KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+55
Zaneta
Afrodita
Jelence
adriatika
maja kg
mila
naca
Niki-Kiki
Jecaneca
kikiriki
catherine290505
racili
nevena50
ciklama
Simona
maus
Republica
JocY
buby
maka71
Clandestino
beban
Clara17
nabla
brinbili
zoxa
nesalela
little monster
zvezdicad
natalija
Zoka83
SannI-AlL
Struzzo
lena
tuli
jovana 77
Cupava
Shizika
Milijana
bobica83
Deni
Orline
bebko
cici
BiKsi :)
Jelena*
cufta
maja76
djole42
bak
anna
Tinche
Tijana78
dr mali pariz
HappyGirl
59 posters

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 25/7/2010, 20:30

bila sam na konsultacijama u visegradskoj, i dr planira pauzu pa na jesen da probamo drugi krug sa malim izmenama u stimulacijau ali to otom potom.
e sad, moje pitanje i dilema:
zamolila sam ga da mi napise sta se sve radi posle neuspelih vto tj trazi jer je nama ta prilika poslednja-razlog finansije,nazalost. da bih ja volela da uradimo nesto-sto vise stvari da eliminisemo negativan rezulatat. znam ni da mi tada niko nece garantovati uspeh ali..ja sam mirna. verujem da me razumete.
i za divno cudo sestra odkucala ali sa sledecim tekstom: protokol ispitivanja posle nesuspelih vto podrazumeva
1/ ogtt sa insulinemijama- ne pise sa koliko glukoze??
2/ autoimuna antitela (antinuklearna,antifosfolipidna,antimikrozomalna, antitiroglobulinska, antiovarijalna antitela i cirkulisuci imunokompleksi -jer to moze na uput i gde se radi?
3/antispermatozoidna antitela
4/prosirena biohemija, Ca fosfor, hepatogramamom- sta je to? lipidni status+predpostavljam masti?
5/nasledna osnova, kariotipizacija kod oboje? jer ovo moze na uput i gde se radi?
6/ imunoloska ispitivanja
listeriae, brucellae, vdrl, toxoplasma,rubela-serologija
7/ naravno mikoplazama,i drustvo -serologija
8/ hormoni t3,t4,tsh,fsh,lh,e2, pg,t, prolaktin, inhibin b, amh
sta mi savetujete ? kojim redom da krenem? jel ima stanse da uradim ove analize na uput koje i gde se rade?
nisam jos bila u dz jer me je strah da ce me oterati na prvu loptu-pogotovo sto pise posle vise neuspelih vto-ona ce da poludi jer ja imam samo jednu. treba mi dobar plan da izdejstvujem ovo od nje. ili mi treba endokrinolog ili hematolog pa on pise tj. trazi ove analize. pomagajte sa savetima
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cufta 25/7/2010, 20:55

1. sa 75gr glukoze (napisala u pp)
2. jedan deo antitela se radi u Klinickom Centru Srbije, idi u glavnu zgradu i pitaj.
3. ne znam odgovor za ovo, ali ptaj kada vec ides u KCS
4. u pp napisano, ali Kalcijum je validan samo ako se radi jonizovani, ato rade u KCS. Preostalo sam ti napisala u pp, to je to sto si pitala i trazila
5. ne znam odgovor na peto pitanje
6. jedan deo imas u pp, ostalo ne znam odgovor
7. ne znam da li negde moze sa knjizicom i uputom, ali imas predlog u pp
8. deo napisan u pp, ostalo ne znam odgovor
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 25/7/2010, 20:59

Što će dr u DZ da poludi, pa šta ako je samo jedna, ja sam sve te analize radila bez ijedne, zbog spontanih pobačaja. Neko radi i bez pobačaja, kod više godina steriliteta. Različiti su razlozi. Ionako za neke upute možeš kod dr opšte prakse u DZ.

Da probam da ti pomognem bar malo, ostale cure će da dopune.

1) Mislim da se odnosi na 100g glukoze, to je najčešće, uostalom, tu dilemu najlakše rešiš da pozoveš GAK.
To može u domu zdravlja u laboratoriji.

2)Sem antiovarijalnih, sva ta ostala sam ja uradila na uput lekara opšte prakse na institutu za Reumatologiju. Čeka se malo duže na analize, i čeka se da ti zakažu pregled(prvo te pregleda njihov dr, u stvari popričaš sa njim, pa onda radišanalize) To onda otiđi što pre, da zakažeš, ukoliko neko ti ne kaže da može na drugom mjestu.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cufta 25/7/2010, 21:01

Orle sa 100gr rade trudnice, preostali sa 75gr
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maja76 25/7/2010, 21:02

Pod 5) mozes na uput da odradis na Institutu za majku i dete, naravno da se zakazuje, imas sa njima jedan kratak razgovor i odmah ti zakazuju za par dana. Rezultat se ceka oko dve nedelje.
Pod 2) mozes da odradis u Klinickom centru Srbije (bukvalno zgrada pored ginekologije) to ti je Institut za imunologiju i virusologiju - drugi sprat, rade sva antitela, ceka se rezultat oko nedelju dana.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 25/7/2010, 21:03

Evo ćufta već krenula pre mene. Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Lol

3)Na Torlaku, mislim da može na uput.
4) Hepatogram se odnosi na biohemijske analize za jetru. Može na uput u DZ u labu
5)Kariotip u Palmotićevoj, tamo gdje je i psihijatrija, samo na vrhu zgrade. Može na uput, ideš sa uputom da zakažeš kod doktorke termin. Čeka se mesec dana, primat imaju amniocenteze (radi se na istom mjestu)
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maja76 25/7/2010, 21:05

Ne neces moci u Palmoticevoj, zakazuju za muskarce iskljucivo sa azoo, a zene ukoliko su imale makar dva spontana. Uradi na Institutu jako su korektni.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 25/7/2010, 21:07

Pod dva ti je bolje majino rešenje, dakle Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Icon_biggrin
A možda i kariotip na Institutu. Ja ti pisah tamo gdje sam ja radila.
6) Ne znam. Ja plaćala. Možda na infektivnoj klinici Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Icon_rolleyes Ili mikrobiologija KCS? vrijedi provjeriti, ukoliko se neko ne javi sa rješenjem
7) Mislim da može u Džordža Vašingtona na uput, treba da piše da je za VTO. Neko će ti već reći, ja plaćala Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Icon_rolleyes
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 25/7/2010, 21:11

Viš, maja je u pravu, ja sam imala tri spontana, pa su mi zakazali,ali je dr prevrtala očima što nije pre toga poslat plod na kariotipizaciju.

8) Hormone štitne žlijezde ne znam da li možeš u DZ, trebalo bi, a reproduktiovne hormone u Frontu ili GAKu, javiće ti već neko. AMH i Inhibin B treba 3.dc. kad i ostale, ali milsim da mora privatno. E sad...da li refundiraju, ne znam, ali bi trebalo kad ih već traže za postupak VTO.

Nadam se da smo ti pomogle. Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Icon_biggrin
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maja76 25/7/2010, 22:06

Pod 6) listerija, brucela, HCV, tokso itd smo radili na VMA na uput rezultat sutradan!
Pod 7) jedino na uput i bez placanja mozes da uradis na Institutu za javno zdravlje u dr Subotica 5, ali znam da se mnogo cekalo. Na drugim mestima bez obzira na uput placas (recimo kozno u Dzordza Vasingtona). Tako da smo mi radili uvek privatno, sto ti inace toplo preporucujem. Ne zelim da se secam kako je to bilo u Frontu - eto mozes i kod njih, ali oni rade besplatno samo za one kojima treba za postupak.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cufta 25/7/2010, 22:48

Ljudi, pa za sta vremena ima sve informacije. Para vredi ovaj Internet!
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 25/7/2010, 22:59

Da znaš, ćufta...Gde je ovaj Kutak bio 2006 i 07, kad sam lutala ko bez glave od klinike do klinike, sva sludjena Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Icon_biggrin
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od djole42 26/7/2010, 15:20

Samo da vam mahnem ,od danas na poslu po ceo dan a posla preko glave a ja sama al nema veze brzo prolazi vreme.
Mislim na vas i sve vas ljubav
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 26/7/2010, 19:01

Kako se zove novi virus koji napada plavuše?
- X5Q6!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 26/7/2010, 21:45

Devojke svaka vam cast, prave ste queen !
pomogle, nego sta :)
Ori, moja dr iz dz ti je cudo prirode.cuva drzavni budzet ko da je njen, plasi se da napise uput za bilo gde jer je njeno ime na pecatu pa ce posle da je ribaju. ponekam pomislim da se plasi kad ja udjem u ordinaciju u stilu evo je opet, trezi upute lol! intezivno razmisljam da je promenim ali su u mom dz svi ...... pa sam jos kod nje u stilu, zna me pa ce mozda da se smiluje.skoro deset godina idem kod nje.
moram da sad ja slozim u glavi gde se sta radi pa da krenem u akciju.
briseve na hlamidiju i drustvo smo radili na Gaku pred vto a vdrl,hih i toksoplazmu u GZZJZ.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 26/7/2010, 21:47

Biksi, evo jedne plavuše u duši, mislim crnka sam, al' Bosanka.
Ne kontam, brate Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Lol

Cici, drago mi je da smo ti pomogle. A koji je to DZ tako štedljiv, da ih pohvalimo kod Tomice? Da nije Zvezdara Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Icon_biggrin
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 26/7/2010, 21:49

Internet, prosto ne znam kako bih zivela bez njega pa jos kablovski ili Adsl milina likeit
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 26/7/2010, 21:50

Da znas, bas ce im to pomoci lol! mozda dobiju i povisicu. Nije Zvezdara nego Palilula
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 26/7/2010, 21:55

Ahaha, pa mrtva trka... Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Lol
Oba su poznata po novim regulama Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Icon_rolleyes
Lepo ti kod svoje dr i uprepodobi se...pa napisali su specijalisti sa tercijarnog nivoa lečenja. A i ne mora da ti ginekolog daje upute, nego opšte prakse, ili si već o njemu pisala
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 26/7/2010, 22:04

maja76 ::Ne neces moci u Palmoticevoj, zakazuju za muskarce iskljucivo sa azoo, a zene ukoliko su imale makar dva spontana. Uradi na Institutu jako su korektni.
jel se ovo odnosi na Institut za Majku i dete?
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 26/7/2010, 22:14

Da, cici. Na institutu se isto radi kariotip, imaju genetsko savetovalište
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cici 26/7/2010, 22:48

orline ::Ahaha, pa mrtva trka... Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Lol
Oba su poznata po novim regulama Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Icon_rolleyes
Lepo ti kod svoje dr i uprepodobi se...pa napisali su specijalisti sa tercijarnog nivoa lečenja. A i ne mora da ti ginekolog daje upute, nego opšte prakse, ili si već o njemu pisala
ja sam pisala o ginekologu. Nisam znala da moze i od opste prakse uputi za ove analize,mmm... pa to onda nije lose
opsta praksa ne zna da se borimo sa ovim, nekako mi to nije spadalo u njenu nadleznost
hvala vam punoooo
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maja76 26/7/2010, 22:57

Cici i ja sam na Paliluli, kod koje si dr? Prica oko stedljivosti mi zvuci poznata.... Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Icon_biggrin
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Deni 26/7/2010, 23:13

Cici,
ovo su meni dali da odradim posle druge neuspesne VTO
- histeroskopija
- imunoloska ispitivanja (autoimuna antitela - antinuklearna i antifosfolipidna)
- lupus antikoagulans
- koagulacioni status (ispitivanja u pravcu trombofilije)
- genetika (kariotip oba partnera)
- mikrobioloska ispitivanja (seroloska ispitivanje -cmv, toxoplasma gonodii, hcv)

Koda nas ne moze na uput, zna li neko koliko sve ovo kosta?
Da li ovo rade i privatne laboratorije?
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maja76 26/7/2010, 23:20

Mm je radio kariotip 2005 na Institutu za mentalno zdravlje, tada je kariotip bio oko 500 evra da se uradi privatno. Sada je negde oko devet, deset hiljada dinara.
Antitela su negde oko hiljadu dinara, ima ih ukupno sest, pa ti racunaj, cini mi se da su jedino cirkulisuci imuno kompleksi negde oko 300 dinara.
Za histeroskopiju sam cula da je jako, bezobrazno skupa, znam da je rade u Jevremovoj, cini mi se da je cifra u vrednosti jedne VTO. Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Icon_eek
Za ove druge analize nisam sigurna.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu