NACA - posle kiše dolazi sunce

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: NACA - posle kiše dolazi sunce

Počalji od kasia taj 25/4/2010, 10:16

Naco, mila, kako mi je zao sto ti je momenat tako tezak....ali kao sto naziv tvog dnevnika i kaze, posle kise MORA doci sunce....Uostalom, znas li nekog kome je u zivotu sve islo lose, ili pak dobro? Pa naidju svima problemi, a oni uvek idu u paketu, istrose te, izmrcvare, dovedu do krajnje granice izdrzljivosti, i bas kad mislis da nemas snage ni mali prst vise da pomeris nesto se promeni! Nekad se stvari poprave same od sebe, nekad uz nase ogromno angazovanje, ali POPRAVE SE!
I tako ce i kod tebe biti!
Videces!
A sto se nasih muzeva tice, u pravu je Bokica, sve smo se "razvodile" mnogo puta. Razlicito ljudi reaguju na stres, na preveliki pritisak, na zivotni problem....ne daj da te to natera na predaju! Pa i ja sam se sa mojim svadjala u sred ove nase borbe, koliko mi je samo snage trebalo da guram i njega dalje....te je depresivan, te je inertan, te je nervozan, pa se breca, pa odbija pomoc, pa ne zna sta cemo i kako cemo, pa je uvredjen....a ja guram, i guram, dizem i njega i govorim idemo dalje, idemo....
Cuvaj svoje zdravlje Naco, sacuvaj neki zivac za tog bebca sto ce stici (a stici ce, sigurna sam), cuvaj se mila....znas kako kazu, onaj odozgo kad zatvori vrata uvek otvori prozor...nije to slucajno...

Mislim na tebe puno, saosecam sa tobom, zali se, kukaj, besni, radi sta god, samo da ti bude lakse...i sacuvaj se malo, trebace ti!
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 36
Datum upisa : 05.05.2009

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naca taj 25/4/2010, 17:12

Odakle da počnem.... Prvo imam potrebu da napišem nešto vezano za kutak. Ne mogu da verujem koliko sam divnih žena ovde upoznala, čini mi se da za ceo svoj život (a ko što znate, nisam baš mlada) nisam srela toliko dobrih ljudi kao na kutku. Vaša briga za mene mi mnogo znači, a kako sam ja po prirodi veliki emotivac, čim vidim vaše postove i shvatim da mislite na mene, ja počnem da plačem. Evo, trudim se, ali ne mogu da pronadjem reči kojima bih izrazila sve što osećam. Sve ste divne i valjda me je sam Bog doveo na ovaj forum, kako bi mi vratio veru u ljudskost.
Zaista prolazim kroz težak period, znam da moram napred, i idem ja nekako napred, ali sve ovo jako teško podnosim. Znam i da je malo problem i u meni, u preteranoj emotivnosti, u tome što se previše potresam za stvari koje nisu toliko bitne. Ali od takvog sam materijala napravljena, i nikako to ne mogu da promenim, a trebalo bi. I tačno je i to da vrlo često sve vidim crno, da previše "kukam" što je neko ovde napisao, sve je to tačno, ali ja zaista osećam da polako pucam u svim ovim nesrećama i to se odražava na svaki deo mog života. Nisam ja pesimista, jer da jesam, odavno bih odustala od svega, ali jesam po prirodi sklona depresivnim stanjima, jesam previše uplašena..... Nešto od toga posledica je svega što mi se dešavalo poslednjih godina. Ja sam ovde pisala samo o nekim stvarima, ali veruj te mi da je bilo mnogo toga što sam prećutala, što nije za ove strane, a što je isto tako ostavilo posledice, nesvesno sam postala plašljiva, počela sam sve crno da gledam, i plašim se da se radujem, jer mi se čini da kad god sam se radovala nešto mi se nakon toga jako loše desilo. Naravno da je u celoj ovoj priči najteže to što mi je otac teško bolestan. Strašno je teško gledati sve to, a biti nemoćan da pomogneš, strašno je teško kad gledaš kako se neko koga jako voliš pred tvojim očima muči i topi, nestaje.... Onda situacija na poslu, koja je sve komplikovanija, a i suviše je komplikovano da objašnjavam. Nisam navikla da mi neko smešta, navikla sam da pošteno radim svoj posao i nikada nisam gledala šta drugi rade, niti se bavila tudjim životima i poslovima. Zato mi toliko teško pada to što sam potpuno nedužna ispala kriva i što je sve to posledica jednog bolesnog uma. I konačno, u celoj toj priči, situacija sa mm koja danima pokazuje da će pući, da se suviše toga nagomilalo, ja nervozna, nezadovoljna, svi problemi pritisli, nemamo para, a radimo pošteno, kao da nam ništa ne polazi za rukom. Svakodnevne svadje, za većinu sam verovatno i sama kriva, jer ne znam da prećutim, moja mora da je poslednja, a on je prilično inertan u rešavanju problema, uglavnom ih ja rešavam, što me izludjuje.
Jedino što ne mogu da se složim s tim da svako u životu prodje kroz neki loš period, jer poznajem ljude kojima sve glatko ide, i one koji sve dobijaju težim putem. Mislim da je neko osudjen da se za sve u životu pomuči, a da opet neko drugi sve dobija na tacni.
Kako sad ovo da napišem .... Danas mi je 28 dc. Još uvek nisam dobila, iako dobijam na 26 dana, ili retko na 28. Jutros mi je temperatura bila visoka, 37,1. Oko 3 sata nisam mogla više da izdržim i poslala sam mm da kupi test. Test pokazuje jako, jako bledu drugu crtu. Stomak me danima boli kao da ću da dobijem, boli me i danas. Ne smem da se radujem, ne smem ni da pomislim šta ako...... Toliko stresova poslednjih dana, toliko bola, suza, padanja u nesvest, šta ako je trudnoća, a sve ovo se izdešavalo. Plašim se i da jeste i da nije. Plašim se da poverujem. 9.4. sam bila u Beogradu kod Ivanovića, tada je video dva folikula od 18 i 21 i te večeri smo imali odnos, kao i 11.4. Ako je ono što ne smem ni da napišem, prošlo je 15 dana, trebalo bi da ta druga crta bude jaka. Prošli put kad sam ostala trudna, već nakon 11 dana crta je bila istog intenziteta kao i ona kontrolna. Joj, tupim, ima li nekog prisutnog da kaže nešto pametno, da da svoje mišljenje, da me posavetuje šta da radim, da li smem da se nadam.
naca

Broj poruka : 1209
Godina : 48
Datum upisa : 25.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 25/4/2010, 17:21

Joj, zatreptalo mi srce kad sam pročitala ovo poslednje...Da, Naci, smeš da se nadaš...mnogima je druga crta bila bleda...i onima koji su imali betu od 300-400.
Ja verujem da si ...ali da bi bila 100% sigurna idi sutra ujutro u neki lab i proveri Bete Hcg!
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 41
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naca taj 25/4/2010, 17:23

E draga Struzzo, nemam ovde gde da proverim betu, to je ono.... jedino mogu da ponovim test sa jutarnjim urinom. Ali ovo što me stomak ovoliko boli me brine i sve što se dešavalo poslednih dana...
naca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Struzzo taj 25/4/2010, 17:29

Ne možeš ni u državnu bolnicu? Rade i tamo taj hormon, jedino što verovatno ne bude tako brzo rezultat kao u privatnom labu.
I to što te boli stomak kao da ćeš da dobiješ može biti trudnoća.
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 41
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Republica taj 25/4/2010, 17:34

Naco, prvo od svega shto si napisala da od jedne stvari ovde ne pravimo problem a to je tvoja trudnoca.
Mnogim curama a i meni test je pokazao slabu drugu liniju.
Lutealna faza ti je kraca jer kazhesh da su ti ciklusi u poslednje vreme 26 dana.Jer imash Utrogestan, rado bih ti ga preporucila sada.
To shto boli stomak su isto simptomi rane trudnoce koje ne bi ni primetila da nisi uradila test.
Uputicu ti cestitke samo da sa sigurnoshcu znash.Mozhesh i sacekati par dana i ponoviti test ...kad verujem da ce ti se pokazati druga crta jaca.
Republica

Broj poruka : 2478
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 25/4/2010, 17:39

Naco Sto rece struzzo, zatreptalo mi srce, kad procitah. Molim se dragom bogu da je konacno kraj tvojim mukama, bar sa te strane. Nemoj da racunas petnaest dana od devetog, vec od tog odnosa 11.4. jer ti folikuli su verovatno pukli tada. A to onda nije petnaest dana. I bleda druga crta nece dugo biti bleda, znas.
Bolovi kao da ces da dobijes su normalni kod rane trudnoce. Molim te lezi, miruj, sad je jako bitno da se posvetis sebi, a ja molim Boga i ZNAM da ce to biti jedna sasvim normalna trudnoca, i da cemo zajedno skakati do neba za koji dan. Ja bih poskocila vec sad, ali obzirom da si ti tako oprezna i bojazljiva, ne smem

Nacooo, sve ce biti dobro.
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 45
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 25/4/2010, 17:40

I u pravu je republika, pocni sa utrogestanom odmah, ako ga imas
Orline

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anna taj 25/4/2010, 17:43

Evo ja ću u sebi, tiho da se radujem jer verujem da je to to i da će sve biti u redu
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 40
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od key taj 25/4/2010, 17:58

Draga,bas me si me obradovala! nemoj,molim te,da budes negativna...mislim da su ti bolovi u stomaku skroz normalni..meni se druga crta jedva videla na testu,bila je bas bledo-roze,a beta je bila 401.
znam da ti se skupilo sa svih strana,nije ti lako,ali vidis da se stvari polako popravljaju,Bogu hvala.
mislim na tebe i nadam se sutra jakoj,jakoj drugoj crtici!
key

Broj poruka : 1447
Godina : 39
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naca taj 25/4/2010, 18:14

Kako ste divne, meni samo suze idu niz obraze, a sama sam, ne usudjujem se nekoga da pozovem. Imam utrogesten, pola kutije, čuvala sam je od prethodne trudnoće, nadajući se da će mi opet zatrebati. Ne znam dal da pijem ili da stavljam vaginalno, prošli put sam pila, tako su mi rekli i na Gak-u i ovde moja dr. Ipak ne smem još da se radujem, još sve prihvatam sa rezervom. Da li da počnem da uzimam utrogestan već danas, ne znam šta da radim. Strah me je zbog svih ovih stresova prethodnih dana, pa to onesvešćivanje u petak, bila sam na infuziji, pijem bromazepan već danima, sve me to plaši. Ali uz vašu podršku će sve biti lakše, znam to, šta god da test pokaže. Ne rade ovde kod nas u dz hormone, pa tako ni betu, jbg.
naca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Republica taj 25/4/2010, 18:29

Super imash kreni veceras tj kad legnesh u stavi vaginalno.
Dozu imash na kutiji neke stavljaju 3x1 neke 3x2 a meni pishe 2x1 od 100mg.
Pusti sad stres, zakljucaj ga tamo negde.Mi cemo ovde da panicimo a ti ostani cool.
Ima vremena i za radost i igranku shta god hocesh sad samo trezveno i ne misli previshe shta je sad iza tebe,gledaj pravo ove nedelje.
Da se smirish malo caja od kamilice,pusti muziku koju volish ...gledaj neki film i ne misli osim ako nisu ljubicanstvene misli.
Republica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naca taj 25/4/2010, 18:31

naca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nena beba taj 25/4/2010, 18:50

naco u frci sam od odredjivanja dal da sad primim pregnil ili sutra jurim dr i ostale, pa ne iscitah sve detaljno tvoje novosti al vidim da si truuuuuuuudannnnnaaaa!
to je to!#
sutra se cujemo
nena beba

Broj poruka : 4697
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 25/4/2010, 19:09

Naco, stavi vaginalnmo, slobodno. 3x2 ide posle VTO, mislim da ti mozes 2x1 ili 3x1. Obustavi Bromazepam, predji na kamilicu, sto kaze republika i zakljucaj stres i nervozu u jednu kutiju koju cemo da bacimo.
Orline

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj 25/4/2010, 19:12

I ja se tiho !
Ne brini ni za stres ni za bromazepane, to nema veze, evo vec te vidim da si u frci tipa "sta ako sam trudna, da li ce to naskoditi". Mani se takvih misli! Samo se primiri, Naco, please!!!
Pomozi, Boze!!!
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 47
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naca taj 25/4/2010, 19:13

A šta ako nije trudnoća, pa samo poremetim ciklus utrogestanom. Ubićete me
naca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lena taj 25/4/2010, 19:17

Zamisli stadion, pun puncijat, a mi na tribinama i skandiramo:
"POMOZI BOZE!!!" ta, ta... "POMOZI BOZE!!!"
(ono "ta, ta" - to su bubnjevi!)
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 47
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Republica taj 25/4/2010, 19:19

Nece samo malo(nedelju) ...ali vazhnije ti je sad da uzimash.
Veruj mi.
Naspram shto ocekujemo ovo je mala zhrtva...
Republica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naca taj 25/4/2010, 19:25

o.K. uzimam
naca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dr mali pariz taj 25/4/2010, 19:30

Naco,čitam i tiho razmišljam Very Happy
Nadam se i molim da je trudnoća,možda ti i dolazi baš kad treba.
Stavljaj vaginalno utrogestan,i ako nemaš gde betu da radiš,ponovi test... molitva
I ako nije trudnoća...nećeš ti mnogo ciklus porem.Ne sekiraj se za to.Bolje koristi utriće. cmoka

1x ICSI  beta 1,87
4. postupak ICSI+PICSI+hatching PFC dr Sonja
16. dan beta 1931

ispod maminog , kucaju još  
Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.
16.jul, Zvezde su rodjene!
Lilypie Fifth Birthday tickers
dr mali pariz

Broj poruka : 22882
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maka71 taj 25/4/2010, 19:31

Naco ! Poslusaj devojke ,doslo je vreme da te posle svih nedaca ogreje a mi se molimo da tako bude od sad pa navek
maka71

Broj poruka : 379
Godina : 46
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kasia taj 25/4/2010, 19:40

Naco, molim se za srecan obrt u tvom zivotu....tiho, da ne preterujem, ali navijam jako, najjace!

kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 36
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od naca taj 25/4/2010, 19:58

Hvala drage moje prijateljice Večeras ću početi sa utrogestanom, videću da li sutra da odem do moje dr. a ponoviću i test. Valjda će dati Bog da bude dobro, da i meni nešto krene na bolje.
naca

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od key taj 25/4/2010, 20:03

dace Bog,bice sve u redu!zasluzila si!!hajde,ljubim te!
key

Broj poruka : 1447
Datum upisa : 10.07.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh