KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :)

+5
Sami
Tinche
buby
Jelence
HappyGirl
9 posters

Ići dole

Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :) Empty Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :)

Počalji od HappyGirl 22/12/2009, 18:10

Mislim da skoro nisam gledala nešto lepše i ovako posebno. Zaista je šteta što bebe nakon porođaja nisu odmah na maminom stomaku.



Evo iskustva i jedne kengurice

Kengurica 021 (Belgija, 2007):

"Kada se beba rodi ovde je praksa da se dete istog trenutka stavi mami na stomak, to pre svega smiruje mamu i bebu, a potom i greje bebu i po objašnjenju mog doktora bebi je poznat i zvuk i miris i toplina i odmah se smiri. Moj sin jedva da je i zaplakao i zaista se odmah smirio kada su ga stavili na moj stomak. Druga stvar je što bebu spuste na stomak dosta nisko i kao što su mi pričali na pripremama za porođaj organizovanim u bolnici, da beba refleksno dođe do maminih grudi odgurkujući se malo po malo i krene takođe instinktivno sama da sisa.
Malo je reći da nisam verovala u tu priču i da sam htela da je proverim i sama prosto mi je bilo neverovatno, ali verujte da je tako. Dok smo se moj muž i ja (muž naravno prisutan sve vreme, treba li i to reći) zezali sa foto aparatom i škljocali prve slike moj sin je junački i instinktivno stigao gde je i pošao i počeo da sisa. Neverovatan osećaj, najlepši trenutak u životu..."

"Doktor mi je pritom objašnjavao da kada bi to uvek bila praksa ne bi uopšte bilo problema sa bebama koje neće da sisaju ili ne umeju da sisaju, kao ni sa upaljenim dojkama i ostalim horor pričama. Naime bebe imaju refleks sisanja po rođenju i ne znam više koliko dugo čini mi se par sati jako izražen i vrlo je bitno da tada već počnu da sisaju. Ako to vreme prođe beba praktično izgubi refleks i mora nekako opet da uči da sisa. Dakle tim surovim oduzimanjem bebe istog trenutka pravi se više štete nego koristi."


Poslednji izmenio HappyGirl dana 3/7/2013, 09:41, izmenjeno ukupno 1 puta
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :) Empty Re: Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :)

Počalji od HappyGirl 22/12/2009, 18:14

Zaista ovo je nešto posebno
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :) Empty Re: Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :)

Počalji od Jelence 22/12/2009, 23:38

Jao Boze dragi koliko izmesanih emocija mi se javilo dok sam gledala snimak,doslo mi je da uskocim amo i pomognem mu,a tek njegovoj mami kako je,ali da ovo je jedna od najlepsih veza izmedju majke i deteta,nesto bajkovito i vanzemaljsko.
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :) Empty Re: Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :)

Počalji od buby 23/12/2009, 18:14

dusa mala...jaaaooooj,kako divan snimak happy...jedva cekam to... Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :) 21831
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :) Empty Re: Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :)

Počalji od Tinche 23/12/2009, 20:04

Divno, prelepo...gledali MM i ja zajedno, suzice nam krenule...
Ovo bi trebalo obavezno da bude praksa svuda, ako naravno situacija i zdravlje mame i bebe to dozvoli.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :) Empty Re: Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :)

Počalji od Sami 29/12/2009, 22:14

Happyce, hvala ti Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :) 670661 Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :) 766699
Pogledala sam filmic par puta i samo tepam sunce malo, sunce malo,srce moje malo, seceru ,medu slatki, cak je i MM par puta pogledao samnom i on se raznjezio kako je ovo divno Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :) 934446
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :) Empty Re: Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :)

Počalji od catherine290505 4/3/2010, 14:35

smajli angel smajli angel milina.
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :) Empty Re: Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :)

Počalji od Anuska 5/3/2010, 11:41

A ja sinoc sanjam kako sam se porodila i hocu po svaku cenu da podojim bebu, ali mi ne daju, nose je od mene i hrane vestackom formulom. Bas sam bila Mad

To me podsetilo na iskustvo jedne zene sa drugog foruma koja je, kad su joj pokazali bebu nakon porodjaja (u Visegradskoj, cini mi se) pocela da oslobadja dojku da bi stavila bebu da sisa, a onda joj se babica podsmehnula: "Vidi je, pa ona bi da je doji!" Zamislite kolicinu neznjanja i bezobrazluka od strane jednog strucnog lica... Medjutim, ova zenica se snasla i rekla: "Ko pokusa da mi uzme bebu u narednih deset minuta, odseci cu mu ruke!"  b I zaista, niko je nije takao deset minuta... f
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :) Empty Re: Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :)

Počalji od HappyGirl 3/7/2013, 09:40

Evo vk jednog porođaja! Savršeno!
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :) Empty Re: Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :)

Počalji od caci 3/7/2013, 12:38

Heppy hvala ti zagrljaj 
Malo sam plakala ...bas je savrseno nemam reči  
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :) Empty Re: Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :)

Počalji od Smoki 3/7/2013, 14:02

Joj, sto sam se isplakala! Wink  Da li zato sto me uskoro tako nesto ceka ili je video takav, sam po sebi, ne znam!? Hvala ti Happy do neba. osmeh srce
Smoki
Smoki

Broj poruka : 53
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :) Empty Re: Filmovi - Gde ide beba odmah nakon porođaja :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu