KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dunjin dnevnik

+25
gea
Orline
Struzzo
Nefertari
tuli
dr mali pariz
bebko
Tinche
Hitron-Luka
Agata27
maja76
maša
adriatika
dejna
Jelence
nesalela
Anuska
caci
eni
zoxa
maus
Sami
MARA
catherine290505
HappyGirl
29 posters

Strana 11 od 14 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeći

Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od dejna 2/11/2010, 18:42

ne pitajte me kako mi je ..... zvali su me na posao ,direktor sam u privatnoj firmi .. sada sam izgubila funkciju direktora ( zbog odsustva trudnickog i porodiljskog) i stavili su me na funkciju rukovodioca.... e,sada ,da sam dosla u februaru ,kada je i trebalo da se vratim ,ne znam sta bi bilo sa mnom... a,plata mi je bitna...... zbog plate sam pocela da radim,jer bih je izgubila ........

dunja me je sinoc kulirala... nije htela da se igra sa mnom,nista.... danas je vec bolje...

dojim je oko sedam ujutru,pa oko 16h kada dodjem i posle kupanja.........

dejna
dejna

Broj poruka : 338
Location : smederevo
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od BiKsi :) 2/11/2010, 21:12

E Srbijo medju šljivama..... Šta reći, neg izdrži!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od catherine290505 2/11/2010, 21:19

Nemam reci za taj prinudni povratak na posao, mogu misliti kako ti je Crying or Very sad , posebno zbog dojenja...grozna zemlja .
Dunja je med !!

srca
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od maus 10/11/2010, 14:04

ff
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od dejna 13/11/2010, 21:10

drage moje ,da vam se pozalim...... dunja mi je za mesec dana napredovala samo 50gr ..i dalje ne mogu da je nateram da jede kase-zitarice razne.... nece ,pa nece....
dajem joj za dorucak voce ,vocni jogurt uzina,ruca je povrce i meso, uzina neka vocak i za veceru bi trebalo kasa koju ona nece!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
posldnjih dana mi je povracala ... vise sluz,neog hranu.... danas je u toku uzine povracala i u toku vecere..... sluz i malo hrane ... kao da se zgadi,zakaslje se i povraca... inace sam je vodila kod lekara ,sve je ok.... nije zapusen nosis,lepo dise,nema slina......
dunjica je raspolozena ,igra se ,mili,puzi unazad..... cekam da krenu gornji zubici,ali nikako da se pojave!!

koliki razmak pravite izmedju obroka,3sata?
ne znam kako da je nateram da jede kase... da , krenula je da jede palentu sa krem sirom ili pavlakom ... i poparu.... ali jedva je pojede.....
dejna
dejna

Broj poruka : 338
Location : smederevo
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od nesalela 13/11/2010, 21:20

Uf Dejna baš ti je teško, posao, nespavanje, ne jelo....Ja dajem Staši žitarice sa ispasiranom bananom i to hoće, ne znam da li si to probala, ili griz sa mlekom da skuvaš pa da dodaš bananu jer je slatka i možda će joj se svideti...ne znam da li joj praviš gusto, Staša hoće kada je redje pa usisava, gusto retko pojede....Dodajem joj u povrće sa mesom malo maslaca da joj da ukus....Eto nabrojala sam ti pa ako nisi probala probaj....nadam se da će sve da se sredi uskoro, pozdrav od drugarice nespavalice... yes
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od Nefertari 14/11/2010, 00:06

Dejna mali je to ramak u obrocima, koliko ona grama pojede za jedan obrok? Evo kakvav je nas raspored, oko 10h je dorucak (vocni jogurt ili voce) u 15h je rucak (meso s apovrcem i testeninom) i oko 19h vecera (zitarice). Moj sin obicno pojede oko 250gr po obroku. Postoji mogucnost da Dunja nije gladna, mali je razmak od tri sata. A zitarice joj mozes mesati sa vocem, pre ce ih tako pojesti nego klot.
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od MARA 14/11/2010, 12:39

Dejna bas mi je zao sto se mucite
I mi jedemo na 3 sata npr ovako 9h dorucak pavlaka i jaje ili zitarice sa vocem,11 uzina obicno vocni jogurt ili puding(inace jede skroz malo)12h mleko 50ml i spavanje,15h rucak(bela corbica ili supica,kacamak,pasulj,boranija sa mesom i tome slicno-naravno hoce sve nezaprzeno),17 h uzina,19 vecera i 20-21 kupanje,spavanje,mleko
E i pored svega toga on spava isto ko i Dunja lose lol!
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od dejna 6/12/2010, 20:32

ne stizem da pisem... ne znam gde cu pre kada dodjem sa posla... dunja ujutru place kada odlazim,.,..,. kada dodjem ili me ignorise ili samo hoce kod mene... zalepi se i nema odlepljivanja do kupanja ,a i posle Very Happy

mnogo mi lose spava i dalje...danju dva puta po pola sata,ako spava sat vremena odjednom ..super!!!! sto se retko desava... nocu je kako kad... posle kupanja je stavim u krevetac...da bi vec oko jedan trazila u krevet... e,onda ponekada spava do pet ,a ponekada se budi ,pa ne mogu da je uspavam..sve zivo probam........ al nista...... ujutr ustaje sa mnom u sest.... nece da spava ,pa to je.... gleda kako namestam krevete,oblacim je ,dojim ,dodje svekrva koja je cuva do devet,pa moja mama dok ja ne dodjem.....
jedva cekam da dodjem kuci sa posla!!!!

i dalje je probirljiva u hrani...... puzi ,ustaje sama i stoji,super je!! Very Happy


dunjici jos zubici ne krecu... sem dva dole koja su izrazla jos u sestom mesecu..... valjda ce uskoro krenuti i drugi Wink


ljubac za sve nase drugarice sa foruma!!!!!!!!!!!!!!!! usne
dejna
dejna

Broj poruka : 338
Location : smederevo
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od Nefertari 6/12/2010, 22:07

Njoj nedostaje mama pa se zato ne odvaja od tebe. Sad ce zubici i kod nas je proslo tri meseca izmedju gornjih i donjih zubica. Za spavanje neznam sta da ti kazem tu bas nemam iskustva. Ljubac!
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od nesalela 6/12/2010, 22:16

dejna ::ne stizem da pisem... ne znam gde cu pre kada dodjem sa posla... dunja ujutru place kada odlazim,.,..,. kada dodjem ili me ignorise ili samo hoce kod mene... zalepi se i nema odlepljivanja do kupanja ,a i posle Very Happy

Uh šta da ti kažem, teško je kada posle godinu dana (+/-) se krene na posao a kamoli ovako rano....Mala je, mogu misliti kako ti se obraduje i ne odvaja se od tebe jer misli opet ćeš da odeš ali i to bude ujutru v Za spavanje šta da kažem i mi mučimo muku...ali proći će i to valjda uskoro....
Ljubi lutkicu malu... ljubav
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od maus 6/12/2010, 22:17

Navici ce se Dunjica na tvoj odlazak,polako, vremenom.
srca
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od maša 9/12/2010, 22:22

samo da vas ljubnemo!!! ne znam kako bih pomogla oko spavanja, nemamo taj problem, nemamo ni oko jela i baš mi je žao što se mučite. Nadam se da će ubrzo proći sve to. ima li neka sličica nova???
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od maus 12/12/2010, 15:20

zagrljaj
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od MARA 13/12/2010, 08:18

Joj isti slucaj sa spavanjem
Jos si ti pocela da radis,vidi muke
Nadam se da ste bolje
Ljubim
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od dejna 14/12/2010, 21:15

drage moje,dunja mi vec drugi mesec za redom napreduje samo po 120gr! a,jede! inace sada joj je i hmoglobin 98! odlepicu!a,jede teletinu,curetinu,zumance,brokoli,spanac i ostalo.....

da li je to opasno,tako mali hemoglobin? urin joj uzimam sutra ,pa kontrola u petka,i tada ce mi verovatno dati sirup gvozdja da pije......

sta mislite? i da li je normalno sto tako malo narpreduje?
ima 8980gr
dejna
dejna

Broj poruka : 338
Location : smederevo
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od maša 14/12/2010, 21:28

Ne znam šta bih ti rekla, nisi nam rekla koliko obroka i u kojoj količini su joj obroci. I meni se čini da lena ne dodaje nešto preterano a mnogo lepo ručka. DA li je to malo i genetika u pitanju ili i to što se dosta troši (čitaj-ne miruje ni sekund), ali ja moje dete više svrstavam u kategoriju mršave dece. Hemoglobin joj jeste nizak, verovatno će joj dati gvoždje, mislim da to nije ništa neuobičajeno za malu decu, imam dosta drugarica čija su deca pila gvoždje. Ne mogu da se setim trenutno koliko je lena bila teška u tom uzrastu ali mislim da je to zadovoljavajuća težina. Kiss
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od nesalela 14/12/2010, 21:52

Ne znam šta da kažem, nisam baš upućena ali ja sam za parolu sve dok beba napreduje, koliko god, dobro je....kao što kaže Maša možda je i genetika, ako ona lepo ručka ne vidim zašto bi se mnogo zabrinjavala....mislim i ja da je to zadovoljavajuća težina.....Ljubi Dunjicu... usne
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od maus 14/12/2010, 22:31

I ja mislim da je tezina ok. Hemoglobin jeste nizak ali i to se da popraviti. Razumem tvoju zabrinutost.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od caci 15/12/2010, 15:52

Marko je bio isto malokrvan ,mi smo pili Feroglobin sirupcic sa dvovalentnim Fe.Brzo smo napredovali i dobro ga je podnosio.
Nemoj puno da brines jer to i nije nereslivi problem a i hemoglobin nije tako nizak.
Ljubimmmm ljubav
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od Anuska 15/12/2010, 16:43

Pozdrav za Dunjicu!

Ona je izgleda od one dece koja bolje napreduju na majcinom mleku nego na cvrstoj hrani. Moja sestra je imala dve takve (a sad su 11 i 5 god., obe mrsavice, ali zdrave i pametne Very Happy ). Do 6-7 meseci dundice, ali kad se krene sa dohranom, nekako ne ide... mrljave... Dunjina tezina je i dalje sasvim u redu za njen uzrast, u poslednjem trimestru prve godine oni i napreduju 100-300 g mesecno, ne bi ni valjalo vise.

Sto se tice hemoglobina, njen pedijatar ce videti ostale parametre iz krvne slike pa ce proceniti da li treba nadoknada gvozdja. Najverovatnije da treba jer je to i najcesci uzrok niskog hemoglobina. Nije strasno 98, samo malo nize.
Ne znam koliko ti pije mleka i uzima mlecnih proizvoda, ali to je najcesca greska koju roditelji prave_ daju detetu mnogo mleka a kalcijum iz mleka ne dozvoljava dobru apsorpciju gvozdja iz hrane. Najbolje je da obrok sa mesom nema u sebi pavlaku i sl. vec je dobro, recimo posle rucka dati sokic zato sto vitamin C olaksava apsorpciju gvozdja. U svakom slucaju, nista joj ne smeta da pije neko vreme sirupcic sa gvozdjem.

Mogu zamisliti kako zelis da se vratis s posla kuci...
Sta da radimo, i ova zemlja Srbija pocinje da lici na neke zapadne zemlje u pogledu rada i porodiljskog odsustva, ali to je unasim uslovima drugacije Rolling Eyes

Ljubimo vas srca
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od dejna 15/12/2010, 18:46

btw ,ne prihvata nijedno adaptirano...povraca.............
za kravicu je rano...a ja mleka imam sasvim,sasvim malo.........
dejna
dejna

Broj poruka : 338
Location : smederevo
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od catherine290505 23/12/2010, 22:39

Dejna kako ste, kako Dunja?
osmeh srce
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od nesalela 23/12/2010, 23:22

Drugari šta ste uradili povodom mleka...znam da radiš a još i to sa mlekom, uh, mogu misliti kako ti je....Nadam se da je prihvatila i da ste se sredili.... zagrljaj
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od dejna 26/12/2010, 21:08

nikako da vam se javim... Crying or Very sad
dunja u poslednjih nekoliko dana ne povraca adaptirano... juse i prekuljuce ujutru je povracala... nije mi jasno zbog cega.... i dalje je dojim,pa joj dam humanu...nemam pojma koliko posisa mleka,ali cini mi se ne mnogo......
pije ferum sipup zbog niskog hemoglobina,za sada ga dobro podnosi...dajem joj u 30ml caja ili vode..... dunjica je sou,puzi po celoj kuci,dize se uz stvari,nestabilna je jos uvek...ali se bori i tvrdoglava je ... kada nesto zactra da uradi ima da se namuci samo tako da dodje do cilja!!! Razz

dosli su nam rodjaci iz austalije pa nam je guzva u kuci... jos moj posao..... no comment........

evo jedne fotkice....

[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img593/3845/dunja8m396.jpg][/IMG]
dejna
dejna

Broj poruka : 338
Location : smederevo
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dunjin dnevnik - Page 11 Empty Re: Dunjin dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 14 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu