KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hlamidija

+44
ragaco
JocY
SoJa
Bekanicaa
missile
zwele87
Mali Princ
KoMetaK
Gramatika
mijaki
sareni leptir
LaFolie
dra00
Jelica
djole42
ivi
*AIDA*
masa
Deni
dacca
Aida
liki
BiKsi :)
daco
buby
dr mali pariz
Miamor
mici
Orline
nevelina
Kata
nadja n
vakic
jul
nadalina
sanja
maja76
Jelence
bajaderica
Ela
maus
Hitron-Luka
Za Borisa
HappyGirl
48 posters

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od bajaderica 25/2/2008, 21:26

verujem,meni je jos gore s obzirom da sam farmaceut pa jos svasta nesto cujem,a i vidim tako da sve mi je jasno. Wink
bajaderica
bajaderica

Broj poruka : 36
Datum upisa : 24.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od maus 25/2/2008, 21:28

Bajaderice , i ja sam imala dva nalaza:pozitivan i negativan. Posto sam izlecila hlamidiju(pre tri godine), svaki nalaz( a bilo ih je u medjuvremenu 9) je bio negativan. Pred operaciju( u sept. 07.) morala sam da izvadim nalaze i medju njima i nalaz na hlamidiju. I otisla sam u jednu privatnu lab. u LO i sok, nalaz pozitivan. Nazovem dr. koji je trebao da radi operaciju i on mi je rekao da ponovim nalaz u Institutu za virusologiju i bakteriologiju u BG. Normalno, tamo je nalaz bio negativan. I u nov. smo i suprug i ja radili nalaz u Konzilijumu i bio je negativan.Vrlo cesto sve sva stresem kada samo pomislim na taj nalaz koji je bio pozitivan i dodje mi da jednom u dva meseca ponavljam rezultate.E, sta ti je strah!!!
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od HappyGirl 25/2/2008, 21:30

Želim nam srećno putovanje kroz laboratorije i iskreno se nadam da se nećemo bespotrebno kljukati lekovima zbog pogrešnih nalaza! Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od maja76 26/2/2008, 01:01

Vrlo je nezahvalno govoriti koje su dobre, a koje lose laboratorije. Iskustva su razlicita, ali ako bih se odlucivala za neku od privatnih laboratorija, slozila bih se sa vecinom da je to Paster. Nekako i ulivaju neku smirenost, cisti su, cena je tu manje bitna. Od Konzilijuma koga svi hvale i preporucuju, mislim na lekare, meni se dize kosa na glavi i ja imam negativno iskustvo i ne verujem da cu ikada tamo krociti, osim ako mi je to poslednja solucija. Od drzavnih klinika, recimo za vaginalni i cervikalni bris bih preporucila Zavod za kozne bolesti u Dzordza Vasingtona, mislim da oni rade i briseve na hlamidiju, a ako nisi sigurna da li je nalaz dobar, uradis ili titar antitela na hlamidije iz krvi ili onaj PCR metod iz urina. Znam da ih rade u Pasteru i na Vojnomedicinskoj akademiji. Tako ces biti mirna i nece te boleti glava da li je rezultat tacan ili ne!
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od HappyGirl 26/2/2008, 08:14

Majo mm je radio PCR na hlamidiju u Hexalabu, baš da bi bili sigurni jer ja hlamidiju nikad nisam imala a on jeste .Doduše ja sam imala ureaplazmu a on nije.I mi se odlučimo na PCR metodu. Muka nas je uhvatila dok smo sačekali da rezultati budu gotovi, mi zovemo u ugovoreno vreme i onda je počelo zavlačenje tipa, danas, sutra, jao pa nemamo još ništa zapisano, evo javićemo kad dođe doktorka i sve tako u krug dok mi nismo shvatili da su oni izgleda izgubili rezultate.MM im kaže nema veze ako ste izgubili evo platiću opet i uradite samo nemoj da mi dajete lažene rezultate. Ma kažu oni ne, ne evo biće i to je tako trajalo danima dok na kraju nije bilo nemate hlamidiju preko telefona. MM iznerviran nikad nije otišao ni da podigne taj rezultata. Radili smo posle toga uvek klasičnu metodu. PCR metoda je skuplja i pouzdanija naravno pod uslovom da je laboratorija "normalna". Kada rade test na hlamidiju vrlo je bitno da onaj koji ga radi zna šta radi i da je stručan jer lako može da napiše pogrešan rezultat. Zato je pouzdanost hlamidije klasičnom metodom koliko sam pročitala oko 70% dok je sa PCR skoro stoprocentna. Inače kada smo se mi raspitivali oko načina na koji se daje uzorak dobili smo uglavnom info da može i bris i krv, a dr iz hexalaba je rekla za mene bris a za muške isključivo krv.Tako da je on dao krv a ne urin.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od Za Borisa 26/2/2008, 08:30

Hvala Maci i Mishu za savete, i dobrodoslica kolacicu(bajaderici) :cheers: .Taman dok nadjem ovde lekara bice i vreme za analize.
Za mausa,
Od antibiotika smo koristili 10 dovicin 2x1, 10 dan 4 hemomicina,11 dva hemomicina i posle toga 10 dana viseren. Koja je bila vasa terapija?
Pozdrav svima

Za Borisa

Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od maus 26/2/2008, 08:57

Dragane, mi smo koristili ove antibiotike sledecim redosledom:
-DOVICIN 2x1 10 dana
-CIPROCINAL 500mg 2x1 10 dana
-VIZIREN 100mg 2x1 10 dana
-SUMAMED KAPSULE 5oomg-PLIVINE(ne uzimati zamenu za ove kapsule, vec obavezno plivine):
1. dan 2 odjednom
2. dan 2 odjednom
3. dan 1 kapsula
4. dan 1 kapsula
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od maja76 26/2/2008, 21:07

maus ::
-SUMAMED KAPSULE 5oomg-PLIVINE(ne uzimati zamenu za ove kapsule, vec obavezno plivine):
Mislim da je ovaj lek ono sto najvise koristi u terapiji od svih antibiotika. Trudite se da bas nadjete sumamed.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od maja76 26/2/2008, 21:45

Happy mi smo nesto tako slicno prosli na Vma, tj. oni su razumeli da nama treba neka druga analiza, tu analizu su i uradili, medjutim kad smo dosli po rezultat bilo nam je jasno da su oni pogresili i da ce suprug ponovo morati da vadi krv, i naravno da ceka ko zna koliko, jer oni te analize ne rade stalno, nego sacekaju da se nakupi njih nekoliko jer su reagensi skupi itd, itd. Ali sve u svemu mi smo zadovoljni njima, to je ajde da kazem bio neki nesporazum i sticajem okolnosti se tako nesto i desilo. Mislim da oni rade dosta dobro i nemaju bas nikakav interes da laziraju rezultate.
Da, razlog zasto sam u stvari sve ovo napisala je sledeci. Po recima tima vrlo dobrih urologa kod nas, neki su od njih mozda najbolji na svetu je taj da obicnom metodom brisa na hlamidije kod muskaraca ne moze u vecini slucajeva da se uzme dobar uzorak. U stvari hlamidija moze da se nalazi duboko u uretri, a stapic kojim se uzima bris ne vrsi posao u celosti. Kod nas se ta teorija pokazala veoma tacnom.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od bajaderica 26/2/2008, 23:03

cao majo Very Happy ,
da,da ima logike to za muskarce vrlo,mada eto vidis retko ko skrene paznju na to.
a za zene je znaci dovoljan cervikalni bris?
bajaderica
bajaderica

Broj poruka : 36
Datum upisa : 24.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od maus 27/2/2008, 08:50

maja76 ::
maus ::
-SUMAMED KAPSULE 5oomg-PLIVINE(ne uzimati zamenu za ove kapsule, vec obavezno plivine):
Mislim da je ovaj lek ono sto najvise koristi u terapiji od svih antibiotika. Trudite se da bas nadjete sumamed.
Ja sam sumamed tablete-plivine nasla u Janji,jedno malo mesto u blizini Bijeljine.A pre toga sam obisla celu LO i svi su mi nudili zamenu,cak sam i ceo Sabac pretumbala i opet isto.A dr.i je vise puta podvukao da ni slucajno ne uzimam zamenu za te tablete.
Inace 1 kutija je dovoljna za jednog partnera(ima 6 kapsula) i tada je kostala 55km ili 27 evra.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od Za Borisa 27/2/2008, 11:11

Pitam se, kako isterati te bestije:x iz uretre? :?:

Za Borisa

Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od maja76 27/2/2008, 21:53

Da, lek je malo skuplji ali efikasniji, ako imate nekog poznatog po apotekama, sigurno moze da vam naruci lek iz Hrvatske.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od Za Borisa 28/2/2008, 08:33

Cekaj stani, jesam li dobro shvatio? Za analize na hlamidiju najpouzdaniji je uzorak krvi?Ili brisevi?

Za Borisa

Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od maus 28/2/2008, 08:46

Za Borisa ::Cekaj stani, jesam li dobro shvatio? Za analize na hlamidiju najpouzdaniji je uzorak krvi?Ili brisevi?
E sada Dragance,kazu da je najpouzdaniji metod PCR iz krvi, a procitala sam da moze i iz urina.Moja poznanica je radila na VMA pre 2 godine, platila je 3.500,00.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od Za Borisa 29/2/2008, 15:04

E sad mi je jasno.Hvala

Za Borisa

Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od sanja 3/3/2008, 20:44

zdravo svima,zabrinuta sam jako,moj bivsi decko,i moja prva ljubav,tj.decko sa kojim sam prvi put imla odnose i jedini,je otkrio danas da ima hlamidiju.Ja nemam nikakve simptome,ali od svega najvise me je panika,jer se bojim da li sam i ja pozitivna.Medjutim ja veoma cesto imam eserihiju coli,i tada obicno pijem antibiotike po tri nedelje,da li je moguce da sam ja to izlecila?radila sam do sada razne briseve,papa test i sve je bilo uredno?molim vas pomozite mi ocajna sam

sanja

Broj poruka : 1
Datum upisa : 03.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od Jelence 3/3/2008, 22:12

Da bi znala da li imas hlamidiju moras uraditi bris na istu,tada ces znati da li je imas ili ne,a kako da je izlecis reci ce ti doktor.
Nema potrebe za panikom i ocajem, hlamidija je izleciva.
Pozdrav
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od maus 4/3/2008, 08:58

Cao Sanja i dobro dosla! ff
I ja sam imala hlamidiju(4 godine) i nikakve, bas nikakve siptome nisam imala.Kao sto je rekla Jelence, moras uraditi nalaz na hlamidiju i samo tako biti sigurna da li je imas ili ne.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od bajaderica 5/3/2008, 23:56

Crying or Very sad dragi moji,
uradih test na hlamidiju i pozitivan.
dr mi je dala terapiju:hemomicin prvi dan 4 odjednom,drugi dan 2 i dovicin 10 dana ujutu i uvece po jednu.jel to ok?
jel ima posledica ?uplasena sam,jer smo taman planirali bebu Sad
bajaderica
bajaderica

Broj poruka : 36
Datum upisa : 24.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od maus 6/3/2008, 08:55

Bajaderice znam kako ti je . I ja sam bila i uplasena i tuzna...ma samo kada se setim. I meni i suprugu je radjen nalaz na hlamidiju i bili su pozitivni.
Sada pij terapiju.Nemoj da lupas glavicu i da mnogo razmisljas o tome. Nasli ste problem , sada se svim silama borite protiv njega.Da li i suprug pije istu terapiju? Koristite kondom obavezno.
A sto se tice posledica moze da ih ima a i ne mora. Kod mene ima-zacepljenje oba jajovoda(nosila sam u sebi tu odvratnu bakteriju nesto vise od 4 godine).Meni su po izlecenju hlamidije predlagali da uradim lap. i tako sam i saznala da su jajovodi neprohodni i dr. je tada rekao da je ovo samo hlamidija mogla da uradi. Ne zelim da te uplasim,samo pisem kakve sam ja posledice imala zbog nje, ali znam i jednu devojku koja je takodje imala hl. i nikakve posledice nema.
Nadam se da ce te tu bestiju vrlo lako eliminisati!
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od bajaderica 6/3/2008, 10:51

po mom misljenju,ja je imam negde oko dva meseca.pre mesec dana mi je bio sekret III grupa,a tad se i pojavio pojacan sekret,a juce sam otkrila i hlamidiju.nadam se da cemo je se resiti. yes
maus,sa vama je sada sve ok?
hvala puno na podrsci!!! :aa1:
bajaderica
bajaderica

Broj poruka : 36
Datum upisa : 24.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od maus 6/3/2008, 15:15

bajaderica ::
maus,sa vama je sada sve ok?
Ako mislis da nemamo vise hlamidiju-nemamo je.
A dovicin sam jako tesko podnosila. Obavezno sam morala nesto pojesti cim popijem tabletu jer me je je obuzimala jaka nemoc, vrtoglavica i mucnina, u trajanju od nekih 2-3 minuta.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od bajaderica 6/3/2008, 15:17

ja sam ga jutros popila,prezivela sam Very Happy
a sta je sa jajovodima?
bajaderica
bajaderica

Broj poruka : 36
Datum upisa : 24.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od maus 6/3/2008, 15:31

Na zalost oba jajovoda su zacepljena i radila sam dve lap. Na prvoj operaciji dr. je tokom operacije, (pricala mi komsinica koja je babica i koja je prisustvola toj operaciji)ne znajuci da sam imala hlamidiju(posto je iz drugog grada) rekao da je ovo samo mogla hlamidija da uradi. Na drugoj operaciji je proveravano da li imam hidrosalpinks i morala sam je raditi jer su doktori kod kojih se spremam na sledecu VTO zahtevali da je radim u VA. Hidrosalpinks nisam imala ali su jajovodi u katastrofalnom stanju i podvezao ih je na ulasku u matericu.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

hlamidija, - Hlamidija - Page 2 Empty Re: Hlamidija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu