KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

+54
pavlovic_miljana
alisa
Sirijus
lotta
Simona
micam
leptiric_sarenic
mimi85
She-wolf
BiKsi :)
Majche
bak
Lola021
andjeo77
Zmajuška
Mimi12
KoMetaK
raymonda
Ninche
Sanyyy
tallguy
Erata
stakleni.staklo
Principesa
fight&faith
Leloo
tanjica
noja
leptirko82
caci
Tinche
Crvic
Pahuljica
lavanda
nena beba
vanja.e
neca73
ciklama
nina :)
mare41
maki79
lena
Orline
Crnokosa
Mali Princ
jacaa
biki canada
MAAKKI
nabla
Gabrielle
bibi
lilikan
vašar
lola9
58 posters

Strana 1 od 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od lola9 30/10/2010, 16:26

Ja sam nova na ovom forumu, interesuje me ima li na ovom forumu djevojka , žena , nebitno , koja je sama, bez muža, momka , a da je se odlučila na inseminaciju pomoču donorskog sjemena, pošto sam shvatila da se to u Makedoniji radi,samo ne znam kakva je procedura i koliko košta.

lola9

Broj poruka : 1
Datum upisa : 28.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od vašar 30/10/2010, 16:35

Lola9,dobro dosla!
evo ti link od nase maki i njenog dnevnika,pa je kontaktiraj
https://kutak.forumotion.com/vto-dnevnici-f16/maakki-t1391.htm
a imas i topic od skopske klinike,pa se i tamo raspitaj.evo ti link i za to.https://kutak.forumotion.com/klinike-doktori-apoteke-lekovi-f41/malabogorodica-sistina-iskustva-t513.htm
devojke su divne i sigurno ce ti brzo odgovoriti.neka je sa srecom b
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 43
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od lilikan 2/11/2010, 12:33

lola 9,
u Srbiji po novom zakonu moze, ali ne znam da li je zakon stupio na snagu.

lilikan

Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Simona 2/11/2010, 17:58

Lola9,
srecno!!! :)

Ja se bas radujem sto vas je vise na forumu koje krecete u tu pricu. Mislim da se ljudi ponekad olako odreknu roditeljstva posto im situacije nisu idealne. A koga god znam da je u neidealnoj situaciji dobio dete - nije se kajao nikad. Za ove prve nisam bas sigurna da se jednom nece kajati... Tako da samo napred, navijam za tebe...

igracice igracice igracice
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od bibi 28/12/2010, 07:05

[quote="lola9"]Ja sam nova na ovom forumu, interesuje me ima li na ovom forumu djevojka , žena , nebitno , koja je sama, bez muža, momka , a da je se odlučila na inseminaciju pomoču donorskog sjemena, pošto sam shvatila da se to u Makedoniji radi,samo ne znam kakva je procedura i koliko košta.
Zdravo
Htela sam ti reci da sam i ja vrlo zainteresovana i da vrlo cesto razmisljam da idem na inseminaciju i vec sam kontaktirala jednu kliniku u Danskoj da bi se informisala. Sve cu ti napisati sto sam saznala za dan-dva.

bibi

Broj poruka : 7
Datum upisa : 28.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od bibi 15/1/2011, 02:41

Izvinite na cekanju ali sam imala dosta obaveza. Sve sto te interesuje mozes naci na adresi http://www.vitanova.dk.

bibi

Broj poruka : 7
Datum upisa : 28.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od bibi 15/1/2011, 03:00

Ako postoji neka devojka koja je isla na inseminaciju neka se javi i ukratko nam isprica svoje iskustvo. Ova tema je jos uvek nepoznanica kod nas. Ja sam sama vec duze vreme, radim skoro uvek nocnu smenu i svoje slobodne dane koristim za odmor i nemam priliku da se druzim puno sa prijateljima. Shvatila sam da bi roditelj mogla postati samo kada bi radila u drugoj firmi i imala neko normalno radno vreme. Zbog svih okolnosti sam resila da za par godina odem na inseminaciiju i da bar postanem roditelj, ako vec ne mogu da nadjem partnera. Sve informacije sam saznala preko klinike Vitanova iz Danske. Ljubazno odgovaraju na sva pitanja koja vas interesuju i spremni su na svaki dogovor.

bibi

Broj poruka : 7
Datum upisa : 28.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od lilikan 4/2/2011, 14:45

http://www.cphpost.dk/news/1-latest-news/46363-single-women-flock-to-denmark-to-get-pregnant.html

http://www.vitanova.dk/int_MeetUs.htm


lilikan

Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od bibi 6/2/2011, 01:50

Draga, ja sam pogresno napisala adresu i izvinjavam ti se. Adresa koja se nalazi u tvojoj poruci je ispravna i preko nje mozes dosta saznati. Sa svim detaljima koje ja znam poslacu ti za nekoliko dana jer sam sad u velikoj guzvi i ne mogu da stignem. Pozdrav do sledeceg pisanja!

bibi

Broj poruka : 7
Datum upisa : 28.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od lilikan 6/2/2011, 16:01

Ovo je adresa jednog foruma za zene bez partnera i zatrudnjivanje:

http://www.ringeraja.rs/googlesearch.asp?cx=003895394721023096174%3A0ayckwpo9ky&cof=FORID%3A11&q=pocetna+strana&x=2&y=6#163

lilikan

Broj poruka : 41
Datum upisa : 27.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Gabrielle 25/8/2011, 17:11

Drage dame, vidim da je na ovoj temi poslednji put pisano pre skoro godinu dana. Ja sam 35-godišnja single žena koja želi dete. Možete li mi pomoći savetom gde najkvalitetnije mogu odraditi IVF. Našla sam sajt CRYOS banke sperme i dopada mi se koncept odabira donora po detaljnom profilu, ali sa druge strane u našem zakonu čitam da je zabranjen uvoz reprodukcionog materijala. Sve u svemu, potpuno sam zbunjena. Molim vas, pomozite!

Gabrielle

Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od nabla 25/8/2011, 18:41

Gabrielle, dobro dosla Very Happy

S obzirom da je kod nas uvoz sperme zabranjen, a ne znam sta se trenutno desava po pitanju nase banke sperme, IVF sa donorianom mozes da uradis u inostranstvu- uglavnom nase cure sa ili bez partnera, a kojima je potrebna donirana sperma idu u Prag ili u Makedoniju (Makedonci uvoze spermu iz Danske).
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od MAAKKI 25/8/2011, 21:27

Gabrielle dobro dosla Very Happy

Trenutno sam ja jedina singl zena u postupcima VTO, imas moj dnevnik i tamo sam se potrudila da objasnim sve oko doniranja materijala.

Naime prvo da ti cestitam na odluci, jer i sama znam kako je biti sam i prolaziti kroz celu pricu. Kod nas je dozvoljeno singl zenama da urade VTO, ali kod nas uvek postoji neko ali, banke doniranog materijala jos uvek nisu oformljene, a ne uvozi se materijal iz inostranstva. Sto se tice Praga tamo te mozda prime kao singl (ako se nesto nije promenilo), a sto se tice Makedonije kod njih je to sasvim legalno.
Ako te jos nesto zanima slobodno pitaj. likeit
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Gabrielle 26/8/2011, 09:38

Drage dame, hvala najlepše na odgovorima. Draga MAAKKI, hitam da prostudiram tvoj dnevnik, mislila sam da sam jedina i strašno me raduje što nisam. Vraćam se sa milion pitanja, izvini unapred Wink

Gabrielle

Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od biki canada 27/12/2011, 05:50

pozdrav svima

da li neko moze da mi posalje mail bolnice u skoplju
kontaktirala sam ih ali mi se mail vratio

hvala unapred

biki canada

Broj poruka : 1
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od nabla 28/12/2011, 23:36

Biki, postavi svoje pitanje na pdf Klinike, na temi koja pokriva tu bolnicu.
Tako ce tvoje pitanje biti uocljivije, jer ima zena koje se tamo lece a ne treba im donorska oplodnja.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od jacaa 24/1/2012, 23:13

Maki, vec duze vreme se interesujem za sve ovo ali nikako nisam nailazila na ovaj sajt. Dok sam citala tvoj dnevnik, srce mi se stezalo i sirilo i bila sam ubedjena u uspeh. Nadam se da si opet probala i uspela. Volela bih to da cujem! Veliki podrav i za sve cure ovde, neverovatna podrska. Svaka vam cast.. c
jacaa
jacaa

Broj poruka : 9
Datum upisa : 24.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od jacaa 24/1/2012, 23:22

Procitala sam dnevnik i mislim da cu biti pod utiskom ko zna koliko dugo. Dok sam citala nisam mogla da verujem odakle tolika snaga, pozitivnost... svaka ti cast Maki, nadam se da si opet pokusala i da si uspela :) najiskrenije se nadam. Ostalim curama na forumu sve najbolje za podrsku koju ste pruzili. c

Sto se tice mog njuskanja po zakonu ovom nasem, znam da je izglasano da neudate zene mogu da urade vestacku, samo jos uvek ne znam da li je to sada normalizovano u Srbiji.

Interesuje me jos nesto, da li kada se radi vestacka plodnja na taj nacin, da li doktori proveravaju donora, odnosno, da li se proverava nema li u njegovoj porodici nekih naslednih bolesti. To mi je najbitnije.

Hvala unapred i jos jednom SVAKA VAM CAST svima!!! Odusevljena sam
jacaa
jacaa

Broj poruka : 9
Datum upisa : 24.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Simona 25/1/2012, 06:50

Jaco,
svakako da neudate zene mogu da urade vantelesnu oplodnju i u Srbiji. Ja prvi put kad sam radila vantelesnu nisam bila udata za mog sadasnjeg muza. Ali to je onaj slucaj kad je prisutan i partner. Pretpostavljam da je isto i kad je potreban donor, ali nisam sigurna iako je to zakonski regulisano, da je donacija uopste zazivela u Srbiji. Ja sam izasla iz vto price pa mozda ne pratim to vise dovoljno, tako da ce neka od drugih zena mozda znati da ti kaze...

U svakom slucaju zelim ti mnogo srece i brz uspeh beba beba
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od jacaa 23/5/2012, 16:03

Cula sam da se u Beogradu sledece godine itvara bolnica slicna kao ona u Skoplju, ali zene bez partnera nemaju prava da vrse vestacku oplodnju.... Divna nam je ova Srbija...
jacaa
jacaa

Broj poruka : 9
Datum upisa : 24.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Mali Princ 23/5/2012, 16:59

Neudate zene mogu na vantelesnu, a bez partnera ne mogu. Mi nismo vencani ali je moj partner potpisao da ce biti zakonski otac, da ja dozvoljavam da me oplode njegovom spermom, on isto i sl.

Retke su zemlje u kojima se dozvoljava oplodnja bez partnera, mislim da i u za Prag moras nekoga da obezbedis ko ce se predstaviti kao partner i potpisati brdo dokumentacije - ali reci ce ti vec devojke koje su iskoristile tu opciju.

Dakle, neudata i bez partnera nije isto.

Donor se uvek detaljno proverava, pre nego sto se uzorak uzme u banku, donora ne vodis ti, nego donacija se uzima iz banke. U formularu cak popunjavas koji su hobiji, sklonosti, poklapaju se krvne grupe, boja ociju, kose...stepen obrazovanja... Moji prijatelji su tako radili - trebala im je donacija sperme.

Jos nesto, ne poznajem nikoga ko je isao na vestacku oplodnju, mi smo svi radili vantelesnu.

U svakom slucaju, nadam se da ces uskoro ispuniti svoj san.
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Mali Princ 23/5/2012, 17:01

Inace, kod nas jos nema oplodnje donorskim materijalom, jer nema banke.
Za sada, u nasim bolnicama, vantelesna se vrsi sa materijalom partnera ili supruznika.
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od jacaa 23/5/2012, 17:30

Koliko sam ukapirala pricu ovde, u Skoplju zene bez partnera mogu da rade vestacku.....
jacaa
jacaa

Broj poruka : 9
Datum upisa : 24.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Crnokosa 31/7/2012, 21:45

Ja imam 36 godina i bez partnera sam.Ako je neka od devojaka kontaktirala bolnicu u Makedoniji,volela bih da joj postavim par pitanja.Ja znam da zelim bebu,ali nemam pojma odakle da pocnem i kome da se obratim.Trenutno imam samo vas osmeh srce
Crnokosa
Crnokosa

Broj poruka : 3
Datum upisa : 30.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od BiKsi :) 31/7/2012, 22:07

Crnokosa, dobrodošla i što pre ispunila želju, te postala mama! Kontaktiraj preko privatne poruke našu drugaricu MAAKKI, ima taj nik, ona je već bila i verujem da će ti dati korisne info! Sve najbolje! Privatna poruka se kucne tako što nadješ tu članicu na pretrazi svih članova pa onda imaš tekst tipa kontakt, pa onda MP kućica i tu kucaš poruku koju ne vide ostali!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

oplodnja - Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu