KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Glukofaz,iskustva

+60
matillda
SladZana
Klarica
Tebi
Geograficarka
neca73
SannI-AlL
lelas
Erata
Vuchica
kornjaca
leptirko82
anasrce
Niny
saska1
cvrcak
OKacica
cicsa80
mima28
Ema78
lilya
grudva
Xena
vasilija1980
SSanja
maza1972
Divina
mumka
saška
rada78
bak
mars
Mali Princ
larado
noja
Kamilica
laKole
racili
lolipop
makica84
7-patuljaka
LaFolie
medolino
JocY
bobica83
maus
tanjica
MAAKKI
shenon
KoMetaK
BiKsi :)
djole42
Smoki
Bitter Sweet
bubac
dr mali pariz
Zoka83
tuzna
Cupava
Cecana
64 posters

Strana 1 od 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Glukofaz,iskustva

Počalji od Cecana 5/9/2010, 00:58

Trazila sam po temama ali nisam mogla da nadjem iskustva vezana za koriscenje Glukofaza.Mislim da je interesantna tema.Lekari ga olako prepisuju za pcos,a da li je stvarno efikasan?Kolika je steta od koriscenja istog?Negde sam procitala da usporavaa apsorpciju vitamina B grupe,koji su takodje bitni za plodnost.

Cecana
Cecana

Broj poruka : 34
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Cecana 6/9/2010, 22:48

Uh,izgleda da niko nije koristio ovaj lek,pa jos i da je pomogao.
Cecana
Cecana

Broj poruka : 34
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Cupava 6/9/2010, 22:54

Avatar ti je za medalju. :-)
Ja koristim glucophage vec tri meseca, nema nikakvih nuspojava i losih iskustava, smrsala nisam (i dalje imam 64kg na 170 cm), a da li ce pomoci, il' nece, videcemo za devet dana kad radim betu.
Pijem 3x1 od 500mg.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od tuzna 7/9/2010, 07:17

ja pijem gluformin(i jedno i drugo je metformin,samo drugi proizvodac).imam PCOS,visak kg,povisene androgene(bez maljavosti)... smatram da je meni gluformin izuzetno pomogao.nisam imala nikakvih nuspojava. odlicno ga podnosim.
smrsala sam 14 kg za 5 mjeseci, androgeni se vratili u normalu, ali sam dzivjela i prvu biohemijsku,dakle,prvi pokusaj trudnoce od kad idemo na vto(imala prije toga 1 ICSI i 1 FET bezuspjesan).

tuzna

Broj poruka : 172
Datum upisa : 28.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Cecana 7/9/2010, 19:52

Cupava zelim ti visoku betu i jednu ovakvu slatkicu kao sa avatara.

Tuzna super da si toliko smrsala od gluformina.Meni je dr Kopitovic rekla da prvo smrsam pa ce mi prepisati gluformin,kasnije sam slucajno presla kod druge dr. i zaboravila na to.Da mi ga je odmah prepisala mozda bi i smrsala od njega.Imam 10-tak kg viska.
Srecno i tebi tuzna zelim sto pre. trudnica
Cecana
Cecana

Broj poruka : 34
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Zoka83 8/9/2010, 08:32

Cecana, dr-i prepisuju metformine kod pcos-a jer te devojke u velikom broju slucajeva imaju lose nalaze ogtt-a. Licno nisam za to, ako je samo pcos u pitanju i mislim da ga treba uzimati u dogovoru sa endokrinologom.
Ja pijem Siofor, sto je isto samo drugi naziv. Nemam pcos vec "samo" insulinsku rezistenciju. Pijem 850mg 2 puta dnevno.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od dr mali pariz 14/11/2010, 18:57

Pijem već treći dan glukophage 2x1000 mg.Da li treba da pišem zašto,vidim da su sve pisale,a tema su iskustva sa glukophagom?
Nisam imala mučninu koju su najavljivali...još ništa spec. ne osećam drugačije,videćemo.Dr mi je rekla da ću dodatno smršati-videćemo,pisaću.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od bubac 15/11/2010, 21:53

Ja pijem siofor 3X500 oko godinu dana sa malim pauzama, iako je OGTT uredan dr je prepisala zbog PCO. sto se tice mucnina nisam ih imala, a za mrsavljanje ja sam se cak malo i ugojila da li od nekog drugog leka ili kombinacije raznih lekova ko zna.
bubac
bubac

Broj poruka : 64
Datum upisa : 11.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Bitter Sweet 16/12/2010, 11:45

Nisam sigurna je li trebalo da pijem, jer je OGTT pokazao blazu rezistenciju na insulin, a za PCOS bas i nisu sigurni (niti sam ja) s obzirom da osnovni simptomi nedostaju. Imam povisen LH i to je manje vise to, androgeni hormoni su u referentnim granicama.

Elem, ovo je moj treci mjesec na Glucophage-u, 2 x 500 dnevno. U pocetku sam osjecala samo vrlo blagu mucninu, ali je to ubrzo nestalo. Iako u nuspojavama navode da je moguca dijareja, mene je mucilo obrnuto. Nasla sam na netu da je to takodje pojava kod manjeg broja pacijenata.

Izgubila sam 4-5 kilograma dosad, iako mi to uopste nije bilo potrebno, a i dalje mrsam. Bilo koji nalazi zasad nisu pokazali nikakvo poboljsanje, mada sam nasla na netu da je potrebno vise mjeseci terapije da bi se primjetili efekti. Iskreno, ne znam kakve efekte da ocekujem u mojoj situaciji sem da ostanem kost i koza. Endokrinolog kaze da ce Glucophage pomoci da se moji jajnici "opuste" ili tako vec nekako... Vidjecemo.

Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od dr mali pariz 16/12/2010, 14:34

Evo me posle mesec dana korišćenja glukophage,dozu sam na svoju ruku pojačala,i pored 2x1000mg dodala 1x500 mg u toku dana,jer su bile slave,samim tim i jača hrana.Nalaz ukazuje da i posle mesec dana terapije,ja sam insulin sa 88 ,posle 2 sata od opterećenja svukla na 28-rekoh za mesec dana,iako je profesorka insistirala da proverim nalaze tek posle 3 meseca ,kad se očekuje potpuna učinkovitost.
Glukoza je blago povišena,brže sam insulin dovela u red,a kg se tope...
imam sad skoro 7 kg manje-ali ne za mesec dana terapije,već otkako sam izmenila režim ishrane-od sept.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Bitter Sweet 28/12/2010, 09:08

Bravo Paris!! Samo naprijed, drzim palcice radost
Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Cupava 16/6/2011, 10:06

Jos pre skoro godinu dana dobih da pijem gluckophage 3x500mg i pijem ga manje vise redovno. E sad, obzirom da imam samo 2 obroka dnevno, samoinicijativno sam smanjila na 2x500mg, da bi mi dr. Bujas pre izvesnog vremena rekla da ipak uzimam 2x850mg. To radim poslednjih nedelju dana i imam mucnine tokom celog dana. Sta raditi?
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od dr mali pariz 18/6/2011, 13:57

Čupava,očito da ti ne prija ta doza,porazgovaraj sa Bujaskom i reci joj da imaš mučnine.Ili...pokušaj da lek popiješ u toku obroka.
Da pribeležim da 6 meseci posle pijenja glucophage imam 9 kg manje ,nisam imala uopšte mučnine,i insulin i glukoza na poslednjem merenju-idealni-o tome je na temi pisano.terapiju i dalje pijem.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Smoki 7/7/2011, 17:35

Drage moje, citam vas i resih da napisem i ja nesto vezano za Glukofage, pa mozda nekome i pomogne. Prof. Sumarac mi je prepisala da ga pijem 2x1000 mg. Ali mi je isto tako rekla da mogu da ga raspodelim onako kako bi meni odgovaralo, odn kako mi ne bi izazivao tegobe. Ja sam hrabro krenula sa punom dozom i vec posle jednog dana se gorko pokajala. Ali da ne duzim. Eksperimentisala sam sa dozama i na kraju shvatila da je ono sto meni pravi problem u stvari, unosenje celog grama odjednom. Tako da vec 11 meseci pijem 4x500 mg, u 10h, 14h, 18h i 22h, bez ikakvih nus pojava. Cak i bez obroka.
Smoki
Smoki

Broj poruka : 53
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Cupava 21/7/2011, 12:55

Da zabelezim i ovde. Od pre recimo dva meseca pijem jacu dozu gluckophag-a (2x850) i prvi put posle 20-ak godina nisam popila tabletu za bolne menst. Ne tvrdim, ali pretpostavljam da je gluckophage zasluzan.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od dr mali pariz 21/7/2011, 13:06

Ja sam mislila da sam zabeležila svoje iskustvo ,ali vidim da nisam...nego sam pisala tek mesec dana po pijenju...
Do sada smakla 10kg.Samim tim se osećam mnogo lakše,iako još uvek imam dobar višak.Ciklusi su se skratili na 26-28 dana i totalno su bezbolni,nekad (možda svaki drugi) bude sa blagim bolovima,ali ne pijem uopšte lekove za ciklus,a pila sam i po tablu raptena K u tih 3 dana ciklusa.
Mislim da definitivno ima učinka u bolnim menstr.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od djole42 21/7/2011, 13:15

Da se i ja upišem .....
Pijem 2x1000 od 04.07
Prvih par dana je bilo trčkaranja do toaleta ,sada je već ok .
Nemam mučnine ali mi je apetit poprilično smanjen (mozda i zbog vrućina ).
E sad za ovih 16-17 dana ,ja imam 4kg manje igra
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od dr mali pariz 21/7/2011, 13:22

Bravo Đole!
Kad sam ja skinula prvih 3kg,nakon dužeg vremena samo nabacivanja kg,odem na Klinički (pre uvođenja glucophage),i sad pre nego mi isisali svu krv,bace me i na neku vagu koja meri i masne naslage-u % iskazuje...pretpostavljam da služi da šokira ljude-no,ja se pohvalih za skinute 3kg,a meni drJeremić,koja je bila tu,sa mnom,reče:
ti prvi kg su izbacena tečnost koja se gomilala,tak kasnije kreće topljenje masnih naslaga...
O.k. ja sam i sa tim bila prezadovoljna,jer i jesam sva nekako natečena od tolikih hormona bila.
Znam da sam off,slobodno me zacrvenite Embarassed,ali htedoh da podelim i ovo iskustvo sa vama,jer ga se setih kad pročitah Đoleskov post Very Happy


Poslednji izmenio dr mali pariz dana 21/7/2011, 13:25, izmenjeno ukupno 1 puta
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od BiKsi :) 21/7/2011, 13:24

Da se i ja upišem....
Pijem 2*1000 od 1.7.2011. I to ujutru 1000, u podne 500 i uveče 500.
Trčkaranje u toalet imam i dalje, samo što jedan dan ne idem uopšte, a sledeći nadoknadim trostruko.
Mučnine imam ponekad, apetiti mi je katastrofa, jedem nazor, što moram, i primetila sam da su počeli češće da mi se traže slatkiši!
Imam i često neko muljanje po stomaku, krčanje creva.
Meca mi dolazi isto kao i ranije, ali nije prošao pun mesec od kada pijem lek, tako da još nije merodavno. Stomak me je boleo, samo ne intenzivno kao ranije.

Za ovih 20 dana imam 1.5kg manje, režim ishrane sam promenila od 10.5.2011. tako da sam do 1.7. smršala 4.5 kg samo zbog novog režima ishrane. Inače sam od 7.7. na još žešćem režimu ishrane, jer sam radila test netolerancije na hranu. Sve u svemu, nije mi glukofaž samo doprineo smanjenju kila, to bi bio zaključak.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Cecana 16/9/2011, 00:11

Evo i mene posle duuze pauze.Konacno sam uradila ogtt test i rezultati su katastrofalni.Glukoza mi je 5,2 na 0min. i posle 2h se vraca na normalu,ali mi insulin sa 25 na taste skace na 160 psle 30 min. i posle 2h pada na 118.

Bila sam kod dr.Edite Stokic,prvo sto mi je rekla je da ja plivam u insulinu,prepisala mi je Glucophage od 850 2 puta dnevno i rezim ishrane bez prostih secera koga moram da se pridrzavam.

Sta reci,bila sam besna zbog izgubljenog vremena tj godina cekaju da mi moja stara dr.endokrinolog prepise neku terapiju,stalno govoreci da je najbolja prirodno.

Idem na kontrolu za 2 meseca.Nadam se da cu poceti manje da jedem,danas sam se drzala do 18h i onda sam dobila napad gladi i pojela sladoled v .
Cecana
Cecana

Broj poruka : 34
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od KoMetaK 16/9/2011, 00:35

Da se upisem i ja ovde, na glukofazu od 15. maja, zbog IR. DO sad smakla 8 kg, bez ikakve dijete.
Cecana, sredices ti insulin brzo, nije to problem, ali probaj da izbegavas slatkise maximalno, i da se hranis redovno. Imas temu OGTT i tu ima o ishrani, a ima i ona neka dijeta, tj. nacin ishrane, koji se zove Hrono dijeta, pa pogledaj i tamo. Najbitnije za glukofaz i regulisanje insulina je da ne preskaces obroke i da glukofaz pijes uz iste, znaci, ako ne jedes, nema ni leka. Ako hoces poslacu ti link na pp, mada ga ima na avgustovskim jutrima, str. 25.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Cecana 19/9/2011, 22:21

Hvala metaurina na info,nasla sam.

Samo da javim da vec imam manji apetit i prosto mi je puno da jedem 5-6 puta dnevno kako mi je prepisala,ali moram barem po malo.

Pozdrav
Cecana
Cecana

Broj poruka : 34
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od djole42 19/9/2011, 22:45

Samo polako Cecana ,navići ćeš se na češće a manje obroke .
I meni je prepisana ishrana po sistemu 3 glavna obroka i 3 uzine. U početku mi je bilo malo teže da se naučim da na svaka 2-3 sata treba nešto ubaciti u stomak a sad se navikla i tačno mi čini mi se pod sat krče creva .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od shenon 20/10/2011, 09:03

Devojke,
Ja vec mesec dana pijem glukophage. Dr Sumarac mi je prepisala zbog povisenih muskih hormona, glukoza mi je ok, insulin blago povisen.
Rekla mi je da pijem prvo 500 2 x dnevno ali posto nakon 3-4 dana nisam imala nikakve teskoce ja sam presla na 1000 2 x dnevno.
Nakon mesec dana pijenja evo vec 5 dan nemam stolicu. Stomak tvrd, velik i nadut i nikako da ga ispraznim. Pojela sam pakovanje suvih sljiva, laneno seme list sene i tek jutros nesto neznatno isla u wc. Da li bi to moglo biti od glukophaza ili da idem doktoru?
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od dr mali pariz 20/10/2011, 19:33

Šenon,da l nisi negde oko 20.dana ciklusa? Tad kad je progesteron najjači, odugovlači odlazak u wc...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

iskustva - Glukofaz,iskustva Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 13 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu