KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+103
maza1972
saska1
mata
atomski mrav
Malu
Mrvica78
OKacica
makac71
Bebita
ivi
pavlovic_miljana
Strumfeta78
Olja-B
Tiki-Liki
ganedina
SoJa
leptirko82
fight&faith
Simancce
Ceca797
Hugolina
BettyBoop
m-someone
hany
SSanja
ShareLove
pereca82
red
Maksi
tanjica
JocY
Vuchica
Ninche
djole42
Orline
dragana76ns
ms_do
Crvic
lelas
Nada83
Stenli
mimamoja
Honey Bunny
danilche
jaca*caca
Erata
pempy
Sirijus
Tanja83
beta
ariadne69
lenjivica
aleksa
makica84
Tinche
zvoncica36
bak
Biljka86
Sofija Veks
ciklama
labradorka
Nataly17
Ema78
missile
NatasaM
Em&Jas-SKOPJE
LaFolie
krol
dunjas
mare41
Bubica28
BiKsi :)
anak
breskva
lilya
heart84
Leda
KoMetaK
pegaz
2207mina
mijaki
Xena
maus
Elle
Mirjana
zova
simona68
Malina
racili
Struzzo
zoxa
MAAKKI
7-patuljaka
Bitter Sweet
dr mali pariz
Aki
HappyGirl
venera3
tuli
Jelena*
nena beba
maka71
nabla
107 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Malina 3/6/2013, 12:44

Ko je pratio moju pricu, zna sta je bilo poslednji put, uglavnom, kada sam se malo sabrala, posaljem ja mail, sa mojim podacima u Leskovac i Prag.
Iz Leskovca mi odgovore da dodjem na konsultacije, a iz Praga sam dugo cekala odgovor i stize mi odgovor da s obzirom na godine i broj pokusaja, preporucuju donaciju.
Ja se tu jos vise potresem, jer mi je posle svega to bas tesko palo, ali, posto mi to ne zelimo, ja njima odgovorim da je bila moja greska sto to nisam odmah naznacila i pitam ih jel imaju jos neki predlog. I odgovora opet nema danima.
Ustvari, ono sto je mene zanimalo je, da li njihova labaratorija meni moze da pruzi nesto vise od Jevremove.
Ja uvek imam puno jc, cak mi niko nije rekao ni da su nesto loseg kvaliteta, uvek imamo savrsene embrione, ali nece da se zakace. Zato sam mislila da mozda u Pragu imaju neki predlog.
Ali, koliko vidim ovde, izgleda da oni cesto idu da ti preporucuju donaciju. Ja imam svoje jc i zelim da pokusam sa njima, dok ih ima, pa makar i najlosije bile. Sto mm kaze, ko ti garantuje da bi sa i doniranom uopste uspelo i mislim da je u pravu. Mislim, nemam nista protiv ko zeli, ali ja zelim sa svojom, nego nesto imam utisak kao da je njima najlakse da ti preporuce donaciju.
Zanima me da li neko zna zasto? Da li bi me odbili ako insistiram na svojim jc?
Prag zahteva dosta novca i ako se vec odlucim za njih, zelela bih da bude kako to meni odgovara. Razmisljam o njima samo zato sto hvale njihovu labaratoriju, a ne zbog donacije.
Uostalom, ko ne zna, imate sad donaciju i u Leskovcu.

Devojke, koje ste tamo i koje se spremate-srecno!
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 3/6/2013, 13:09

Missile je od njih dobila predlog da ide na donaciju, ali im je rekla da bi prvo pokusala sa svojim celijama. I odgovorili su joj da nema problema i poslali joj shemu stimulacije i odgovorili na sva njena pitanja.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od zoxa 3/6/2013, 18:05

LaFolie ::Hvala Zoxa, napisi nam popodne i koliko je hladno cvet
Temp u Pragu danas 11 a do kraja nedelje do 20 ali i kisa svaki dan.
Sto se tice grada nista novo nije zatvoreno, voda stoji za sad ne raste, po CZ je daleko gora situacija nego po gradu. Opet veceras najavljuju porast rijeka.
Sad je kisa kod nas stala.
Mm putovao do posla preko 2 sata, inace putuje od 20-40 minuta. Guzva nevidjena, posto je dio oko rijeke zatvoren. Inace po centru sve radi. Osim metroa, koji sigurno nekoliko dana nece raditi.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ciklama 3/6/2013, 19:39

Zasto u Pragu insistiraju na donaciji za nas preko 40 godina? Razmisljala sam o tome, naravno. Procenat uspesnosti sa nasim j.c. je maaali i sigurno je uspesnije sa mladjima, ali ono sto se meni nije svidelo sto se uglavnom dobija mali broj embriona. To je broj embiona da dodje do et i za jos jedan pokusaj sa zaledjenim embrionima. Nekako su mnogi imali tacno 5 embriona. To je biznis, sigurno. Svako treba da razmisli sta mu je ciniti i naravno, finansirirati, sto nimalo nije beznacajno.

Poseban pozdrav za zlatnu Zoxu koja uspeva da prenese sveze i vazne utiske za putnike.

Srecno u postupcima za sve Kutanjke!

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ariadne69 3/6/2013, 22:54

missile ::Ariadne, oprosti, zaboravih, kad vi krećete u Prag?
Draga Missile, ja sam se već vratila iz Praga.
1. dan putovanje vozom. Pošto je i Sima na godišnjem, Ivana nam je preporučila Marinka taxistu. On nas je odvezao u Hotel Carol za 15 eura. 2krevetna soba sa super doručkom (švedski sto) 59 eura, najbliže klinici, parking se posebno naplaćuje.
2. dan: razgledavanje po kiši.
3.dan transfer. Mi došli samo na tranfer, jer smo imali zmrz spermu. Klinika se nalazi u levom krilu bolnice za stanovnike Visočany. Super ambijent na 1000 m2. Iznenadili me pitanjem: želimo li prvo platiti, ili pogledati embrione? Ali posle embriona, sobici pored recepcije (da te drugi ne gledaju kako vadiš pare) su nam za tren oka uzeli pare. U bolesničkoj sobi svi naši! (Ja mislila, da će biti bar 1 nemica...) Sestra Petra, koja pomaže dr Sonji kod transfera, govori engleski, stvarno je zlatna i srdačna. Čekala sam na transfer 2 sata, jer je dr Sonja imala puno posla. Transfer traje otpr 8 minuta: a super je, što sve vidiš na monitoru uz, i dr Sonja usput sve objašnjava. Posle me čak majčinski obavila sa pokrivačem. Odležale smo sat, pa nas je dr Sonja obišla, odgovorila na nekoliko pitanja, i rekla, da pošto ima puno posla (zamenjivala je i drugu doktoricu), pa bismo morale puno čekati na nju, Mirna će nam dati uputstva. Malo sam bila razočarana, da nismo imali 10-15 minuta razgovora sa Sonjom posle transfera… Za ta 3 i po sata, dok me čekao, muz pročitao jednu tanju knjigu, ali nije znao, šta je sa mnom. Posle transfera smo odšetali do hotela, usput ručali. (Mirna je rekla, da je to ok) Posle ležala naravno.
4.dan mirovanje, 5.dan vratili se vozom, i kondukteri nisu imali pojma da smo prošvercovali još 2 osobe…
Inače malo mi se odužila ova donacija. Transfer je uglavnom 17. dana, ali samo je moja donatorka imala aspiraciju 18.dan. Pa sam primala 16 kom diphereline(dr Sonja mi u februaru rekla, da mi nece trebati vise od 14). Dobili si su samo 6 jć (računala sam na 8-10), pa 4 embriona, 2 sam dobila, 2 zamrzli. Umesto 17., imala sam transfer 21.dan. Ali se nadam najboljem...
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ariadne69 4/6/2013, 11:13

La Folie srećno! Very Happy Sad vidim na google maps, da od klinike do Hotela Carol treba pešačiti 700 m, ali ispred klinike imaš tram stanicu, i sledeće stanica je baš na uglu ulice, gde je Hotel Carol, pa posle tranfera možeš sa tramvajem voziti 1 stanicu, i pešačiti samo 100 metara do hotela.
Sobe su čiste, obavezno okači na kvaku ceduljicu "please, clean my room" (poleđina "do not disturb") svaki dan, a ako želiš da ti promene peškire (a naravno da želiš!), baci ih na pod ili na kadu, pa će ih promeniti. Imaš sef u ormaru.
Ja sam se dobro obukla. Hulahopke ispod farmerke+polurolka+debeo džemper+baloner.
Lilya, da budem iskrena, meni nisu dali snimak o embrionima, samo su nam pokazali sliku 2 embriona koje sam dobila na transferu. Sad I nije ni Danijel, nije ni dr pokazivala, nego jedna veoma-veoma mlada devojka. Posle transfera sam bila ljuta na sebe, što se nisam setila, da tražim, da mi pokažu i ona 2 embriona za zamrzavanje. Ali to ne mora značiti, da nisu odgovorni, i ja želim da verujem, da su stvarno odgovorni...
Ms-do, ok, biću strpljiva!
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od JocY 4/6/2013, 14:17

Red mi smo isli kolima. Put je odlican kroz Madjarsku i slovacku ali od Brna je katastrofa. Vodite racuna da se parking u Pragu placa i pitajte u hotelu gde ste ostali da li je obezbedjen parking. Cene parkinga se krecu od 25e na dan pa na nize zavisno od hotela i lokacije istog. Autoput od Brna do Praga nas je posteno istruckao pa gledajte da vozite levom stranom koliko god je to moguce. Isto dr Sonja ne preporucuje da pacijentkinja posle transfera dugo vozi (moze malo samo po gradu).
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 4/6/2013, 14:28

nema spavacih kola ako hoces da ides direktno, preseda se u Budimpesti i mozes da spavas od Praga do Budimpeste, onda blejis na stanici par sati (oko 4h) dok ne docekas voz za BG. Mi cemo direktnim vozom, to je 213e povratna za dvoje i po 3 eura za rezervaciju sedista u jednom pravcu.
Karta vazi mesec dana, ne moras da odmah odredis datum povratka.
Ja sam juce kupila rashladnu torbu za lekove koje nosim, pa cu da natrpam cuda razna da jedem dok ne stignem :)))))
Nisu nam nudili neke razrede, kao to je sto je, 213e.
Polazi ujutru u 15 do 7, stize se u Prag oko 22, mozda malko kasnije.

Ja sam isla busom u Prag, smucilo mi se, 19sati zbog cekanja na granici, tesno, plus ja imam problem sa cimanjem gas kocnica, pa povracam. Zato i idemo vozom.
A na pumpama je wc bio grozan, tako da me ne brine wc u vozu.

Mozes da ides spavacim kolima do Budimpeste pa da ostanes i tu koji dan...

LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 4/6/2013, 16:10

Ja sam isla vozom i skroz je OK. Jedini problem koji sam ja imala je povratak iz Praga koji je rano. Cini mi se da smo imali voz pre 6, a krenuli iz hotela oko 5.
Sada se razmisljam da kada budemo isli. Uzmemo u povratku neki voz do Budimpeste, prenocimo u Budimpesti pa popodne krenemo vozom za Beograd.
Ima vremena, videcemo.

Preporucujem da se rezervisu mesta. Moze vam se desiti da voz bude potpuno prazan, a moze kao meni da se desi da bude krcat pa da vam rezervacija bas znaci.
Takodje, ko ide do Beograda neka racuna nekih pola sata - 40 minuta stajanja u Subotici, tu je granice, carina pa dok prodju carinici, policajci dok svima udare pecat u pasos... Ima da se ceka.
Mi smo od automobila upravo i odustali zbog parkinga tamo. 8 dana puta 25 Evra, bas je mnogo.

Ariadne69, nemoj se ljutiti na sebe, to je njihov posao, a ne tvoj. Bas mi zao sto ti nisu pokazali snimak. Ni nama nije bio Daniel nego neka mlada doktorka, Martina cini mi se.

Imam jedno pitanje: kada smo mi bili tamo, mm je prisustvovao ET i oboma nam je to jako puno znacilo. E sad koliko vidim to ne pominjete pa me interesuje da li to vise nije dozvoljeno ili vi niste htele?
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ariadne69 4/6/2013, 19:03

Lilya, niko od muževa nije prisustvovalo na et. Možda jer, su nas uveli direktno iz bolesničke sobe, gde leže i druge pacijentkinje, faktički polugole u tim spavaćicama, pa bi bilo neprijatno, da nečiji muž ulazi u bolesničku sobu. Ali kako sam ja videla, može se organizovati, da kroz tm uđe u operacionu salu kroz sobu gde su sestre.
Nisu nas pitali, da li moj muž želi da prisustvuje na et, a ni meni nije pao na pamet da pitam, jer sam unapred znala, da bi mm bio sav zbunjen u takvoj situaciji.
Napiši Danici, da želiš, da tm prisustvuje, i mislim, da će ti bez problema organizovati. Very Happy
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 4/6/2013, 19:08

Jaoj da, sad se setih, tog pre podneva sem mene nikog nije bilo pa nije bio problem. Samo su ga pitali da li zeli da prisustvuje. Moj kolega je pre nas isao i prisustvovao i bio odusevljen i rekao da to nikada ne bi propustio i onda i mm zeleo da prisustvuje i stvarno se odusevio, a i meni je znacilo. E sad ako bude puno zena, nek izdrazi ispred sta da se radi.
Hvala Ariadne69 ljubav
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Maksi 4/6/2013, 19:15

Nova sam na forumu, ali vas pratim vec duze vreme i sve pohvale. Krajem juna sam u Pragu, u vezi donacije jajne celije i vec razmisljam o smestaju i prevozu do Praga. Prvi put suprug i ja putujemo u Prag pa imam dosta dilema vezano za dolazak i smestaj. Videla sam na forumu da su neke zene pisale da ih je povratna karta za dvoje vozom kostala 213 evra. Interesuje me, da li je to cena karte iz Beograda ili nekog drugog grada, jer su mi Zeleznice Srbije mailom slale da bi me povratna karta za Prag kostala 157.80 evra za jednu osobu i tako mi odgovorili dva ili tri puta a pisala sam im svaki put kad bi na forumu procitala da su neki putovali za manje para. Da li je to neka jeftinija varijanta karte, da bih znala sta da pitam? Raspitivala sam se i za prevoz autobusom i "Lasta" vozi za Prag a cena povratne karte je otprilike 9.500 dinara. To je citavih 100 evra i nesto preko razlike izmedju voza i autobusa. Posto i voz i autobus dolaze u Prag uvece posle 22, gde bih mogla da zamenim novac da bih dosla do hotela za slucaj da izaberem neki hotel preko booking.com-a a ne ono sto je u ponudi klinike a da ne razmisljam o eventualnim prevarama menjacnica? Imam jos puno pitanja ali za prvi put je dosta. Unapred hvala na odgovoru. Mad


Maksi

Maksi

Broj poruka : 50
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 4/6/2013, 19:39

Maksi mislim da su ti tu cenu dale cure koje krecu iz Beograda, postoji i jeftinija varijanta kada putuje dvoje ili vise ljudi "siti star" tada se ostvarje neki popust. Iz Subotice je povratna karta za dvoje 20.500,00 dinara. Za autobus ne znam voze li svaki dan, neko je napisao da voze dva ili tri puta nedeljno. Oko hotela ce ti se javiti cure koje su bile tamo.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od JocY 4/6/2013, 20:45

Jedan mali savet sto se novca tice. U Beogradu imate menjacnicu Trange Frange u Hadzu Djerinoj 27 u kojoj mozete kupiti ceske Krune i to po ok kursu, da imate kad stignete za prvu pomoc. Nikako ne menjajte evre u Pragu po menjacnicama jer daju jako nizak kurs. Menjajte u banci. Mi smo nasli menjacnucu na Musteku je drzi neki nas Bosanac i uvek nam je dao fer kurs.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 4/6/2013, 21:27

Mi smo kod Sime menjali novac i kupili telefonsku karticu. On nas je dovezo I odvezao do stanice. Kartu smo platili tih 213 Eura iz Beograa do Praga. Pojma nemam odakle im ta cena.

Dobro dosla Maksi i srecno u Pragu Very Happy
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 5/6/2013, 10:58

Mi smo isli autom, i nekako mi je ta opcija najvise odgovarala. Voznja je nekih 10 sati, ali mi smo dosta i stajali da predahnemo, pa nam je bilo oko 12. Za gorivo i sve vinjete nas je izaslo ukupno 200 evra (vozimo dizel), a parking u kraju gde smo mi bili je bio besplatan, lepo osvetljen, tako da je bio i za dz, a i siguran.

Ariadne, srecno! radost
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 5/6/2013, 11:06

P.S. Sto se tice novca, mi smo sa sobom poneli ukupo 300 evra gotovine, koje nismo ni dotakli Very Happy Sve smo placali karticom (IVF, restorane, shopping), a za sitnice poput novca za metro, jutarnju kafu i odlazak do prodavnice novac sam podizala na ATM-u. Imala sam srece da je bio bankomat blizu stana od iste banke u kojoj sam ja (Erste), pa nisam imala ni proviziju, a sto se tice provizije placanjima karticom on je iznosio od nule (recimo za 2400 evra za IVF), pa do 3% kada su u pitanju shopping & restorani, sto je bilo veoma povoljno...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 5/6/2013, 11:20

Malina,

Ne znam ni ja tacno ulogu laboratorije u ceo proces, no ono sto mi je pomoglo da se odlucim da prvi IFV radim kod njih, a ne u Srbiji ili negde drugde (Slovenija, Madjarska) je da oni prednjace sa najsavremenijom opremom, i da imaju vrhunske strucnjake. Njihov prosek uspesnosti je gde god sam pretrazivala bio veci nego kod ostalih. A doktorka koja mi ovde pratila proces stimulacije mi kaze da na svakih 10 devojaka koje priprema za Prag, 8-9 budu uspesne, sto je meni vrtoglavo visok procenat, iako znam da statisticki treba biti manje (mislim da je negde oko 50%).

I meni Dr Sonja nije imala puno vremena da posveti jer imaju zaista puno posla, a uglavnom sve zene iz EX-YU (kojih je najvise tamo) traze bas nju, iako ima i drugih doktora, te time opravdavam njenu zauzetost. Ali da je u svakom koraku bila ona (i njene saradnice) profi i da nam je detaljno objasnjavala ceo proces, mi je ulilo veliko poverenje.

Kome si ti pisala? Danica je bila koliko znam na odmoru, pa je menjala Mirna. Ukoliko ti Mirna ne odgovara, pisi slobodno i Ivani. Ja kada mi jednom nisu odgovorili a trebao mi je brzo odgovor, jer se ticalo detalja oko stimulacije i odlaska u Prag, poslala sam na njihov mobilni sms, i odmah su me zvale, probaj mozda tako...
cvet
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 5/6/2013, 11:28

ja kod njih idem zbog picsi-a, jer imamo los spermogram, a ja imam sludjene hormone i ovde u Srbiji su me urnisali 3 puta, Radulovic mi je napravio finu hiperstimulaciju, da sam na infuziji bila, a u Jevremovoj su mi potpuno promasili stimulaciju jednom, a drugi put su mi potpuno promasili stop injekciju. Sonja mi je sastavila super shemu.
U Jevremovoj mi se niko nije posvetio duze od 3 sekunde, ni pre stimulacije ni posle ET. Jednostavno, suprug i ja imamo spermice, imamo dosta JC, a niko nam nije ni 15 minuta ukupno nije posvetio. Imala sam do sada 3 stimulacije i samo jednom sam imala embrione, sto je sramota za te lekare.
Mislim da kod nas nema apsolutno nikave kontrole i da svako radi sta hoce, zeznu te i nista izvini, jos te oderu.

Malina, ako zelis mogu da pitam nekoga tamo za tebe, idem za vikend.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 5/6/2013, 11:35

Ja sam cekala program stimulacije dobrih mesec dana, i takodje sam im u medjuvremenu pisala, Danica mi je tada rekla da ce uskoro poslati, ucinili su to nekih 10-ak dana kasnije, ali svakako dovoljnio na vreme, nego se meni cinilo beskonacno dugo :) Meni je program stimulacije trebao je li pre nego mi krene period, i oni su mio ga poslali jedno 5-6 dana pre perioda, sto je bilo sasvim dovoljno vremena. Kada tvoja supruga ocekuje period ovog meseca?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Maksi 5/6/2013, 19:13

Danas sam zvala agenciju Wasteels i raspitala se za dve povratne karte vozom za Prag i cena je 213 evra a onda ponovo poslala mail Zeleznicama Srbije i pitala za cenu povratne karte i povratne sa ponudom City Star. Stigao mi je odgovor da je povratna karta za jednog 157.80 a povratna za dvoje City Star 213 evra. To su mogli i prvog puta da mi napisu, ali kao i za sve ostalo i za takve stvari covek mora da se bori. Hvala na pravim informacijama.
Interesuje me da li neko ima neka iskustva oko boravka u hostelima i pansionima u Pragu, jer sam nasla neki Penzion Andre u Pragu 8 ul. Kotlaska 64/5 blizu metro stanice Palmovka i cena za sedam i vise dana je cini mi se 28 evra za sobu. To je dosta povoljno pa me interesuje da li je neko imao neko iskustvo i koliko je boravak u takvim objektima siguran?
Jel postoji mogucnost kupovine robe po velikim marketima za evro a da vam kusur vracaju u krunama cime bi se olaksala zamena novca da ne moraju da se traze menjacnice koje ne uzimaju proviziju, uz pretpostavku da imaju pristojan kurs?

Maksi

Broj poruka : 50
Datum upisa : 04.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od ariadne69 5/6/2013, 20:28

Hvala vam, devojke! srce
Pošto smo trebali nešto gotovine u nedelju, mi smo "neodgovorno" promenili pare u nekoj sporednoj uličici u blizini Musteka, (nije nam bilo baš svejedno, jer tamo sve menjačnice drže arapini), ali nisu nas prešli. Mislim, da je dobar znak, ako puno turista stoji u redu, onda valjda imaju već neko pozitivno iskustvo sa tom menjačnicom. Sad je malo bolji kurs: daju 25 ili 25,50 kruna za 1 euro.
A u februaru smo menjali eure kod Sime taxiste.
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 10/6/2013, 12:43

Ja sam malo pre imala aspiraciju, kompletan utisak je odlican, ne trce sestre na sve strane, sve je uigrano, organizavano, sve je super.
Ja sam generalno toza nervoza, kad su oni uznemireni, ja sam tek onda u panici, ali mi je sve bilo zaista super, sem sto me boli stomak, jedva sam se dovukla do hotela
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od MAAKKI 10/6/2013, 13:49

Lafe kada dodjes malo sebi napisi nesto o hotelu gde ste smesteni, sta ste obisli u Pragu, cenam, hrani, Sigurna sam da ima puno onih koje to zanima i koje se spremaju za Prag cvet
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 10/6/2013, 14:39

Odseli smo u hotelu Carol, meni je divan, topao, cist. Dorucak I nocanje za dvoje je 58e preko pfc-a. Sto se tice dorucka, ima svega. 100ak metara od hotela je trzni centar Harfa, nesto kao usce, tu mozete jesti, muz je danaas kupio fantasticne sendvice, kostaju oko 1.5e. Tu ima I kineske klope, kolaca, palacinki, hamburgera.
U centru na 2 minuta od astroloskog sata je kafanica Giuseppe, koji drzi Ljubo. Tu dvoje moze rucati I piti za 15eura, juce smo rucali supu, batake, krompir I salatu I kuvano pivo. Sve je skroz domace. Ovako, po centru, pivo je oko 3eura. Kafa do 2eura. Juce je sijalo sunce, bilo je tako divno! Na karlov most juce nije moglo da se ide, ali je po centru sve kao da vltava nije visoka. Napravicu foto turu cim dodjem da mozete slike da vidite. Cene u prodavnicama su kao kod nas. U hotelu takodje moze da se jede, danas cu da vidim cega ima. Klinika je divna, cista, sve do detalja je organizovano.
Put vozom je bio super, spavali smo na po 2 sedista, prostranije je nego u autobusu, muz kaze da uopste nije smozden od puta. Klinika je na 10minuta laganim hodom.
Simo nam je sve instrukcije dao, gde je fino otici, gde da rucamo, sta da obidjemo, dopunio nam kredit, pokazao gde je sta, sve na recepciji za nas dogovorio. Novac nam je menjao. Sve je uigrano da nista ne moramo da brinemo.
Karta za prevoz je 1euro, jedan pravac po osobi.
Nadam se da cemo sutra na Karlov most
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 22 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu