KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Farbanje u trudnoći

+2
buby
HappyGirl
6 posters

Ići dole

Farbanje u trudnoći Empty Farbanje u trudnoći

Počalji od HappyGirl 22/12/2007, 14:33

Farbanje u trudnoći

Farbanje u trudnoći Darphi10

Hormonske promjene u trudnoći mogu uzrokovati promjenu boje, teksture i debljine vlasi. Nije čudno da većina trudnica tada poželi neku promjenu na svojoj frizuri. Mnoge žene bojale su kosu i prije trudnoće.

No, je li bojenje kose u trudnoći sigurno? Većina trudnica postavlja ovo pitanje. No,odgovor nije lagan.

Zadnjih godina pokušalo se istraživanjima rasvijetliti to područje. Neke, ali ne sve studije, pokazale su da neke kemijske komponente u bojama za kosu mogu imati teratogeni učinak, tj. da mogu uzrokovati urođene mane. Ipak, u tim istraživanjima upotrebljavane su ekstremno visoke količine kemikalija, koje daleko nadmašuju količinu kojoj bi trudnica mogla biti izložena tijekom bojenja kose svakih par mjeseci. Jasno je da kemikalije i u trajnim i u polutrajnim bojama za kosu nisu visoko toksične. No, nitko ne zna zasigurno postoji li rizik kod izlaganja maloj količini.

Nema ni dovoljno informacija koje bi potvrdile da je korištenje kemijskih boja na koži glave potpuno sigurno. Također nema dokaza da bi korištenje boje jednom mjesečno moglo uzrokovati urođene mane.

Iako su dokazi ograničeni, bojenje kose u trudnoći je vjerojatno sigurno. Dokaz za to je dugo postojanje tih kemikalija u našem okolišu. Također vrlo mala količina tih kemikalije zaista se apsorbira u organizam.

Ipak, nemojte se začuditi ako vam liječnik preporuči da bojenju kose pristupite s oprezom. Neki medicinski stručnjaci ne daju olako zeleno svjetlo bojenju kose tijekom sva tri tromjesečja, zbog toga što se boja upija kroz kožu na glavi te tako ulazi u tijelo (može se pronaći i u urinu). Liječnici često savjetuju izbjegavanje bojenja kose trajnim bojama tijekom prvog tromjesečja dok se kod bebe odvija važan neurološki razvoj. Bojenje se može nastaviti u drugom i trećem tromjesečju.

Općenito liječnici savjetuju da trudnice odgode bojenje kose do kraja prvog tromjesečja, ali je krajnja odluka ipak na trudnici.

Ako ste prije trudnoće bojili kosu, a sada do bebina rođenja želite usporiti s time, potražite polutrajne boje koje ili sadrže male količine amonijaka i peroksida ili ih uopće ne sadrže. U takvim je bojama manje štetnih kemikalija, a dobro stapaju različite boje kose čineći korijen manje vidljivim.

Još nešto može pomoći: šamponi za naglašavanje boje koji su napravljeni tako da učvršćuju trenutnu boju i na taj način značajno produžuju vrijeme do sljedećeg bojenja.

Ako bojite kosu kod kuće, kupite proizvode s najmanjom količinom kemikalija i uvijek radite u dobro prozračenoj prostoriji. Dok radite s bojom, nosite rukavice. Ako bojite kosu u frizerskom salonu, naručite se odmah ujutro na dan kad imaju najmanju gužvu – tada nećete biti previše izloženi isparavanju raznih kemikalija.

Neki stručnjaci preporučuje biljne boje kao dobru alternativu sintetskim. No, treba pripaziti. Kao dodatak prirodnim supstancama mnoge od tih boja također sadrže neke iste tvari kao i sintetske trajne i polutrajne boje (npr. p-phenylenediamine, dihydroxybenzene, aminophenol). Iznimka je kana, polutrajna prirodna boja, za koju se smatra da je vrlo sigurna u trudnoći, no ne vole svi nijanse koje se njom postižu.

Ne želite li riskirati s bojenjem cijele kose, razmislite o bojenju pramenova – na taj ćete način odlično naglasiti svoju boju, a lice će vam zasjati. Kod ovog procesa kemikalije se nanose 1-2 cm od korijena kose pa uopće ne dolaze u dodir s kožom. Budući da se agensi iz boja za kosu u organizam mogu apsorbirati kroz kožu, ali ne i kroz vlasi kose, takvo bojenje kod kojeg dolazi do minimalnog kontakta boje s kožom smanjuje izlaganje komponentama boje. U tom slučaju ne mogu ući u krvotok što je onda sigurno i za vas i za vašu bebu. Do sljedećeg nanošenja može proći 8 ili više tjedana pa se tako smanjuje i udisanje štetnih isparavanja tijekom boravka u salonu.

Naposlijetku, možete isprobati i tzv. maskaru za kosu – tubicu napunjenu bojom koja se ispire, a nanosi se pomoću guste četkice kao kod maskare za oči. Ta boja pokriva samo vanjski dio vlasi i uopće ne dolazi blizu kože te je vrlo sigurna za upotrebu.

Svakako je važno da se žena osjeća zadovoljno tijekom trudnoće. Hoće li joj bojanje kose pomoći da se osjeća dobro ili će joj prouzročiti brigu, to je nešto o čemu sama treba razmisliti.

Izvor: www.pamperingmom.com
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje u trudnoći Empty Re: Farbanje u trudnoći

Počalji od HappyGirl 28/3/2010, 18:37

Kancerogene supstance koje se upotrebljavaju u proizvodnji boja za kosu

Lista supstanci u bojama za kosu koje je zabranila Europska komisija


6-Methoxy-2,3-Pyridinediamine i njegova HCI sol

2,3-Naphthalenediol

2,4-Diaminodiphenylamine

2,6-Bis(2-Hydroxyethoxy)-3,5-Pyridinediamine

2-Methoxymethyl-p-Aminophenol

4,5-Diamino-1-Methylpyrazole i njegova HCI sol

4,5-Diamino-1-((4-Chlorophenyl)Methyl)-1H-Pyrazole Sulfate

4-Chloro-2-Aminophenol

4-Hydroxynidole

4-Methoxytoluene-2,5-Diamine i njegova HCI sol

5-Amino-4-Fluoro-2-Methylphenol Sulfate

N,N-Diethyl-m-Aminophenol

N,N-Dimethyl-2,6-Pyridinediamine i njegova HCI sol

N-Cyclopentyl-m-Aminophenol

N-(2-Methoxyethyl)-p-phenylenediamine i njegova HCI sol

2,4-Diamino-5-methylphenetol i njegova HCI sol

1,7-Naphthalenediol

3,4-Diaminobenzoic acid

2-Aminomethyl-p-aminophenol i njegova HCI sol

Solvent Red 1 (CI 12150)

Acid Orange 24 (CI 20170)

Acid Red 73 (CI 27290)
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje u trudnoći Empty Re: Farbanje u trudnoći

Počalji od HappyGirl 28/3/2010, 18:42

Na našu sreću BIOS LINE je proizveo potpuno prirodne BioKap Nutricolor boje za kosu, koje ne sadrže niti jednu od zabranjenih (kancerogenih) supstanci.

BIOKAP NUTRICOLOR-PRIRODNA BOJA ZA KOSU


Biokap Nuticolor prirodna boja za kosu nastala je kao rezultat temeljitog istraživanja koje je omogućilo stvaranje boje koja daje prirodan ton i sjaj. Zahvaljujući prirodnim sastojcima hrani kosu, ima zaštitni učinak, dobro prekriva sjedu kosu i ima dugotrajno djelovanje.

Funkcionalni sastojci: biljni proteini pšenice, soje, riže i zobi, lipofilne kiseline voća i vrbe te prirodi UV filteri.

Kutija biokap nutricolor sadrži:

-tubu boje
-bočicu aplikatora od 75ml(Nutifix razvijač za boju)
-vrećicu od 15ml šampona i balzama za pranje kose
-par rukavica

Napomena:

1. Manje od 50% sijede kose: za održavanje svoje prirodne boje nanesite nijansu sličnu vašoj prirodnoj boji kose
2. Više od 50% sijede kose: za održavanje vaše prirodne boje nanesite nijansu nešto tamniju od vaše prirodne boje kose

BioKap nutricolor prirodne boje formulirane su u dva oblika odmah spremna za pripremu i jednostavno nanošenje:

BioKao nutricolor prirodne boje 140ml
-ne sadrži amonijak, rezorcinol
- ima 22 nijanse

BioKap nutricolor prirodne boje delicato 140ml
-ne sadrži amonijak, rezorcinol i para fenilendiamin
-ima 6 nijansi


VAŽNO: BioKap nuticolor tinte su potpuno prirodne i ne sadrže niti jednu od 22 zabranjene kemijske supstance(zabranjene odlukom Europske komisije 01. 12. 2006.)
BIO KAP

Italijanska kuća prirodne kozmetike i dijetetike BiosLine osmislila je program za ozdravljenje, negu kose i farbanje kose pod imenom BioKap.


Svi preparati BIOKAP su prirodnog, biljnog porekla i NE SADRŽE:

- parafinske frakcije,
- produkte životinjskog porekla,
- natrijum laurilsulfat,
- hemijske supstance koje toksično oštećuju vlasište i same folikule.

Najpopularnije su biljne farbe, bez rezorcinola i p-fenildiamina, sa veoma širokom paletom boja. BIOKAP preparati svrstani su u nekoliko podkategorija.

Program protiv opadanja kose
Program za specifičnu negu kose
Program za farbanje i negu farbane kose

Biokap proizvodi prodaju se samo u apotekama i parafarmacijama.

Proizvođač: Bios Line S.p.A. Ponte San Nicolo (PD) Italy

www.biosline.com/prodotti/consigli.aspx?Id=52

NUTRICOLOR TINTA

1.0 NERO-CRNA

3.0 CASTANO SCURO-TAMNO KESTENJASTA

5.0 CASTANO CHIARO-SVIJETLO KESTENJASTA

7.0 BIONDO MEDIO-SREDNJE BLOND

8.0 BIONDO CHIARO-SVIJETLO BLOND

9.0 BIONDO CHIARISSIMO-JAKO SVIJETLO BLOND

10.0 BIONDO EXTRA CHIARISSIMO-IZRAZITO SVIJETLO BLOND

5.3 CASTANO ORO CHIARO-KESTENJASTA SVIJETLO ZLATO

6.3 BIONDO ORO SCURO-BLOND TAMNO ZLATO

7.3 BIONDO ORO-BLOND ZLATNA

4.5 CASTANO MOGANO-MAHAGONIJ KESTENJASTA

7.5 BIONDO MOGANO-MAHAGONIJ BLOND

4.4 CASTANO RAMATO-KESTENJASTO BAKRENA

6.4 RAME CURRY-BAKRENASTA CURRY

7.4 BIONDO RAMATO-BAKRENO BLOND

5.22 ROSSO PRUGNA-CRVENA ŠLJIVA

6.46 ROSSO VENEZIANO-VENECIJANSKI CRVENA

6.66 ROSSO RUBINO-RUBIN CRVENA

4.06 CASTANO CAFFE-KESTENJASTA BOJA KAVE

5.06 CASTANO NOCE MOSCATA-KESTENJASTA MUŠKATNI ORAH

6.0 BIONDO TABACCO-DUHAN SVIJETLA

7.1 BIONDO SVEDESE-ŠVEDSKA BLOND

NUTRICOLOR TINTA DELICATO


4.0 CASTANO NATURALE-PRIRODNO KESTENJASTA

5.34 CASTANO CHIARO MIELE-SVIJETLA KESTENJASTA BOJA MEDA

5.5 CASTANO CHIARO MOGANO-SVIJETLO KESTENJASTA MAHAGONIJ

6.3 BIONDO SCURO DORATO-TAMNO BLOND POZLAĆENA

8.64 ROSSO TIZIANO-TICIJANO CRVENA

9.3 BIONDO CHIARISSIMO DORATO-SVIJETLO BLOND POZLAĆENA


PRELJEV ZA KOSU

5.0 RIFLESSI CASTAGNA-KESTEN
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje u trudnoći Empty Re: Farbanje u trudnoći

Počalji od HappyGirl 28/3/2010, 18:57

Inače ove boje se kod nas mogu kupiti cena im je od 800-1200 dinara.Gledala sam paletu u apoteci I kao što ste već pročitali ima 22 nijanse. Za svakog po nešto!
Gledala sam i logonine prirodne farbe u prodavnici prirodne kozmetike "Maslina" U Katanićevoj ulici broj 2 u Beogradu.

http://prirodnakozmetika.com/logona-naturkosmetik/?p=p_26&sName=biljne-boje-za-kosu
Ovo su prvobitne boje koje su u prahu a sada ima da se kupe i već gotove u tubi
http://www.logona.hr/index.php?path=BILJNE%20BOJE%20ZA%20KOSU%20U%20KREMI
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje u trudnoći Empty Re: Farbanje u trudnoći

Počalji od buby 29/3/2010, 07:52

hvala ....divna si nema sta....maaaaaa predivna... Farbanje u trudnoći 639820
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje u trudnoći Empty Re: Farbanje u trudnoći

Počalji od dr mali pariz 29/5/2012, 11:57

Meni je dr rekao, videvši me 1x , da sam plava, da bi bilo poželjno do 17. nedelje da se ne farbam...
i ja sam ga poslušala.
Nisam htela da isprobavam druge varijante i farbe jer sam i do svoje boje dugo dolazila, stoga sam sačekala taj period.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje u trudnoći Empty Re: Farbanje u trudnoći

Počalji od Jelica 29/7/2012, 00:54

Ni ja necu do 17. nedelje.
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje u trudnoći Empty Re: Farbanje u trudnoći

Počalji od visnja123 6/11/2012, 09:55

Da li neko ima problem sa opadanjem kose u trudnoci? Meni bas mnogo opada, cula sam da kosa opada nakon trudnoce, ali ne i u toku trudnoce pa sam se malo zabrinula

visnja123

Broj poruka : 10
Datum upisa : 18.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje u trudnoći Empty Re: Farbanje u trudnoći

Počalji od Ema78 6/11/2012, 10:00

Visnja123, i meni opada,puna mi i cetka i gumica za kosu, i svuda po kuci nalazim svoje dlake( a imam i pse). Bitno je da ti opada ravnomerno, ne valja kada opada po regijama. S jeseni i inace opada malo vise.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje u trudnoći Empty Re: Farbanje u trudnoći

Počalji od visnja123 6/11/2012, 10:10

Hvala, opada ravnomerno, ali preterano, svaki put kad se ocesljam saka mi je puna dlaka. Tesim se da ce se kasnije hormoni smiriti i da ce prestati da opada, posto sutra ulazim u 9-tu nedleju.

visnja123

Broj poruka : 10
Datum upisa : 18.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje u trudnoći Empty Re: Farbanje u trudnoći

Počalji od Ema78 6/11/2012, 10:15

Visnja, ja u petak ulazim u 9. nedelju... Laughing
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje u trudnoći Empty Re: Farbanje u trudnoći

Počalji od visnja123 6/11/2012, 15:06

Very Happy super, veliki pozdrav ema

visnja123

Broj poruka : 10
Datum upisa : 18.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Farbanje u trudnoći Empty Re: Farbanje u trudnoći

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu