KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cipiripikino mache maleno :)

+37
KoMetaK
dragana76ns
gea
bobica83
key
Zoka83
mala parizanka
bebko
Sneza
brinbili
tuli
maša
djole42
Struzzo
Shizika
Gala
Sami
Nefertari
jul
Anuska
lena
adriatika
nesalela
Tinche
zoxa
BiKsi :)
maus
buby
HappyGirl
dr mali pariz
catherine290505
Pakki
Simona
caci
Milijana
MARA
cipiripi
41 posters

Strana 1 od 31 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Sledeći

Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od cipiripi 20/11/2010, 22:53

Dobar dan drage tete ... smajli angel
Ja sam Ivona, rodjena sam 10.11.2010 godine u 08:20 sunny
Teska sam 3700g , dugacka 52cm !

[Only admins are allowed to see this image]
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od cipiripi 21/11/2010, 00:41

Moja porodjana prica


Za jednu Cipiripi..trudnoca je bila pre 9 meseci misaona imenica..o porodjaju da ne pricam.
Sve sam zamisljala..zamisljala sam kako je imati bebu u stomaku..kako izgledaju ti pokreti..kako se osecaju.. da li bole..da li su tupi..da li to sve golica..
Zamisljala sam kako cu ja to podneti..da li cu se ugojiti..kako cu skinuti taj silni visak kilograma..
Sve sam zamisljala i iz meseca u mesec prestajala da tugujem sto na gacama opet vidim ono prokleto "crveno"!
Mart 2010..trebala sam da odem na embriotransfer po moje bebe..kao neka poslednja nada da ostvarim potomstvo..
Mache moje maleno me je preduhitrilo..Februar 2010..nema "dve crtice" jer sam odavno odustala od testova..ali zato tu je bila BetaHCG kao pokazatelj da nesto raste u meni..
Mache moje raste...svakim danom raslo je sve vise..
Nisam bila svesna da sam trudna..bila sam mnogo opterecena..bilo je dosta problema..svaki UZ mi je znacio..i kad god sam otisla na UZ strepela sam da li ce srce kucati i dalje ili ne..
Sad to srce kuca u mom narucju..tik-tak..dusa moja, plod ljubavi, sreca najveca..
Sve sta sam zamisljala svi ti pokreti, cela trudnoca..nista nije bilo tako..
Shvatila sam da niko ne moze da ti opise i docara sta se to desava u tebi..to sto zena oseti nijedan muskarac nece!
To je nesto divno..
Prvi pokret..velika radost..drugi pokret mnogo smeha, treci, cetvrti, peti...blazenost i jedno divno stanje..
Nema vise opterecenja kao na pocetku..tu je ... mrda se.. raste..sprema se da se upozna sa mamom i tajom...
Trudnoca mi je proletela..evo i sad ovo pisem, i iskreno jedva sam se nakanila da sednem i srocim sve u jedan tekst ...
Kao da je trajala mesec dana a ne devet meseci..
Secam se kad sam operisala slepo crevo..na tickeru je pisalo "only 200 days to go" to mi je delovalo takoooo daleko...
Sledece cega se secam je "only 100 days to go" pa "only 30 to go"...
I eto mene 8.11.2010. u bolnici...termin je bio 19.11.
Morala sam da odem da lezim 2 dana jer sam "posebno chudan slucaj" i spremali su me za carski rez..
Sve manje vise znate, osim samog porodjaja ... pa da pocnemo..

Bila sam tuzna, ljuta, uplasena..krila sam to..mislila sam da sam jaka..nisam bila..
Plakala sam..bilo mi je tesko sto moram da idem tamo i spavam..
Strepela sam kako ce sve da prodje .. a moja najveca podrska MOJ MUZ nije bio tu .. bio je kod kuce..
Plasila sam se i klistira, i skidanja serklaza i stavljanja katetera..carskog reza nisam..znala sam da sam u dobrim rukama.
Plecas mi je ulivao neverovatno poverenje..prepustila sam mu se i verovala..

Prva noc..cimerke ok..smaranje sa vadjenjima krvi...vaginalnim pregledima, ctg-om...kako se sta zavrsi ja trcim napolje da popusim cigaru..
Mm je dolazio po nekoliko puta u bolnicu da pricamo..sedeli smo po hodnicima..dimili zajedno ispred porodilista..on ode kuci.. ja u svoju sestokrevetnu sobu sa uzasno neudobnim krevetom..

Drugi dan..ista prica sve isto..dolazi noc..rade mi ctg..beba se nesto uzjoguila..sestra kaze da ide da odnese dezurnom lekaru da pogleda..
Svasta mi je proslo kroz glavu..uplasila sam se..forum mi se listao pred ocima sta moze da bude..panika i paranoja u glavi..
Sestra se vraca...ja je bojazljivo pitam "Sta se desava" kaze "Nista sve je ok, morala sam da pokazem dez. lekaru takav je propis" .. laknulo mi je..
Ta ista mlada devojka je trebala da mi radi klistir tu noc pred porodaj..
Meni frka..usrala sam se od straha ali bukvalno..kakila sama 2x na nervnoj bazi hahaha Very Happy
23h zove me...vec mi nije dobro..jedna cimerka kaze da je uzas, druga kao da nije nista..
Krenula sam polako ka ambulanti..ponela joj cokoladu da me manje boli :).. rekla sam joj da mi je frka..j*be se njoj..
Nabila mi je ono govno u guzicu sve zvezde sam videla i srucila neku tecnost..fuj fuj fuj osecaj..
Kaze da ustanem i da zadrzim sto je duze moguce..
Aha vazi...brzinom svetlosti sam otrcala u wc koji sam predhodno pre klistira oribala da bi mogla da sednem na solju i pazila sam da neko ne ulati u njega pre mene...
IZ mene je izlazilo..onako fuj mljackavo i jednostavno FUJ!
I kad sam ustala imala sam utisak da mi i dalje izlazi iz guzice..jednostavno osecala sam se nekako RAZVALJENO! haha Very Happy
Jutro 10.11...vade krv..mere vreme zgrusavanja...ja dajem prst..oni kazu ne prst..UVO!!
Ja u shoku..nikad nisam to dozivela al ajd..ne boli nish!
08h..dolazi sestra po mene treba da krenemo u salu, vezuju mi noge tj uvijaju u elasticne zavoje, oblacim njihovu spavacicu..dosao mi je muz..poljubila sam ga i krenula ka liftu...
Pitam sestru "Gde je Plecas.. ja imam serklaz"!
Krece frka i panika jer ne mogu sa serklazom u salu..vodi me nazad u ambulantu ja sam mislila da cu se opet usrati od straha!
Nalecem na Plecasa na hodniku..hvatam ga za ruku i vucem za sobom onako panicno da mi on skine NIKO DRUGI!
Govori mi kako ne moze kako mora gore da sve spremi i da ce tu neki dr koji je bio sa njim da mi skine da se ne plasim..
Ne pustam mu ruku pocinjem da se tresem..da ga vucem..strah..neki cudan..frka u glavi neopisiva..
Kaze mi "Tiki ne boj se odlican je jos nezniji od mene"..
Gledam ga sa suznim ocima..pushtam mu ruku i krecem sa tim drugim dr ka ambulanti..
Gura mi spekulum..ne mogu da se opustim..stegla sam se kao grlica..
Nezan je bio..za moje kritirijume ok..medjutim pocela sam da pucam polako ..trema..sve mi se skupilo..zadnje dve godine mi samo tutnje kroz glavu..
Konacno idemo ka sali..idem peske..II sprat..neko jako ruzno odeljenje..
Vucem paket za maticne celije sa sobom..
Dovode me kod nekog matorog chikice..anesteziolog..stavlja mi braunilu..
Sedim i cekam..sta cekam neznam..
Dolazi sestra.. pita da li sam ja Tijana..kazem da jesam..kaze "idemo na III sprat Plecas te radi u posebnoj sali"..
Idem..vucem se..sve mi je sablasno ... i tesko zene moje..
Dolazim do sale..Prima me zena anesteziolog..prica malo samnom..
Ulazim unutra..
Nije mi bilo hladno..nisam osecala nista..gledala sam sve ono..bile su 3 sestre prisutne i ta zena anestezilog..
"Skinite spavacicu"..ostajem gola..
Penjem se na sto..stavljam ruku na poziciju za anesteziju..
Nema Plecasa, nema moje teta Nene..hvata me panika..
Sestra mi siri noge...pocinjem da vicem "neeeeeeeeeeeeeee" videla sam kateter..........
Ne j*be me ni dva posto..siri mi noge kao da ce da me siluje....ja ih skupljam i vristim ..placem..ne dam.....derem seeeee...suze krokodilske..
Kolaps opsti...trazim pogledom Plecasa , Nenu.. nema ihhhhhh Sad((((((
Ona postaje sve grublja i grublja....pritisak mi skace 150/110 ulece Plecas....Nena... "STA RADITE TOOO???" govore mu kako odbijam kateter..kaze "OSTAVITE JE NA MIRU KAKAV JE TO NACIN STAVICEMO GA KAD JE UVEDEMO U ANESTEZIJU"...
Nemogu da se smirim..Nena mi prilazi "Tu sam Tiki tu sam ne brini, uplasila si se " ,....
Srce mi razbija kako radi...daju mi nesto za smirenje..stavljaju mi masku..ja i dalje placem ne mogu da se smirim.."Tijana ne brini ovo je cist kiseonik udahni duboko..nos usta kako hoces.."
Udishem..samo sto pre da odem...3 sekunde je trajalo to...
Sledece sta se desava...jako svetlo iznad moje glave..ne mogu da dodjem do daha..vidim ljude u zelenom..borim se..ne mogu da disem..hvate me panika..teraju me da otvorim ocim..gushim se..zatvaram ih..udaraju me..dolazim sebi ali ne mogu da udahnem vadzuh...tubus je i dalje u grlu..pocinjem da mlatim rukama...instiktivno...kao davljenik..hvatam neku sestru desnom ruku..zgrabila sam je i pocela da stipam kao neki znak da joj dam da nisam ok..
One se deru...NE STIPAJ SEEEEEEE!!!!
Cujem "bippppppppppppppppppppppppppp" zvuk razne linije...mislila sam gotovo..
Vade tubus...
Kasljem..boli sve...boli mnogo...
Vidim da odnose kutiju sa celijama ka izlazu iz sale..
Sve mi se vrti...

"Cestitamo mama dobili ste devojcicu"
Moje pitanje sa promuklim i jedva cujnim glasom bilo je "Koliko je teska" , kazu "3700g"...
Opet pocinjem da placem...nije sreca..nije tuga..nisam je videla..nisam ni zelela da je vidim tad..nisam razmisljala o tome u tom trenutku..
Vazno mi je bilo da je zrela i teska..mozda sam zato pitala koliko je teska..NEZNAM..to su vec stvari koje ne mogu da objasnim..
To stanje nakon anestezije je jako konfuzno i tesko za svakog..

Prebacuju je na drugi krevet..tj teraju me da dupetom predjem sama..uspevam nekako iz treceg puta,..tesko mi je..
Pokrivaju i krecu da guraju...
Svesna sam da izlazim iz sale..krevet tj tockovi shkripe..zaustavljaju me..osecam da me neko ljubi..
Dve...tri osobe..neznam..videla sam samo tatu mog u odelu..njega sam prepoznala...
Osecam te poljubce ali okrecem glavu u smislu "J*bite se svi" i progovaram PUSTITE ME!!!!!!!

Nije mi niko zanimao u tom trenutku..samo da me ostave..da me niko ne dira..grozan osecaj...grozno stanje..
Prebacuju me u neku sobu..lezala je neka zena...dvokrevetna soba..
Opet me teraju da se sama prebacim jedva uspevam..sve boli..i stomak i noge i ushi i sve bas sve...
Malo sam se osvestila , vidim zenica ok..delovala je da lezi tu vec nekoliko dana..pitam je "koliko si ti ovde" kaze "Doveli su me 10 min pre tebe"...
SAmo sam joj rekla svaka ti cast..

E sad sledeceg dela se ne secam bas najbolje..
Ustvari ne znam da li je sve ovako kako cu vam ispricati..
Dosao mi je muz tu, svekrva, mama i tata..na 2 minuta..
Doneli su mi Ivonu..
Ne znam da li sam je tad prvi put videla..
Ne secam se.. tj toga se secam da sam je tad videla..
Bila mi je cudna..ja sam bila sebi cudna..cudno sam se osecala..bila mi je mnogo ruzna..
Nisam bila u fazonu "hej to je moja beba".. ne, ravna linija..drzim je i cekam da je uzmu...

Kateter pece..oni mi stoje iznad glave..
Pitam Nenu jel sve ok..kaze "Jeste..odlicno je sve proslo..Ivona je teska 3700g 52 cm dugacka SVE TI JE POJELA, vrpca je bila siroka 2 prsta a to se retko vidja"
Mislim se u sebi sta li ova prica..

Zatim opet imam neku crnu rupu..ne secam se nicega..
Ne znam da li sam spavala..mislim da nisam..pojma nemam..
Menjaju infuzije..vidim da imam umesto 2 braunile jednu...razmiljam zasto..ni dan danas ne znam razlog..vena nije pukla znaci nije to..

Taj dan su radile ok sestre, ali nocna smena je bila grozna..
Dosle su neke dve stoke koje su nas ujedno i premestale u drugu sobu..
Opet ustajanje i ako je moguce setnja do druge sobe..nisam mogla vozili su me kolicima...vucem onu kesu sa mokracom..guraju me..stavljaju u krevet..ispod mene nakon pola sata lokva krvi..
Boli ih dupe da promene carsav... nema veze..lezacu tako...
Sve to vise nije ni vazno..doslo je jutro..
Doneli su mi je..ne smem da joj dam siku zbog anestezije i svega..ne znam ni kako bi..osecala sam se tako smotano..
Drzala sam malu kiflu..videle ste prve slike..
Vise mi nije bila tako ruzna..bila mi je cudna malo..ne shvatam da je to moje dete..nesto samo i jedino moje...
Ne smem da je pipnem..samo je gledam..znoje mi se ruke...
Odnose je...donose opet za par sati..osecaj je odmah drugaciji...
Dali su nam da sisaju..nije mi bio neki trip..chidno mi je bilo..
Ja i dalje nisam bila svesna sta se desilo..
Dete zene...dete..i to kao moje dete..a ja ko glupo magare...nikakav osecaj nemam...
Iskrena da budem kad su je donosila jedva sam cekala da dodju po nju da je vode u box..
Jeste retardirano to sto sam tad mislila..svesna sam toga tek sad..
5 dana u porodilistu..dosta vidjanja sa njom..mogla sam da je vidim kad sam htela..al dzaba..kao da gledam lutku..nista ne kapiram..
Kao zbunjeno kuche u liftu..
Otpust..izlazak iz porodilsta...dosao je taja i sveki po nas..
Mache moje maleno ide kuci...svojoj kuci..kuci koja je bila tako prazna bez nje..sad smo prava familija , pravi cetverac..zena, muze dete i psic!
Prva i druga noc su protekle tesko..rana me boli..ne mogu da ustanem po 7,8 min iz kreveta..sveki je spavala kod nas da bi mi pomogla..ona je pravi andjeo..mm se trudi takodje..
Mache moje svi su te toliko cekali..princezo mala dobrodosla na svet..
Majka je tek sad svesna sta ima i hvala Gospodu Bogu na tom daru jer zaista ne postoji nista lepse na ovom svetu kad znas da si ti nekome majka , da si ti nekome zivot podarila..

Vojim te mache moje chupavo... :)
Drugarice..hvala na svemu, znacite mi !!! :)

by Tiki-Cipi (Ivonina keva) Very Happy
21.11.2010.

cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od MARA 21/11/2010, 08:16

[Only admins are allowed to see this image]
[Only admins are allowed to see this link]
Cipi nek Vam je srecno otvaranje dnevnika
Uzivajte u Ivoni
Kao andjeo je,lutka medena-odakle tebi to da je Ivona ruzna stvarno ne znam,al razumem.
Zao mi je sto si se toliko plasila i sto su predporodjajne pripreme i postporodjajno budjenje protekli tako lose,bar si ih tako zapamtila.I ja bi se bojala katatera kao niceg u zivotu,a anestezije ne.
Ljubim vas tako slatke i uzivajte
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od MARA 21/11/2010, 08:17

Aha i to rasplakala si me ,smrc,smrc
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Milijana 21/11/2010, 08:55

Samo da čestitam otvaranje dnevnika jer žurim, a sutra potanko čitam priču smajli angel
Edit: Ipak pročitah i ostadoh bez daha Shocked Joooj, Cipi tako si verno to opisala, kao da sam ja bila tamo na tvom mestu Shocked Dobra strana svih stvari vezanih za porođaj je što je sve to zbog tako velike sreće i uz nju se lakše i zaboravi.
Uživajte sad četvercu ljubav

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od caci 21/11/2010, 09:36

srca srca SRECNO OTVARANJE DNEVNIKA srca srca
srca srca DOBRO DOSLA IVONA srca srca
ljubav ljubav IVONINA MAMO DA ISPUNJAVAS OVAJ DNEVNIK SAMO LEPIM TRENUTCIMA VASEG UZRASTANJA ljubav ljubav

P.S.Procitala sam pricu i jos sam u cudu kako je moglo biti sve tako tuzno i da nemozes da se opustis i da doceks u radoscu najsretniji trenutak za jednu majku.nemogu da se nacudim kako je moguce da ima tolko bezosecajnih ljudi.Ali hvala bogu nekad se nage neko ko je anđeo u celoj toj prici.
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Simona 21/11/2010, 09:39

Srecno otvaranje roditeljskog dnevnika srca

Pregrst pozdravcica za Ivonu i njenu mamu ljubav ljubav

d d d b b b bb d bb
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Pakki 21/11/2010, 09:59

srecno otvaranje dnevnika

igracice srca igracice srca igracice
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 48
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od catherine290505 21/11/2010, 10:38

SRECNO OTVARANJE NAJLEPSEG DNEVNIKA!!!!

vv vv vv vv vv
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od dr mali pariz 21/11/2010, 12:07

Cipi,srećno otvaranje najlepšeg mogućeg dnevnika Very Happy
Moram priznati da skoro nisam pročitala nešto što me je tako dirnulo kao tvoja iskrena,najiskrenija ispovest! U dva navrata,nebitno koja,sam baš u sebi zajecala...
cenim tvoju iskrenost,jer ja sve to donekle i zamišljam tako.Prosto mi i nemoguće zvuči da neko kako ugleda svoju bebu odmah zaboravi na svu muku porođajnu,i odmah oseti tu silnu povezanost,za koju sam skoro sigurna da se tek malo kasnije javlja i svakim danom pojačava do beskonačnosti.
Ljubim te,draga,i uživajte u roditeljstvu!
[Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od HappyGirl 21/11/2010, 12:53

Cipiška, ćestitam još jednom i srećno ti bilo otvaranje dnevnika.
Hvala na podeljenom iskustvu sa porođaja. Iskreno i jasno!
Neka vas Bog blagolsovi na ovom najlepšem zajedničkom životnom putu koje ćete imati kao majka i ćerka srca
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od buby 21/11/2010, 13:09

cipi draga... Sad ..
razumem te...potpuno...meni je tako slicno bilo...
ali to je vec "juce"...
srecno ti otvaranje ovog treceg i najlepseg dnevnika [Only admins are allowed to see this image]
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od cipiripi 21/11/2010, 13:46

Hvala drugarice moje smajli angel
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od maus 21/11/2010, 14:34

Cipiripikino dobro nam dosla osmeh srce
Mama Cipiripi srecno otvaranje td. Ivona je slatka kao secer osmeh srce
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od BiKsi :) 21/11/2010, 18:25

Cipi, srećno otvaranje roditeljskog dnevnika, da budete uvek srećna i bezbrižna porodica!!! Ivona je preslatka, čisto lice, ma velika beba!

P.S. Stvarno sestro slatka kako sve opisa, ja kao da sam bila u nekoj seriji! Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od cipiripi 21/11/2010, 21:00

Licila sam na tu tvoju kokosku dok sam tumarala zbunjena po hodnicima gak-a!  b
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od BiKsi :) 21/11/2010, 21:13

cipiripi ::Licila sam na tu tvoju kokosku dok sam tumarala zbunjena po hodnicima gak-a! [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od buby 22/11/2010, 10:28

nasmeja me.... [Only admins are allowed to see this image]
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od cipiripi 22/11/2010, 23:32

Debelicaaaaaaaaaaaaaa lol!

[Only admins are allowed to see this image]
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od BiKsi :) 23/11/2010, 09:17

Mače lepo čupavo! [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od buby 23/11/2010, 10:11

[Only admins are allowed to see this image] joj cipi zaljubicu se ovo tvoje dembelo ...cupavo.. [Only admins are allowed to see this image] daj jos slika..aj uhvati je kad su okice otvorene...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od zoxa 23/11/2010, 11:45

Dobro nam dosle nove drugarice!!! Srecno otvaranje dnevnika!!!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Tinche 23/11/2010, 12:16

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked kakva prica Cipi draga!!!

cipiripi ::
Ne pustam mu ruku pocinjem da se tresem..da ga vucem..strah..neki cudan..frka u glavi neopisiva..


Tako sam se i ja osecala i ponasala. Bio mi je zakazan carski ali je porodjaj krenuo dosta ranije, bilo je dosta mladjih dezurnih...jednoj palo napamet da me poradjaju prirodno...sva sreca pa se pojavio stariji dezurni..."ozloglaseni" dr Loncar koji je rekao hitan carski...od tada mu nisam dala ni da mrdne od mene!


Sad je sve to proslo, imas svog andjela i sreca je potpuna!

Zelim ti srecno otvaranje ovog najlepseg roditeljskog dnevnika!!!
[Only admins are allowed to see this image]
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od dr mali pariz 23/11/2010, 13:38

Mila čupavica jedna! [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Milijana 23/11/2010, 13:46

he he, dunda nešto sanja love

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Cipiripikino mache maleno :) Empty Re: Cipiripikino mache maleno :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 31 1, 2, 3 ... 16 ... 31  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu