KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tumacenje spermograma - hitni odgovori

+153
alisa
nikimaj
BiKsi :)
nanny ogg
Satazabuki
che84
Sirijus
arnes
invictus
...
baba Vera
prolaznik
Marry85
Lola021
enap
TrebamNaDijetu
aleksandarr
mimi85
zdravko69
srdjan03
slobica
noja
Vanja80
citizen33
mamadabudem
Zmajuška
millena
OKI-DOKI
micaubica83
mrbakero
mala ma
milan303
hama
lela1984
LuSalome
djole42
alexht40
Bobaue
Skipper011
rsasa686
razon
Pilce
Cala Domingos
bojanm
darkomagnus
Trubilica
srculence4me
saska1
plava glava
neXus
familyhome018
lenjivica
Tebi
Vuchica
Dusa
SladZana
ja sam
hocukusurnecuzvaku
Ninche
karakaca
riki
Strumfeta78
VladimirI
InNaturaVeritas
leptirko82
ivanicasale
Tinche
stevkan
anasrce
SoJa
sareni leptir
jabucilo
milan-j
Freya77
lorelajlorelaj
nena beba
sasa1202979
neca73
smajli
missile
fight&faith
dragana76ns
G3n1u5
blizanac
ragaco
ivvaolivva
tamaris25
*Maki*
Dalideki
Erata
JELENAR
ddeki
Rogi
OKacica
M.A.M.
ilija
Revka
vlada0011
DMANA
kasper
lena
Bjanka
611rg
ana4
M.
laKole
winni
lilya
JocY
Gramatika
Ema78
Daliborka
DDragan
Aja Sofia
Mrvica78
korpica
jagodica bobica 79
Gogo
Vilhelmina
LaFolie
dra00
macak
marrijam
pantelejmon
*AIDA*
zlatkoY
Niny
bak
lolipop
Mali Princ
KoMetaK
cicsa80
Cupava
Kamilica
dragan76
Orline
Mirjana
Bogdann
maja76
Kronostas
jeca14
mikica
cici
anak
Marija86
anaili
dr mali pariz
Sanjaa
bet365
Zoka83
frizerka
HappyGirl
sara123
157 posters

Strana 2 od 36 Prethodni  1, 2, 3 ... 19 ... 36  Sledeći

Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Marija86 18/2/2011, 14:14

kod nas je bilo 5% progresivno pokretnih i savetovano nam je da radimo vto..
devojke su dale super savet,tri meseca terapije pa videcete kako ce biti..
u svakom slucaju ima resenja zagrljaj
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od anak 18/2/2011, 16:03

Anaili, slažem se sa curama, mm takođe ima slab spermogram, pa smo malo u postupcima, malo u prirodnim lekarijama, malo u čudima, pa nadamo se da će nešto da upali sunny yes
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od anaili 19/2/2011, 12:29

Hvala vam cure... još da prijavim da smo zakazali pregled na VMA 3.3. idemo po mišljenje drugog ljekara. Znam da ćemo morati čekati drugi spermogram ( za otprilike mjesec i po), jedva čekam da vidimo kakva je situacija..

Naravno da bi voljeli da se desi čudo.. i dođe nam jedna mala beba
Javljam vam se posle pregleda, a možda i prije.

anaili

Broj poruka : 4
Location : BIH
Datum upisa : 15.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od cici 19/2/2011, 17:54

Anaili, c i dobrodosla,
sve vec znas, sam bi jos dodala sta je nama pomoglo. mm je imao los spermogram ali ne tako los ko vas, nama proxsid nije pomogao. pio je l-alarginin ili tako nesto i ono sto je najvise pomoglo bilo je: kasika meda, domaceg ako imate, ako ne moze i kupovni, pola case vode, 1 kasika velika sirceta-vinskog ako imate domace jos bolje. sve zajedno pomes, saceka da se med otopi i popije. svako jutro na prazan stomak. mm pije vec skoro 2 godine. Rezultati su nam sada, normospermija. probaj nece da skodi ,moze samo da pomogne. Srecno!
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od anaili 20/2/2011, 13:21

Hvala cici,
Naravno da ćemo pokusati i s tim domacim lijekom, ma pokušali bi sa svim samo da uspije...
Još sam htjela da vas pitam da li je neko od vas išao na VMA?
Mi smo zakazali kod dr Bančevića.
Da li je neko išao kod njega? Kakva su iskustva drugih?

anaili

Broj poruka : 4
Location : BIH
Datum upisa : 15.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od mikica 30/3/2011, 18:17

Zdravo svima. Ja sam nova na forumu i htjela bih ako moze da mi neko objasni par stvari. Ja i moj muz lijecimo sterilitet vec 3 godine. Imali smo 3 pokusaja van tijelesne oplodnje - bezuspjesna. Spermogram mog muza nije dobar zbog morfologije. Ima samo 7% spermatozoida normalnog oblika. U stvari prvi nalaz je pokazao samo 1%, ali posle uzimanja vitamina i jos nekih lijekova popravilo se na 7%. Trenutno se oboje lijecimo o eserihije i streptokokusa. Mm je posjetio urologa, i ovaj je izmedju ostalog rekao da napravi citogenetsko ispitivanje. Da li neko moze da mi kaze o cemu se tu radi i sta takvo ispitivanje pokazuje. Takodje ako neko ima iskustva da mi kaze da li se u slucaju da nesto nije ok sa tim nalazom mogu uzimati neke terapije itd.. Puno hvala unaprijed...



mikica

Broj poruka : 1
Datum upisa : 30.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od jeca14 5/4/2011, 19:42

Ćao,

Suprug i ja smo dvije godine u braku bez dijece, problem je sledeći: prvi spermogram je bio sa 2 miliona, drugi 7 miliona, treći 25 miliona i četvrti tj. poslednji od prije dvadeset dana je rezultat je sledeći:
-broj spermatozoida: 14mil
-progresivno pokretnih: a (0,26)
b (0,13)
c (0,18)
-nepokretnih: 0,43
-leukociti: 3,00
-vitalnost: 0,60
-normalne forme: 0,37
-abnormalne: 0,63

Vidi se da su leukociti uvećani. Testovi UK, spermokultura, test na hlamidiju, mikroplazma i ureaplazma su negativni.
Dijagnoza: infertilititas, oligozoospermia, necrospermia, leucocytospermia
Urolog predlaže terapiju: tamoxifen 2x20mg/3mjeseca i visiren 2x200mg/10 dana

Poslije prvog i drugog spermograma bilo je bakterija koje su riješene antibioticima i u tom periodu smo koristili prirodnu bazu liječenja kao što su med, sjemenke, čajevi...

Nadam se da sam vam uspjela objasniti naše nalaze i zato vas molim za vaše mišljenje, prije svega da li je ko koristio tamoxifen u ovoj količini dnevno i neprekidno tri mjeseca?

jeca14

Broj poruka : 1
Datum upisa : 05.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Kronostas 4/5/2011, 14:01

Postovani,
Danas sam skupio snagu i radio spermogram..
Na osnovu analize ejakulata dobio sam ove rezultate
Rađeni 1 h po ejakulaciji
Izgled: sivobjeličasti
Volumen: 1ml
Viskoznost: srednje viskozan
PH: 7,0
Broj spermatozoida: 17x10 (miliona)/ml
Broj leukocita: 2x10/ml
Broj okruglih ćelija: 1x10 /ml
Aktivni:15%
- brzo pokretni 5%
- sporo pokretni 10%
U mjesto pokretni: 10%
Nepokretni: 75%

Vitalnost spermatozoida:
- živi 25%
- mrtvi 75%
Citomorfološka analiza:
- normalni 60%
- abnormalna morfologija 40%
Test je rađen danas, 04.05.2011.godine

Bio bi Vam zahvalan ukoliko biste mi dali neki odgovor oko rezultata, cemu da se nadam, jer na osnovu nekih uporedjivanja cini mi se da nije sve u redu..
Pozdrav

Kronostas

Broj poruka : 11
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od maja76 4/5/2011, 16:12

Kronostas, pa nije baz zadovoljavajuci, prvo volumen tj. kolicina sperme mora da bude od 2-7ml, kod tebe je 1ml, ako sam dobro shvatila imas ih 17 miliona u jednom ml, potrebno je minimum 20 miliona, puno ih je nepokretnih a jako malo pokretnih. Uz odgovarajucu terapiju moze dosta toga da se popravi i uz promenu rezima ishrane.
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od dr mali pariz 4/5/2011, 22:56

Kronostas,koliko je dana apstinencije bilo? 1ml je malo...al ajd...nisi bio motivisan,šta li Wink
Mene brine broj živih....samo 25%.Broj nije obećavajući,ali 17 miliona po ml i nije toliko loše,mada se manjim brojem smatra sve ispod 20 miliona po ml.
Slabo pokretni i slabo živi.Angažuj jako dobrog urologa,pa vidi šta bi mogao biti razlog.Srećno!!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Kronostas 5/5/2011, 09:09

Mali Pariz, apstinencije je bilo nekih cetiri dana, hvala ti za pomoc, svakako...

Kronostas

Broj poruka : 11
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Bogdann 5/8/2011, 19:20

Jel moze neko da mi protumaci spermogram

zapremina 6.4 mil
pH vrednost 8.5
broj spermatozoida u ukupnom ejakulatu 27.2 x10ml
broj spermatozoida 4.25 x10ml
ukupna pokretljivost (progresivni +neprogresivni) 23%
progresivno pokretni 6%
vitalnost spermatozoida 60%
leukociti 4.25 x10 ml
morfoloski nalaz normalne forme 11%
fruktoza pozitivna

hvala unapred

Bogdann

Broj poruka : 3
Datum upisa : 05.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Mirjana 5/8/2011, 19:39

Bogdann ::Jel moze neko da mi protumaci spermogram

zapremina 6.4 mil dobar
pH vrednost 8.5 malo, neznatno povećana
broj spermatozoida u ukupnom ejakulatu 27.2 x10ml dobar
broj spermatozoida 4.25 x10ml ovo molim te proveri da li si dobro napisao
ukupna pokretljivost (progresivni +neprogresivni) 23% treba da je viša od 50%
progresivno pokretni 6% treba da ih je više od 20%
vitalnost spermatozoida 60% dobar
leukociti 4.25 x10 ml treba da ih je manje od jedan
morfoloski nalaz normalne forme 11% ovo ni na jednom nalazu mm nije dato u postocima, pa ti ne mogu pomoći
fruktoza pozitivna dobar

hvala unapred
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Bogdann 5/8/2011, 19:55

4.25 x10^6/ml tako pise ... jedino ako oni nisu pogresili nesto :/
i da pitam posto radim posao gde je temperatura 8 sati konstantno 35-38stepenji i leti i zimi ... da li to mozda ima uticaja na ovakav rezlutat spermograma :/
posto sam isao s posla da dam uzorak...
hvala puno !

Bogdann

Broj poruka : 3
Datum upisa : 05.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Orline 5/8/2011, 20:06

Mirjana, on ima 27 mil u ukupnom ejakulatu, a 6 mililitara. To kad se podeli dodje se do cifre 4 mil po ml. Nije pogrešio. Bogdane, jeste smanjen broj. Pitaj svoj dr za tumačenje rezultata. Nije strašno, ne znam zbog čega si radio, pretpostavljam da planirate bebu.
Visoka temp. može da smeta.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Bogdann 5/8/2011, 20:14

da planiramo bebu zadnjih 6 meseci al nam nesto ne ide :/ pa sam odlucio da uradim!

Bogdann

Broj poruka : 3
Datum upisa : 05.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Mirjana 5/8/2011, 20:29

O naravno da smeta, to svaki urolog uvek naglasi! Probaj da se hladi[ bar kad si kod kuce, npr.spavaj bez vesa u sirokoj laganoj pidzami
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od BiKsi :) 5/8/2011, 20:33

Bogdanne, prvo dobrodošao na ovaj divni forum i na naš Kutak. Drugo, želim vam da što pre uspete u vašim namerama da proširite porodicu. Treće, evo ti ovaj link, https://kutak.forumotion.com/t74-spermogram-i-davanje-uzorka, iščitaj početnu stranu. Na osnovu jednog odradjenog uzorka se ne donose veliki zaključci. Dalje, povišena temperatura ne odgovara testisima, kao ni duga vožnja, uopšte taj predeo treba da bude što rasterećeniji. Wink Takodje je bitno da li si imao apstinenciju pre davanja uzorka najmanje tri dana?! Pročešljaj još malo po ovim temama na muškom sterilitetu čisto da se upoznaš sa materijom. Moj predlog je da za 15 dana ponoviš rezultat, i to možda čak i da promeniš laboratoriju, stres je to veliki kad se prvi put daje uzorak na analizu, pričam iz iskustva mog supruga, tako da nekad sam stres i strah od mogućih rezultata mogu da utiču da je rezultat gori nego što jeste. Samo nemoj da se nerviraš, za sve postoji rešenje, važno da imaš spermatozoida, da ima pokretnih, situacija se u takvim slučajevima skoro uvek popravlja.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Mirjana 5/8/2011, 20:37

Eto, Biksi je sve to lepo objasnila! lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od dragan76 7/8/2011, 12:20

novi sam ovde ne znam de da stavim post ...
uradio sam spermogram i spermokulturu na svoju ruku i spermogram je relativno dobar koliko sam video al interesuje me sta znaci
u nalazu mikrobioloskog pregleda spermokulture

nakon inkubacije od 48h patogene bakterije i gljivice iz roda kvasnica nisu iskultivisane .
iskultivisana je oskudna normalna uretralna flora


dragan76

Broj poruka : 3
Datum upisa : 07.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od HappyGirl 7/8/2011, 12:24

Nalaz ti je dobar, nisu pronašli ništa sem onog što je ok.
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od dragan76 7/8/2011, 12:28

e hvala puno ja se vec zabrino zbog onog sto pise nisu iskultivisane :)

dragan76

Broj poruka : 3
Datum upisa : 07.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od HappyGirl 7/8/2011, 12:34

Dobro je to, zamisli da su kultivisane pio bi sve i svašta i bio stalno pijan :)
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Kamilica 7/8/2011, 12:39

Znači da nemaš bakterije i gljivice i da ti je bakterijska flora normalna, sve u svemu nalaz je OK.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Cupava 15/8/2011, 14:29

Drage moje, posle skoro 3 meseca koriscenja Profertila i selena (Oligogal Se), rezultati su (prvo pisem danasnje, pa u zagradi rezultati pre tih) sledeci:
Sperm. u L 15 x 10na9 (4)
Kolic. u ml 3,5 (3)
Broj sper. u ejakul. 52,5x10na9/L (12)
Zivih sperm 70% (50%)
Ukupno pokret. 70% (50)
Aktivna progresija 30% (do sada godinama unazad NULA/NISTA)!
Slaba prog. 25% (10%)
Bez prog. 15% (40%)
Nepokret. 30%(50%)
Normalnih obl. 50% (25%)
Patoloskih 50% (75)
Defekt glave 50% (75%)
Sad oligozoospermia gr. I (do sada oligoasthenoteratozoospermia gr. III
Grlili smo se po hodniku toliko da su nam se svi smejali! Presrecna sam!
Cupava
Cupava

Broj poruka : 1957
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 14.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumacenje spermograma - hitni odgovori - Page 2 Empty Re: Tumacenje spermograma - hitni odgovori

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 36 Prethodni  1, 2, 3 ... 19 ... 36  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu