KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tumacenje spermograma - hitni odgovori

+153
alisa
nikimaj
BiKsi :)
nanny ogg
Satazabuki
che84
Sirijus
arnes
invictus
...
baba Vera
prolaznik
Marry85
Lola021
enap
TrebamNaDijetu
aleksandarr
mimi85
zdravko69
srdjan03
slobica
noja
Vanja80
citizen33
mamadabudem
Zmajuška
millena
OKI-DOKI
micaubica83
mrbakero
mala ma
milan303
hama
lela1984
LuSalome
djole42
alexht40
Bobaue
Skipper011
rsasa686
razon
Pilce
Cala Domingos
bojanm
darkomagnus
Trubilica
srculence4me
saska1
plava glava
neXus
familyhome018
lenjivica
Tebi
Vuchica
Dusa
SladZana
ja sam
hocukusurnecuzvaku
Ninche
karakaca
riki
Strumfeta78
VladimirI
InNaturaVeritas
leptirko82
ivanicasale
Tinche
stevkan
anasrce
SoJa
sareni leptir
jabucilo
milan-j
Freya77
lorelajlorelaj
nena beba
sasa1202979
neca73
smajli
missile
fight&faith
dragana76ns
G3n1u5
blizanac
ragaco
ivvaolivva
tamaris25
*Maki*
Dalideki
Erata
JELENAR
ddeki
Rogi
OKacica
M.A.M.
ilija
Revka
vlada0011
DMANA
kasper
lena
Bjanka
611rg
ana4
M.
laKole
winni
lilya
JocY
Gramatika
Ema78
Daliborka
DDragan
Aja Sofia
Mrvica78
korpica
jagodica bobica 79
Gogo
Vilhelmina
LaFolie
dra00
macak
marrijam
pantelejmon
*AIDA*
zlatkoY
Niny
bak
lolipop
Mali Princ
KoMetaK
cicsa80
Cupava
Kamilica
dragan76
Orline
Mirjana
Bogdann
maja76
Kronostas
jeca14
mikica
cici
anak
Marija86
anaili
dr mali pariz
Sanjaa
bet365
Zoka83
frizerka
HappyGirl
sara123
157 posters

Strana 3 od 36 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 36  Sledeći

Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od cicsa80 15/8/2011, 14:41

O Cupo i ja bih se grlila! Napredak svaka cast! Kad menjas potpis? Laughing
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Cupava 15/8/2011, 14:43

Evo odmah! :-)
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od KoMetaK 15/8/2011, 15:06

Bravo za cupave malene! Bice tu dobrih cupavcica! Very Happy
Nego, i mi imamo problem sa oligoastenoteratozoospremijom III (sto mrzim ove kilometarske dg!) pa da te pitam ko vam je dao terapiju, nisam naisla na tvoj post. Mozda bi i mm mogao da proba? zbunjen
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Mali Princ 15/8/2011, 15:21

Cupava, FENOMENALNO!!! Divne vesti! Bice tu svasta nesto sreca juriš
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od lolipop 15/8/2011, 15:25

Čupava fantastično, a sad samo u akciju!
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Cupava 15/8/2011, 15:30

Meta, njemu je urolog rekao da sumnja na varicocelu i poslao ga na uz da bi se sa sigurnoscu utvrdilo sta je, medjutim cupavac nije otisao. Pa je koristio piskavicu, med sa maticnim mlecom i nista. Citali smo na netu nesto o Profertilu, pa sam pitala dr. Bujas (ginekolog u Betaniji) da li bi smetalo ako bi on pre vto poceo s tim. Ona rece da ne bi i da uz to pije i Oligogal Se i domaci sok od paradajza. Ovo poslednje je u startu otpalo, pa od pre 3 meseca pije 1x2 kapsule Profertila (posle dorucka) i 1x1 selen posle rucka. Skoro 3 meseca su prosla i eto rezultata. Uz to je pre 4 meseca promenio posao koji je manje stresan, fizicki izuzetno lagan i bolje placen od prethodnog, pa je verovatno i raspolozenje jedan od faktora.
Prince, Lolic moj, hvala. Jao da nam je sad na more...
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od cicsa80 15/8/2011, 16:10

Meta, ne moze nista da mu smeta jer profertil sadrzi vitamine i aminokiseline. Cupo, mm je pio dva puta dnevno po jednu, tako nam Marusic rekao. Ajoj, odosmo od tumacenja lol!
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Cupava 15/8/2011, 16:36

Na uputstvu u kutiji pise 1x2. Dr. Bujas je napisala 2x1, ali smo se ipak odlucili za predlog proizvodjaca.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od dr mali pariz 15/8/2011, 17:19

Bravo Čupava! Tj.bravo Čupavi! Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 805311
Nalaz je za naše pojmove-odličan!
Sve igra ulogu,i terapija,ali i promena posla-tj.-odstrel stresa!
Meta, nekome neka terapija godi,nekom ne-to je tako ind.,ali nije štetno što reče Cicsa,pa probajte.
Samo još jedno pitanje:
1. ko je tu 1.dg uspostavio
2. ko je ovaj spermogram radio?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Cupava 15/8/2011, 17:48

dr mali pariz ::Meta, nekome neka terapija godi,nekom ne-to je tako ind.,ali nije štetno što reče Cicsa,pa probajte.
Upravo! I ja sam na netu nailazila na razna iskustva, ali se odlucismo jer sem 15.000,00 nismo mogli nista da izgubimo.
Pari, Cupavac je u poslednje 4 godine spermogram radio 7x. Samo prvi put u Jugolabu, a sve ostale, kao i ovaj danas, u Betaniji. Oni su postavili tu dijagnozu oligoastheno..bla..bla, i ovu sad oligozoospermia.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Cupava 15/8/2011, 17:53

E, ako mislis na sumnju na varicocelu, to je bio neki prim. dr. Dusan Bonert urolog u Pokrajinskoj.
I da, danasnji biolog je Dojcinovic Nevena. (bile su ranije i Jelena Vukosavljevic i Nada Tabs, sve iz Betanije)
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od dr mali pariz 15/8/2011, 18:00

ma jok. Mislila na spermogram.
Jeste Tabš ohola,ali ipak samo njoj verujem.U Ns.
Aha, dakle više njih,ali na Betaniji,valjda su isti kriterijumi
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Cupava 15/8/2011, 18:07

Nadam se da jesu, a i da nisu, ovo ima takav (placebo) efekat na Cupavca, da ce mu se spermogram poboljsati i samo od gledanja u kutiju Profertila, ne od konzumacije. :-)
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od dr mali pariz 15/8/2011, 18:13

Very Happy upravu si!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 15/8/2011, 18:28

Bravo čupavci! Nek se nastavi isto ili još bolje! Razmišljam i ja dragom da počnem da tutkam taj profertil. MM je samo na selen plus vitamin e i čaj od neljuštenog ovsa, bar za sada. Eto mi teme za razmišljanje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od bak 15/8/2011, 20:09

Bravo cupavci! Kako divne vesti! Ih kad tako dopingovani plivaci krenu u akciju Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 861442
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Kamilica 1/9/2011, 15:39

MM je u zadnje tri godine uvek imao normospermiju, i uvek smo radili u Biotestu, juče uradili na Betaniji - katastrofa, ali bukvalno - 35% pokretnih i 20% normalnih oblika, znači asteno i teratozoospermia. Mi smo šokirani. Ništa specijalno nije radio u odnosu na ranije. Skupili smo sve papire za VTO o trošku države, sad me zanima kako će komisija reagovati na ovakav spermogram? Ako želite, odgovorite mi na temi komisija za vto u Novom Sadu...
Čupava, Biksi, šta vaši muževi piju za bolji spermogram. Posebno me interesuje čime popraviti morfologiju?
Hvala vam, svaki mi komentar znači, jer prosto ne znam šta sada da radim
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Cupava 1/9/2011, 16:22

Kamilice, komisija ne prihvata samo dijagnozu azoospdrmia (ispravite me ako gresim). Mm je u pocetku imao 5% pokretnih samo. Ostavio je pusenje, presao na manje stresno radno mesto, pije Profertil 1x2 i Oligogal Se 1x1. (i mene vidja samo vikendom, ne vise svaki dan, pa mu svanulo)
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Kamilica 1/9/2011, 16:37

Dobra si. Very Happy
Znači da idem i s ovim spermogramom na komisiju. Pokazaću im i ove druge, pošto nisu zastareli. Uglavnom su bili 60% pokretnih, 80% normalnih. Šta ovo sad bi nemam pojma. A ima i 3x10 na 6 leukocita. Ni to nikad nije imao.
Znači Profertil i oligogal. Moraću mu smučkati i neke semenke smedom i koprivom.

Hvala draga.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Cupava 1/9/2011, 16:49

Ima neku upalu. Ne bi bilo lose da uradite spermokulturu, da se vidi sta je u pitanju. Ne znam odakle si; u NS-u se to na uput radi u Higijenskom. Odnese uzorak sperme, a rezultati su gotovi za 2-3 dana.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Kamilica 1/9/2011, 17:10

Pa da, ponovićemo spremogram i uraditi spermokulturu ali u Biotestu, jer treba nam do NS 45 minuta kolima, tako da je bolja varijanta da uradi sve odjednom u Biotestu. Ne znam, šta je ali u brisu uretre je imao micoplasmu, i ja, pa smo pili dovicin 10 dana, mij bris je sada ok, a za njega su surea rezultati. Da li su ti lekovi napravili belaj sa sperogramom, ili su mu poremetili i normalnu bakterijsku floru u spermokulturi? Nemam pojma, ali mi se ovo ništa ne sviđa.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Cupava 1/9/2011, 17:20

To stvarno ne znam, ali kad dobijes rezultate iz Biotesta, lekar ce ti sve reci. Navijam da se sve poboljsa i hoce. A ti sad znas sta ces raditi, pa pokusaj da ne brines puno.
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 1/9/2011, 21:03

Moj dragi trenutno pije čaj od neljuštenog ovsa i ponekad mu tutnem selen, kad se setim. Od oktobra planiramo da počne sa profertilom, jer mu je ranije proksid pomagao, a profertil sadrži iste supstance!

Ajde da se prebacimo na drugu temu, popravka spermograma, da ovde ne zatrpavamo.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Niny 10/10/2011, 22:14

Mm je danas radio spermogram, 7 meseci nakon ukljanjanja testisa i rezultat je los (2,4mil, 4%progresivno pokr., 11% pokretnih).
Treba da pije ezerex, vit E, Q10, folnu u narednih 2,5 meseca.
Inace, uzorak smo donosili od kuce i posto je bila strasna guzva, stigli smo u lab tek nakon 35 minuta, sto je bas mnogo i dvoumili su se dal da ga urade ili ne, i ipak su uradili...sad ne znam koliko to moze da utice, odnosno dal bi bili mozda bolji rez.da smo na vreme dosli... ne znam dal me iko razume od vas, bas sam ga zakomplikovala affraid
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Zoka83 10/10/2011, 23:12

Ponovite spermogram, ali sumnjam da ce rezultati biti nesto drasticno bolji. Posle tumora se i ne moze ocekivati bog zna sta, pogotovo ako je primio i koju turu hemoterapije.

Niny, jel razmisljate o VTO? Pozdrav draga.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 3 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 36 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 36  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu