KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prolaktin, uvecana hipofiza

+37
saska1
lela1984
Pilce
Ema78
leptirko82
djole42
noja
zvoncica36
labradorka
laKole
tetreb
sareni leptir
enaa95
Valkira82
tanjica
Kamilica
daxi011
Cupava
buby
Seelmma
cerise
Xena
*Maki*
*AIDA*
bubili2
Zoka83
KoMetaK
deja
racili
BiKsi :)
dr mali pariz
ini89
lolipop
ciklama
fenix
cici
nena beba
41 posters

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od cerise 31/5/2011, 22:11

u 8h 444,88
u 11h 294,63
u 13h 418,04
referentne vrednosti: 109,78-557,13
jel ok?
cerise
cerise

Broj poruka : 28
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od fenix 1/6/2011, 13:23

ok je. Very Happy
fenix
fenix

Broj poruka : 344
Godina : 46
Location : Banjaluka
Datum upisa : 06.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od Xena 7/6/2011, 16:06

E sad sam se bas smorila, javili mi iz apoteke da vise ne mogu da mi nabave norprolac, nema ga kod uvoznika i nece ga vise ni biti, Ne znam sta cu sad, verovatno ce mi doca dati drugu terapiju ali ne znam kako se drugi lekovi podnose. Na norprolac sam se super navikla i pije se samo jedna dnevno, sto je super. Sta vi drugarice moje kazete na to? Jel jos neka od vas pije norprolac ili neku drugu terapiju?
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od Seelmma 31/7/2011, 18:40

Ja imam par pitanja, za one malo iskusnije sto se tice povisenog prolaktina i tumora hipofize. Naime od 2006. godine pijem tablete, prvo sam pila Bromergon, s obzirom da ga kod nas vise nema na trzistu sad pijem Bromerkriptin, problem je sto su mi se tumori bili smanjili na 2-3 mm bilo ih je 4-5 ali su se poslije toga ponovno povecali na 4-5mm i bilo ih je 5-6, sutra po 6 ili 7 put idem na MRI, prestravljena sam, jer me već nekih mjesec dana boli glava i slabije vidim na lijevo oko, o depresiji da ne pricam, stvarno se trudim da niko ne vidi sta se desava sa mnom, jer ljudi stvarno ne razumiju, smatraju to bezazlenim Rolling Eyes isto kao i doktori, umorna sam vise od toga, imam 25 godina i imam osjecaj da su me najbolje godine zivota prosle stalnom opterecenoscu s tim, ne znam vise sta da radim, da li da promjenim doktora ili da odem na operaciju, je li iko bio u slicnoj situaciji?

Unaprijed zahvaljujem usne
Seelmma
Seelmma

Broj poruka : 1
Datum upisa : 31.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od buby 1/8/2011, 11:08

draga seelmma...ja stvarno nista ne znam o tome...nadam se da ce ti se neko javiti i dati pravi savet...mogu samo da kazem da mi je zaista zao i da ti pozelim sve najbolje prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 1289360clookijeaq
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od Cupava 13/9/2011, 12:40

Obzirom da mi je prolaktin 58, a gornja granica je 26,5 (ne znam koje su jedinice u pitanju), receno mi je da pijem bromokriptin 2x1 (nije naglaseno od koliko mg, pa su u apoteci pretpostavili da je najslabiji od 2.5). Nemam nikakvih problema za sada (pisem ovo zbog nekog ko ce se tek 'suociti' sa bromokriptinom jer sam u 90% slucajeva citala o teskom podnosenju leka), a pijem ga po uputstvu iz kutije. Prva 2-3 dana samo pola leka uvece, potom 2-3 dana 1 lekic opet samo uvece, pa 2-3 dana pola leka ujutru i ceo uvece i dolazite na prepisanu 2x1. Ovo bi trebalo da pomogne brzem privikavanju.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od Cupava 15/9/2011, 12:59

Poceli simptomi-nesvestica, drhtavica i mucnina.. Jos uvek nisam stigla do pune doze.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od nena beba 17/10/2011, 21:01

samo da javim da je drugarica sa pocetka ove moje price, sredila svoj prolaktin tj stitnu i sad kao prvi rezultat ima normalne cikluse na 28 dana, ne ide joj mleko iz dojki, a sledece sto ocekujemo je trudnoca! prirodna nadamo se! :)
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od daxi011 22/10/2011, 10:42

Prolaktin problem da ili ne ???

Situacija je takva da mi je prolaktin pre svih terapija bio normalan tj rezultat 3. dana ciklusa je bio na sredini referentnih vrednosti ... zatim mi je prilikom drugog vadjenja za analizu isto na 3. dan ciklusa bio 570 sto je nesto vise od okvira referentnih vrednoti ... tada mi je endokrinolog dao bromokriptin koji sam jako tesko podnela ali nekako sam popila predvidjenu dozu ... tada je utvrdjeno da mi prolaktin skace zbog kontraceptivnih tableta ... i tada je terapija bromokriptinom obustavljena ... organizam se izgleda malo privikao na hormonske terapije (kontraceptivne tablete) i prolaktin je ponovo bio u granicama referentnih vrednosti ... nakon 2 meseca od prekida trudnoce (neuspela vto) proverila sam nivo prolaktina doduse mimo ciklusa visina prolaktina je bila 163 i dr kaze da je nizi iako je u granicama referentnih vrednosti ...

sad cekam sledeci ciklu tj da mi se normalizuje ciklus (pisala sam na koracima o problemu sa normalizacijom ciklusa) posle prekida trudnoce pa da ponovo proverim ...

eto to je ukratko moje iskustvo sa prolaktinom ...

posto niko nije video ovaj moj post gore a u medjuvremenu sam bila i kod dr Sumarac evo pojasnjenja

Dr Sumarac kaze da nemam problem sa prolaktinom, a da skokove koje je videla u mojim rezultatima moze da prouzrokuje nacin vadjenja krvi ... naime dnevni profil prolaktina se radi sa braunilom jer ako se bocka 3x to dodatno povecava prolaktin iako se meni cinilo da je lakse da me bockaju nego da setam sa braunilom ... i moj savet jer su kod mene tako pogresili obavezno ako vas salju da uradite dnevni profil prolaktina naglasite lekaru da li ste pod terapijom kontraceptivom ili ne jer kontraceptivne tablete povecavaju nivo prolaktina ...
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od BiKsi :) 30/10/2011, 00:30

PROLAKTIN
(PRL)


Sinteza
se odvija u prednjem režnju hipofize, a regulirana je hipotalamičkim
peptidima (PIH, engl. "prolactin inhibiting hormone"
i PRF, engl. "prolactin releasing factor").
Fiziološka hiperprolaktinemija postoji tijekom trudnoće i perioda
laktacije. Manje varijacije koncentracija mogu se zamijetiti i
u zdravih žena tijekom dana, u stresnim situacijama, nakon pregleda
dojki i ginekološkog pregleda. Prolazni porast koncentracija može
se ustanoviti u menstrualnom ciklusu (oko ovulacije), ali nema
kliničku važnost. Uzimanje lijekova, kao što su neka antidepresivna
sredstva, antihistaminici, oralna kontracepcija i estrogeni, mogu
biti uzrokom farmakološki izazvane hiperprolaktinemije.
Indikacije za određivanje koncentracije PRL su:
• Ispitivanja uzroka galaktoreje izvan laktacijskog perioda
• Diferencijalna dijagnostika amenoreje i steriliteta u
žena
• Poremećaji spermiogeneze i impotencija u muškaraca
• Dijagnostika prolaktinskog tumora adenohipofize
Koncentracije se određuju u bazalnim uvjetima (7-9 sati ujutro),
ali i u funkcionalnim testovima stimulacije ili supresije.

Prolaktin
Žene:
5
- 30
(µg/L)
Muški
i djeca:
5
- 25
(µg/L)
Uzorak:
serum
Analitička
metoda:
FIA
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od daxi011 2/11/2011, 19:38

Biksi hvala srcasti poljupci

eto ... a mene dr iako ima zapisano da pijem kontracepciju salje da proverim prolaktin i slogira se sa rezultatom i hitno mi prepise bromokriptin koji sam uzasno podnela da bi na sledecoj kontroli kada sam dosla a prethodno se sa jos jednim dr posavetovala napomenula da prelista da pijem kontracepciju ... na to sam dobila izvinjenje sto je napravljena greska ... sve zvezde sam od tog bromokriptina videla ... grrrrrrrrr ... bas sam bila ljuta na dr ....
daxi011
daxi011

Broj poruka : 831
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od Kamilica 3/11/2011, 14:13

daxi011, dušo mogu misliti kako si bila ljuta. Meni je PRL bio 2553 (100-500), ni tada mi gin nije dao da pijem bromogriptin, već je rekao - Ovo je za endokrinologa, te me uputio dalje, Tako da je zaista neozbiljno, tek tako prepisitati bromokriptin, jer je zaista jako teško podnolšjiv, pila ga ja 3 meseca, ne daj Bože da moram ponovo. cvet
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od tanjica 26/11/2011, 21:43

uradila sam dnevni profil prolaktina:
8:00- 654.1 (102-496}
11:00 -154.3
13:00-143.5
Sta mislite?
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od Kamilica 26/11/2011, 21:51

Tanjice, ok, je to! Ovaj u 8 je blago povišen, ali nije za brigu!
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od tanjica 26/11/2011, 21:57

sta mislis dali ce mi dati bromokriptin ili slicno zbunjen ,ili mogu na vto sa ovakvim nalazom?
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od Kamilica 26/11/2011, 22:07

Hm, da li će dati terapiju ne znam, na VTO možeš, a na drugostepenoj će ti dr reći da li treba terapija, ako ideš preko fonda. Meni je prolaktin bez lekova spao sa 2553 na 313 za 5-6 meseci. Ipak je to hormon stresa. Ja na tvom mestu ne bih na terapiju
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od tanjica 26/11/2011, 22:23

Kamilica ::Hm, da li će dati terapiju ne znam, na VTO možeš, a na drugostepenoj će ti dr reći da li treba terapija, ako ideš preko fonda. Meni je prolaktin bez lekova spao sa 2553 na 313 za 5-6 meseci. Ipak je to hormon stresa. Ja na tvom mestu ne bih na terapiju
2553 h dobro je da je spao ,ali zasto toliko visok??mora da si bila pod nekim velikim stresom... radost
koristila si neku alternativu ili....?
neidem preko fonda,idem o svom trosku .nazalost...
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od Cupava 26/11/2011, 22:25

Meni je bromokriptin regulisao cikluse. Da li sam on, ili u kombinaciji sa gluckophageom, ali evo vec dva meseca dobijam na vreme i ne pijem nista za bolove.
Tanjice, vidim da si vadila u 8h, koliko sati je proslo pre budjenja?
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od Kamilica 26/11/2011, 22:29

da. bitno je koliko je pošlo od buđenja. Ja sam i danas kontrolisala PRL i on je 1694 affraid , obzirom da je beta +, u utorak idem kod endokrinologa, a i TSH mi je povišen.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od tanjica 26/11/2011, 22:35

pa ovako bila sam budna mozda manje od 45 min,lab mi je bas blizu pa..... Embarassed nisam znala ima li to ikakve veze,niko mi i nije napomenuo, a vadila sam i oko pre dve nedelje 3 dan ciklusa i tu mi je bio visok,726...
inace i ja pijem gluformin i imam PCOS,i neredovne cikluse....
kamilice cestitam trudnica
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od Cupava 26/11/2011, 22:40

Treba da prodje bar 2-3 sata od budjenja do vadjenja krvi.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od tanjica 26/11/2011, 22:46

nisam znala .... b videcu sta ce mi reci doktorka,pa ako treba da ponovim,ponovicu.... yes
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od tanjica 7/12/2011, 10:02

i konacno nisam dobila nikakvu terapiju zbog povisenog prolaktina u 8;00,vec samo da ponovim jos jednom pred vto..... Laughing
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od Kamilica 7/12/2011, 11:00

Eto, rekla sam ti ja da to nije za lečenje... Biće to sve ok.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od tanjica 7/12/2011, 19:19

Bili ste u pravu dr.Kamilica....bravo doktor
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

prolaktin - Prolaktin, uvecana hipofiza - Page 3 Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu