KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INSULIN - insulinska rezistencija

+97
Plavokosa
kobac robac
Bobaue
Principessa
sofronije
micam
mimi85
NikolaMaja
Sirijus
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Nessi
alisa
saska1
Dora1
mamadabudem
Vanja80
ganedina
Blanka
Strumfeta78
Lakisa
Nataly17
BabyBear
dada88
biljica91
Gagagaga
Saska9000
sunny.tp
PalcicaBg
bobica83
Zmajuška
Bundevicav
Buba82
bebana81
Sanja_arch89
HappyGirl
Vanilla
MaloMorgen
noja
makelau
AriesGirl
boni m
Vecka
vratice se rode
lela1984
Ica1171
pticica
hocukusurnecuzvaku
Petkana
ChillyVilly
JocY
sareni leptir
Dexa21
Ambra
Mireille25
bak
Anchi
leptirko82
SoJa
anasrce
Mika
tulumba
KoMetaK
Lyanna
Niny
nena beba
missile
Vuchica
Freya77
nena dj
julija
laKole
dragana76ns
darling_buds
fight&faith
ninica2
SladZana
Tinche
Veca77
makica1984
tetreb
LaFolie
tanjica
OKacica
Ema78
Jeca pereca
Zoka83
lolipop
San
cici
Orline
vašar
buby
Marija86
djole42
dr mali pariz
101 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od tanjica 23/4/2013, 19:31

Verovatno po stoti put,ali br i adresa Dr Sumarac?
hvala Very Happy
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Lyanna 23/4/2013, 22:16

Tanjice, dr Šumarac radi privatno u privatnoj ordinaciji Dr Žutić, oni se nalaze kod Arene, više detalja imaš na njihovom sajtu.

Okacica ::Lyanna, Inositol smanjuje inuslin, ima ga u preparatu Inofolic koga proizvode italijani. Ja sam ga uzimala prosle godine, zajedno sa metforminom, ali mi je kombinacija to d oje mnogo obarala insulin, pa sam nastavila sa metforminom a prestala sa Inofolicom. I ja sam googlala strane foruime, Inofolic se preporucuje zenama sa PCO i sa IR.

Hvala Okacice. Pročitala sam da Inofolic sadrži inositol i da je dobar i za PCO i za IR. Interesuje me zašto se o tome više ne piše kod nas, ako je to samo vitamin B grupe, i navodno vrlo uspešan u tretmanu PCO i IR? Možeš li mi reći gde si nabavljala Inofolic i koja je okvirna cena? Ja sam naišla na nekoliko sajtova, neka minimalna mesečna doza je oko 30 dolara.

Ja sam imala blago povišen insulin tokom OGGT testa, ali dr Šumarac smatra da nemam IR. Desni jajnik mi je policističan, a amh povišen, ali ostali hormoni su ok i ciklusi uredni, ali sem tokom drugostepene komisije u Frontu, drugi doktori nisu pominjali mogućnost da imam PCOS. Pošto se pripremamo za VTO, trudim se da ne provociram rast insulina, pazim šta jedem i vežbam, pa gledam šta bih još pored ribljeg ulja moga da ubacim od suplemenata.
Lyanna
Lyanna

Broj poruka : 96
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 24/4/2013, 09:23

Lyanna, Inofolic sam kupila dok sam bila na putovanju u Italiji, svi su jurili krpice a ja zaredjala po apotekama i trazila Inofolic lol! ... Nema bas u svakoj, ali sam nasla 3 kutije po 20 komada, cena kutije je 13,5EUR. Imaju i veca pakovanja koja su jeftinija ali ja ih nisam nasla, samo ovo... Ima vise vrsta Inofolic-a, ja sam kupila najjednostavniji, koji ima Inositol i folnu kiselinu. Posle mi je to nabavljala drugarica koja zivi tamo, pa mi je donela kad jedolazila za Srbiju... Pila sam ga nekih 5-6 meseci, zbog hipoinsulinemije sam prestala, jer mi je insulin bio ispod dodnje granice i nisam se osecala dobro, pa sam anstavila sa terapijom metformina (2x1000mg dnevno) na kojoj sam i danas, i ok se osecam, ovulacije su redovne, pazim sta jedem, vise se krecem i tako to smajli angel ...

Kiss
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od laKole 24/4/2013, 10:08

djevojke, u nekim kompleksima b vitamina koje sadrže velike doze vitamina (natural wealth b kompleks 50 i b kompleks 100; pa solgarov) imaju inositol ali, u mnogo manjoj dozi - oko 100 (nekih jedinica - mg ili mcg).
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Lyanna 26/4/2013, 18:16

Hvala puno Okačice i Lakole. Naručiću preko neta da probam, to je ipak vitamin, pretpostavljam da ne može biti štetan pošto ne pijem ništa od lekova.
Lyanna
Lyanna

Broj poruka : 96
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od KoMetaK 26/4/2013, 20:28

Mene nema mnogo na forumu, pa tek sad videh da pisete o inofolicu. I ja sam ga uzimala, ali su mi lekari u it preporucili samo nesto kratko da ga uzimam pred postupak, vise se ne secam koliko, ali znam da sam se odusevila kad sam procitala sastav i da je odlican za IR i PCOS (moje dijagnoze takodje). Imam jos kutiju, ali nisam ih uzimala skoro, posto pijem glukofage. Pisala sam vec negde (mozda i ovde) o njemu, ne znam zasto ga nema kod nas. Mada, kad sam pomenula nekim dr ovde, nisu culi za njega. Rolling Eyes
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od tulumba 30/7/2013, 23:44

Drage moje ja od decembra 2010 pijem siofor...Ciklusi su mi tačni na 28 dana... Smršala sam oko 10 kg...Iza mene je jedna neuspešna VTO,moram da uradim OGTT test i da zakažem kod dr Vujović...Dugo nisam radila ovaj test...Da li znate koliko se čeka na pregled u Polimedici?
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od BiKsi :) 31/7/2013, 00:03

Tulumba, čini mi se da bi trebalo prekinuti sa lekom nekoliko dana pre ogtt. Raspitaj se. Ja nisam radila taj test pred novu vto. Jer mi dr rekla da ne treba, da ću piti lek do 12. nedelje trudnoće. Što i tebi želim. Ne znam koliko se čeka u polimedici. Poz.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Vuchica 31/7/2013, 08:21

evo da prebacim i ovde link, super je slikovit tekst

http://www.vitkigurman.com/2012/11/09/sam-svoj-nutricionista-8/
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 31/7/2013, 12:59

tulumbo, ja sam na pregled cekala oko desetak dana, ali ti ne bih preporucila da na svoju ruku radis OGTT, jer postoje razlicite indikacije, pa se doza secera menja... nije isto kada se radi sa 50, 75 ili 100 mg glukoze.
takodje, verovatno ce ti dr vujovic trazti i neke druge hormone, sto da se bodes dva puta.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Mika 13/9/2013, 08:35

Može li neko da mi kaže kada hoću da proverim koliki mi je insulin odnosno da li terapija deluje, da li ujutru merite bazni insulin, pa posle dva sata od jela kakav je tada, i što je još bitnije da li posle jela uzeti prepisanu terapiju ili taj put preskočiti lek?

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 13/9/2013, 08:56

Miko, ja sam uvek insulin i glukozu radila pre jela, ujutru. Posle toga sam normalno doruckovala i uzela metformin, ali nisam merila posle dva sata. Kada sam kontrolisala stanje za IUI, radila sam ceo OGTT.
Ako radis samo insulin, namerodavnije je ponoviti OGTT, a ako te interesuju vrednosti glikemije, onda treba videti sa lekarom da li je mozda pametnije uraditi dnevni profil ili mozda analizu tromesecnog profila glikemije.
Ukoliko ti je problem PCOS ili neko stanje slicno tome, ipak bi trebalo da se konsultujes sa lekarom, jer u tom slucaju nisu toliko bitne vrednosti insulina i glikemije, vec njihov medjusobni odnos, kao i promena vrednosti tokom dva sata, a ne posle dva sata.
Mada, u zavisnosti od tvog problema, najbolje ce ti reci nadlezni lekar, zasto da bezveze bacas pare. Na kraju krajeva, jedino lekar moze da ti kaze da li terapija deluje ili ne.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 13/9/2013, 09:03

Ema, Petre osmeh srce 
Ja sam pila po 250mg x 1, trebala bih na kontolu ubrzo, ali me sramota, jer se nikao nisam pridrzavala ishrane zadnjih mjeseci:roll: 
Od prije neki dan sam povecala dozu na 2x250mg na svoju ruku:asdf: naravno opet pazim sa hranom i vracam aktivnostima.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Mika 13/9/2013, 09:27

Hvala Ema, ali ne želim sada da radim ogtt, to ću po nalogu lekara da radim za dva meseca, ali molim nekoga od žena koje jesu proveravale insulin da mi napišu da li su posle tog obroka pile tabletu ili ne.
Čitala sam na ovoj temi da je bilo žena koje jesu proveravale kako im se ponaša insulin upravo na taj način, jele su i posle dva sata proverile stanje. Pa ako mogu da podele sa mnom svoju tajnu Very Happy 

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 13/9/2013, 10:00

Tajne nema, nego ti ja iz svog iskustva pisem... meni je insulin posle dva sta potpuno normalan, ali mi zato posle pola sata pravi sou... i tu je bila caka... tih pola sata...znaci, sve ok, i glikemija i insulin, al ne lezi vraze niko nije kontrolisao na te intervale od po pola sata...a ja imam bas jaku IR...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Mika 13/9/2013, 10:39

Ja sam već radila ogtt test i znam kako mi se ponaša insulin, meni samo raste, uopšte ne pada, zato hoću da proverim dali postoji razlika posle 4 meseca terapije kakav je. A to za tajnu je šala, naravno Very Happy 
Zato, ako je neko već proveravao insulin na svoju ruku, neka napiše (sa ili bez terapije posle jutarnjeg obroka?)

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 13/9/2013, 10:43

Ja sam mjesec posle ogtt-a i terapije uradila secer i insulin popodne u 5, posle terapije, tako mi je trazila dr. I za kontrolu mi je rekla isto da uradim...koju inace odugovlacim.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 13/9/2013, 10:43

Miko, ja sam proveravala samo bazni, nakon uzimanja terapije, jer je moj bazni na OGTT testu bio vrlo visok, a nakon 4 meseca uzimanja terapije je bio na donjoj granici, pa mi je dr rekla da je to ok i da dok uzimam metformin on regulise inuslin i da nema potrebe dalje nista proveravati, vec da nastaviim sa terapijom bez prekidanja...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 13/9/2013, 11:15

MIko, Wink 

Meni je oko regulacije IR dosta pomoglo vezbanje, vec sam pricom o tome dosadila i bogu i narodu...I to ne bilo kakvo vezbanje, vec vezbe snage, sa malim opterecenjima. Ja sam trenirala ceo zivot, pa mi to nije tesko palo, ali oko godinu dana pre trudnoce, trenirala sam 5 puta nedeljno.Tri puta teretana, dva puta trcanje. Ako zanemarimo fizicku snagu i kondiciju, ja sam bre bila sjajno, nista mi nije falilo..Ako imas mogucnosti, ukljuci vezbe snage, one su zakon, samo nemoj da preteras...

Okacice, pratim sve sta se desava, ali slabo stizem da pisem, tek sada se Petar malo osamostalio, pa imam vise vremena za sebe i za Kutak.

Inace, ja sada gutam sve sto je slatko, cini mi se da sam i dodala par kilograma,ali ne vredi. Sve znam, i za IR , i za insulin, ali sta cu, gladna sam nonstop...sve mi se jede...Videcu kako ce ici sa dojenjem na dalje, ali planiram da nakasnije u maju sledece gdine ponovo krenem sa metforminom, kako bi od sledece jeseni ponovo krenuli sa IUI ili VTO.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 13/9/2013, 11:30

Ema uzivaj dok ga dojis, i u bebi i u sklatkisima, a za metformin ima vremena. Prema najnovijim informaccijama dovoljno je da se pije mesec dana pre VTO, a ne kao sto je pre bilo nekoliko meseci pa cak i godina.

osmeh srce 
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Mika 13/9/2013, 12:02

Hvala svima na odgovorima, meni je sve visoko (i bazni, i onaj između, i nakon 2 sata), prosto ne znam koji da proveravam Very Happy 
Ja, nažalost živim takvim tempom da nemam snage za vežbanje, a zbog problema sa srcem mi se ne preporučuju kardio vežbe i trčanje, već mogu da primenjujem samo šetnju i jogu (a ni za to nemam volje ni snage kad mrtvosana dođem uveče kući). Znam da bih trebala naći snage i vremena za to, ali za sada mi se ne da.
A ti Ema, navali na to što ti srce ište, barem sada dok dojiš bebaća!!!

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od SladZana 13/9/2013, 12:05

Mika sto se aktivnosti i tice, meni je sugerisana setnja od 4km dnevno, tako da probaj sa tim.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 13/9/2013, 12:05

Mika, i setnja ti je ok, barem pola sata dnevno, izmisli nesto, idi do prodavnice, napravi krug oko zgrade... Bolje ista nego nista...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 13/9/2013, 12:06

Ja bih bila najsrecnija kad bi mi neka od devojaka sa IR zivela blizu pa da zajedno setamo, ovako sama me mrzi bas...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Mika 13/9/2013, 13:24

Okacice u kom delu Bg si? Wink 

Mika

Broj poruka : 157
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 13 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu