KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hlamidija

+44
ragaco
JocY
SoJa
Bekanicaa
missile
zwele87
Mali Princ
KoMetaK
Gramatika
mijaki
sareni leptir
LaFolie
dra00
Jelica
djole42
ivi
*AIDA*
masa
Deni
dacca
Aida
liki
BiKsi :)
daco
buby
dr mali pariz
Miamor
mici
Orline
nevelina
Kata
nadja n
vakic
jul
nadalina
sanja
maja76
Jelence
bajaderica
Ela
maus
Hitron-Luka
Za Borisa
HappyGirl
48 posters

Strana 10 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od sareni leptir 4/9/2012, 10:47

devijke ,ja se nesto upetljala pa zaboravila...kako bese ,kojim danima se mogu dati brisevi.? npr ako mi je ciklus po 3 dana .do kog dana pred ovulsciju se mogu dat i brisevi?moram sve da uklopim ,posto trebam u dg grad da odem i dam sve to...cisto da se isproverim...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od BiKsi :) 5/2/2013, 15:28

MM u brisu uretre na nalazima piše hlamidija granično pozitivna. Sad treba da uradi igg i igm, da vidimo na čemu smo. Meni je jednom isto to bilo, pa igm bio ok.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od Gramatika 5/2/2013, 19:55

E, meni za te rez. tipa slabo poz. i sl. rekli da je sra... u boji i da se radi br. bakterija. A pre neki dan pročitah da su na kragujevačkom fakultetu radili neka ispitivanja hlamidije kod parova koji se leče od steriliteta i zaključili da bris nije dovoljno pouzdan, već samo nalaz krvi. I predložiće komisijama da to uvedu kao standardnu proceduru za ispitivanje hlamidije.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od BiKsi :) 5/2/2013, 20:13

MM je iz krvi i davao. Rolling Eyes
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od Gramatika 5/2/2013, 20:20

Pa čekaj IgM. Ja skapirah da je bris uretre... Svakako će biti sve ok!
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od BiKsi :) 5/2/2013, 20:59

Joj Grama, oprosti, nisam danas svoja, jes iz uretre, nego radio i hiv, hepatitis i sve ono ostalo, pa se zbrkah. Igg i Igm tek treba da radi.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od Gramatika 5/2/2013, 21:03

Ma to ti pričam, ne uzimaj taj nalaz za ozbiljno! iI kada je mm imao rez. slabo poz. na hlamidiju iz brisa, rađen je pcr iz urina i bilo je sve ok.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od SoJa 10/1/2014, 16:30

Stigli su mi rezultati briseva danas, pronađene partikule Chlamydiae trachomatis. Nismo je do sad imali. Nema antibiograma. Planiram da ponovim analize privatno, ali nisam sigurna da li opet bris ili da, ipak, uradim iz krvi?

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od JocY 10/1/2014, 16:35

Ponovi bris u drugoj lab, tako se meni jednom pokazala pozitivna isto nije bilo antibiograma, a u drugoj lab nalaz sterilan. Posle mi dr rekla da je ocigledno greska jer nema antibiograma.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od SoJa 10/1/2014, 16:39

JocY ::Ponovi bris u drugoj lab, tako se meni jednom pokazala pozitivna isto nije bilo antibiograma, a u drugoj lab nalaz sterilan. Posle mi dr rekla da je ocigledno greska jer nema antibiograma.

Hvala, YocY  cmoka Ja se iskreno nadam da je greška, čak sam i rešila da se ne nerviram dok ne ponovim analize  Very Happy 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od SoJa 16/1/2014, 21:47

Htela bih da što pre proverim da li imam hlamidiju, a u priv. labu rade Chlamydia trachomatis Antigen i bude gotov rez. za dan-dva. Interesuje me da li je ovo pouzdana metoda?

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od SoJa 17/1/2014, 17:38

Odgovoriću sama na svoje pitanje, zbog drugih kojima će značiti- ovo nije pouzdana metoda, kako mi rekoše u labu, jer mogu antitela biti prisutna ako je ranije bilo infekcije itd...
U svakom slučaju, danas sam išla u SPEBO i uradila PCR test iz brisa, analiza košta 4000din. (ista cena je i u labu). Rezultat će biti tek za dve nedelje, ali biće pouzdan a to je najbitnije.

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od ragaco 19/1/2014, 10:03

Jeste PCR najpouzdaniji.
A što se antibiograma tiče-mm je jednom u Konzilijumu bio pozitivan nalaz i nije bilo antibiograma,objasnio mi je njihov biolog da za Hlamidiju ne rade antibiogram.Kao postoji standardna grupa antibiotika koji utiču na nju,pa se tako prepisuje terapija.
Ponovili smo još u 2 laba-sterilan nalaz.
Manjkavost klasične DIF metode je što se prilikom tog prebojavanja i eventualni eritrociti reflektuju(koji se mogu javiti ako se bris ne uzima određenog dc ili se povredi sluzokoža prilikom uzimanja brisa),pa se može dobiti lažno pozitivan nalaz.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od SoJa 19/1/2014, 11:17

ragaco ::Manjkavost klasične DIF metode je što se prilikom tog prebojavanja i eventualni eritrociti reflektuju(koji se mogu javiti ako se bris ne uzima određenog dc ili se povredi sluzokoža prilikom uzimanja brisa),pa se može dobiti lažno pozitivan nalaz.

Ragaco, meni jeste prilikom uzimanja brisa povređena sluzokoža, krvarila sam posle toga dva dana, ali nisam znala za ovaj podatak. Hvala ti, opet imam nadu da je greška, mada strpljivo čekam rez. PCR-a. Za antibiogram sam i ja kontala da ne rade iz razloga što postoji standardna šema za Hlamidiju, ali znaš kako kažu "što je babi milo, to joj se i snilo" Very Happy

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od SoJa 24/1/2014, 09:01

sreca 

Stigao rez. PCR-a- negativan  igra igra igra igra 

Dakle, prvo, definitivno se isplati PCR, iako je skuplja metoda, pouzdana je i mene je upravo spasila od bespotrebnog ispijanja hrpe antibiotika...
Drugo, ne znam da li su onim kretenima u higijenskom, gde mi je bila pozitivna hlamidija, kontaminirane podloge (dešava se to njima) ili je zbog nepažljivog uzimanja brisa onog morža od žene (već su mi neke rođake i drugarice pričale kako su i one posle njenog uzimanja brisa krvarile), ne znam, ali bih podvukla ponovo ono što je Ragaco napisala
ragaco ::Manjkavost klasične DIF metode je što se prilikom tog prebojavanja i eventualni eritrociti reflektuju(koji se mogu javiti ako se bris ne uzima određenog dc ili se povredi sluzokoža prilikom uzimanja brisa),pa se može dobiti lažno pozitivan nalaz.

 ljubav vv vv vv vv vv vv vv vv vv

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od LaFolie 24/1/2014, 09:05

Sjajna vest Soja!!!!!!  osmeh srce 
Def se isplati plus budes sigurna
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od BiKsi :) 24/1/2014, 12:47

To sojče!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od hocukusurnecuzvaku 24/1/2014, 12:50

Sojčice i ovde da zaigram u čast negativnog rezultata  igra igra igra igra igra igra igra igra igra igra v v v v v vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od SoJa 24/1/2014, 13:52

Lafe, Biksi, Kusurko  zagrljaj 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od JocY 24/1/2014, 14:04

Kažem ti ja da je greška. Sad samo napred... napred scuro
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od leptirko82 24/1/2014, 18:25

Sojce,upravo procitah lepu vest!
Juhuuuuuuu!!!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od tasha91 27/1/2014, 19:57

Pozdrav svima, da li taj caj iz Nisa moze da se naruci ili da samo licno da se ode po njega i koliko kosta ? Iz Zrenjanina sam, bas mi je daleko .. :/

tasha91

Broj poruka : 1
Datum upisa : 27.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od mijaki 10/4/2014, 01:49

Evo mene opet na ovoj nesrecnoj strani. Again, kao i u trudnoci bris pozitivan na bestiju. znam da ne moze da bude poztivan kao sto nije bio ni u trudnoci kada sam radila PCR tako da cu na preporuku dr ponovo uraditi PCR. Iako znam da nemam razloga za brigu jer bestije 100% nema opet me crv izjeda i moram da bacim pare na PCR....uuuuuuf

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Hlamidija

Počalji od nikolam1919 3/8/2014, 00:49

Hlamidija

Pise doc. dr Dejan Dragičević polnebolesti.net

Chlamydia trachomatis

Infekcija Chlamidiom trachomatis se danas često viđa među seksualno aktivnom populacijom. Ona ima karakteristiku da može da postoji u urogenitalnom traktu, a da je pri tome potpuno asimptomatska. Ova infekcija se povezuje sa zapaljenskim sindromom koji kasnije može uticati na infertilitet i zato je neophodno njeno lečenje. U svetu infekcija chlamidiom se nalazi na prvom mestu u odnosu na druge seksualno prenosive bolesti. Chlamidia se prenosi seksualnim kontaktom i to kako vaginalnim, analnim tako i oralnim putem.
Klinička slika hlamidije

Vrlo često pacijenti nemaju nikakve simptome bolesti. Inkubacija traje od sedam dana do dvadeset i jedan dan. Prema različitim studijama asimptomatski pacijenti se javljaju i do 50% što je veoma visok procenat. Iz tog razloga je nekada potrebno i rutinski uraditi briseve uretre naročito u slučaju nezaštićenih odnosa u prošlosti. Partneri mogu biti dugo u vezi i to sa nezaštićenim odnosima i da uopšte ne znaju da imaju infekciju.
Simptomi hlamidije kod muškaraca

Osećaj crvenila ili svraba oko spoljašnjeg otvora uretre
Peckanje pri mokrenju
Osećaj nelagodnosti u testisima
Providan sekret iz uretre

Simptomi hlamidije kod žena

Prisustvo vaginalnog sekreta
Peckanje pri mokrenju
Nelagodnost u maloj karlici i nisko u leđima
Povremeno vaginalno krvarenje
Nelagodnost pri seksualnom odnosu

Laboratorijsko dokazivanje chlamidie

Kada postoji sumnja na infekciju Chlamidiom trachomatis indikovano je uraditi testiranje. danas postoji nekoliko tipova testova za dokazivanje bolesti i to su:

PCR test – To je najosetljiviji test za dokazivanje chlamidie i može se raditi iz uzorka telesnih tečnosti ili iz urina. Kod svih testova postoji verovatnoća lažno pozitivnih nalaza a kod ovog testa je ona najmanja.

Elisa test - Osnova ovog testa je da se pronađu antigeni hlamidije, a oni su upravo odgovorni za aktivaciju reakcije domaćina tj. pacijenta koji je inficiran.

DNK test - Zasniva se na dokazivanju DNK chlamidie iz uzorka dobijenog od pacijenta.

Test direktnih imunofluoroscentnih antitela - Ovo je test koji se danas široko upotrebljava za brzu dijagnozu bolesti. Ovom metodom se imunofluoroscentna antitela vezuju za antigene chlamidie. Pod fluorescentnim mikroskopom se mogu dijagnostikovati iz direktnog razmaza koji je dobijen od pacijenta.

Veoma je značajno iskustvo laboratorije u posmatranju mikroskopskog preparata i zato se nekada javljaju i lažno pozitivni i lažno negativni rezultati
Lečenje chlamidie

Danas kada živimo u eri antibiotika lečenje ove bolesti je veoma uspešno. Ukoliko lekar posumnja na bolest koja je uzrokovana Chlamidiom može prepisati terapiju i bez laboratorijske potvrde, da bi što pre prestali simptomi bolesti. Danas postoji prva i druga linija terapije. Lekovi izbora su lekovi iz grupe tetraciklina i azitromicin. Terapija moze biti jednokratna ili u trajanju od sedam dana. Ukoliko nije došlo do izlečenja neophodna je druga linija terapije. Veoma je značajno da se leče oba partnera jer na taj način neće doći do reinfekcije. Odnosi za vreme terapije trebaju da budu sa zaštitom.




nikolam1919

Broj poruka : 2
Datum upisa : 03.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Hlamidija - Page 10 Empty Re: Hlamidija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu