KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomoć za čuvanje blizanaca

+10
Orline
key
kasia
MARA
Simona
Lily
maki82
gea
lasa
nena beba
14 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Pomoć za čuvanje blizanaca - Page 2 Empty Re: Pomoć za čuvanje blizanaca

Počalji od dragmilk 30/3/2013, 21:56

Strasno ih je videti, koracaju istovetno i kao da moraju da se dodiruju da bi bili sposobni za zivot. Potpuni duplikati
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć za čuvanje blizanaca - Page 2 Empty Re: Pomoć za čuvanje blizanaca

Počalji od sanjicica 4/4/2013, 16:29

Drustvo evo i mene posle dosta vremena,
prvo da pozdravim Pari sunny i da se pohvalim da moji momci 6 aprila pune 5 meseci.Eeeeeej ljudi pa nama su ovih pet meseci prosli kao tren mada iskrena da budem prvi mesec kao godina.
Prvo oni su dva sveta i po izgledu i po karakteru.Mladji bi rado da zabavlja starijeg ali gosn veliki (stariji 5 min ) bas i nekonstatuje pokusaje svog mladjeg brata.
Sto se tice cuvanja i brige imamo pomoc.Dodje deda ,tetka ,ponekad babe tata je cesto na putu tako da smo nas troje i nas macak mala druzina koja se od jutra do suta stalno druzi,hrani,piski ,kaki ,smeje ,place,spava.Sada smo u iscekivanju prvih zubica zvacemo sve sto se da zvakati,ucimo da jedemo prve kasice.I eto stariji uziva u klopi otvara usta i sa uzivanjem mulja svoju hranicu.Mladji nezeli jos uvek ni da proba mrsti se kao da mu dajem limun.Stariji ne zeli da sisa i moje mleko samo na flasicu a mladji pa on bi verovatno da sisa do prvog razreda koliko se svaki put raduje i kako uziva da sisa.Stariji nije lud za nosanjem a mladji bi po citav dan da se seta u rukama....i sa nabrajanjima bi mogla ovako u nedogled.
I sve se moze i sve se stize i ponekad se ucini da nemam vise gram snage a onda sama nadolazi i idemo dalje.Mislila sam da cu lepo spavati mozda kakda napune 10 god a evo vec sada svi spavamo od 23 h pa do ujutro.
Polako uspevam da natenane uzivam u nekim svojim malim ritualima mada znam da nas jos mnooooooooogo izazova ceka ali sve ce to doci i proci.
Sve vas ljubim i idem da polako spremam klopicu za moje momke dok oni spavaju u svojim kolicima. smajli angel smajli angel
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć za čuvanje blizanaca - Page 2 Empty Re: Pomoć za čuvanje blizanaca

Počalji od dr mali pariz 4/4/2013, 21:47

Sanjičice...ljubac osmeh srce
menjaj ticker i ljubi svoje bebirone i otvaraj roditeljski!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć za čuvanje blizanaca - Page 2 Empty Re: Pomoć za čuvanje blizanaca

Počalji od sanjicica 8/4/2013, 11:56

Drage moje zanima me kako ce te resavati poblem cuvanja blizanaca kada pocnete da radite?Da l mozda postoje neke fore da produzimo porodiljsko zato sto imamo blizance jer mi je bas nekako tuzno da ih dajem u jaslice sa 11 meseci Crying or Very sad
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć za čuvanje blizanaca - Page 2 Empty Re: Pomoć za čuvanje blizanaca

Počalji od dragmilk 8/4/2013, 13:00

sanjicica ::Drage moje zanima me kako ce te resavati poblem cuvanja blizanaca kada pocnete da radite?Da l mozda postoje neke fore da produzimo porodiljsko zato sto imamo blizance jer mi je bas nekako tuzno da ih dajem u jaslice sa 11 meseci Crying or Very sad

Evo mog iskustva: kad su moji blizanci imali oko 7 meseci, pedijatar nas je uputio kod dr. fizijatra u Institut u Sokobanjskoj u Beogradu na pregled. Isli smo tamo do sad 4 puta, uglavnom, Nikola je malo sporiji u razvoju motorike od Jelene, i na osnovu njegovog stanja, malo pre isteka porodiljskog, fizijatar mi je dao izvestaj na kome stoji preporuka da se majci omoguci posebna nega deteta. S tim papirom sam otisla na komisiju i dobila tri meseca produzenja. Ovih dana sam ponovo dobila novi izvestaj fizijatra, opet sa preporukom o posebnoj nezi, jer Nikola nije hteo ni da se mrdne kod dr. fizijatra, a inace puzi brzo kao munja. Danas mi je suprug odneo papire na komisiju, pa cu da vidim koliko produzenje cu dobiti.
Uglavnom, moras imati izvestaj nekog specijaliste, fizijatra, neurologa i sl. na osnovu koga bi ti komisija produzila porodiljsko.


Poslednji izmenio dragmilk dana 8/4/2013, 15:33, izmenjeno ukupno 1 puta
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć za čuvanje blizanaca - Page 2 Empty Re: Pomoć za čuvanje blizanaca

Počalji od sanjicica 8/4/2013, 14:24

Dragmilk da znas da cemo da vidimo tako nesto.Ma samo da sa njima izguram barem do sledeceg proleca pa ce onda ipak biti malo jaci ali videcemo...
Jer oko mene svi koji su dali decu u jaslice vise su na bolovanjma nego na poslu.Odprilike na svakih petnaest dana temperatura,slinav nosic i inhalacije uhhhh znam da to sve ide u rok sluzbe bebece ali opet bi da izbegnem dokle god mogu takve dane .
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć za čuvanje blizanaca - Page 2 Empty Re: Pomoć za čuvanje blizanaca

Počalji od dragmilk 8/4/2013, 15:43

sanjicica ::Dragmilk da znas da cemo da vidimo tako nesto.Ma samo da sa njima izguram barem do sledeceg proleca pa ce onda ipak biti malo jaci ali videcemo...
Jer oko mene svi koji su dali decu u jaslice vise su na bolovanjma nego na poslu.Odprilike na svakih petnaest dana temperatura,slinav nosic i inhalacije uhhhh znam da to sve ide u rok sluzbe bebece ali opet bi da izbegnem dokle god mogu takve dane .

Probaj, popricaj otvoreno sa pedijatrom, neka ti da uput za Sokobanjsku. Mi smo zadnji put bili u Sokobanjskoj u petak 05.04. gde je osim nas bilo je jos 4 para blizanaca na pregledu kod fizijatra. Meni je danas komisija odobrila jos tri meseca posebne nege.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć za čuvanje blizanaca - Page 2 Empty Re: Pomoć za čuvanje blizanaca

Počalji od sanjicica 8/4/2013, 16:56

Super bitno je da si uz svoje bebce . radost
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć za čuvanje blizanaca - Page 2 Empty Re: Pomoć za čuvanje blizanaca

Počalji od sanjicica 8/4/2013, 16:57

A inace vecina ljudi koje znam ziveli su u ubedjenju da ja sa blizancima imam dve god porodiljsko ahaaaaa da daaaaaa...
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć za čuvanje blizanaca - Page 2 Empty Re: Pomoć za čuvanje blizanaca

Počalji od dragmilk 8/4/2013, 17:42

sanjicica ::A inace vecina ljudi koje znam ziveli su u ubedjenju da ja sa blizancima imam dve god porodiljsko ahaaaaa da daaaaaa...

Velika vecina ljudi misli da za blizance osiguranje daje dve godine. Bilo bi lepo, ali nije tako,sta da se radi
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć za čuvanje blizanaca - Page 2 Empty Re: Pomoć za čuvanje blizanaca

Počalji od bubi80 12/4/2013, 17:32

Da i ja podelim svoje iskustvo i misljenje na ovoj temi.

Buduci da imam trojke dve godine sam na porodiljskom sto mi dosta znaci
al ne bi skodilo ni da sam tri Laughing
Pomoc imam od strane moje majke koja je tu uvek kad zatreba.
S vremena na vreme ubaci se i cerka mog brata koja je vec velika devojka te ih onda i razdvojim na par sati.Obicno uzme jedno sto meni opet puno znaci.Tako su moji navikli na razdvajanje i dosta dobro su to prihvatili jer je od najranijeg perioda tako.Mislim i u stvari sigurna sam da im stvarno to razdvajanje dobro dodje i da ih treba uciti na to.
Planiram vrtic sa 3 god a do tada naravno baka.
bubi80
bubi80

Broj poruka : 521
Godina : 43
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć za čuvanje blizanaca - Page 2 Empty Re: Pomoć za čuvanje blizanaca

Počalji od sanjicica 14/4/2013, 00:03

Uh Bubi svaka ti cast,sto se tice razdvajanja i ja verujem da im to ponekad prija .Oni su karakteri za sebe tako da svako treba da dodje do izrazaja.
sanjicica
sanjicica

Broj poruka : 507
Location : Beograd
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pomoć za čuvanje blizanaca - Page 2 Empty Re: Pomoć za čuvanje blizanaca

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu