KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roditeljski dodatak

+11
Botox
Milijana
penelope
MARA
dragmilk
Mirjana
Zoka83
lena
dr mali pariz
buby
Tinche
15 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dragmilk 18/6/2012, 00:17

Mirjana ::Leno, ja živa nisam da li ćemo išta dobiti posle ovih izbora Rolling Eyes
Od istih na ovamo samo čekam neki belaj...a možda su ipak hormoni u pitanju Wink
Dobices, samo ce mozda biti malo duzi period cekanja, dok se ne formiraju institucije.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od penelope 18/6/2012, 07:13

Mi smo, mesec dana po predaji papira, dobili 30000din od Republike, 30000din od Pokrajine i 11000 od nase opstine. I jednu knjigu radosnicu, plavu-za bate, iako imamo curicu. Very Happy
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dragmilk 18/6/2012, 11:24

penelope ::Mi smo, mesec dana po predaji papira, dobili 30000din od Republike, 30000din od Pokrajine i 11000 od nase opstine. I jednu knjigu radosnicu, plavu-za bate, iako imamo curicu. Very Happy
To je to, samo sto vam je opstina skrta yes Mi smo dobili dve iste
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dr mali pariz 18/6/2012, 12:23

Sita se ismejah za Marin post lol!
Ona nije nista dobila affraid lol!
Samo onoliko ko svi Srbi za dvoje dece lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Milijana 18/6/2012, 14:55


Ja kao Mara. Samo su sad povecali te iznose, pa je za prvo bilo 30 000, a sada 5150 svakog meseca.
Opstina ne daje za prvo i drugo dete nista. U stvari, ove godine, od 01.01. za sve bebe daju vaucer od 5000 koji koristis u jednoj apoteci za paket... a u paketu.... majko moja kakve gluposti.... pre svega, mislim da nista ne kosta toliko, jer su sve bili uzorci Chicco kozmetike koji su, inace, besplatni. Dve flasice, pakovanje mrezastih gaca Shocked torba, pampers, cetka za kosu za bebe. Bolje da nam nisu dali nista, nego da se reklamiraju po TV-u, a ovamo gluposti...
A da, nasi daju 10 000 mesecno svakoj nezaposlenoj porodilji... a ja radim, ne primam porodiljsko... i niko ih ne juri za to.
I mogal bih da pisem i pisem.....

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od lena 18/6/2012, 20:38

Milijana :: .......A da, nasi daju 10 000 mesecno svakoj nezaposlenoj porodilji... a ja radim, ne primam porodiljsko... i niko ih ne juri za to.

I koliko dugo daju nezaposlenim porodiljama 10.000,00 din. mesecno?

Kako god, citam vase postove i meni je sve to jedna veeelika glupost, tuga i diskriminacija... Te tretman blizanaca (prvo i drugo dete), te mesto prebivalista koje odreduje visinu pomoci.... strasno! Onoliko koliko mi je bilo nenormalno da Beogradjanke imaju 3 pokusaja besplatne VTO a ostatak Srbije nema (napisala sam davno sta o tome mislim), isto toliko mi je nebulozno da AP Vojvodina daje 400.000,00 din. za blizance a Krusevac, npr, samo nule od te lepe brojke... u ovako maloj, malesnoj Srbiji koju mozes da pretrcis s kraja na kraj...affraid No Mad
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dragmilk 18/6/2012, 22:10

Daj Boze, da i ostali slede primer Vojvodine. Vojvodina decenijama ima negativan prirodni prirastaj i ja ne vidim nista lose u tome sto oni pomazu porodice sa blizancima i trojkama(600.000 dinara).
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Milijana 18/6/2012, 22:26

Ehh Leno, moji prijatelji koji su vantelesnom dobili blizance, ne da nisu, narvno, nista dobili, nego je njen gazda, cim je ona otisla na bolovanje (kad joj je beta bila pozitivna), otkucao sporazumni raskid ugovora o radu na papiru koji je ona, prilikom zaposljavanja blanko potpisala (to je bio uslov). Tako je devojka sa blizancima ostala bez posla, bez mogucnosti da ga tuzi.... ali to je vec neka druga tema....
A porodilje primaju po 10 000 svih dvanaest meseci.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dr mali pariz 18/6/2012, 22:29

Ih bre Dragi, kakav odgovor...pa ko vidi išta loše u tome što Pokrajna motiviše ikako natalitet Laughing
Da je sreće svi tako, i da su ujednačeni, naravno, da je sreće da se sledi pozitivan primer...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Milijana 19/6/2012, 08:16

Dragmilk, ti si izvukla samo deo koji se odnosio na Vojvodinu, ali i ostali delovi Srbije imaju negativan prirastaj, pa ne primaju nista. Mislim da je Lena na to mislila. Svi smo u buli, ali drzava nema isti odnos prema svima. Mara je iz Vranja,zamisli koliko bi tamo trebalo da se dobija za blizance, ako se vodimo statistickim podacima. Da ne pricam o Trgovistu, Korsumliji....

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dragmilk 19/6/2012, 10:09

Sve je to tako i istina je, ali ovo je tema koja bi trebala da posluzi kao info, a ne za pisanje o tome zasto ovaj deo Srbije ima nesto, a drugi nema. To je pitanje za politicare, a ne za mene. Ja sam informaciju o tom novcu napisala samo kao info nekoj zeni koja je u slicnoj poziciji kao ja.
Zato sam rekla da mi je zao sto sam to pomenula jer je to pokrenulo ovu besmislenu diskusiju. Necu vise nista reci u vezi ovoga
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Botox 19/6/2012, 11:14

meni je samo malo 'providna' ta prica pokrajne, i tim novcima kao stimulisanju nataliteta
ja to ne vidim, ja vidim samo da pokrajna 'stimulise' dvojke i trojke, tj. njihovi roditelji dobiju neke parice....
malo mi je bzvz sto su to prikazali kao neku veliku pomoc rastu prirodnog prirastaja,
meni je logicnije da te pare onda treba da dobiju i porodice koje se odluce za drugo ili trece dete, zar to nije podsticanje nataliteta takodje....
problem je sto se mladi ne zele odluciti na korak s decom jer zivimo kako zivimo, a i ako se odluce ostaju na jednom detetu, i umesto da lepo stimulisu i sve parove koji se odluce na drugo, trce, cetvrto, oni stimulisu samo blizance i trojke, kao da je to sad nesto sto se moze izbrati kada pocnes da radis na prosirenju porodice, pa da postoji tamo neka opcija :jedno, dvoje ili troje..... pa te pokrajna 'nagradi'...
msm, ne znam, malo mi to od strane njih licimerno....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Milijana 19/6/2012, 13:00

Ma meni je licemerna svaka jednokratna pomoc. Kao da ce nas te pare izvaditi na pocetku. Kad bi u ovoj zemlji bilo posla za mlade i kad bi za svoj rad bili adekvatno i posteno placeni, kad bi zdravstvo STVARNO bilo onako kako treba da bude... ne bi morali da daju ni dinar porodiljama, jer bi parovi imali sami od cega da izdrzavaju i petoro dece...

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dr mali pariz 19/6/2012, 13:17

ja opet ne potcenjujem nikakvu pomoc.
pogotovo u drzavi kakva je nasa.
Koliko god da daju-nije dovoljno,ali roditeljima bez posla, ili sa poslom, svaki dinar znaci!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Botox 19/6/2012, 13:21

naravno, svaka parica je dobrodosla i bolje ista nego nista
samo sam razmisljala kakva im je to politika, kao brinu za natalitet...
godina beba, a cujem da eno od jula meseca planiraju da bebi oprema poskupi za 10%...
....volela bih kada bi svako dete moglo da dobije isto....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od lena 19/6/2012, 13:48

I svidja mi se Bojanino razmisljanje... Bojana je otisla korak napred.
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od lena 19/6/2012, 13:51

Bojana86 ::...i umesto da lepo stimulisu i sve parove koji se odluce na drugo, trce, cetvrto, oni stimulisu samo blizance i trojke, kao da je to sad nesto sto se moze izbrati kada pocnes da radis na prosirenju porodice, pa da postoji tamo neka opcija :jedno, dvoje ili troje..... pa te pokrajna 'nagradi'...
msm, ne znam, malo mi to od strane njih licimerno....

na ovo sam mislila... po meni, dobro zapazanje!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od lena 19/6/2012, 14:29

Nikako da napisem sve sta hocu, prekida me dete: mozda je pokrajinskim vlastima, na primer, lakse da izdvoje bombasticnu sumu novca za blizance i trojke jer se, po prirodi stvari, ne radjaju toliko cesto, nego da daju pomoc roditeljima koji se odluce na drugo dete, trece itd. kojih je svakako daleko vise. A sigurno negde ima i podatak koliko se uopste radja blizanaca, trojki, cetvorki, petorki...
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Botox 19/6/2012, 15:29

lena ::Nikako da napisem sve sta hocu, prekida me dete: mozda je pokrajinskim vlastima, na primer, lakse da izdvoje bombasticnu sumu novca za blizance i trojke jer se, po prirodi stvari, ne radjaju toliko cesto, nego da daju pomoc roditeljima koji se odluce na drugo dete, trece itd. kojih je svakako daleko vise. A sigurno negde ima i podatak koliko se uopste radja blizanaca, trojki, cetvorki, petorki...
naravno, sve su oni to dobro iskalkulisali ali u svoju korist,a ne za natalitet, briga njih....
ovako se kao razmecu tim nekim ciframa, to deluje tako bombasticno i fino, kao da im je zaista stalo do nataliteta, kupe poene,
a kada se sve to lepo rasclani i realno sagleda, jedna velika sarena laza :)


Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Orline 20/6/2012, 09:38


Dragmilk, lepo je što smo iz prve ruke čuli da je neko stvarno dobio te pare, hvala bogu da negde ih daju, a svota stvarno nije zanemarljiva. Posebno kad stignu dve bebe odjednom u kuću, i te kako pomogne da se sve nabavi potrebno.
Vojvodina jeste malo svesnija po pitanju bele kuge, a motivi zašto su se odlučili da daju samo blizancima i trojkama, su samo njima znani. Politika kao politika. Zvuči bombastično, a manje je žena koje dobiju blizance, nego jedno po jedno dete. Svejedno, lepa svota i svaka čast.
Bar nešto razmišljaju, za razliku od ostatka zemlje. Možda je to samo početak, pa ako bude im u budžetu više novca, davaće i više.
Tako i gradovi, koja opština je bogatija i svesnija problema, finansira više. Nije samo po pitanju nataliteta tako, tako je i po pitanju studentskih stipendija i nagrada za dobre djake, itd...

Da li je to pravi pristup problemu il ne, to je neka druga priča.

Radila sam i u Vojvodini svojevremeno, a kao što znate iz Bosne sam, pa pristrasna nisam, i mnoge stvari tamo jesu uredjenije.

Volela bih da se ostatak zemlje ugleda na njih, koliko ko može, a i oni da još više krenu razmišljati o natalitetu. Pa da finansiraju jednokratnom pomoći i drugo dete, treće, pa makar i ne bila tolika suma.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dr mali pariz 8/7/2012, 10:23

Jedva nadjoh temu, jer cini mi se da je Happy prebacila.
Kako je u Sapcu, javljam vrlo uskoro, mada sam se vec raspitala Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od nena beba 8/7/2012, 12:14


[*]za drugo dete iznosi 124.279,73 dinara (u 24 rate). Rata iznosi 5.178,32 dinara,


kako sad to? ja ovo primam od pocetka oko 4700 din? dakle vise od 400 din mesecno manje * 24 meseca = 9600 din!

da li je to greska ili? da li da se zalim i kome?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od nena beba 8/7/2012, 12:15

pretostavljam da je to za Beograd i da svi u bgd primaju isto?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Botox 8/7/2012, 12:16

mislim da je to najnoviji podatak pa zato,pre godinu i po su davali koju hiljadu manje, pa zato dobijas 400 dinara manje mesecno....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od dr mali pariz 8/7/2012, 14:34

Bojana86 ::mislim da je to najnoviji podatak pa zato,pre godinu i po su davali koju hiljadu manje, pa zato dobijas 400 dinara manje mesecno....
Roditeljski dodatak - Page 2 561840
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Roditeljski dodatak - Page 2 Empty Re: Roditeljski dodatak

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu