7/2011, 14:12

Juhuuuuu drugari, spremate li se za rodjendan? ljubav ljubav ljubav
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od key 25/7/2011, 12:51

Juhuuuuu drugari, spremate li se za rodjendan?
daaaaaaaaaa!!!
rezervisali smo igraonicu tu u blizini,nasa Tinche ce nam praviti torte,doci ce nam Kasi sa njenim lepotancicima,oni su u selu trenutno...
nadam se da cu uspeti sve da organizujem...ovih dana sam sama sa bebama.ove nedelje mm radi popodne,pa je nekako duzi dan i bebe su nervoznije uvece.
marija je pocela da ustaje i seta dok se drzi za namestaj.brza je,ne plasi se i ne place kada padne ili se udari.mm kaze da ona samo srlja,uopste ne gleda kuda ide.cini mi se da je u njihvom odnosu ona dominantnija.cesto uzima igracke i daje ih savi,otima mu iz ruku ako bi ona htela tu igracku,a kad on njoj otme,bori se zestoko da je vrati nazad.ako joj to ne uspe,uhvati ga za ramena i vrisne mu u facu koliko ima snage.on,jadnicak,odmah pocne da place.ujutru ga gleda sa ljubavlju i smeje mu se.uvece ga u krevetcu poziva na igru.sava je drugaciji.on se njoj uvek smeje.cini mi se da je siguran kad je ona tu.kad je sam,kad se maka uspava,on je kenjkav sve dok se ona ne pojavi.pokusa da joj otme igracku,ali ako ona bas ne dozvoljava,onda se malo naljuti i produzi dalje.uzme sledecu.nekoliko poslednjih noci marija prva zaspe.sava se buni i ustaje da je vidi,zove je sve dok se ne umori..dobro je da ne bude jedno drugo u tim njihovim akcijama...
ljubimo vas osmeh srce
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od buby 25/7/2011, 13:31

ja imam drugaricu koja isto ima blizance...seku i batu...i bukvalno je sve kako opisujes..nekako su devojcice u tom uzrastu dominantnije...takva je i ova devojcica...spretnija...ide na snagu...galamu...dok on kao pahulja....ali ih je milina gledati zajedno...ljubi tvoje andjele...i jos malo pa godinica..znam za torte,rece mi tina...super,uzivacete u njihovim ukusima [Only admins are allowed to see this image]
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od Milijana 25/7/2011, 16:01

Kako ja volim da citam postove u kojima mame opisuju odnos svojih blizanaca, a posebno tvoje jer je musko-zenska kombinacija i to sa dominantnom devojcicom lol! Ali, kao sto rece Buby, i ja mislim da su devojcice smelije i spretnije od decaka yes
Lepo se provedite na slavlju i daj neku slicku posle Laughing

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od Sneza 25/7/2011, 20:22

[Only admins are allowed to see this image] samo da mahnem, plavookom lepotanu i lepotici našoj
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od key 26/7/2011, 16:24

pozvali nas na komisiju u petak!u frci sam bas..Na mom izvestaju od fizijatra pise da ne sede,ne puze ne stoje,a oni to uveliko rade,cak i hodaju drzeci se za namestaj...ne znam sta da radim..molim Boga da se uspavaju,sto kaze Buby:D
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od Milijana 26/7/2011, 16:39

Kad je moja jetrva izlazila na tu komisiju, isto tako je izveštaj bio gori od pravog stanja deteta i komisija je to videla, tj. primetili su, ali su se nasmejali i rekli nešto u stilu vidimo kakva je situacija, uživajte i produžili joj za 6 meseci. Moram da napomenem da je njeno dete bilo rođeno u terminu, ali je porođaj bio težak i dete se nagutalo plodove vode, pa je bio na institutu nekih nedelju-dve, dakle situacija dosta blaža od vaše. Iskreno se nadam da će sve biti u redu osmeh srce

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od Tinche 26/7/2011, 16:42

Pa ti ih probudi ranije i ne daj im da spavaju do komisije.
Vadi se malo na vto...puste oni kada vide da nismo besne vec samo zelimo da budemo sa nasom jedva docekanom decicom.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od catherine290505 26/7/2011, 22:06

Drzim palceve za komisiju i jedva cekam slike sa rodjendana! Obavezno sa Kasijinim pilicima !
Sto se tice izvestaj, bas sam se nasmejala zamisljajuci MAriju kako vristi Savi u lice i trese mu ramena ! Ljubim vas! osmeh srce
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od key 28/7/2011, 10:19

ovako se marija smeje dok tata pravi limunadu i mucka je u flasi...savi nista nije jasno...



[Only admins are allowed to see this link]
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od Tinche 28/7/2011, 14:40

Draga...ti bas zastitila video... lol!
promeni sa private u unlisted da i mi mozemo da pogledamo!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od key 28/7/2011, 14:49

Draga...ti bas zastitila video... lol!
promeni sa private u unlisted da i mi mozemo da pogledamo


bas sam lik[Only admins are allowed to see this image] ...nemam pojma o ovome,prvi put sam postavila klip[Only admins are allowed to see this image] promenih u unlisted..ako sam opet to dobro

uradila[Only admins are allowed to see this image]
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od Tinche 28/7/2011, 15:03

Eeeeeeee, to mi kazi!!!

Joj Key...ti si jedna bogata zena...kazem ja!

Ma vidi ih samo, plavooki andjeli mili...najsladji su mi kada ih uhvatis onako zajedno...kada Marija pridje Savi...duse najsladje!

A Maki smesno, seca se ona da su ih tako muckali u labu...znam ja, rek'o mo batica! Razz
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od Cupava 28/7/2011, 15:12

Marija je pravi mali smesko, Sava ozbiljan brat zastitnik, a mesto za igranje je ooogroomnoo; verujem da uzivaju.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od key 29/7/2011, 11:00

[Only admins are allowed to see this image] DOBILA SAM 6 MESECI!!!!!!!!!![Only admins are allowed to see this image]
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od catherine290505 29/7/2011, 12:11

f f fenomenalno!
Zasnimak - nemam reči
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od BiKsi :) 29/7/2011, 12:38

Bravo Key, bravo za 6 meseci! [Only admins are allowed to see this image]

A snimak, [Only admins are allowed to see this image]! Marija je šica jedna, opasnica, blesavica jedna slatka, a Sava, on kulira, baš ga briga! Preslatki su oboje! Mačići plavooki! [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od buby 29/7/2011, 12:42

bravo [Only admins are allowed to see this image]
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od Sneza 29/7/2011, 21:41

[Only admins are allowed to see this image] za 6 meseci, a Marija je prava zvrca, vidi je samo kako se smeje....
Sava je malo umiljato mače, rekla bih i maza
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od key 29/7/2011, 22:58

hvala vam tete...Very Happy

odradismo mi komisiju i pao mi je kamen sa srca.produzenje,tj.negu deteta sam dobila na savu,tako da maku nisam ni uvodila.bio neki fin covek,rekao da sam se mnogo rano porodila i da se moze ocekivati da bebe malo kasne u odnosu na vrsnjake.nije me nista pitao,a nije detaljno ni citao izvestaj fizijatra.dao mi je odmah 6 meseci i hvala Bogu da se tako zavrsilo.dalje cu videti sta cu,da li da pocnem da radim u drugom polugodistu ili da muljam preko neurologa opet bolovanje..o tom,potom..

bebe nocas nisu uopste spavale,budili se na smenu i to se nijednom do sad nije desilo da tako malo spavamo.ne znam sta im je bilo.

juce su bili mnogo nervozni.malo su spavali preko dana.danas su isto malo spavali,ali ostatak dana nisu bili nervozni,bas su bili lepo raspolozeni.igrali su se u ogradici i na krevetu.uzivam da sedim sa njima i da se igramo zajedno.pravila sam im kulu od kockica a oni skidali jednu po jednu.to im je bilo bas zanimljivo.sad dodaju jedno drugom igracke i zajedno se igraju.marija ima foru da uzme savi igracku i da je da meni[Only admins are allowed to see this image] .sedenje u hranilicama je postalo bas interesantno za njih.okrecu se,gledaju jedno drugo kako jedu,maze se i dodiruju i smeju se.danas su bili smesni jer su otkrili da mogu da se dodiruju kaziprstom.crkli su od smeha oboje...pocceli su da ustaju i u ogradici.

ovih dana imam veliki problem sa marijom jer nece da pije vodu.pokusala sam da stavim limun u vodu po savetu pedijatra i nista.nece sok,nece caj,i to sam probala.onda su mi rekli da secerim vodu,nece ni to.pokusala sam kasicicom i 1 dan je super islo,a sad opet nece,place...ne znam sta da radim,a znam da treba da unosi tecnost zbog urinarnih infekcija.ima li neka od vas neki savet?

pregurala sam 2 nedelje sama sa njima i nije bilo tako strasno kako sam ocekivala..u nedelju dolazi moja mama i bice lakse.

ljubimo vas[Only admins are allowed to see this image]
key
key

Broj poruka : 1448
Godina : 45
Location : beograd
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od Nefertari 29/7/2011, 23:05

Key bas mi je drago sto su ti produzili bolavanje. Da li si probala da joj dajes vodu na casu? I moje dete je jedno vreme odbijalo i upalilo je samo da pije vodu iz rakijske casice, pio je tako jednom mesec-dva a posle samo na casu ili solju.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

savin i marijin dnevnik - Page 7 Empty Re: savin i marijin dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 20 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 13 ... 20  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu