KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+103
maza1972
saska1
mata
atomski mrav
Malu
Mrvica78
OKacica
makac71
Bebita
ivi
pavlovic_miljana
Strumfeta78
Olja-B
Tiki-Liki
ganedina
SoJa
leptirko82
fight&faith
Simancce
Ceca797
Hugolina
BettyBoop
m-someone
hany
SSanja
ShareLove
pereca82
red
Maksi
tanjica
JocY
Vuchica
Ninche
djole42
Orline
dragana76ns
ms_do
Crvic
lelas
Nada83
Stenli
mimamoja
Honey Bunny
danilche
jaca*caca
Erata
pempy
Sirijus
Tanja83
beta
ariadne69
lenjivica
aleksa
makica84
Tinche
zvoncica36
bak
Biljka86
Sofija Veks
ciklama
labradorka
Nataly17
Ema78
missile
NatasaM
Em&Jas-SKOPJE
LaFolie
krol
dunjas
mare41
Bubica28
BiKsi :)
anak
breskva
lilya
heart84
Leda
KoMetaK
pegaz
2207mina
mijaki
Xena
maus
Elle
Mirjana
zova
simona68
Malina
racili
Struzzo
zoxa
MAAKKI
7-patuljaka
Bitter Sweet
dr mali pariz
Aki
HappyGirl
venera3
tuli
Jelena*
nena beba
maka71
nabla
107 posters

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od dr mali pariz 27/6/2012, 16:56

Moram da još jednom pohvalim dr Sonju, jer,ne samo da je ispunila sva moja očekivanja u toku postupka,pa i pre njega...nego i posle svega.
Polse svakog UZ sam joj slala izveštaj, ako sam imala neku nedoumicu, odmah je odgovarala, a ako sam se samo javljala, opet je vrlo srdačno, otpozdravljala.
Stvarno, za tu ženu, koja je , pre svega čovek, za razliku od kvarljive srpske mašinerije, samo i uvek reči hvale!
Sonja, queen
prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 117684ygkpzfr3jr
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mare41 27/6/2012, 19:53

Struzzo, hvala ti, baš mi drago da sam tu:-), trebat će mi malo da ja vas upoznam. Idemo drugi tjedan, a link je na stranici PFC pod Boravak u Pragu, pri dnu http://www.pragueivf.com/sr/o-nama/boravak-u-pragu/

mare41

Broj poruka : 21
Datum upisa : 13.06.2012

http://www.prag-putopis.com

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od dunjas 23/7/2012, 14:39

Što se cene postupka tiče meni su napisali ovako:

Cijena postupka je 2400 euro,a uključena je aspiracija u totalnoj anesteziji,ICSI,permanentni monitoring,

Zamrzavanje preostalih embriona,laboratorijska obrada spermija.

Devojke a jel su vama u startu kao imeni dali protokol (na osnovu koga eto sada znam cene lekova) i da li je taj protokol bar približno ispoštovan?

Tj. po ovome, mene bi sve koštalo:

2400EUR postupak
800 EUR lekovi
440 EUR dve povratne karte vozom
40 EUR (jel beše za oboje smeštaj toliko + doručak?) 9-10 dana je 400EUR
Hrana 300 EUR
--------
Ukupno oko 4300 EUR

Pošto su naveli da može po potrebi i da se pojača stimulacija, sa čime bi mogli da pojačaju da i tu obračunam neki mogući trošak?




hm, pa ako dodam 500 za PICSI ukupan trošak je 4800 eura. Lilly gde sam onda pogrešila u ciframa ako nam je stimulacija otprilike ista?







dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od krol 23/7/2012, 14:41

dunja pogrijesila si recimo 300e za hranu...ne treba ti toliko osim ako ste prozdrljivci pa suplji do koljena....sala sala......imas one billa prodavnice,cijene kao kod nas,ne moras po restoranima a dorucak imas u hotelu
neces biti 10.....vec 5,6 dana
put,recimo mene je iz Banja Luke do Praga i nazad kostao 300e i gorivo i putarine....
nakupi se toga i pojeftinjenja :)
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od dunjas 23/7/2012, 14:44

Oki, sada je malo jasnije, hvala krol. U principu, ne bi me trebalo izaći puno više od 4000 eura.

Sada mi je odluka malo bliža Pragu, a mrzim sebe što sam tako neodlučna Rolling Eyes

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od mijaki 23/7/2012, 14:44

ovo sa protokolom sa cenama je novo, meni nikada nisu slali...koliko ce se novca potrositi na lekove je krajnje individualno i zavisi od reakcije na stimulaciju (ja nikada nisam prosla ispod cca 1200 EUR ako ne i vise)... ranije je PICSI ulazio u cenu, sada ocigledno ne...
ipak bez obzira na sve, Prag i dr. Sonja su pravi izbor...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od krol 23/7/2012, 14:46

niko ti sad ne moze reci u milimetar koliko ce kostati...ali kako god uz malo stisnutosti 4-4500 e zaokruzi na petaka i toliko trazi od tih i jos ce ostati za neki shoping
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od krol 23/7/2012, 14:51

mijaki to je vjerovatno zato sto je protokol traja kao i kod nas duze od 6 dana.....kao sto si rekla ipak je to sve individualno

kad udjes u postupak tuku menopurima kao da se dijele dzabe Laughing Laughing
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od LaFolie 23/7/2012, 14:58

mene zanima kada se krece u Prag? kada se primi stoperica? ili pred kraj stimulacije?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od krol 23/7/2012, 15:01

ides na mjerenja kod svog dr,sve javljas gore Danici,kad kaze dolazi ides,mi smo gore stopericu ,sutradan aspiracija,blejis u hotelu i obilazis Prag par dana i iscekujes Danicin sms o rezultatu,ides na transfer kad ti kaze,odmoris do sutradan i kuci
nisu kao mariborcani da moras kod njih ici 100 puta,da ne priznaju nalaze i tako to
em smanjuje trosak em ucinkovito
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 23/7/2012, 15:39

Uvek je tako kad se odlucujes. Ja sam izludela nakon prvog postupka dok nisam odlucila gde cu, ali mi je pomoglo iskustvo drugih devojaka sto sa ovog, sto sa drugih foruma plus je jedan moj kolega uspeo u Pragu pa sam i sa njim pricala. Ipak mi smo odluku doneli nakon sto sam cula od jedne devojke koja je imala 7 neuspesnih VTO sto u Srbiji, sto u Mariboru, sto u Pragu i na kraju je prirodno ostala trudna da se spremala i 8. put u Prag i da su nakon tih 7 iskustava tamo ipak najprofesionalniji. Ta njena prica mi je puno pomogla. PICSI rade samo parovi koji imaju problem sa spermogramom.

Lafe, imas kod mene u dnevniku kako je bilo oko dolaska i odlaska u nasem slucaju. Evo ti link: https://kutak.forumotion.com/t1973-lilya-nova-tura-nova-avantura
Pa citaj malo na preskok i pitaj ako ti nesto nije jasno ff
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od dunjas 23/7/2012, 18:04

dunjas ::Što se cene postupka tiče meni su napisali ovako:

Cijena postupka je 2400 euro,a uključena je aspiracija u totalnoj anesteziji,ICSI,permanentni monitoring,

Zamrzavanje preostalih embriona,laboratorijska obrada spermija.

+ 500 za PICSI (to su mi danas javili: Vaš suprug ima spermiogram u redu,mišljenje dr Hlinke,šefa naše laboratorije.

Ako biste pristupili metodi PICSI iz tih dobrih spermija,izabrali bi se najbolji i najzreliji

Kojima bi se vršila oplodnja jajnih ćelija.

O primjeni metode PICSI dogovarate se ovdje na licu mjesta na dan aspiracije.)


Nešto mi sada pade na pamet da sam pročitala da je kod njih obavezna i neka analiza koja se tamo radi, moram i nju dodati znači na cenu postupka? Šta li to beše .. nisu mi to naveli u mailu.

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od krol 23/7/2012, 18:19

ne naplacuju ti to...uradis kod kuce i posaljes im,rade i oni zbog zakonske obaveze ali je to uracunato u cijenu ako mislis na testove na zarazne bolesti i tako to
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od krol 23/7/2012, 18:21

mijaki ::jeste krol, kod mene je stimulacija uvek trajala 11-13 dana uglavnom sa dozom 3 gonala 2 menopura dnevni ili obratno...
unistavale su me te stimulacije....
ja sam uvek isla tamo na stopericu, mada nije neophodno...
ja sa Danicom nisam saradjivala, ali o Mirni, sve najlepse...

te proklete stimulacije i silna bockanja su nesto zbog cega sam milion puta rekao hvala ti boze sto sam musko......

i Danica i Mirna su na ranu priviti...divne,predusretljive,obzirne....sve naj....
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od dunjas 23/7/2012, 18:36

krol ::ne naplacuju ti to...uradis kod kuce i posaljes im,rade i oni zbog zakonske obaveze ali je to uracunato u cijenu ako mislis na testove na zarazne bolesti i tako to

Da, čini mi se da je to bilo, ali kao da sam negde na ovom forumu pročitala da se i to plaća. Ja imam sve nalaze uglavnom ..

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od krol 23/7/2012, 18:46

mislim da treba hepatitis,sifilis i HIV.....mi smo poslali odavde,gore su opet uzeli krv ali se ne sjecam da su naplatili
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 23/7/2012, 20:59

Sve ti oni rezervisu bas zato sto ne znas tacno kad ces krenuti.
Razmisli jos jednim, raspiraj se jos koliko treba sedi sa tm i onda se dogoborte sta cete i gde cete.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od KoMetaK 9/8/2012, 11:50

mm ide iz Venecije direktno, a ja odavde preko Minhena lufthanzom, nasao mi mm kartu u jednom pravcu za 128 eura. Meni je to bolje nego vozom, malo skuplje, ali ne putujem 24h, a avionom je 3h i 20min.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 10/8/2012, 14:26

Srecno Pegaz! Drzimo fige. smajli angel

Devojke, recite mi kako to ide sa lekovima kada idete na VTO u Pragu? Kupite lekove ovde u nasim apotekama? Kako onda ostatak lekova nosite u Prag?
Onda koliko vidim sve je to jeftinije u Segedinu, ali kako biti siguran da su recimo i nasi lekovi kvalitetni, ako njihovi nisu?

Sto se tice ginekoloskog pracenja u toku postupka, da li ste to radile kod vaseg ginekologa, ili PFC sa nekim specijalno ovde saradjuje?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Xena 10/8/2012, 19:11

mare41 ::
Xena ::[
. Nas boravak tamo je planiran od 28.10. do 04.11. :
28.10. je praznik, da vas ne bi iznenadio prazan grad, ko nas zadnji put (iako su neki dučanćići i restorani bili otvoreni) http://www.prag-putopis.com/index.php/boravakmeni/49-drzavnipraznici
Hvala draga Mare, taman da se odmorimo od puta Very Happy
Pegaz, drzim fige, pa da nas obradujes. Kakva je terapija bila ovog puta, jel isto estrofem? Kako vi putujete?
Erato, ja cu uz raditi kod svog proverenog ginekologa u Pa, rekli su mi da ako imam nekog u koga imam poverenja, nema nikakvih problema da tamo i nastavim kontrole. Devojke, kako su vama savetovali iz Praga?
E da, imam jos jedno pitanje, zakazujem polako preglede, pa citam ovu listu analiza koju mi je Danica poslala. Za mene traze briseve na specif. infekcije, mico, ureaplasmu i hlamidiju, a ne pise cervikalni i vag. bris? A za supruga uopste nisu navedeni brisevi, pa cak ni spermokultura, vec samo spermogram. Mislim, mi cemo ove analize svakako uraditi, ali malo mi je cudno i neozbiljno da mi to nisu naveli.
Xena
Xena

Broj poruka : 654
Location : Pancevo
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od pegaz 10/8/2012, 22:39

Hvala cure moje...
Xena mi idemo vozom iz Bg to nam je najpovoljnije a nije strašno "samo" 16 sati putovanja. A terapija je opet estrofem sve isto...
Svakako da uradiš briseve cerv. i vag. i muž spermokulturu pa lepo da budeš sigurna ali ti nalazi su merodavni do mesec dana.
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lilya 10/8/2012, 23:20

Pegaz, Meta, srecno u Pragu.
Mi se jos uvek ne spremamo dok ne vidim sa Sonjom sta da radim sa ovim kokoskama u brisevima. Mm veruje da cemo u septembru, ja cutim i cekam da brisevi budu OK.

Neko pitao za lekove. Ovde ih kupila, bockala se do puta i u putu (ima onih koji se i secaju te epizode, a i onih koji su sami iskusili bockanje u vozi Beograg - Prag), a ostatak ponela sa sobom. U Segedinu nemaj povoljnije Menopur, samo Merional, a ovaj prvi je daleko kvalitetniji. Tako mi barem Sonja objasnila.

Mi idemo kolima ako nas sneg ne uhvati, ako ne vozom Very Happy
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 11/8/2012, 10:30

Devojke, a kako se snalazite za lekove kada idete u PFC? Drugo, ako vas vas ginekolog prati ovde na UZ, da li se to odbija od ukupne cene za VTO? I da li se vadi krv za pracenje hormona u toku stimulacije, ili samo folikulometrija? Da li se terapija koriguje u skladu sa tim rezultatima krvi i UZ-a? Znaci, uopste kako idu ti dani do odlaska u Prag?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Erata 11/8/2012, 10:32

I koliko se ceka otprilike, od slanja prvog maila, do pocetka postupka? Da li se ide na konsultacije u prag, ili moze preko neta i telefona? Mnogo pitanja Very Happy Razz
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od dr mali pariz 11/8/2012, 18:23

Xena ::
E da, imam jos jedno pitanje, zakazujem polako preglede, pa citam ovu listu analiza koju mi je Danica poslala. Za mene traze briseve na specif. infekcije, mico, ureaplasmu i hlamidiju, a ne pise cervikalni i vag. bris? A za supruga uopste nisu navedeni brisevi, pa cak ni spermokultura, vec samo spermogram. Mislim, mi cemo ove analize svakako uraditi, ali malo mi je cudno i neozbiljno da mi to nisu naveli.
Xeno, kod njih ama bas nista neozbiljno nije Very Happy
prakticno, oni ne daju 5 para za nalaze koje donosimo kod njih,jer...racunaju s tim da cete sa cistim doci, a i sami rade obradu sperme,pa im ne treba kultura.
Ja bih briseve sigurno odradila, sebe i svog muza radi, jer to je u nasem interesu, a ne njihovom da postupak ne omasi zbog gluposti.
Inace, ja sam se stimulisala u Bg, lekove u Igoru kupovala, ostatak ponela u Prag, jer sam krenula neki 9. dan stimulacije 1x za Prag, 1x kod Sonje.
Sve prethodno, god. i 3 meseca, komunikaciju s njom iskljucivo mailom obavljala.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

prag - Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 6 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu