KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tumacenje spermograma - hitni odgovori

+153
alisa
nikimaj
BiKsi :)
nanny ogg
Satazabuki
che84
Sirijus
arnes
invictus
...
baba Vera
prolaznik
Marry85
Lola021
enap
TrebamNaDijetu
aleksandarr
mimi85
zdravko69
srdjan03
slobica
noja
Vanja80
citizen33
mamadabudem
Zmajuška
millena
OKI-DOKI
micaubica83
mrbakero
mala ma
milan303
hama
lela1984
LuSalome
djole42
alexht40
Bobaue
Skipper011
rsasa686
razon
Pilce
Cala Domingos
bojanm
darkomagnus
Trubilica
srculence4me
saska1
plava glava
neXus
familyhome018
lenjivica
Tebi
Vuchica
Dusa
SladZana
ja sam
hocukusurnecuzvaku
Ninche
karakaca
riki
Strumfeta78
VladimirI
InNaturaVeritas
leptirko82
ivanicasale
Tinche
stevkan
anasrce
SoJa
sareni leptir
jabucilo
milan-j
Freya77
lorelajlorelaj
nena beba
sasa1202979
neca73
smajli
missile
fight&faith
dragana76ns
G3n1u5
blizanac
ragaco
ivvaolivva
tamaris25
*Maki*
Dalideki
Erata
JELENAR
ddeki
Rogi
OKacica
M.A.M.
ilija
Revka
vlada0011
DMANA
kasper
lena
Bjanka
611rg
ana4
M.
laKole
winni
lilya
JocY
Gramatika
Ema78
Daliborka
DDragan
Aja Sofia
Mrvica78
korpica
jagodica bobica 79
Gogo
Vilhelmina
LaFolie
dra00
macak
marrijam
pantelejmon
*AIDA*
zlatkoY
Niny
bak
lolipop
Mali Princ
KoMetaK
cicsa80
Cupava
Kamilica
dragan76
Orline
Mirjana
Bogdann
maja76
Kronostas
jeca14
mikica
cici
anak
Marija86
anaili
dr mali pariz
Sanjaa
bet365
Zoka83
frizerka
HappyGirl
sara123
157 posters

Strana 31 od 36 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36  Sledeći

Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od srdjan03 9/2/2016, 16:40

Hvala na mišljenju, spermogram redim prvi put, pa beše malo i frke... Kako da utičem da se broj spermatozoida poveća (ukoliko je ovaj nalaz uopšte realan - pošto mi savetujete da promenim laboratoriju)? Po vašem mišljenju, šta je sledeće? Hvala unapred

srdjan03

Broj poruka : 5
Datum upisa : 08.02.2016

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Zmajuška 9/2/2016, 20:26

Postoji tema kako poboljšati spermogram pa je možete detaljno pročitati. Vrlo je individualno, ali možete probati da pijete proksid plus 1-2 kesice na dan, čaj babin zub, da jedete mlevenu piskavicu, med sa semenkama i koštunjavim voćem, da uzimate vitamin C od 1000 mg, Zn, Se. Sve je relativno, nekima je pomoglo.
Mnogo sreće!!!
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od srdjan03 10/2/2016, 12:09

Može li objašnjenje ovih rezultata spermokulture,hvala:

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 2mmiagx

srdjan03

Broj poruka : 5
Datum upisa : 08.02.2016

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od noja 10/2/2016, 12:48

Umas bakteriju i dr ce ti dati antibiotik pa ces ponoviti rezultat. Jel imas svog urologa sad ce te devojke uputiti kod kog da ides
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od srdjan03 10/2/2016, 13:06

noja ::Umas bakteriju i dr ce ti dati antibiotik pa ces ponoviti rezultat. Jel imas svog urologa sad ce te devojke uputiti kod kog da ides

O kakvoj vrsti baktrije se radi i kakvog uticaja ima na plodnost?

srdjan03

Broj poruka : 5
Datum upisa : 08.02.2016

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Zmajuška 10/2/2016, 21:01

Bakterije mogu uticati na plodnost u smislu da zbog njihovog prisustva bude smanjen broj spermatozoida, nisam sigurna da li utiču na morfologiju, to zaista ne znam ali svakako ih ne smete imati, brisevi kao i spermokultura mora biti sterilna. Enterokokus sam imala i ja, dosadna je ali se izleči antibioticima. Pravac urologu.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od micaubica83 11/2/2016, 01:21

Srdjane morfolofija ti je super,sve preko 50% normalnih formi spada u dobro.Moj suprug je imao eterokokus nije nista strasno,spermogram ti je ok za vantelesnu a ako pocnes da pijes lekove za veci br sperm. mozda vam uspe i prirodno.Srecno
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 13/2/2016, 08:07

Srdjane, odlicno je sto se radi o bakterijama koje su lako izlecive.A sve ostalo je dobro.

To su tvoje bakterije, koje su se verovatno namnozile usled pada imuniteta, ili ako si bio prehladjen i sl. Uz antibiotik i probiotik, nece biti problema sa tim.
Sa druge strane, ako imate problema sa zacecem, onda su potrebne dodatne analize i za tebe i za tvoju dragu.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od srdjan03 19/2/2016, 16:42

Ja sam već podvrgnut terapijama (penicilin) na gore pomenute bakterije, ali je istovremeno ženi konstatovano prisustvo bakterije Ureaplasma urealyticum... Čitam da se prenosi polnim putem, a meni nije dijagnostifikovana spermokulturom i spermogramom (ako se uopšte tako i nalazi) , pa me zanima kolika je verovatnoća da je imam i ja? Hvala

srdjan03

Broj poruka : 5
Datum upisa : 08.02.2016

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od alisa 19/2/2016, 20:24

Ureoplazma se uvek leci u paru... ne vidi se u spermogramu niti u spermokulturi... uzima se bris iz uretre... imas celu temu o ureoplazmi... ne mogu sad da ti okacim link jer pisem sa telefona...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od alisa 21/4/2016, 20:55

Jedno pitanje ako neko zna odgovor.... Naime dragom je kod spermograma povecana kiselost ph 9 ( a ref, vred. 7.2 - 7.8 ), viskoznost je smanjena, leukocita ima 15 - 20 ( a ref. vrednost je do 15 u vidnom polju) i aglutinacija je pozitivna .... pritom je spermokultura sterilna i negativan je na clamidiju, ureoplazmu i mikoplazmu .... odakle onda povecana kiselost i povecan broj leukocita i ta aglutinacija? i sta mu znaci smanjena viskoznost?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 22/4/2016, 23:40

Alisa,bris uretre je li radio?

Antispermatozoidna antitela je li radio? Slepljenost ili aglutinacija ukazuje na to. Da nije bio prehladjen u poslednje vreme ili pio neke lekove?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od alisa 23/4/2016, 05:34

Radio je bris za hlamidiju, mikoplazmu i ureoplazmu. Jel na to mislis ili ima jos neki bris? Ne znam da li je bris uretre isto sto i bris za ove 3 bestije.... od lekova pije omepril za gorusicu i nije prehladjen, doduse malo je premoren jer u zadnje vreme radimo po 12 sati.... ne znam da li to ima veze? Procitala sam sinoc za antitela, to nismo radili. Pre 3 meseca aglutinacija nije bila pozitivna....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 24/4/2016, 11:07

Uradite antitela, to se radi na Torlakku. Da, to iz brisa uretre ide na sve te zgamije.Verovatno je premor, stres, nacin zivota,prehlada uticala na takav spermogram.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od alisa 24/4/2016, 11:20

Dragi me je podsetio da je pio defrinol i bio malo prehladjen nedelju dana pred spermogram.... Nego jel mogu i ovi leukociti da budu povecani od toga? U svakom slucaju planira da posle ovih praznika ponovi spermogram....Ja imam zakazano za 4 maj vaginalni i cervikalni bris i bris na ove tri bestije .... iskreno se nadam da nismo fasovali i neke bakterije .... Ako mu ponovo aglutinacija bude pozitivna idemo pravac Torlak
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 24/4/2016, 11:26

Definitivno je od prehlade i lekova. Ponovite spermogram posle praznika,dobra ideja.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od zdravko69 17/5/2016, 11:02

Poštovane dame, pozdrav :)

Molim vas za mi kažete, prema vašem iskustvu, imamo li šanse za prirodno začeće sa ovakvim spermogramom? (U zagradi su navedene referentne vrednosti.) Od decembra pokušavamo da napravimo bebu, i, eto, nadamo se. Zakazao sam pregled kod urologa pa ćemo da vidimo šta on ima da kaže. Napominjem da imam 47 godina, moja supruga je sedam godina mlađa. Ne pušim, vodim relativno uredan život, rekreativno vozim bicikl i tu i tamo popijem poneko pivo ili čašu vina, ali ne preterujem. Znam, nije trebalo ovoliko da čekam da postanem otac, ali šta da radim kad sam tek pre par godina upoznao svoju voljenu :)

---------------------------------------
Spermogram

Trajanje apstinencije: 3 dana
Izgled: žućkast
Zapremina ejakulata: 2 (2-7 ml)
Likvefakcija: 17 (0-30 min)
Viskoznost: smanjena
Koagulacija: da
pH: 8  (7,2-7,8)
Broj spermatozoida/ml: 135 (20-250 x10^6/ml)
Broj spermatozoida/Vol: 270 (>50  x10^6/Vol)
Progresivno pokretnih: 40 (>25%)
Pokretnih u mestu: 5 (>10%)
Nepokretnih: 55%
Leukocita: 8-10 (U vidnom polju  do 15)

Spermocitogram

Normalne forme: 50 (>60%)
Abnormalne forme: 50  (<40%)
Glava: 11 (<30%)
Vrat: 0 (<20%)
Rep: 39 (<20%)

Dijagnoza: aglutinacija+
---------------------------------------

Hvala vam za sve inpute. Pre par meseci supruga i ja testirali smo se na ureaplazmu i nalazi su bili negativni.


Poslednji izmenio zdravko69 dana 17/5/2016, 12:10, izmenjeno ukupno 1 puta

zdravko69

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sirijus 17/5/2016, 12:00

Dobro došao Zdravko, prvo da vam poželim da što pre postanete roditelji.
aglutinacija+ znači slepljivanje spermatozoida jedan za drugi što im smeta za oplodnju. Toliko ja znam. Urolog će vam više reći i neko upućeniji na forumu.
Zbog godina vam toplo preporučujem da odete na ostala ispitivanja i u neku kliniku za VTO na konsultacije.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od mimi85 17/5/2016, 14:54

Alisa... pH 9 ne oznacava povecanu kiselost nego baznost (kisela sredina je od 0-6.9).
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od OKacica 17/5/2016, 15:14

Zdravko, zbog te aglutinacije bilo bi dobro da uradite ASA test, koji se radi na Torlaku, ali videces vec sta ce ti urolog reci, mada iz iskustva nas sa Kutka moguce da ti to nece spomenuti pa cisto da znas da je to neka preporuka da se uradi. Takodje, postoji spisak analiza koje bi treblo jos da uradite i ti i tvoja draga, imate neke osnovne kao sto su brisevi, hormoni, prohodnost jajovoda... Sirijus je spomenula da mozda ne bi bilo lose da se raspitate u nekoj klinici za VTO ili kod izabrne dr tvoje drage, oni ce vam dati sta jos da ispitate i vecina parova i zatrudni dok trazi sta im "fali" lol! . Od srca zelim da se uskoro ostvarite kao roditelji, i naravno sa pravom osobom nikad nije kasno za roditeljstvo Very Happy .

Pozdrav
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od zdravko69 18/5/2016, 12:14

@sirijus i OKacica:

Hvala vam za toplu dobrodošlicu i korisne informacije. Sledeći korak je poseta urologu, pa zatim pravac Torlak, da se obave neophodne analize. Naravno, uporedo sa tim traje akcija pravljenja bebe prirodnim putem :). Svestan sam da sam stariji lik i da to ne ide tako lako u ovim godinama, no možda nam se posreći.  

P.S. Bila to greška ili ne, tek, supruga i ja smo odlučili da ne radimo VTO.

zdravko69

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od micaubica83 23/5/2016, 01:01

Zdravko,moj suprug je imao nekoliko puta aglutinaciju i urolog mu je prepisao vitamin C od 1000 jednom dnevno.Sledeci spermogram nije bilo aglutinacije.Radili smo i ASA test ali bio je negativan.Inace meni tvoj spwrmogram deluje super
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Ema78 23/5/2016, 06:46

Zdravko, dobrodosao...

Aglutinacija nije dijagnoza, vec simptom nekog poremecaja. Ti imas dosta leukocita, sto moze da ukaze i na neku banalnu infekciju, koja se leci antibioticima, i na ASA, koji se isto tako leci.Medjutim, zbog godina tvoje drage,trebalo bi ispitati njen hormonski status, insulinsku rezistenciju, prohodnost jajovoda.
Ukoliko niste za VTO, a rezultati su granicni, postoji i inseminacija, koja moze da se radi i iz prirodnog ciklusa.
Srecno!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 25/5/2016, 22:56

Zdravko, dobrodoslica od mene. Slazem se sa curama. Odradite briseve i na hlamidiju i mikoplazmu, ti uradi bris uretre, mozda imas neke bakterije koje treba istrebiti. ASA takodje uradite, oba partnera rade iz krvi,plus muski daje i spermice.

Ja podrzavam svaciju odluku, te i vasu ako niste za vto, mada ako tvoja draga ima prohodne jajovode i ok hormone, ocuvanu funkciju jajnika, sa ovakvim spermogramom cete uskoro uspeti u prirodnim radovima. Predlazem da oboje uradite vitamin d, a ti da pijes vitamin e i vitamin c. Posebno su dobri Natural wealth. Draga obavezno da odradi hsg ili histeroskopiju,da se vidi da li su joj jajovodi prohodni, da uradi hormone 2. ili 3. dana ciklusa,da proveri stitnu zlezdu i proprati ovulaciju kod ginekologa na ultrazvuku.Srecno,i da nam uskoro javis lepe vesti!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od zdravko69 27/5/2016, 08:51

Mico, Ema, BiKsi - puno vam hvala za savete i podršku :). Odradićemo sve neophodne testove, a ja ću što pre početi da uzimam vitamin E i C. Nastavićemo da pravimo bebu prirodnim putem i nadamo se čudu. Evo ide leto i donosi romantične noći na moru, pa će uslovi za to biti posebno pogodni :). A ako ne bude išlo sigurno ćemo probati i insemenacijom.

Btw, nisam bio svestan koliko je komplikovano zakazati pregled kod urologa, teže je doći do nekog od njih nego do engleske kraljice. Ne shvatam zašto pri svakom domu zdravlja ne postoji urolog kome čovek može da se obrati za konsultacije, na isti način na koji postoji, recimo, ginekolog? I tako, od svog lekara opšte prakse dobio sam uput za urologa u KBC Zvezdara, a u KBCZ su mi rekli da su prebukirani, da je stanje kod njih na ivici raspada, da su 4 urologa od početka godine napustili posao i da probam na Kliničkom Centru. Moj lekar kaže da u Kliničkom Centru nisu zainteresovani za neinteresantne slučajeve poput mog i da će da me otkače po kratkom postupku (uz, verovatno, neki grub komentar).

zdravko69

Broj poruka : 3
Datum upisa : 16.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 32 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 31 od 36 Prethodni  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 36  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu