KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ciste

+12
iv79
LaFolie
korpica
maza1972
nebuloza
dr mali pariz
Mihaela
bubac
Deni
ependorfica
HappyGirl
Jelence
16 posters

Ići dole

ciste - Ciste - Page 2 Empty Re: Ciste

Počalji od korpica 27/10/2012, 12:20

LaFolie ::Korpice, ja ceo zivot imam ciste, uvek puknu pred ciklus, ne sikiraj se, pucice od kontracepcije
LaFolie,hvala.I ja se iskreno nadam da ce od kontracepcije puci i da nece doci do punkcije.
Non stop razmisljam,odakle sad to,do sada sve ok i kad je najvaznije e ono cista c
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

ciste - Ciste - Page 2 Empty Re: Ciste

Počalji od LaFolie 27/10/2012, 15:57

od pobrkanih hormona. ali ne sikiraj se, nece ti to uticati na VTO, opusti se i misli na lepe stvari - uskoro ces biti trudna
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

ciste - Ciste - Page 2 Empty draga moja

Počalji od iv79 27/2/2013, 22:28

Ako ti je za bilo kakvu utehu ja sam u potpuno istoj situaciji trenutno.Odradila IVF prosle godine sve super uspelo iz prve i onda u 11.nedelja spontani.
Sve se zavrsilo kako je moralo doktori rekli 6 meseci pauza pa ispocetka.Da napomenem zivim u inostranstvu i veoma dobri doktori su u klinici gde ja idem.
Prodje lepo i tih 6 meseci ali mi se sad od stimulacije pojavile ciste koje nikada pre toga nisam imala.Prvo na desnom pa i na levom jajniku.
Pila sve zive lekove koji su postojali na ovom prokletom ostrvu i nista nije pomoglo.Pila sam cak i kontraceptive uporedo sve vreme sa ovim lekovima. Poslednja kontrola stanje nepromenjeno ciste i dalje stoje gde su predlazu mi uklanjanje sukcijom ali da nastavim kontraceptive najmanje 6 meseci.
Istu dilemu kao i ti sam imala i naravno nisam ni pocinjala piti kontraceptive ponovo vec sam sasvim slucajno na netu pronasla informacije o nekoj kremi kojaa pomaze pucanju cista,otpusava jajovode smanjuje miome i svasta nesto jos.Pronasla tu adresu narucila kremu (zena mi poslala carinom u inostranstvo) i evo koristim je vec jednu sedmicu potrebno je od 1 do 3 meseca u zavisnosti od problema.Ciste navodno pucaju posle jednog meseca koriscenja.Nemogu ti nazalost reci ima li ucinka ikakvog trenutno ali cu ici na kontrolu posle mesec dana pa cu ti javiti rezultat ove kreme.
sunny osmeh srce



ependorfica ::Drage moje
nisam otvarala dnevnik, jednostavno, nekako nisam mogla.. Nisam bila na forumu godinu i duze .. Elem, imala sam VTO u septembru ove godine. Nazalost, nije uspelo. Prokrvarila sam 9. dana. Sve je bilo u najboljem redu. Hormoni super, dobijeno 15 jc, primila ukupno 30 Merionala, polovina dobijenih jc oplodjena IVF, druga ISCI i oplodjeno svih 8, tj. 7. Embrioni kao lutke. Vracena 2 i kraj znate.. Uzrok steriliteta, nepoznat, toliko da se cak i dr pita sto ja nisam trudna? (Super, zar ne?). MM ima 60% ASA, ali je sve sa VTO proteklo super, da je dr cak posumljala u taj nalaz.. Kao, kakva vasa ASA, vi pravite decu normalno...
Elem.. Posle mesec dana raspadanja od tuge, bolje sam i krecem dalje... Ali sada je nastao novi problem... Naime, pojavila mi se cista na jajniku, posle stimulacije. Kad mi bio drugi ciklus pole VTO, odem na kontrolu, a ono, cista skoro kao citav jajnik! Dr me stavi na Microgynon i posle mesec dana (bila sam juce ponovo) se smanjila, medjutim, jos je tu. Dr mi je produzila kontraceptiv jos mesec dana. E, sada mene interesuje, da li je neko imao slican slucaj i da li je uopste moguce da se ta cista skloni samo od kontrceptiva? Iskreno, uopste mi se ne piju ovu hormoni i ne suprimiraju jajnici.. Plasim se, jer nikad do sada nisam imala nikakav problem, ni sa hormonima, nikad cistu, iskreno, bojim se da ne uprpastim funkciju svojih jajnika... A i naravno da me nervira sto zbog kontracepcije sada sve mora da se odlaze, mislim, prirodno prvljenje bebe.. Dodje mi da ne pijem kontraceptive.. Uhh, ponovo se osecam da ne znam gde udaram....... Molim vas, ako je bilo ko imao slican problem.. neki savet????

iv79

Broj poruka : 1
Datum upisa : 27.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

ciste - Ciste - Page 2 Empty Re: Ciste

Počalji od BiKsi :) 28/7/2014, 12:18

Isproban lek za ciste ,miome ,gatantovano pomaze :Samleti 300 gr cuvarkuce sa 300 gr. meda od kestena ja sam bagremov,pomesati sve sa drvenom kasicicom,uviti u foliju il papir i drzati zatvoreno 7 dana u frizideru. Piti 2-3 puta na dan.Ciste nestaju brzo....Srecno...

Nadjoh na netu ovaj post, pa vredi probati, sto da ne.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ciste - Ciste - Page 2 Empty Re: Ciste

Počalji od nina :) 17/10/2015, 13:04

sad sam videla recept za ciste od cuvsrkuce ali me interesuje dali pomaze za ciste ina ztitnoj zlezdi jer ih imam par pa me interesuje
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ciste - Ciste - Page 2 Empty Re: Ciste

Počalji od BiKsi :) 18/10/2015, 08:57

Ne znam nina, ovo je univerzalni recept za ciste. Smes li ti med?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

ciste - Ciste - Page 2 Empty Re: Ciste

Počalji od nina :) 18/10/2015, 10:45

da budem iskrena ja sve jedem i dalje normalno bez nekih dijeta i ostalog.samo u manjim kolicinama jer mi tako odgovara organizmu,pojedem po jedno parce torte malo kolaca bukvalno se niceg nisam odrekla a pored lekova mi je secer oko 6 stalno jer merim sama uzela aparat i povremeno izmerim,jedino sam primetila da mi nepada secer posle 2 sata od hrane nego tek 3 sata a nisam jos isla na kontrolu da kazem dr za to tad mi bude od 7-9 zavisi u koje vreme merim dali posle 2 ili 2,5 sata
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

ciste - Ciste - Page 2 Empty Re: Ciste

Počalji od branka86 25/10/2015, 16:01

Iza sebe imam tri neuspeha,sto se vidi iz potpisa,sve moguce analize uradih..ne znam sta da promenim za sledeci put..od th pijem gluformin zbog IR i folnax..
Ima li neko neki savet sta mogu da pijem od vitamina,minerala...sta da uradim od nekih analiza..bilo kakav savet,molim vas... Rolling Eyes
branka86
branka86

Broj poruka : 328
Datum upisa : 25.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

ciste - Ciste - Page 2 Empty Re: Ciste

Počalji od d77 28/9/2016, 11:20

Evo mene opet sa problemom...imam cistu od 6cm i ne znam kako da je se resim. Bila na kontracepciji mesecima i nista. Preporuka dr je punkcija, a tek onda operacija. Imate li predlog sta bih mogla jos da pokusam?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

ciste - Ciste - Page 2 Empty Re: Ciste

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu