KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

+8
dr mali pariz
lena
Republica
bak
bokica
cici
catherine290505
BiljanaS
12 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od BiljanaS 26/4/2010, 19:19

Da li ste culi da je ukunut drugi pokusaj vantelesne oplodnje o trosku grada Beograda!?!?!?!?

Ja sam na svu srecu "usla" u program, ali moja drugarica je danas bila u RZZO i dobila informaciju da je to ukinuto i da sada moze da konkurise samo za drugi pokusaj koji finansira drzava!!!

Znaci ko je za 2 meseca, koliko je trajalo, uspeo da se ukljuci u program, uspeo je, ostali ne mogu da iskoriste to pravo.


Poslednji put izmenio BiljanaS dana 26/4/2010, 19:25, izmenio ukupno 2 puta

BiljanaS

Broj poruka : 1
Datum upisa : 26.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od catherine290505 26/4/2010, 19:22

Izgleda da je tacno Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Icon_mad , ocigledno je postojao neki rok- dok drzava nije objavila da pocinje da finansira i drugi, pa je grad prestao Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Kopfschuettel
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od cici 26/4/2010, 19:56

jeste ukinut drugijer je presao na troak rgzzo-a ali je Beogradjankama odobren treci pokusaj koji finansira grad!!!

kakve veze ima sto smo izgubili drugi,prosirio se na celu srbiju. Dobili smo treci !!!
samo nek se oni trkaju, utrkuju nama bolje, vise sansi, vise uspeha
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od bokica 26/4/2010, 20:38

cici nisi skapirala

nemamo treci

treci imaju samo oni koji su uspeli u ona dva meseca da iskoriste pokusaj na racun grada
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od bokica 26/4/2010, 21:51

bas sam popizdela i u naponu besa sam pisala gradskim vlastima o nevidjenoj prevari

Dobro bi bilo da im jos neko pise adresa je beoinfo@eunet.rs
Prosli put sam im tu pisala i odgovorili su mi

Poslala sam mu i link da ga podsetim na obecanje ako je zaboravio http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=393367
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od bak 26/4/2010, 23:02

Nema cici treci, pisala sam na temi o vto o trosku rzzzo, danas je bila moja mama tamo, rekli su joj da nema. Jedino pokusaj koji placa Republika. Kao i to da ne znaci da nece biti. A to su mi rekli i u Frontu, rekoh lupaju, kad ono, cvrc
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od Republica 26/4/2010, 23:33

Shta ja placam?
Shala.... Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Icon_biggrin
Rado bih ja zaista , uvek se" zezam" ako dobijem kintu na nacionalnom lozu da cu odmah otvoriti fond za besplatne IVF. Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda 561840
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od cici 27/4/2010, 21:21

ok, ocito sam lose razumela Embarassed
hvala na pojasnjenju
mozda predosecam treci krug Very Happy
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od bokica 28/4/2010, 16:46

dobila sam danas odgovor pa cu vam kasnije postaviti

ostaje konstatacija cista prevara
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od bokica 4/5/2010, 19:48

Drage moje
ovde sam jos pre neki dan pisala da cu vam dostaviti odgovor Sekreterijata za zdravstvo Skupstine Grada

Jako sam razocarana. Citava prica je bila odlican marketinski potez gradonacelnika Beograda Dragan Djilasa u vreme predizborne kampanje za lokalne izbore na Vozdovcu.

Bila sam strasno iznervirana arogantnim odgovorom na moje pismo.
Onda sam pod tim utiskom opet sela i istrazivala i poslala pismo jednom tiraznom beogradskom dnevniku.
Kao sto znate i sama sam deo novinarske struke.

Poslala sam im odgovor na moje pismo i iznela niz cinjenica o ociglednoj prevari koje sam potkrepila citatima iz stampe. Objasnila sam im da sam jedinka i da ne mogu da se borim sa birokratijom i zamolila ih da gradonacelnik da objasnjenje o svemu ovome. Takodje, sam Skupstinu grada zamolila da izda saopstenje za javnost u kome ce nas sve obavestiti o prestanku finasiranja VTO na teret Grada Beograda.

Naime, prema meni dostavljenom podatku postupak je iskoristilo 240 parova. Kako tvrde gradski celnici nema para u budzetu za projekat VTO. Prostom racunicom dosla sam do podatka da su slagali i da je trebalo da ostane novca za jos stotinak parova. Ali da vas sada ne zamaram tim podacima.

Elem, novinama sam dostavila pismo sa punim imenom i prezimenom, email adresom i kontakt telefonom. Takodje sam ih zamolila da me obaveste da li su zainteresovani za pricu i do danas nisam dobila nikakav odgovor.

Ovo je drage moje saborke zemlja Srbija. Ja odlicno znam sta je uredjivacka politika i ko je kroji te se cudim samoj sebi zasto sam bilo sta pokusavala.

U ovoj zemlji je sve naopako, umesto da se politicari plase medija, novinari se njih plase.

Zao mi je zbog svih nas.

Ostaje mi Kurir, ali nisam sigurna da je to pravi izbor.

Zaboravih tragikomican detalj. Zahvaljujuci Draganu Djilasu ostatak Srbije je dobio drugi pokusaj vantelesne oplodnje. Pa to je da se ispovradcas.

Odgovorila sam im da su se preracunali i da mnogo manje lokalne samouprave odavno KONTINUIRANO pomazu svoje sugradjane.
U međuvremenu, na naše posebno
zadovoljstvo, Ministarstvo zdravlja i RZZO su
prepoznali značaj ove inicijative, odlučili da slede ideju Grada i
doneta je
odluka da se pravo na drugi pokušaj vantelesne oplodnje obezbedi svim
osiguranim
licima na teritoriji Republike Srbije. Samim tim, svi osiguranici Srbije
i
parovi sa prebivalištem van Beograda stekli su pravo na drugi pokušaj
VTO.
(OVAJ DEO PISMA JE ODLICAN ZA PROBAVU)

Eto toliko od mene. Pokusala sam al ne ide.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od catherine290505 4/5/2010, 20:03

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Icon_mad Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Icon_mad Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Icon_mad
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od lena 4/5/2010, 21:27

Ne vredi trositi reci na strasnu situaciju u nasoj zemlji Srbiji... kamo lepe srece da postoje ne 2 ili 3 nego dvostruko vise pokusaja VTO o trosku RZZO (u GB valjda 5 ili 7, u Izraelu neogranicen broj, ako je verovati TV Avala i gdji Baneta Ivkovica kao gostu), ali.. mene je ipak vise obradovala vest da je i ostatak Srbije dobio dva pokusaja, nego sto me je oneraspolozilo to sto su Beogradjanke, za sada (a nadam se iskreno da ce se promeniti nesto vrlo brzo i u tom smislu), izgubile potencijalni treci pokusaj.

Da se razumemo, ja nemam 29 nego 39, i "prerasla" sam ovakve akcije (mislim na besplatan VTO). Ali posto sumnjam da ima mnogo tih lokalnih samouprava koje finansiraju svojim sugradjankama ista, mnogo, ali mnogo mi je drago zbog svih onih zena koje nemaju prebivaliste u mom rodnom i voljenom gradu.

Sve ostalo, marketinski potezi, prevare, manipulacije... sve je istina.
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od bokica 4/5/2010, 21:37

Leno nisi upucena. Grad Nis vec nekoliko godina finasira svojim sugradjanima, bez ogranicenja od 38 godina. Smederevo, Pirot... pominjali su se mnogi manji gradovi.

Naravno da je i meni drago zbog drugog pokusaja za sve, ali ovo je bila cista prevara.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od lena 4/5/2010, 21:44

Bravo za Nis, Smederevo, Pirot i koliko jos gradova tacno? Mozda Novi Sad? Dalje?
Dok god postoji i najzabacenije mestasce cija lokalna samouprava to ne omogucava, ponavljam samo jedno, to je velika nepravda i tuga.
Evo, mala digresija, citamo kakve muke Naca prolazi da izvadi betu... Ja ovde na svaka dva koraka mogu da je vadim.

Naravno da je svaka prica o trecem pokusaju za Beogradjanke, na zalost, bila prevara. Sramota sto su dopustili da tako bude. I dobro je sto si reagovala. Pa neka objavi i Kurir kad ne sme niko drugi.
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od dr mali pariz 4/5/2010, 21:50

Bokice,a odakle ti info da Pirot,Smederevo,Niš već nekoliko godina finansiraju svojim sugrađankama VTO i na koji način,baš me interesuje.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od dr mali pariz 4/5/2010, 21:53

Inače sam slušala na jutarnjim vestima,tj,jutarnji program,baš kad sam išla za BG,dakle prošli utorak...zamenika gradonačelnika BG
sav ponosit govori da mu je drago što su tim postupkom besplatne VTO za BG,pokrenuli RZZO da omogući bespl.2 za Srbiju...tj.ne besplatan,već o trošku zdravstvenog osiguranja.
Onda je prokoment.da kad prođe 2.krug za Srbiju,oni će pokrenuti 3.za BG,a to posle povlači 3.pokušaj za Srbe...
eto kako igra teče,ako je uopšte moguće nekom verovati...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od lena 4/5/2010, 22:26

Ja verujem da ce biti i 3. za Bgd. A za "Srbe", sto rece Pari, nisam sigurna da ce ici tako brzo...

Samo jos jedna mala dopuna o tome kakvi smo mi i kuda zapravo ide taj novac, tj. kuda se preusmerava:
Nedavno sam tog istog zamenika, ocevog sina, gledala u "Beogradskom programu". Jasno i glasno je saopstio da fond iz koga se dotiraju zaposlene trudnice i porodilje, odnosno nezaposlene porodilje (jednokratno), nije uopste potrosen!
Niko ne moze pouzdano da zna unapred koliko ce Beogradjanki u toku naredne godine da "zanese" (citat: dijaspora, Republica Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda 0913 ), ali ni toliko koliko su oni ocekivali, nije "zanelo". Dakle, natalitet nam je uzasan!
Zato su odlucili da pomognu trudnice sa niskim primanjima i... sve ukrug...

Igra tece, tako je Mala, al i nama istice...
No, budimo optimisti, bez bedacenja (sinoc sam popila kritiku pa se odmah korigujem)!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od bokica 4/5/2010, 22:44

Pariz mi smo imale na Kutku temu o tome.
Sada je sigurno negde premestena.
A ako mi ne verujete sutra cu vam izvuci sa neta za Smederevo Nis.
Kada smo pokrenule temu javljale su se mnoge zene da pomognu informacijama.

Mene zaparavo u celoj prici nervira taj stav Beograd protiv ostatka Srbije.
Tako meni ne smeta sta sve Palma daje Jagodincima, pa ne vidim sto bi bilo kome u Srbiji smetalo da Beogradjanima grad nesto finasira (VTO, porodiljsko...)

Inace, mnogi Beogradjani nisu ni hteli da iskoriste taj pokusaj na teret grada, jer imaju kintu da idu i rade privatno jer nece Front i Visegradsku.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od dr mali pariz 4/5/2010, 22:50

Bokice,nemoj da me pogrešno shvatiš,nisam rekla da ti ne verujem,ali pošto mi je to nepoznanica,želela sam da mi argumentuješ.
Ja se ne sećam teme sa Kutka,jbga,mnogo ih je bilo,ali ako iskopaš neku info,makar i iz medija,prosledi,baš me interesuje.
Ne znam da Palma plaća i koliko plaća postupke Jagodinkama...Simonović Laughing
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od bokica 4/5/2010, 23:13

Pariz mislim da je sve to deo ove teme treba pogledati. Jedno vreme smo ovde ozbiljno radile na tome, mada sigurno ima i na drugim mestima. Sada je sve ispomerano.
https://kutak.forumotion.com/akcija-samo-za-nas-f25/besplatni-pokusaji-u-drugim-drzavama-t751-30.htm

evo Smedereva, ali bilo je i za ovu godinu ne mogu da nadjem
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=4&status=jedna&vest=137403&title_add=Potomstvo%20na%20ponos&kword_add=smederevo%2C%20vantelesna%20oplodnja

a ovo je Nis
http://www.naissus.info/vest.asp?vest=3222
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od catherine290505 5/5/2010, 00:04

Bokice upravo sam ja dala isti argument za Palmu i u istom kontekstu...plus- covek lepo da 100 evrica kad sklopis brak u Ja, a ja za dzabe u sred Bgd stavila burmu Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Icon_razz ..
Salu na stranu sve je ovo Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Icon_mad
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od anna 5/5/2010, 08:47

Jeste, i ja sam znala za NIš još odavno, a da dodam da i Leskovčanke imaju besplatan pokušaj na klinici Spebo (ne znam samo da li im to poklanja Stojković ili im plaća grad, svejedno, to je nešto trange-frange, ali je najbitnije da su one na dobitku Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Icon_biggrin )
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od gea 5/5/2010, 10:18

Evo da vam se jave Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda 430137 Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda 413209 i jedna Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda 523476 , koji su uspeli uz pomoc grada Smedereva!
Ali ima tu i caka...nekih malih...
doduse, biras gde zelis da radis vto...
Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda 694552 Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda 694552 Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda 694552
gea
gea

Broj poruka : 1523
Godina : 45
Location : SD
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od lena 5/5/2010, 11:52

Stvar je mnogo ozbiljnija da bismo se zadovoljili ili utesili primerom poneke lokalne samouprave. Na nivou cele drzave Srbije uslovi i mogucnosti pokusaja VTO o trosku RZZO moraju da budu istovetni za sve, apsolutno za sve njene gradjane bez obzira na njihovo mesto prebivalista.
Nije rec o povlastici tipa da Bgd omoguci besplatan prevoz penzionerima iznad 65 godina, a Novi Sad, na primer, ne.
Zar necija sansa da bude majka treba da zavisi od toga da li smo prijavljeni u Bgd-u ili u Negotinu?
Procitajte, molim vas, Nacin danasnji post o tome kakve muke treba da prodje neko da bi izvadio betu u Negotinu. To je dovoljno.
A sto se Palme i Jagodine tice, to nije nikakav primer, to je treunutno stanje stvari. Kad ode Palma, ode i zirafa, a onda i 100 evra za burmu...
Drage Beogradjanke, nadam se da nijednoj od nas, odnosno vas, kao prvo, nece ni trebati ni taj drugi a kamoli treci pokusaj VTO. Daj Boze da uspe iz prvog!
A da se za treci prosiri na celu Srbiju!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od bokica 5/5/2010, 12:21

Leno mene je bas zaintrigiralo to da u Negotinu ne postoji laboratorija. Ja nadjoh ovo: http://www.drbocokic.netfirms.com/
Kako je moguce da se u bolnici ne radi beta HCG, pa to je neophodno za rad ginekoloske sluzbe ne samo za utvrdjivanje trudnoce.
Ne kazem da Naca izmislja, ali mi malo cudno.

Ja se ne slazem da moze i treba da bude isto u svakom gradu. Ko je umesan omogucice svojim gradjanima bolje uslove i to je potpuno regularno. Narod bira lokalnu vlast na izborima zar ne?
Verovali ili ne ali ja sam cula u Visegradskoj komentare zena iz unutrasnjosti da je nekome uspelo jer je iz Beograda.
A, ako je onima koji nisu iz Beograda lakse da mi nemamo pokusaj na teret Grada onda i ne moramo.

Ja sam pokusala da vam napisem nesto sasvim drugo, a vecina vas se odmah hvata za Beograd.
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda Empty Re: Ukinut drugi pokušaj vto o trošku grada Beograda

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu