KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Betanija - Novi Sad - Iskustva

+59
lenjivica
Lena_83
PalcicaBg
Sanjci87
BiKsi :)
JocY
Eho
KristinaK.
Blanka
tiramisu
lela1984
KoMetaK
ivanicasale
Djeni
Ema78
cicifu
SoJa
labradorka
Za5ljana
skorpija_ns
AriesGirl
alrada
noja
leptirko82
hany
VioletaR
insomnia
bak
tamaris25
*Maki*
Gramatika
bibi.libi
sareni leptir
ivi
Orline
Jejaaa
rada78
ika1
maza1972
Divina
ninica2
inda
dra00
cicsa80
Mirjana
Kamilica
medolino
Nacima
jaca*caca
Mlata
gagax81
maki-79
Zoka83
dunja&suki
dr mali pariz
Ceca73
nabla
Dacaa
Kata
63 posters

Strana 7 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od AriesGirl 17/7/2013, 15:10

Alrada, ja sam u aprilu bila na jednodnevnoj dijagnostici i trebao mi je uput za bolnicko (stacionarno) lecenje.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od skorpija_ns 12/9/2013, 09:35

Da li neko zna da li se u Betaniji radi histeroskopija i vikendom ili samo radnim danima? Hvala.Wink 

skorpija_ns

Broj poruka : 1
Datum upisa : 12.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od leptirko82 12/9/2013, 16:01

skorpija_ns ::Da li neko zna da li se u Betaniji radi histeroskopija i vikendom ili samo radnim danima? Hvala.Wink 
Ne veujem da se radi vikendom. Ako si zakazala, zvace te dan ranije da ti jave termin.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Za5ljana 13/9/2013, 22:43

A jel' neko u toku, šta je na kraju bilo sa tom krioprezervacijom (zamrzavanjem embriona) u Betaniji? Da li se to radi sada ili ne?
Ako ne, da li postoji mogućnost da se to nekako transportuje do Genesisa i tamo uradi?

Užasava me pomisao da će mi oplođene jajne ćelije ponovo propasti pošto se ubacuje max 3. Toliko sam teško do njih došla!
Za5ljana
Za5ljana

Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od leptirko82 13/9/2013, 22:48

Mislim da nema mogucnosti za tako nesto. To je ona negativna strana drzavnih klinika. Ja cu isto raditi u Betaniji, kad bude doslo vreme.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Za5ljana 15/9/2013, 19:37

Hvala ti na odgovoru leptirko, izgleda da si u pravu. Nadam se da će stvari povodom ovoga da izađu na čistac, pošto sam se raspitivala malo, došla do raznoraznih saznanja i dobijala potpuno kontradiktorne informacije.
Međutim, i dalje mi nije jasno zašto to ne može da se sačuva po regularnom cenovniku makar u Genesisu koji je 500m pored i u kojem rade svi isti lekari kao i u Betaniji.

Nadam se da ćemo se opametiti malo i da u skorijoj budućnosti nećemo tek tako bacati nešto što nam je toliko dragoceno.

Stvar je bila u tome što kada smo u socijalnom na prvostepenoj komisiji kao "birali" kliniku, nismo mogli da izaberemo tačno određenu privatnu nego su sve bile zajedno, tako da praktično nisi ni mogao nijednu konkretno da odabereš da te ne bi slučajno bacili u tamo neki Niš (a ti si npr. iz NS).
Za5ljana
Za5ljana

Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od leptirko82 15/9/2013, 19:41

ZaPETljana, dokle si stigla, što nam ne pišeš na koracima? Tamo uvek ima ženica , razmenjuje se iskustvo. Još nisam stigla do komisije, a verujem da ću biti zbunjena , logično. Evo ti temica sa najboljim protokom informacija.
https://kutak.forumotion.com/t2670-korak-po-korak-na-putu-do-bete?highlight=korak+po+korak+na+putu+do+betge
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Za5ljana 15/9/2013, 20:27

Leptirko, da budem iskrena, plašim se da čitam previše o mogućim problemima jer bih onda kod sebe prepoznavala tuđe simptome i dobijala razne tripove. Umem jako kvalitetno da se sekiram oko gluposti, a trenutno mi je jako važan mir... javljam se kada budem u nekom malo robusnijem stanju, jer sam trenutno tempirana bomba. :)
Za5ljana
Za5ljana

Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od labradorka 16/9/2013, 08:14

Koliko znam postoji mogucnost zamrzavanja u Betaniji bar godinu dana unazad.Proverite!
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od leptirko82 16/9/2013, 13:57

Za5ljana ::Leptirko, da budem iskrena, plašim se da čitam previše o mogućim problemima jer bih onda kod sebe prepoznavala tuđe simptome i dobijala razne tripove. Umem jako kvalitetno da se sekiram oko gluposti, a trenutno mi je jako važan mir... javljam se kada budem u nekom malo robusnijem stanju, jer sam trenutno tempirana bomba. :)
Za5ljana, kad pozelis, tu smo. Zelim ti srecu u daljim planovima. Kad imas neko pitanje, slobodno postavi. Mnogo sam naucila od zena sa Kutka, a o dobrim savetima da i ne govorim. Tu smo!
Labradorka, to bi bilo divno! Ja samo upijam informacije kao sundjer i prosledjume. Jos sam ja zelena u svemu ovom! lol!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Za5ljana 20/9/2013, 19:25

Da vam se javim sa novim informacijama povodom zamrzavanja. Proverila sam još jednom baš na Betaniji i da, zamrzavanje embriona se radi, samo što to naravno nije pokriveno iz fonda za zdravstvo što je u neku ruku i razumljivo uzevši u obzir da je uspešnost postupka mnogo manja nego sa embrionima koji su sveži. Cena je 35000 din, a odmrzavanje i transfer tih pingvinčića se isto plaća, ne znam tačno koliko (mislim da je neko pisao o tome ranije). Stvar je u tome što da bi uopšte imalo smisla raditi zamrzavanje, embriona treba da ima dovoljno mnogo i da budu zadovoljavajućeg kvaliteta. Ne znam zašto postoji to pravilo: ja bih zamrzla sve i da mi preostane samo jedan sumnjivi pa šta mu Bog da, uhvatila bih se i za najmanju slamku. Daleko od toga da je jeftino, ali toliko neke moje poznanice potroše na čizme.

Kada se embrioni ostave umesto 3 dana, 5 dana u veštačkoj sredini da bi se čekale blastociste, u Betaniji za njih posle nema zamrzavanja (isto ne znam zašto).
Za5ljana
Za5ljana

Broj poruka : 10
Datum upisa : 13.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od SoJa 7/10/2013, 20:44

Da podelim i ja svoje iskustvo, što se tiče Betanije Wink 
Mi smo ove godine konkurisali u privatnoj klinici, međutim, kako su privatne klinike "ukinute" krajem februara, a da mi o tome nismo ni obavešteni, nas su preusmerili na KC Niš. Zbog izuzetno lošeg iskustva na toj klinici, pisala sam zahtev da želim da promenim kliniku i po praporuci dr.Nebojše Markovića (SPEBO), odabrala Betaniju.
Ubrzo je usledio poziv iz Betanije, komisija je bila zakazana za 20. maj. Na klinici je bilo dosta parova, što za komisiju, UZ, terapije... Dakle, čeka se nekad malo duže, ali nije strašno.
Sestre su o.k. Nisam naišla na neljubaznost, nervozu i sl.
Toga dana u ambulanti je bila dr. Aleksandra Trninić. Sestra, koja je prozivala, pitala je svaku od nas da li želi kod nje ili kod nekog drugog. Bilo je žena koje su želele da im VTO vodi dr.Kopitović, ali je trebalo da čekaju, ne znam koliko, jer ona nije bila na klinici. Inače, dr.Kopitović je često odsutna, tako da, žene čiji VTO ona vodi, često su na UZ morale kod drugih lekara. Ja sam se opredelila za dr.Trninić i nisam se pokajala. Pre svega, ona je pratila celu moju stimulaciju, u početku sam sporo reagovala, menjala mi je terapiju i dovela do daleko boljih rezultata nego što sam imala u prva dva pokušaja. Izuzetan je stručnjak. A takođe jako pozitivna osoba, prijatna, divna...
Moram da naglasim da sam jednom otišla na kliniku, jer mi nešto nije bilo jasno, i dr. me je primila bez problema.
Inače, pošto je meni tog dana, kada smo došli na komisiju, bio prvi dan ciklusa, dr. mi je predložila da odmah krenem sa kontracepcijom, da ne bismo čekali naredni ciklus. 16.06. sam već krenula sa stimulacijom.
Kao što rekoh, rezultat stimulacije bio je jako dobar, folikla sedam, od 17 do 21mm, sedam jć, endo 11mm, E2 2480. Na žalost, jajne ćelije, njih četiri, koliko su se oplodile, nisu se delile, tj. jedna od njih se jedva drugog dana podelila, vraćen jedan embrion, ali beta negativna.
Zadovoljna sam u potpunosti klinikom i osobljem.
Ponoviću, dr. možete da birate, tj. možete odabrati dr.Vesnu Kopitović, ukoliko želite, ali nećete pogrešiti ako se opredelite za dr.Aleksandru Trninić.
Srećno!!!


SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od rada78 9/10/2013, 00:22

Stručnost i efikasnost!

Takođe i veliki možda i najveći procenat uspešnosti. Za bilo kojeg doktora da se odlučite isto je, oni rade u timu.

što se mene tiče ishod je bio pozitivan, sve pohvale i zahvalnost za dr Kopitović i ceo tim.
rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od sareni leptir 29/10/2013, 12:31

http://www.telegraf.rs/vesti/865153-novi-sad-obara-rekord-najvise-beba-u-poslednje-dve-decenije 

skidam kapu Betaniji !svaka cast !
 nazalost nisa imala susret sa med osobljem i dokotrima u Betaniji ,ali iskustva mojih drugarica koje su tamo bile su  jako pozz i sa uspesima ! samo tako nastavite !
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od cicifu 13/12/2013, 10:48

Drage moje ,
Da ne zatrpavam ovde temu. Molim vas da mi neka u pp napise svoja iskustva za TVL u Betaniji. U kom delu ciklusa se radi? Platicu, ali zelim sto pre da odradim. Da li je moguce npr za nedelju dana? Dr. Kopitovic me pregledala u privatnoj klinici i savetovala TVL. Da li je moguce da odem tamo i biram doktora obzirom da nisam iz NS? Hvala na odgovoru. Very Happy 
cicifu
cicifu

Broj poruka : 25
Datum upisa : 21.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Ema78 13/12/2013, 19:17

Cicifu, ja sam radila TVL tamo.Ne zatrpavas temu.
Ovako, kostalo je oko 35000 sve ukupno, znaci sama intervencija i prva konsultacija.
Ja sam prvo zakazala konsultacije, odnela im nalaze hormona i spermogram, i to je trajalo bukvalno 5 min, zajedno sa uz pregledom. Zatim su mi  zakazali intervenciju za prvu polovinu sledeceg ciklusa, pod uslovom da mi brisevi budu sterilni. Pri tom ti daju sta sve treba da se uradi od dodatnih analiza, zbog anestezije. Znaci, ne moze za nedelju dana, vec prva polovina sledeceg ciklusa.

Sto se tice same intervencije, nista stasno. Traje oko 15 min, za to vreme si u opstoj anesteziji. Posle, odlezis nekih par sati, i ides kuci kao da se nista nije dogodilo. Krvarenje je minimalno, stane za nekoliko dana.

Sto se tice biranja dr-a, ne znam kako to ide. Ali, posto su oni jedini u Srbiji koji to rade, mislim da su svi dobri.

Nadam se da sam ti pomogla.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od sareni leptir 6/6/2014, 16:22

zdravo cure ,moram da pitam jedno vazno pitanje -recite mi u Betaniji ko radi od lekara serklaz ,o je za to zaduzen ? Kopitovicka mi je to rpedlozila na uput ,kad za to dodje vreme-prtpostavljam da Kopitovicka nista ne radi osim steriliteta ,a kko radi porodjaje na Betaniji ,koji to leakri obicno rade ?! vidim spominjete Bujas ,Bjelica.....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Djeni 19/6/2014, 14:32

Devojke, juče sam radila TVL sa histeroskopijom u Betaniji. 
Imala sam blagu sukrvicu sinoć, a od danas popodne sukrvica se pojačala sa ponekim manjim ugroškom.
Da li je to normalno?
Da li je neka od vas imala slična iskustva?
Unapred hvala, Djeni
Djeni
Djeni

Broj poruka : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 21.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od ivanicasale 19/6/2014, 17:51

Dejni koliko si platila histeroskopiju?Ja na zalost ne mogu da ti pomognem jer tek treba da idem kod njih na histero.Mozda da pozoves na Betaniji i pitas?
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Djeni 19/6/2014, 19:28

Ivanice,
Platila sam 35 000 rsd. Mozda ti pomogne i ova informacija:
Za pregled je potrebna kompletna krvna slika, urin, vreme krvarenja, faktor koagulacije, glukoza,krvna grupa i rh faktor, cervikalni i vaginalni bris.
Kada ces da radis ?
Djeni
Djeni

Broj poruka : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 21.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od ivanicasale 19/6/2014, 20:12

Sta su oni meni rekli 25.000 din?Sada sam zbunjena  zbunjen  imam na papir sta mi treba za histeroskopiju,ali kada sam zvala rekla mi je sestra mira posto mi je ona kontakt osoba da kosta 25.000 din dijagnosticka.Sta su tebi radeli?Trebala bi u avgustu da radim.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Djeni 19/6/2014, 20:54

Mira je glavna sestra. Nas je bilo tri i sve smo platile isti iznos jer nemamo uput. Naravno svi dogovori idu preko sestre Mire.
Proveri ti jos jednom za svaki slucaj. Kroz pricu sa zenama u sobi shvatila sam da smo sve tri zakazale prosle nedelje preko dr. Kopitovic pa mozda to ima neke veze jer nismo cekale pa se mozda zato placa 35000 rsd.
Ja sam radila jednodnevnu dijagnostiku / transvaginalna laparoskopija i histeroskopija/ a suprug spermogram.
Djeni
Djeni

Broj poruka : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 21.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od KoMetaK 19/6/2014, 21:42

Nije stvar preko koga se ide, vec je stvar da li se radi dijagnosticka histero ili operativna. Dijagnosticka kosta 25.000, a ako ima neceka za uklanjanje 35.000.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od bak 19/6/2014, 21:50

A i pricate o razliciti stvarima, jedna o tvl a druga o histeroskopiji  Wink 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Djeni 19/6/2014, 21:52

Hm pa meni je bila dijagnosticka tvl i histeroskopija.  Uklonjen je rezidualni septum a priraslice u jajovodu I mikropriraslice na endometrijumu nisu dirali. Kad sam pitala koja je cena odmah mi je saopsteno 35000
Djeni
Djeni

Broj poruka : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 21.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Betanija - Novi Sad - Iskustva - Page 7 Empty Re: Betanija - Novi Sad - Iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu