KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Procenat uspešnosti vto koju finansira država

+5
racili
catherine290505
Zoka83
Jelica
HappyGirl
9 posters

Ići dole

Procenat uspešnosti vto koju finansira država Empty Procenat uspešnosti vto koju finansira država

Počalji od HappyGirl 13/12/2010, 12:38

Vantelesna oplodnja uspeva u svakom trećem slučaju
S. Todorović - 13.12.2010. - 23:21

Procenat uspešnosti vantelesne oplodnje koju finansira država u Srbiji je oko 30 odsto, s tim što pojedinačni uspesi klinika variraju...
Ovogodišnji podaci pokazuju da najveći uspeh ima privatna Ginekološka klinika „Jevremova”, gde je procenat uspešnosti 47,1 odsto. Od državnih ustanova najbolji rezultat postigla je Ginekološko-akušerska klinika „Narodni front”, gde je uspeh oplodnje 45,9 odsto.

BEBE - Najmanji procenat uspešnosti ima novosadska „Betanija” – 26,3 odsto, a kod privatnih klinika „Medical centar”, i on iznosi 28,6 odsto.
Od kada je počeo program vantelesne oplodnje kroz ciklus je prošlo 3.878 žena. Kada treba da se odluče u kojoj klinici će započeti oplodnju, zanimljivo je da se parovi pre odlučuju za državne nego za privatne ustanove. U najvećem procentu pacijenti se odluče za GAK „Narodni front” i „Betaniju” (32 odsto), dok je procenat prijavljivanja parova za vantelesnu oplodnju u „Višegradskoj” i svim privatnim klinikama svega 18 odsto.
Kliničkih trudnoća bilo je 924, od toga 65 odsto su bile jednoplodne, a 35 odsto višeplodne. To je, prema mišljenju naših ginekologa, veliki broj, zato što se kod nas uglavnom u matericu žene vraća više embriona, kako bi se podigla stopa uspešnosti.
Kolika je zastupljenost blizanačkih trudnoća, pokazuje podatak da su u 657 porođaja rođena čak 904 deteta.
U Srbiji u proseku svaki sedmi, a u Beogradu svaki peti par ne može da ima decu, odnosno ima problema sa sterilitetom. Od milion i osam stotina hiljada onih koji su u reproduktivnom životnom dobu, najmanje 200.000 su već kandidati za vantelesnu oplodnju ili neki drugi način lečenja steriliteta. Zato svi parovi za koje se utvrdi da ispunjavaju kriterijume za vantelesnu oplodnju imaju mogućnost da o trošku države to urade dva puta. Kriterijumi su od ove godine prošireni, pa tako ovu mogućnost imaju i žene do navršene 40. godine života. Oplodnja može da se uradi u četiri državne i šest privatnih ustanova.

Rezultati uspešnosti

GAK „Narodni front” 45,9 %
GAK „Višegradska” 31,1 %
GAK „Betanija” 26,3 %
Privatna klinika „Jevremova” 47,1 %
Privatna klinika „Intermedicus” 39,3 %
Privatna klinika „Genesis” 37,7 %
Privatna klinika „Beograd” 32 %
Privatna klinika „Ivanović” 31,4 %
Privatna klinika „Medical centar” 28,6 %
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Procenat uspešnosti vto koju finansira država Empty Re: Procenat uspešnosti vto koju finansira država

Počalji od Jelica 8/5/2011, 01:14

Odakle su ovi podaci i od kada?
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Procenat uspešnosti vto koju finansira država Empty Re: Procenat uspešnosti vto koju finansira država

Počalji od Zoka83 8/5/2011, 01:22

Jelice, citala sam ovo u Blicu, ne znam odakle je Happy iskopirala.
A datum ti pise, 13. decembar 2010.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Procenat uspešnosti vto koju finansira država Empty Re: Procenat uspešnosti vto koju finansira država

Počalji od Jelica 8/5/2011, 01:25

Hvala Zoko, ja u medikal centru pa me malo zabrinula ova brojka...ali ko zna...sta je tu tacno, malo su mi neverovatne ove sto su blizu 50%...
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Procenat uspešnosti vto koju finansira država Empty Re: Procenat uspešnosti vto koju finansira država

Počalji od catherine290505 8/5/2011, 10:11

Evo da kazem da sam srela embriologa koji je smuckao Neru Very Happy - inace jedan izuzetan, skroman i divan covek i ako me secanje sluzi, posto bese pre par dana uspesnost u Frontu je oko 40% i rekao mi je i procenat uspesno iznesenih trudnoca ali mi je isparilo Shocked , svejedno cu uskoro da ih posetim pa cu se opet raspitati, tako da ono sto je Happy postirala je tacno.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Procenat uspešnosti vto koju finansira država Empty Re: Procenat uspešnosti vto koju finansira država

Počalji od racili 8/5/2011, 10:40

Javi baš catherine ako saznaš procenat iznesenih trudnoća, ja bih volela da je procenat približno isti, ali..... No
Ja kad sam javila trudnoću na klinici, odmah je sestra javila sekretarici da pribeleži i javi fondu, ali kad sam javila da sam imala kiretažu, nikom ništa nisu javljali. Sećam se da su mi rekli da je u tom nesrećnom periodu bilo mnogo spontanih.
Za front sam prijatno iznenađena, i moja prijateljica je kod njih radila i čeka dečaka.....ljubi Neru!
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Procenat uspešnosti vto koju finansira država Empty Re: Procenat uspešnosti vto koju finansira država

Počalji od bubili2 9/5/2011, 17:55

I ja sam javila Betaniji za pozitivnu betu i znam da su zabelezili, a kad sam javila da je bio pobacaj otprilike me otkacili, posle 6 meseci su me zvali da pitaju sta se desava jer moraju da podnesu izvestaj.
bubili2
bubili2

Broj poruka : 296
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Procenat uspešnosti vto koju finansira država Empty Re: Procenat uspešnosti vto koju finansira država

Počalji od HappyGirl 4/11/2012, 18:13

Ovo dobih u Višegradskoj, možda nekom znači pa da postavim.

Procenat uspešnosti vto koju finansira država 3ymhk
Procenat uspešnosti vto koju finansira država 2guy42x
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Procenat uspešnosti vto koju finansira država Empty Re: Procenat uspešnosti vto koju finansira država

Počalji od krol 4/11/2012, 18:33

ma te statistike i procenti su glupost.....recicu da je prava klinika i pravi embriolog onaj ko pomaze zenama preko 35 onda one mladje odradjuje u sali...lijevom rukom....lako je imati visok procenat sa mladjima od 35 a starije preusmjeravati drugima
mislim da svi debelo petljaju i lazu i da taj procenat ne prelazi 25 %
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Procenat uspešnosti vto koju finansira država Empty Re: Procenat uspešnosti vto koju finansira država

Počalji od Ema78 4/11/2012, 19:04

Kada smo razmisljali da li VTO ili IUI, dr nam je rekao da je uspesnost IUI oko 15%, a uspesnost VTO 25- 30 %. Mislim da je govorio o uopstenim brojkama, ali nije daleko od istine.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Procenat uspešnosti vto koju finansira država Empty Re: Procenat uspešnosti vto koju finansira država

Počalji od krol 4/11/2012, 19:19

prave statistike na osnovu podataka koje dobiju od pacijenata....samo mogu zamisliti koliko zena uopste ne javi rezultat bete....razocaraju se pa jos i njima da javljaju a nije im ni do njih samih.....koju god kliniku da pitas svi su na svjetskom prosjeku ili par procenata iznad...
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Procenat uspešnosti vto koju finansira država Empty Re: Procenat uspešnosti vto koju finansira država

Počalji od plavaptica 10/11/2012, 00:36

Evo i jednog subjektivnog dojma. U potpisu pise gde sam radila vto. Od nas 9 koje smo se u tom periodu vidjale na uz i terapiji, aspiracijama...krajnji rezultat je bio 3 trudnoce. Tako da mu to i dodje tih realnih 30%. Inace ljubav za embriologa iz Fronta, on je smuckao i Anu.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Procenat uspešnosti vto koju finansira država Empty Re: Procenat uspešnosti vto koju finansira država

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu