KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sahara - Egipat i Tunis

+30
catherine290505
djole42
Deni
tuli
Masha UK
Anuska
bebko
mala parizanka
MARA
Orline
Struzzo
nabla
Lily
lepa kata
tanjaz
Gala
Jeckie
mijica
vakic
Hitron-Luka
TetaSneki
jul
NINA1
Jelence
maus
maja76
HappyGirl
Admin
megica-pegica67
adriatika
34 posters

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 22/9/2009, 23:28

Dragi me je odusevio jednim gestom. Ja sam na netu nasla veliki broj mesta koje bi trebalo obici, mada sam bila svesna da nemamo ni vremena ni novca za sve. Najvise mi je na nevidjeno "srcu prirasla" Duga , rusevine starog rimskog grada duboko u severozapadnom Tunisu, oko 250km od Hamameta. Posto nismo mosli naci stranu agenciju koja vodi na taj izlet (nasi ne rade), on je rentirao auto i odveo me tamo. Bilo je fantasticno. Vrlo ocuvani ostaci starog grada, vecina zgrada iz II i III vijeka, na jednom dijelu ulice su cak vidljivi usjeci rimskih dvokolica u kamenu Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 561840
Grad, inace nije imao bitniji strateski znacaj ( verovatno je zato i opstalo toliko lokaliteta) ali se nalazi u veoma mirnom planinskom delu zemlje, sa cistim vazduhom, i pomalo skrajnut od glavnog puta. Pre Rimljana su u njemu ziveli i Fenicani, sto se vidi po jednom mauzoleju, i par grobnica, kao i Berberi, od kojih su ostale samo grobnice.
Jos je lepse ispalo sto smo isli sami...Takav mir, kao da sam usla u vremeplov. Jedna grupa Spanaca je upravo zavrsila razgledanje, tako da smo bili bukvalno sami. Zatekli smo nekolicinu nomada, pastira, koji su jedan deo udaljenih srusenih ostataka hrama pretvorili u svoj dom Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Affraid , prekrivsi rupe nekim ponjavama i krparama. Bilo mi zao kasnije sto ne slikah, ali mi ispocetka bilo neprijatno da zavirujem. Jedan od njih, jako simpatican, je za par njihovih dinara nas proveo po rusevinama, i pokazao nam gdje je koji hram Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Lol
Cuje usput od vodica i upamti, i tako zaradi koju kintu. Podaci koje je govorio na mesavini jezika su tacni, jer sam ja imala plan grada, skinut sa neta, i svi hramovi koje je pominjao su bili tu, ucrtani Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_lol
Na kraju nam je, jer je bio zadovoljan baksisom, ubrao par plodova kaktusa, takozvane berberske smokve, i oljustio. To je nesto vrlo ukusno, zovu ga hendi, na kraju sam kupila i teglicu dzema od toga da ponesem kao kuriozitet.

U povratku smo pokupili stopera Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Lol Mr Shukrija, koji se vracao kuci iz posete bolesnom ocu. I tu me MM ponovo kupi jer promeni trasu u nepoznatoj zemlji za nekih dvadesetak km i odvede Sukrija kuci Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_lol Klanjao mu se do zemlje, show Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_redface
Zauzvrat smo imali besplatnog lokalnog vodica, pa smo videli i mesto zvano Testur, koje vas zapljusne mediteranskim smekom u sred brda, sa palmama duz puta i mavarskim stilom kuca, kao i centralnim trgom sa statuom. Sukri nam objasni da je naseljeno arapskim izbeglicama iz Spanije, Mavarima, koji su proterani sa nadolaskom hriscanstva. Bogatiji su ostali kraj mora, siromasnije su naselili u Testuru. Videli smo i dzamiju sa minaretom na kojem je sat, vjerovatno jedinu, ili bar vrlo rijetku u muslimanskom svijetu.

Inace, dzamije imaju nevisoke minarete, mnogo nize od onih na koje sam navikla, i cetvrtastog oblika. Vrlo neupadljive. Izgleda da je to specifikum za severnu Afriku.

E sad jos malo slika

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dsc0072l
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od mala parizanka 22/9/2009, 23:40

Jao Ori,shto je sve shto sam prochitala i videla leeepooooooo!!!
Hocemo josh,ako moze? Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_wink
Ori,jesi li jahala shta? Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_rolleyes Mislim slona-kamilu,neshto tako Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_rolleyes
Bash sve lepo izgleda.A taj pesak-kako ti kazesh -tezak-to je zlatni pesak,i stvarno je divan.Mi smo ga kod Skiatosa,na plazi-Shisharka,upoznali Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin Da,bash je takav-brzo se slegne,a u vodi se divno presijava i svetluca.Hocemo josh! Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 32796 Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 32796 Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 32796
mala parizanka
mala parizanka

Broj poruka : 1533
Godina : 46
Location : 015
Datum upisa : 05.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 22/9/2009, 23:45

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dsc0013j

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dsc0081op

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dsc0077gs

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dsc0157i

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dsc0131i

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dsc0069a
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 22/9/2009, 23:57

Nadam se da vas nisam ugnjavila opsirnoscu, ali jos sam sveza i pod utiscima Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_razz
Parizanko, jahala sam, dasta! Kamilu u pustinji. Sjajan je osecaj...Bice i tih slika, Saharu sam ostavila za kraj Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Lol
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od mala parizanka 23/9/2009, 00:02

Znash kako kad udjesh u parfimeriju,ne treba vishe od 3 parfema da pomirishesh,jer nema svrhe...Tako i ja se sad odjavljujem,jer mi je memory fool-ne znam ni da li se tako pishe,ali sam ziva zaspala.Slike su divne,i sutra nastavljam!
mala parizanka
mala parizanka

Broj poruka : 1533
Godina : 46
Location : 015
Datum upisa : 05.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od nabla 23/9/2009, 00:22

Jao Ori, fotke su za no comment...pogotovo ovaj rimski grad, odmah sam ih pokazala nablonji.
napisi detaljan itinerar, sta sve agencija nudi od ekskurzija a sta ste u spostvenoj reziji izorganizovali, koliko je svaka ekskurzija kostala, kako je za rent-a-car 9ako ste ga uzimali), ima li muzeja, vredi li tamo ici u zimu kad nema kupanja....
heheheh, dah ti ja opsezan domaci zadatak Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_razz
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 23/9/2009, 00:29

Aaaa, ne boj se, ic mi nije tesko, ja sam sebi dala domaci zadatak pre puta, pa sam znala malo manje od vodica, hihihi. Naravno da preterujem, ali sam se dobro informisala i kupila neku englesku knjigu kao vodic za Tunis, i ono sto mi nije znao vodic reci, ja tamo nasla...I sve tacno Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 23/9/2009, 00:41

Sve nase agencije, pa i ova moja, nude uglavnom iste izlete. U ponudi su Sahara, dvodnevni izlet, koji je preko nase agencije bio malo skuplji nego kod ostalih, 125 eura po osobi.
Neke strane agencije kojima navodno mozes da se prikljucis u hotelu, imaju sarenije izlete, poneki i trodnevni izlet u saharu i gorepomenutu Dugu, kada isti dan obidju i Tuburbo Majus, takodje stari rimski grad. Mi se nismo uklopili sa njima jer smo istog dana vec uplatili izlet u grad Tunis, gde imas veliki Muzej Bardo koji se nalazi u staroj begovoj palati, koja je prica sama za sebe. Tu su smesteni mozaici iz celog Tunisa, rimski, malo fenicanskih skulptura i nakita (trenutno se renovira, pa nije sve dostupno za javnost, ali dogodine se otvara) U okviru tog izleta smo bili i u Kartagini. Pola sata price i 20 min da sami prohodamo sto je objektivno malo. Tek sam posle u svom vodicu procitala da i Kartagina ima svoj muzej u koji mi nismo ni privirili.

Rentiranje auta je sarenih cena. Prilicno skupo, u odnosu na ostale cene u Tunisu. Mi smo za 40 eura uzeli Fiat Punto, neki su nalazili za 30 Clio, koji je kod njih jeftiniji, pa obarali cenu na 25eura. A u sezoni je valjda 50. Ko ce ga znati. Putevi su jako dobri, iznenadjujuce, policija korektna, mi smo se cak zaustavljali da njih pitamo, a oni nas nisu ni jednom. Putarina jeftina, 1 euro uglavnom, a benzin duplo manje cene nego kod nas.
Vredi ici zimi. Bazeni imaju u hotelima, tako da nekog kupanja ipak bude Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin , od februara bude i po 20-tak stepeni, sa suncem i setnjom je lepo. A nama je ostalo stosta da se obidje.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Jeckie 23/9/2009, 07:19

Svaka čast, extra odrađen posao! Samo sam preletela preko teksta, žurim na posao, ali popodne ću polako da čitam i evociram uspomene. Vidim da si bila u Royal Ham.isto kao i mi Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin , a da nije Nomad agencija?
Jeckie
Jeckie

Broj poruka : 527
Datum upisa : 18.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od nabla 23/9/2009, 18:04

orline ::Rentiranje auta je sarenih cena. Prilicno skupo, u odnosu na ostale cene u Tunisu. Mi smo za 40 eura uzeli Fiat Punto, neki su nalazili za 30 Clio, koji je kod njih jeftiniji, pa obarali cenu na 25eura. A u sezoni je valjda 50.

uf,uf- pa bas su skupi Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_eek
Meni se cini da smo u Turskoj placali manje, s tim sto je kod njih benzin dosta skup.

Poucena iskustvom poredjenja egipatskih iskopina i turskih, mnogo je bolje kad taj deo sam izorganizujes. Prvo, proleteli smo kroz egipatska nalazista, masu toga nismo videli, neke cinjenice smo znali bolje i od vodica. S druge strane, u Turskoj smo bili pravi avanturisti- s kartom i kupljenim arheoloskim vodicem u rukama i uz komunikaciju lokalnih arheologa i cuvara mnogo smo vise videli i saznali, plus sto ostaje fenomenalan utisak komunikacije s lokalcima.

Ne znam kakve ce nam biti finansije do kraja godine, ali bih svakako po jedan januar odvojila za Tunis i Maroko...i Liban, i Izrael, Iran, Jordan, Siriju... Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Lol

Što se tice osecaja bezbednosti kad sam šnjufaš po Tunisu, jel to OK...otisnuti se u paru u nepoznato?
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od maus 23/9/2009, 21:08

Uzivala sam maksimalno! Hvala Ori Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 543728
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od HappyGirl 23/9/2009, 21:21

Ori Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_queen ovo je Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 98473
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od bebko 23/9/2009, 21:30

Fantasticno... Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 779578
A Saaahaaaraaa?
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Jelence 23/9/2009, 22:05

Sestro slatka mLogo mi je dragodavam je bilo tako lepo i da ste se proveli za sve pare,sto kazu.
Moj muz nece u te musli zemlje inace posle tvog pisanija i fotki ja bi otisla.
Sve pohvale za divno srocen tekst obogacen fotografijama.
ljubac
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 24/9/2009, 00:11

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_redface Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_wink
Hvala devojke, drago mi je da vam se dopada.

Jeckie ::Vidim da si bila u Royal Ham.isto kao i mi Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin , a da nije Nomad agencija?
Si, certo Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin Bravissimo, jeckie
Ja kao da ih ne reklamiram, ali stvarno zasluzuju svaku pohvalu. Cula sam za njih prvi put na nasem forumu o putovanjima, i rizikovala pored mnogo poznatijih agencija. Bez mnogo reklame i pompe odradjuju profesionalno posao. Bar smo mi bili zadovoljni.

Jelence, i MM je bio protiv arapskih zemalja, a ni ja nisam nesto specijalno ocekivala, mada svaku novu kulturu volim da vidim i dozivim, ali je popustio jer je nije trebala viza, aranzmani su bili povoljni, a posebno kad je video na stranim sajtovima koliko imaju ocuvanih rimskih lokaliteta i bogatu istoriju prije dolaska Arapa. I nije se pokajao.

Bebko, bice i Sahara, te slike nisam jos sredila, moram da ih komprimujem u manji format, pa okacim Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin Duzna sam vam i Tunis grad i Kartaginu. Bice toga jos, ne mrzi me, naprotiv.

Nabla, potpuno si u pravu to za organizaciju izleta. Sahara vredi sa agencijom, jer 1200 km za dva dana ne bi presao sam nikako, niti bi mogao da organizujes smestaj i nadjes neke teze dostupne stvari, ali rimske gradove, muzeje, i ostalo je bolje obici u sopstvenoj reziji. Napisacu ti sve sta sam ja iskopala na netu da vredi obici, a mi nismo stigli.
ali bih svakako po jedan januar odvojila za Tunis i Maroko...i Liban, i Izrael, Iran, Jordan, Siriju... Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Lol
Moj si covek Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin U potpunosti. Samo da znas, ako hoces u Siriju i mislim i u Liban, ne smes imati Izraelski pecat u pasosu Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_rolleyes Relativno skoro sam gledala neku reportazu o tim zemljama na TV-u i ostala bez daha. Samo mi je jako zao sto je Mesopotamija zarobljena u Iraku Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_cry
A Tunis je jako sigurna zemlja, bar za sad, i u svim delovima sem po pustinji i oko alzirske granice se smijes svrckati sam. Pricacu vise o tome jos drugi put.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Anuska 24/9/2009, 00:22

Super su slicice! A tek objasnjenja...

poljubac
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Masha UK 24/9/2009, 13:26

Ori - super su ti slicke...i hvala na detaljnim opisima... Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 11031
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Hitron-Luka 26/9/2009, 10:15

Ori Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 109639 ,maximalno sam uzivala citajuci i gledajuci tvoje fotke ....hvala zemska...
Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 612963 Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 612963

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 522523
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Struzzo 29/9/2009, 21:35

Bre, Ori, ako budem isla ponovo u Tunis, vodim te sa sobom... Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin
Ti si se stvarno dobro potkovala znanjem pre puta i uradile ste pravu stvar sa iznajmljivanjem auta.Mi to nismo stigli, bili smo samo 7 dana, mada na svim izletima koje je agencija organizovala( dva dana u Sahari, Tunis, Kartagina, Sidi- Bu-Said, Sus)...ali naravno, ostalo je jos dosta toga za videti.
Drago mi je da si slicno dozivela Tunis...da ti je bilo lepo tamo...
Predivne su fotke, kao i tvoji opisi...
Cekam najlepsi deo - pricu o Sahari...
Bacioni!!!
Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 275568
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 1/10/2009, 10:17

struzzo ::Bre, Ori, ako budem isla ponovo u Tunis, vodim te sa sobom... Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin
Siii, certo Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Lol
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 1/10/2009, 10:49

Ostala sam vam duzna ostatak price Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin
Tunis grad je jako lep, neobican pre svega...Mene je podsetio na veliko Sarajevo, pre svega zbog sudara civilizacija ciji rezultat se moze videti svuda. Veliki evropski bulevari i avenije i francuski balkoni na cipkastim zgradama u kombinaciji sa arapskim sukovima. Na ulici vreva, kao u svakom milionskom gradu, zacinjeno njihovim temperamentom. Tu dolazi do izrazaja njihova nervozna voznja, mada treba imati zivaca i voziti dok pesaci prelaze ulicu gde im padne na pamet, i to laganini, bez pretrcavanja. Dok sam pokusavala da predjem ulicu, a MM bio vec na drugoj strani, opasno sam se nervirala ne mogavsi da nadjem nacin da svoju zelju i ostvarim. Odjednom se zacuo pisak, i tetralno je dotrcao pandur, brkati smeker sa rejbankama, i tetralno zaustavio automobile da madam predje Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Lol MM se zavitlavao na moj racun dva dana Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dscf5539

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dscf5545g

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dsc0149c


Poslednji izmenio orline dana 1/10/2009, 11:31, izmenjeno ukupno 1 puta
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 1/10/2009, 10:57

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dscf5530

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dscf5582w

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dscf5519v


Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dscf5518

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dscf5528
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 1/10/2009, 11:09

O Kartagini ne moram da vam pricam Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin
Svi ste culi za Gosn Hanibala pred vratima sa njegovim slonovima Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 275568

Ali, sta nisam znala, ili sam bar spavala na casu, je da su Rimljani posle treceg punskog rata, kao pobednici sravnili Kartaginu sa zemljom i posuli solju. Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 561840
Naredna dva veka je bila "ukleti grad", da bi sami rimljani ponovo napravili grad na istom mestu, zbog dobre pozicije, i te ostatke mi danas obilazimo. Rimske Kartagine. Od Fenicana, iliti Puna, kako su ih zvali Rimljani zbog mesanja sa Berberima, je ostalo malo ili nimalo tragova na tlu same Kartagine. Vodic mi je rekla da za fenicane idem u Liban, na moje pitanje o ostacima njihove kulture Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_rolleyes Posle se ispostavilo da nije to bas tako, mi nasli u Dugi, i saznala sam da ima jos na par mesta, ali to sad nije tema. Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin Ovo na slici su Antoanove terme, ili tako nekako, jer su stara zdanja smestena na vise lokaliteta, onako izmedju vila i ulica, posto im je Kartagina pod istim imenom sada aelitno naselje, poput naseg Dedinja, gde su smestene rezidencije i zgrade ambasada, ukljucujuci i nasu Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Lol

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dscf5672t


Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dsc0025bc

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dscf5678

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dscf5680c
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 1/10/2009, 11:18

Muzej Bardo je najveci muzej u tunisu. Trenutno se renovira jedan deo, pa je obilazak bio skracen, ali za one koji vole starine, stvarno je uzivanje. Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 275568

Inace, nalazi se u staroj Begovskoj palati, posto je Tunis bio begovat i pod francuskim protektoratom, po maniru, ne diram te, ne diraj me. Beg je imao sve beneficije, ali se nije mesao u svoj posao Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_razz

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dscf5610h

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dscf5629d

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dscf5590v

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dscf5601s

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dscf5620e
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Orline 1/10/2009, 11:29

Sidi Bu Said je malo mesto u okolini Tunisa, mada pripada njemu kao siroj celini, koje vazi za centar boemskih zbivanja, umetnickih kolonija, etc...
Jako lepo, sa predivnim pogledom na Tuniski zaliv i Mediteran, celo je u belo i plavo okreceno, tj. zgrade su bele, uniformne, a prozori i vrata plavi, sa raznim rezbarijama. Poznat je jos i po najlepsim kavezima za ptice koje sam videla u zivotu (mada ptice volim a kaveze bas i ne, stvarno me je rad odusevio Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin )

Pili smo caj od mente sa pistacima, sedeci na podu u lokalnoj kafanici. Poneko je otisao svesno na "dranje" u kafanu "Kod Sabana" na vidikovcu iznad mediterana, gtde kafa kosta od 3-10 eura, kako se iscenkas Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_biggrin Mi nismo, a nije bilo ni mesta Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Icon_lol
Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dsc0067na

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dsc0069pl

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dsc0070ol

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dsc0090o

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Dsc0109l
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Sahara - Egipat i Tunis - Page 4 Empty Re: Sahara - Egipat i Tunis

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu