KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kada i kako reći detetu da je usvojeno

+33
Manjana
Danara
MAAKKI
BiKsi :)
Rembrant
Daca88
milkyway
Erata
bak
lilya
pudza
Nela72
ciklama
noja
jabo
lilymar
JAmajka
Tangerine
Orline
Jagodica-Bobica
markiza andjela
Djordjee
dra00
Struzzo
jecab
Sara
Maman
lena
MimaUR
Yvonne
eni
NINA1
HappyGirl
37 posters

Strana 2 od 16 Prethodni  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Sledeći

Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Maman 12/7/2012, 12:28

Simona, normalno je da prodje kroz fazu ignorisanja i ne interesovanja, pisala sam vec negde kako je to kod nas islo....tj. ide. Lagano, jos je sve sveze. Psiholozi savetuju jedno, zivot nudi drugo, teorija je teorija, praksa je sasvim drugacija. Meni su najvise pomogla iskustva "starijih' usvojenih mama.
Maman
Maman

Broj poruka : 264
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Sara 12/7/2012, 13:23

Maman , isto tako nama sad tvoja iskustva puno znace yes
ljubav
Sara
Sara

Broj poruka : 399
Godina : 50
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Simona 12/7/2012, 17:24

Maman,
dobro je da je sin poceo da inicira pricu :) Iskustva drugih mama svakako znace.

Vilenjak se seca zivota kod hranitelja i o tome pricamo, mada poslednjih dana nesto ne spominje... Zna i da je hraniteljica zena kod koje zive deca koja nemaju roditelje, kao i da ce sad kad je on otisao kod nje doci nova deca. S te strane sam ja mirnija nego roditelji kod kojih su deca dosla kao sasvim mala i ne secaju se ni tog dela. Ali nekako ne zna ili ne zna sasvim taj prethodni deo tj kako je dospeo kod hraniteljice. Spominjala sam gore da su hranitelji izjednacili bioloske roditelje i usvojitelje. Ja sam kroz igru vec prosla nekoliko puta kad on igra oca koji tuce igracku koja predstavlja dete da dete biva oduzeto i ja ga usvajam pa sam mu ja usvojena mama. Ali opet ne znam da li je on tu nesto povezao i koliko ili to shvata samo kao igru. Direktna pitanja ne postavlja, ja jos ne nalazim trenutak a ni nacin da o tome pricam. Mozda je prerano ali ne bih ni htela da mu neko isprica tu pricu pre nas,no opet moram da cekam pravi trenutak i ne smem da dozvolim da me strah pokrece...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Maman 12/7/2012, 23:34

Saro, drago mi je ako je tako. Tvoja cera je vec velika, a i sam pocetak vase zivotne price je dosta drugaciji.....mada kolko sam shvatila citajuci iskustva drugih, sva nasa deca prodju vrlo slicne faze, bez obzira na uzrast u trenutku usvajanja.

Simona, znam kako se osecas. Mislim da za sad nemas brige oko toga da mu neko kaze pre tebe.

Misonja je opet veceras imao potrebu da prica o svom najranijem detinstvu yes i ako nista konkretno za usvajanje. Mada je posle svega imao izjavu, ajde da se igramo da ste mi vi stvarno mama i tata Shocked. Eto, godinama se trudimo (vise ja) da nesto objasnimoi izgleda da nisamo bas uspeli u tome zbunjen
Maman
Maman

Broj poruka : 264
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Simona 13/7/2012, 13:16

Nadam se da je tako Maman... ali evo sad je muzevljeva sestra od tetke zvala, hoce da nas vidi a ona ima dva sina od desetak godina. Sreca da je muz rekao da ce prethodno da pripremi i tu zenu a i da kaze deci, jer tek oni mogu svasta da kazu... A nas Vilenjak jako mnogo shvata za dete tog uzrasta. Danas sam opet imala razna pitanja koja mi je postavljao ali o tome cu u mom dnevniku... ali dete je jos nesredjeno i necu da ga ljudi iz svoje radoznalosti i bezobrazluka traumiraju vise nego sto vec jeste. Da ne bih ja bila neprijatna kao sto sam bila kad je bila druga muzevljeva sestra bolje da ih prethodno pripremi...

Sto se tvog sina tice, on je stariji od Vilenjaka i mnogo duze tu, pa ne znam da li smem da dajem neki savet. Ali onako kako se meni cini za Vilenjaka je da se njima stalno mora ponavljati, bar Vilenjak jedan dan sve lepo shvati a sledeci dan pita opet... Ili nesto sto nam se cini da ne shvata odjednom sledeci dan spomene. To je ono sto su govorili da je usvajanje jedan proces koji stalno traje tako da cemo mi price oko toga morati verovatno da preradjujemo i ponavljamo ili dodajemo nove detalje srazmerno uzrastu sve do odraslog doba.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od jecab 13/7/2012, 15:38

MAman,hvala ti puno na ovim savetima jer meni licno jako puno znace.

Nama je nase dete bilo malo kad je dosla i naravno nikakvih pitanja nije bilo.Medjutim pre drugog rodjendana smo mi polako pocinjali da joj pricamo neke stvari i usput smo joj citali MEDU SRECKA.Pitanja joj nikakva nije postavila al mislim da nas to tek ceka.Kad je neko pita ona lepo odgovori da je mama nije rodila iz stomaka vec je nosila iz srca,da je ona usvojena da bi bila nasa cerka jer mama nije mogla da rodi bebu.......I da ne nabrajam.

Simona,

mislim da ti je jos suvise rano jer on se tek adaptira na celu okolinu i sve.Opusti se i uzivajte pa ces vremenom videti kad je mali vilenjak spreman.Mi nismo pricali sve do momenta kad smo videli da Djinu interesuje ta prica....Sva dete je za sebe tako da nema nekog posebnog saveta kad da mu pocnes pricati!!!!!!!
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Simona 13/7/2012, 16:52

Jeco,
hvala... Upravo, svako dete je za sebe. Postavi li neko pitanje o trudnoci i sl odgovoricu mu naravno... a ako ne bude nista takvo pitao ne znam kad cu pokretati taj razgovor, videcu...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Struzzo 13/7/2012, 18:46

Polako, Simona...mislim da će se momenat i situacija sama namestiti, kao sve u životu...

Jeco, fenomenalno kako je ona to lepo naučila...naravno, ne razume značenja al' bar joj izvesne reči (usvojena) nisu strane ni mistične.

Skoro sam čula kako je jedna poznanica saopštila svom već starijem detetu (5-6 god.) da je usvojeno ali ko zna kako je to uradila kad joj dete neprestano postavlja pitanje "zašto si baš mene izabrala"....meni to zvuči pogrešno...podseća me na one radoznale što zamišljaju da mi odemo negde i biramo decu. Rolling Eyes
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od dra00 13/7/2012, 19:35

Ja imam u familiji 2 slucaja usvajanja. Deca vec imaju 20 i 25 godina, roditelji im nisu rekli ali zato strepe svaki dan jer okolina zna a oni su vec veliki pa je malo teze. I naravno , kaju se sto im nisu od malena pricali. Zato mislim da ih treba pripremiti na vreme a ne cekati neke godine
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Struzzo 13/7/2012, 19:42

Joj, Dra, to sad ni zakonski nije moguće... No mislim roditelji-usvojitelji moraju da do, čini mi se, uzrasta od 10 god. kažu detetu da je usvojeno.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Simona 13/7/2012, 23:17

Uh... ne znam zasto ljudi tako urade?! To ce bas biti veliki sok za to dvoje ljudi kad saznaju... Nama su u skoli roditeljstva pricali da su imali slucaj da tinejdzer koji je postao problematican, kradje cini mi se dodje sa roditeljima u czsr, valjda su ih tu poslali... i roditelji prvo popricaju bez njegovog prisustva pa kazu da je on usvojen ali da mu slucajno ne kazu posto mu oni nisu rekli. A tinejdzer cim je usao a roditelji izasli kaze da on zna da je usvojen, neka "dobronamerna" dusa se naravno nasla da to saopsti. Tako da su kradje bile nacin da on kazni roditelje za neiskrenost.

Struzzo,
nisam znala da postoji takav zakon kod nas... Mislim da u Hrvatskoj postoji i to za do sedam godina. A za nas sam mislila da samo postoji preporuka koju dobijamo u skoli roditeljstva. Da li postoji neka kazna ako neko ne ispostuje tu obavezu?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Struzzo 13/7/2012, 23:24


Struzzo,
nisam znala da postoji takav zakon kod nas... Mislim da u Hrvatskoj postoji i to za do sedam godina. A za nas sam mislila da samo postoji preporuka koju dobijamo u skoli roditeljstva. Da li postoji neka kazna ako neko ne ispostuje tu obavezu?[/quote]

Nemoj da me držiš za reč, valjda će se javiti neki pravnik da potvrdi, ali čini mi se da sam tako pročitala.
Za kaznu ne znam....toliko toga se u ovoj zemlji ne kažnjava, pretpostavljam ni to...ali ako bi se desio slučaj kao taj što si navela, bogme mora da se neko pozabavi i time...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Simona 13/7/2012, 23:36

Pitam jer ako i postoji zakon a nema kazne to je "mrtvo slovo na papiru". Kao sto su i batine zabranili zakonom, koliko znam i cuskanje i sve ostale slicne stvari, a to ne znaju cak ni hranitelji a kamoli bioloski roditelji. Meni je dete spominjalo da ih je hraniteljica tukla a ja sam i verovala i neverovala dok mi se hraniteljica nije sama pohvalila da je unuk slusa jer ga bije... Sad muku mucimo da dete shvati sto su batine lose i da shvati blaze vaspitanje, cesto tuce samog sebe po guzi. Pretpostavljam da zena ne misli da je to ista lose, niti zna da postoji zakon jer mi se ne bi hvalila da tuce unuka. Veliki broj ljudi je kod nas neobrazovan i smatra normalnim da se deca biju, nama se desilo skoro kod kume da njena majka tuce unuce isto ne shvatajuci da tu ima ista lose niti da krsi neki zakon. Tako da takvi zakoni nemaju nikakvog efekta, ukoliko ih ne prati i obrazovanje. A kad bi bar propisali novcane kazne verujem da bi se mnogi informisali o zakonu pa i ako ga ne shvataju poceli da ga postuju.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od jecab 13/7/2012, 23:43

Struzzo,jeste ona je stvarno brzo naucila i prihvatila.Naravno da nema blagog pojma sta to znaci al joj nece biti strana rec i to mi je drago.Drugarica nam ima 2 godine i njoj su vec roditelji saopstili da je usvojena i fantasticno je to prihvatila.Moram samo da kazem da ima jako veliku prednost to sto se mi trudimo da se druzimo sa drugim usvojiteljima jer stvarno pomaze.Na pocetku kad sam joj govorila ko je sve usvojen jer smo vec bili kod neke usvojene dece ona se odusevljala sa tim da je jos neko usvojen sem nje.

Tako da vreme ce pokazati al meni licno mnogi saveti ovde umeju puno da pomognu!!!!!!
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Struzzo 13/7/2012, 23:47

Simona ::Meni je dete spominjalo da ih je hraniteljica tukla a ja sam i verovala i neverovala dok mi se hraniteljica nije sama pohvalila da je unuk slusa jer ga bije... Sad muku mucimo da dete shvati sto su batine lose i da shvati blaze vaspitanje, cesto tuce samog sebe po guzi.

Duša mala.... Crying or Very sad Naravno da je strašno...ali te batine su nažalost deo našeg miljea, ukorenjenih statova, čak postoji i izreka gde se pominje raj u vezi sa njima...

Ne znam...sad više nisam sigurna gde sam pročitala, vrlo moguće da postoji izraz "preporučuje se" i time su se automatski ogradili...što ti reče, mrtvo slovo na papiru....
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Struzzo 13/7/2012, 23:55

jecab ::Struzzo,jeste ona je stvarno brzo naucila i prihvatila.Naravno da nema blagog pojma sta to znaci al joj nece biti strana rec i to mi je drago.Drugarica nam ima 2 godine i njoj su vec roditelji saopstili da je usvojena i fantasticno je to prihvatila.Moram samo da kazem da ima jako veliku prednost to sto se mi trudimo da se druzimo sa drugim usvojiteljima jer stvarno pomaze.Na pocetku kad sam joj govorila ko je sve usvojen jer smo vec bili kod neke usvojene dece ona se odusevljala sa tim da je jos neko usvojen sem nje.

Tako da vreme ce pokazati al meni licno mnogi saveti ovde umeju puno da pomognu!!!!!!

Super....već ti rekoh! Naravno da je dobro da se druži i sa drugom usvojenom decom...da bude svesna da nije jedina, to je zaista olakšanje (kad se setim sebe kakvo sam otkrovenje doživela kad sam na netu shvatila i "upoznala" još mnogo žena koje kao ja imaju problem da dobiju dete. Very Happy )
Ali ovde mi ponajviše pričamo i pripremamo teren za odnose i druženje sa onom drugom decom, većinom koja nije usvojena...kad i tu naša deca budu samosvesna i samopouzdana, mi možemo biti zadovoljne. Very Happy
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od jecab 14/7/2012, 07:57

Da,naravno.Slazem se sa tobom.

Nama su i naglasili u skolici da je jako dobro druzenje sa usvojenom decom a sa bioloskom ce videti da ne postoji nikakva razlika izmedju bioloske dece i njih kao usvojenih.Moje dve jako,jako prijateljice su usvojile jedna decaka a druga devojcicu i Djina ih stvarno obozava i to je uzajamno.On se odusevio juce kad ju je video,osmeh od uveta od uveta!!!!!

E tako ja smatram da kako njima samo dobro moze doneti tako i nama.Jako puno saveta i primera nas samo moze navoditi da usmerimo nasu decu sto vise i sto bolje.Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 561840
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Simona 14/7/2012, 08:51

To je super Jeco da su ti bas bliske prijateljice usvojile decu. Ja nemam takvih prijateljica u okolini. A isto smatram da je vazno druziti se sa usvojenom decom. Do duse nadam se da cemo se mi ovde druziti, ali opet je drugo to kad Vilenjak na nekom skupu povremeno vidi i drugu usvojenu decu a drugo kad se vi blisko druzite i deca se toliko vole. Slazem se sa Struzzo da je ono sto mi pripremamo decu za vecinu tj za onu decu koja odrastaju sa bioloskim roditeljima. Ali mislim da im i to druzenje sa drugom usvojenom decom moze dati unutrasnju snagu, osecaj da nisu sami na svetu u toj situaciji pa ce i to uticati na njihov stav kad se nadju sa neusvojenom decom.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od jecab 14/7/2012, 10:41

Da jeste Simona,iz svega toga samo lepe i pozitivne stvari mogu izaci.Prvi put kada je Djina nabrojala ko je sve usvojen odusevila se i rekla : Mama,tako puno dece?I svi smo mede srecke?Govoreci to imala je osmeh od uveta do uveta.Jednom prilikom sam cula Saru kako kaze svojoj malenoj : Dal je vazno odakle si,iz srca ili stomaka?Ona je rekla : Ne,nije vazno!

Smatram da samo treba na vreme i polako prici detetu sa informacijama i lakse ce prihvatiti nego kasnije kad odrastu.Vremenom se samo prica produbljuje i ulazi u detalje.Ovo je samo moje misljenje poducena drugim iskustvima koja su meni vrlo korisna........
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Sara 14/7/2012, 12:38

Potpuno se slazem sa Jecom . Druzenje sa usvojenom decom i usvojenim roditeljima je jako vazno . Nasa malena je jako dugo bila zbunjena u vezi usvajanja : znala je sve , i kako je dosla i zasto , ali joj nije bas bilo jasno . Onda sam pokusala nesto sto je bio pun pogodak : pozvala sam Jecu , Ninu i jos jednu nam dragu prijateljicu sa porodicom da dodju kod nas , da provedemo dan zajedno . Dan je meni bio jedan od najlepsih i najemotivnijih dosad , kako Jeca kaze deca su nam se udmah pronasla , ko da se bolje razumeju od druge dece , imaju nesto zajednicko sto ih spaja - ne umem bas najbolje ovo da objasnim , treba to videti i osetiti ... Nisam rekla mojoj malenoj nista o njima , a kad su otisli ja joj onako usput rekla : jel znas da su i one sve usvojene ? Kad se osmehnula , kao da joj je laknulo , kao da je tek onda shvatila neke stvari . I od onda , sve se promenilo , sve se najzad smirilo , doslo na svoje mesto.
I da se jos nadovezem na Jecu : moja malena sad jos doda - nije vazno kako sam dosla do vas , vazno je samo da sam ovde angel srca srca srca srca srca
Sara
Sara

Broj poruka : 399
Godina : 50
Datum upisa : 09.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od jecab 14/7/2012, 12:53

Saro,

kako ja kazem primera nikad dosta a i saveta naravno.Ljubi mi puno svoje dete!!!!!
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Struzzo 14/7/2012, 12:56

Sara ::moja malena sad jos doda - nije vazno kako sam dosla do vas , vazno je samo da sam ovde

Uh, opet sam pustila koju suzicu...

zagrljaj
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Simona 14/7/2012, 17:08

Sara ::... Dan je meni bio jedan od najlepsih i najemotivnijih dosad , kako Jeca kaze deca su nam se udmah pronasla , ko da se bolje razumeju od druge dece , imaju nesto zajednicko sto ih spaja - ne umem bas najbolje ovo da objasnim , treba to videti i osetiti ...

yes

Drugarica moje sestre koja je osoba sa invaliditetom kao i ona imala je obicaj za njih dve da kaze: "Ne moramo mi da pricamo, mi se pogledamo i vec se razumemo...".

Ljudi u slicnim situacijama, narocito oni koji su izlozeni nerazumevanju i predrasudama okoline se razumeju vec preko pogleda, na nacine na koji oni van te grupe nece nikad ni shvatiti ni razumeti... kao sto cesto ne razumeju ni svu onu pozadinu tog pogleda...

Zato mislim da grese oni usvojeni roditelji koji se odvoje od price usvajanja i odvoje decu kako bi valjda pripadali deci koja nisu usvojena. A deca ce se sa njima razumeti tek kad budu razumela i prihvatala same sebe a to se sigurno nece postici negiranjem usvajanja.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od jecab 26/7/2012, 16:11

Takvi ljudi po meni sami sebi prave problem ali nismo svi isti i ne prilazimo temi usvajanja svi isto.Otezavaju sebi jer ja gledam po mom detetu koliko je srecna kad sretne decu koja su usvojena kao i ona.Tim putem sami sebi olaksavamo ona sva pitanja koja nas cekaju kao i objasnjenje same reci usvajanje.Kako je rekla i Sara ja stvarno imam utisak da se nasa deca bolje razumeju i nadju se.Konkretno mi imamo krug prijatelja gde ima dece s tim da je jedan decak usvojen.Djina i ona cim se vidi to trce jedan drugom u zagrljaj i najvise se njih dvoje i igraju sami.Dal je to slucajnost ili ne ja mislim da nije da je to jednostavno tako al vreme ce pokazati svoje.
jecab
jecab

Broj poruka : 350
Godina : 49
Datum upisa : 28.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od snedra 31/7/2012, 15:14

Racunam na to da ce se nas Lepotan druziti sa Simoninim Vilenjakom, jer su iz iste sredine i da ce mu to mnogo pomoci. Pored toga kod mene u firmi imam koleginicu koja je usvojila 2 devojcice i koja hoce da se druzi sa nama i jednog kolegu koji ima 1 usvojenu devojcicu, pa cu i njih pitati da se druzimo.

Njihovu decu vec znam sa novogodisnjih priredbi u mojoj firmi na koje sam iako nisam imala decu uvek vodila moje sestricine ili malog rodjaka od mog muza.

Ko je jos iz Bg a ima zelju da se nasa usvojena deca druze, bicemo u kontaktu, od jeseni cemo nesto da organizujemo!

snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kada i kako reći detetu da je usvojeno - Page 2 Empty Re: Kada i kako reći detetu da je usvojeno

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 16 Prethodni  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu