KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

+54
pavlovic_miljana
alisa
Sirijus
lotta
Simona
micam
leptiric_sarenic
mimi85
She-wolf
BiKsi :)
Majche
bak
Lola021
andjeo77
Zmajuška
Mimi12
KoMetaK
raymonda
Ninche
Sanyyy
tallguy
Erata
stakleni.staklo
Principesa
fight&faith
Leloo
tanjica
noja
leptirko82
caci
Tinche
Crvic
Pahuljica
lavanda
nena beba
vanja.e
neca73
ciklama
nina :)
mare41
maki79
lena
Orline
Crnokosa
Mali Princ
jacaa
biki canada
MAAKKI
nabla
Gabrielle
bibi
lilikan
vašar
lola9
58 posters

Strana 7 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Mimi12 17/9/2016, 15:38

andjeo77 ::Baš mi je drago da ima nekog i na ovom delu foruma. I ja sam gotovo nova (izuyev jednog javljanja pre 4-5meseci) na forumu. Takodje sam odlucila da u VTO idem sama, sa doniranim materijalom. Raspitivala sam se u Sistini za proceduru i troškove, pa će Zumbulici sigurno značiti podaci (dobijeni od njihovog dr i embriologa):
- traba da se urade hormonske analiye koje se doktoru salju mejlom, nakon cega se dogovara prvi pregled; tada mogu da se odrade i administrativni postupci (sve oni srede) - ovo košta 50+35 evra
- VTO (stimuliran ciklus) kosta 1700E sa svim pratećim pregledima i intervencijama
- donorski materijal (za 3 pokusaja) je u rasponu 1620-2820E, a odlučuješ se prema svojim mogućnostima (preporuka je da se uzme MOT20 Ready to use - što mu dodje sigurno preko 2000E);
- terapija za stimulaciju košta 600-1000E, u zavisnosti šta ti treba (na forumu sam našla podatak da je mnogo jeftinije kupovati terapiju u BG);
- ako hoćeš, mogu da urade zamrzavanje embriona - košta 670E;
- hormonske analize prihvataju iz Srbije, pa tu možeš da dosta uštediš jer za to može ginekolog da ti da uput da uradiš u bolnici (samo treba da napiše da sumnja na sterilitet) - a gledala sam po privatnim laboratorijama, u zavisnosti od stavke koja se radi, košta po stavci od 700 do 2000 din.
Koliko sam mogla da izračunam, VTO+terapija+donirani materijal (najskuplja varijanta)+zamrzavanje košta oko 6000E. Verovatno može na nečemu i da se uštedi, ali svakako na ovo treba dodati troškove puta i smeštaja u Skoplju.
Ako može neko da postavi link za Ninche, bila bih zahvalna, pa da pročitam i njeno iskustvo:)
Takodje, ako imate još neku informaciju, stavite je, mnogo nam svima znači u ovom pretraživanju mora informacija.

Uh, to je bas nesto mnogo....Uvek je donacija jc bila skuplja od donacije sperme. A to u Pragu kosta 4.800. Dobro, ima tu jos troskova analiza, ali to je max jos 200 eura. Raspitajte se jos negde...

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Lola021 17/9/2016, 15:55

Andjeo77

Mislim da Ninche nije pisala VTO dnevnik pa možda da joj pošalješ privatnu poruku i jednostavno pitaš šta te interesuje.
A što se tiče njenog iskustva, ako sam dobro pročitala, njoj uspelo sa prvom VTO u Atini :)
Lola021
Lola021

Broj poruka : 144
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 15.06.2016

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od andjeo77 17/9/2016, 16:00

[quote="Mimi12"]
andjeo77 ::

Uh, to je bas nesto mnogo....Uvek je donacija jc bila skuplja od donacije sperme. A to u Pragu kosta 4.800. Dobro, ima tu jos troskova analiza, ali to je max jos 200 eura. Raspitajte se jos negde...
Jeste dosta, i ja sam bila iznenadjena. Sve postove koje sam pročitala - govorili su da je oko 5000E sve kompletno. E sad, moguće je da su uzimali jeftiniji uzorak i da je terapija bila manja i jefftinija...
Što se Praga tiče, da li bi mogla da mi daš neki link? I još važnije - da li sad u Pragu rade oplodnju doniranom sprermom za signle žene? Ukapirala sam da može doniran materijal, ali da rade samo za parove.

andjeo77

Broj poruka : 31
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Mimi12 17/9/2016, 16:10

Sve mailom zavrsavas sa njima. Obrati se bilo kojoj od koordinatorki:

http://www.pragueivf.com/sr/o-nama/kontakti/

Ali mislim da po njihovom zakonu mora da bude par (ne moraju da su vencani, naravno). Proveri u svakom slucaju, mozda nisam u pravu, a i cesto se zakoni menjaju.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od mimi85 17/9/2016, 16:22

U pragu donirana sperma je 300 eura, ali ne znam da li moze single
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od andjeo77 17/9/2016, 16:28

Mimi 12 i Mimi 85
Hvala na odgovorima. U Sistini se kupuje uzorak koji je dovoljan za tri pokušaja VTO. Pri tome te skuplje varijante podrazumevaju i potpuno pripremljen uzorak za VTO. A da je skupo, jeste, jer najjeftinija varijanta košta 1620E.
Poslaću mejl klinici u Pragu, pa ću ovde objaviti odgovor (nadam se da su brzi), a ako neko ima dodatne info za mogućnost single žena, neka napiše.

andjeo77

Broj poruka : 31
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Mimi12 17/9/2016, 17:09

To zavisi od drzave, ne od klinike. Oni bi svi to rado radili. Grcku su ovde pominjali... Ne znam da li je dozvoljeno kod njih....

Pre neki dan je bilo u novinama da kod nas konacno pocinje regulisanje donacije, cak i za zene bez partnera. Samo ja licno ne bih to cekala da zazivi, ako ikako finansijski mozes da to negde drugo izvedes.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od andjeo77 17/9/2016, 18:08

Znam da zavisi od zakona. Za Grčku sam čula da rade, ali ne mogu da nađem podatke.
Ne bih ni u ludilu čekala da se kod nas to reguliše, jer regulacija zakona može da potraje i godinama, a opet cena ne može da bude mnogo manja.
Finansijski mi je stvarno teško, ali skupljam svaki dinar, odn. evro, pa se nadam da ću uskoro nešto konkretnije moći da učinim. A i kredit mi se smeši... Samo se nadam da ću što pre naći info o klinikama i dobiti info od onih koji su to već negde radili. Ipak mnogo znači lično iskustvo.

andjeo77

Broj poruka : 31
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Mimi12 17/9/2016, 18:26

Pa Winni je poslednja radila VTO u Grckoj, u Solunu, koliko znam. Mozda moze da ti pomogne s nekim informacijama, kontaktima.. Posalji joj pp, mozda ne svraca na ovu temu.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Gost 17/9/2016, 20:07

Pozdrav andjeo77, drago mi je da postoji devojka koja se trenutno bavi istom temom kao i ja :)
Evo vesti o tome kakva je situacija kod nas, slucajno nadjoh pre neki dan: http://www.blic.rs/vesti/drustvo/srbija-dobija-prvu-banku-sperme-koju-ce-moci-da-koriste-i-zene-bez-partnera/3pn3ykm
U Ceskoj ne rade sa single zenama, citala neki tekst iz marta ove godine kako se i oni bore u parlamentu da se to ozakoni. Madjarska i Grcka, pored Mk, su opcije za nas - od blizih zemalja. Ovo u Sistini je bas skupo... mislim, dala bih ja te pare ipak, kad ih skupim :)

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od andjeo77 18/9/2016, 00:31

Zumbuli_ca ::Pozdrav andjeo77, drago mi je da postoji devojka koja se trenutno bavi istom temom kao i ja :)
Evo vesti o tome kakva je situacija kod nas, slucajno nadjoh pre neki dan: http://www.blic.rs/vesti/drustvo/srbija-dobija-prvu-banku-sperme-koju-ce-moci-da-koriste-i-zene-bez-partnera/3pn3ykm
U Ceskoj ne rade sa single zenama, citala neki tekst iz marta ove godine kako se i oni bore u parlamentu da se to ozakoni. Madjarska i Grcka, pored Mk, su opcije za nas - od blizih zemalja. Ovo u Sistini je bas skupo... mislim, dala bih ja te pare ipak, kad ih skupim :)

Kod nas je pitanje kad ce to u stvarnosti da funkcionishe. Raspitivala sam se, banka maticnih celija se pravi u KG, a otvaranje je planirano za 2018. godinu. E sad, moguce je da posebne bake sperme negde jos prorade, ali nemam informacije o tome. Ocekivana lokacija bi mi bila BG, ali sve mi se cini da je to na dugackom stapu, iako bih volela da nisam u pravu.
Poslala sam mejl klinici u Solunu, posto je ta klinika pominjana na forumu. Trebalo bi do narednog petka da odgovore, pa postaviti odgovore ovde. Na forumu sam nasla da je full program sa doniranom jajnom celijom (sto je uvek skuplje od doniranja sperme) sa zamrzavanjem materijala 4500E, ali opet ne znam da li tu ulazi i terapija (orjentaciono oko 1000E), ali deluje da je za oko 1000E svakako jeftinije nego u Sistini. Nadjoh i informaciju da ako se zamrzne materijal, naredni pokusaj kosta 1500E.
Izgleda da se rad i u Atini, pa ako ti ili neko drugi ima neke informacije ili makar link za tu kliniku, postavite, pa da i njima pisem...
Mnogo informacija i mnogo para, ali tu smo gde smo, i nema odustajanja. :)

andjeo77

Broj poruka : 31
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Gost 18/9/2016, 14:56

andjeo77 ::
Kod nas je pitanje kad ce to u stvarnosti da funkcionishe. Raspitivala sam se, banka maticnih celija se pravi u KG, a otvaranje je planirano za 2018. godinu. E sad, moguce je da posebne bake sperme negde jos prorade, ali nemam informacije o tome. Ocekivana lokacija bi mi bila BG, ali sve mi se cini da je to na dugackom stapu, iako bih volela da nisam u pravu.
Poslala sam mejl klinici u Solunu, posto je ta klinika pominjana na forumu. Trebalo bi do narednog petka da odgovore, pa postaviti odgovore ovde. Na forumu sam nasla da je full program sa doniranom jajnom celijom (sto je uvek skuplje od doniranja sperme) sa zamrzavanjem materijala 4500E, ali opet ne znam da li tu ulazi i terapija (orjentaciono oko 1000E), ali deluje da je za oko 1000E svakako jeftinije nego u Sistini. Nadjoh i informaciju da ako se zamrzne materijal, naredni pokusaj kosta 1500E.
Izgleda da se rad i u Atini, pa ako ti ili neko drugi ima neke informacije ili makar link za tu kliniku, postavite, pa da i njima pisem...
Mnogo informacija i mnogo para, ali tu smo gde smo, i nema odustajanja. :)

Osim vremenskog faktora, ne znam da li bih se ja prepustila nasima i inace, sto se tice banke sperme. Mislim da to treba da zazivi malo da bi bilo pouzdano. Mi uvek nadjemo neki nacin da nesto smuljamo i zaobidjemo pravila, a sa ovim se nije igrati... Uostalom, cula sam da se to radi na crno vec sada, uzas.

Ninche je pre neki dan pisala da je ona radila u klinici Akeso u Atini. Doduse, kod doktora koji sad radi u sopstvenoj klinici. Ona je bila super zadovoljna, a i uspelo joj je, sto je najvaznije :)

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od andjeo77 18/9/2016, 19:31

Pogledala sam sajt Akeso klinike, ali mogu samo da gledam posto je sve iskljucivo na grckom... Verujem da je klinika dobra, samo me cudi sto bar nisu postavili sajt i na engleskom.
Klinika u Solunu mi se cini potpuno profi (bar po iskustvima, sajtu, kolicini i vrstama usluga) i nekako mi je Solun blizi i laksi za organizaciju svega sto treba. Citala sam cak i makedonske forume, svi ih hvale, a cene su im cak i nize nego u okruzenju.
Najbolje bi bilo da organizovano odemo u Solun, pa nam mozda daju i neki grupni popust yes as

I ja sam cula da se kod nas donacija radi na crno, i to me nista ne cudi kad je Srbija u pitanju. Iz tih i mnogih drugih razloga cu radije da skupljam pare i odem u inostranstvo gde ceme tretirati ko coveka, pogotovo zbog moje odluke da u ceo proces udjem sama...

andjeo77

Broj poruka : 31
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Gost 18/9/2016, 19:42

Hahaha, ovo ti je dobra ideja za grupne odlaske, ustedecemo i na smestaju, putovanju itd. :)
I ja sam sama u ovome, takoreci bukvalno sama.

Ne znam jel gledamo istu stvar, postoji i sajt na engleskom http://www.mtsirigotis.gr/en/home.html
Mada si u pravu da je Solun laksi za organizaciju.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od alisa 18/9/2016, 19:45

Ako vam ista znaci , zbog ulaska u eu drzava ima pritiske da se zakon o donaciji zavrsi do juna 2017-te godine i veliki su izgledi da ce tako i da bude.... mislim da ce mnogo manji problem da bude donacija sperme od donacije jc...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od andjeo77 18/9/2016, 19:59

alisa ::Ako vam ista znaci , zbog ulaska u eu drzava ima pritiske da se zakon o donaciji zavrsi do juna 2017-te godine i veliki su izgledi da ce tako i da bude.... mislim da ce mnogo manji problem da bude donacija sperme od donacije jc...

Jooj, Alisa, prepade me. U stvari, sama sam sebe prepala jer sam u prvom trenutku pogresno razumela da ce u okolnim drzavama do juna da zavrse programe donacije... Uf, sta ti je strah! Mora da sam izgubila bar 10 kalorija :)
Hvala ti na obavestenju, praticu i te info, a ako imas koju novu, nikad nije viska informacija, pa obajvi ovde. Hvala ti.

andjeo77

Broj poruka : 31
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od andjeo77 18/9/2016, 20:28

Zumbuli_ca ::Hahaha, ovo ti je dobra ideja za grupne odlaske, ustedecemo i na smestaju, putovanju itd. :)
I ja sam sama u ovome, takoreci bukvalno sama.

Ne znam jel gledamo istu stvar, postoji i sajt na engleskom http://www.mtsirigotis.gr/en/home.html
Mada si u pravu da je Solun laksi za organizaciju.
Ocigledno imaju dva sajta, ali i na ovom nema sve na engleskom.
Kako smo krenule, mozemo do Soluna da organizujemo Baby-bus za prevoz :)
Pogledaj, poslala sam ti poruku pp.

andjeo77

Broj poruka : 31
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od andjeo77 19/9/2016, 12:45

Dobila sam mejl sa klinike u Pragu - zakon Ceske ne dozvoljava VTO zenama bez partnera.
Ta mogucnost postoji u Grckoj, Makedoniji i valjda u Madjarskoj (za Madj. nisam proveravala, ali svuda na forumu pise da moze).

andjeo77

Broj poruka : 31
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Sirijus 19/9/2016, 13:21

Msm da u Češkoj partneri ne mora da budu venčani, tako da ako postoji neko ko bi mogao da ti učini i da potpiše kao da je partner to može da prođe.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od andjeo77 19/9/2016, 14:38

sirijus ::Msm da u Češkoj partneri ne mora da budu venčani, tako da ako postoji neko ko bi mogao da ti učini i da potpiše kao da je partner to može da prođe.
Hvala, provericu i to ako bude bas trebalo (mada, iskreno, niti imam koga takvog niti mi pada na pamet ko bi tako nesto mogao da mi ucini ako zatreba). Ali, pre sam za varijantu u Solunu gde to mogu sama da uradim. Samo jos da dodjem do Soluna :) Hvala ti!

andjeo77

Broj poruka : 31
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od bak 19/9/2016, 15:09

Mislim da bi u tom slucaju trazili spermogram te osobe i zasto se ne koristi njegov uzorak. Bas bi zakomplikovala... Drzi se ti Grcke Wink
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od mimi85 19/9/2016, 15:26

ma cuj bak spermogram nije problem lako pozajmimo mi sto imamo sve nule u istom jedan :-)
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od bak 19/9/2016, 15:39

Joj crnjak lol!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od andjeo77 19/9/2016, 15:42

mimi85 ::ma cuj bak spermogram nije problem lako pozajmimo mi sto imamo sve nule u istom jedan :-)
joj, ovo se zove crni humor. lol! Ali da nije pozitivnog stava, ne bismo nista noi pokusavale nego kukale nad svojom sudbinom.
Nego, i nula moze biti pozitivna, samo da se pogura da krene. juriš

andjeo77

Broj poruka : 31
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od mimi85 19/9/2016, 15:51

Kod nas nemoguca misija.... genetski
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 7 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu