KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja...

+3
MARA
HappyGirl
Gala
7 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Ići dole

Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja... Empty Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja...

Počalji od Gala 17/8/2009, 11:47

Na roditeljforumu sam nasla tu temu i mnogo mi se dopala.. Otvorio ju je tata Marting... Evo i njegovog posta, kopiram:

Čak i ovako male bebe kao što je Viki imaju različita oglašavanja u zavisnosti od situacije.

A ovi moji izgleda i psuju!
Kada
je Viki nestrpljiva i besna zato što npr. mazanje kremama i losionima
posle kupanja traje suviše dugo, pored klasičnog plakanja ima i jedan
besan glas koji zvuči kao "Aid-i-de". Sećam se da je Đorđe svojevremeno
sa dva meseca, iz sličnih razloga, besneo sa "Ajd(iiiii)".
Ja to prevodim sa "'Ajte u p...... m ....." Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja... Happy51

Punu pelenu Viki oglašava sa "Gh-eee-g-aaaa" - više i ne kažemo "ukakila se" nego "napravila je GEGU!".
Đorđe je imao sličan ali glas "gheeeee" (pa smo kaku zvali "Slučaj Ge!").

A da čujemo vas!
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja... Empty Re: Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja...

Počalji od Gala 17/8/2009, 11:47

Moja Gala kada je gladna kljuca kao kokoska kada kljuca zrno! Ali bukvalno
kljuca! Stavi je na podlogu ili na moje rame, odma pocinje da kljuca
...
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja... Empty Re: Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja...

Počalji od HappyGirl 17/8/2009, 13:54

Zaista divan topik Very Happy Gala naša malo pile srca Jedva čekam da vidim šta će druge mame i tate da napišu
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja... Empty Re: Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja...

Počalji od MARA 26/8/2010, 11:17

Viktor kad je gladan ne place vec glasni i jasno kaze mama njam,njam jodgud (jogurt),supu ili pire sta mu god padne napamet
Kad mu se spava ubedjuje me nani,nani a kad vidi da od toga nema nista onda pocinje da place,a kad i od toga nema nista onda pocne da se saplice ko pijan.......
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja... Empty Re: Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja...

Počalji od Orline 24/9/2012, 17:42

Šteta što nema novijih postova Very Happy

Evo insert iz emisije Oprah show gde je gost bila žena apsolutni sluhista, koja je navodno uspela da rastumači beby talk, tj bebin rečnik do trećag meseca života. Svela je sve na pet "reči"

NEH-glad
OWL-pospanost
EH-gornji gasovi, treba beba da podrigne
EAIRH-donji gasovi, treba da prducne
HEH-neudobno joj je, toplo,hladno ili treba da se promeni pelena

Originalno je napisano na engleskom, pa zato riječi zvuče drukčije nego što ih izgovaramo, i mi kad čitamo, a bogami i beba.

Pogledajte, vrlo je interesantno, pa sve i da je prenaduvano Wink
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja... Empty Re: Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja...

Počalji od Orline 24/9/2012, 17:43

Ode poruka Very Happy
Sad će i klip, evo...
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja... Empty Re: Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja...

Počalji od Orline 24/9/2012, 17:44

Evo još jedan, za slučaj da prvi ne radi Very Happy


Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja... Empty Re: Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja...

Počalji od Struzzo 30/9/2012, 11:30

Zanimljivo, Ori, zaista...
Ovaj moj delija nije više mala beba mada mu je rečnik poprilično bebast.
Npr. sve životinje su vave, sve što ima točak je brmbrm....
Nastavljam kasnije..
Moja vava zove!
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja... Empty Re: Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja...

Počalji od ninica2 30/9/2012, 14:12

Orliska bas je ovo super :)
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja... Empty Re: Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja...

Počalji od Orline 30/9/2012, 15:31

Struzzo ::
Moja vava zove!
Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja... 404938 Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja... 404938Ubih se od smeha, poljubi mi vavu da pukne.
Ninice, stru, drago mi je da vam se svidja. Meni izgleda zanimljivo, čudi me da neko nije pogledao od mama sa bebama u tom periodu pa da mi kaže da li pije vodu ova priča
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja... Empty Re: Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja...

Počalji od Struzzo 30/9/2012, 21:37


Hehe, mi smo najpre bili zadovoljni kad smo prvi put čuli "vava" u smislu "jeee, to mu je kuca" da bismo ustanovili da mu je vava i Maza, i kamila i slon, sve.... Rolling Eyes
Inače, moj sin ima svoj jezik, pogotovo kad se zaigra pa priča sa sobom ili sa igračkama...
To je neki kliktavi jezik kao Bušman (sećate se filma "Bogovi su pali na teme")... lol!
Smešan je, baš...malo Afrikanče....
I moj sestrić (onaj što mu je dosadilo da se zove Vuk i hteo je da se zove Konj) isto je dugo pričao svojim jezikom i nama je bio beskrajno sladak, mada ga osim nas niko nije razumeo, npr. voda mu je bila liga-liga...ja pretpostavljam da je to bila njegova onomatopeja za vodu.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja... Empty Re: Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja...

Počalji od tuli 2/10/2012, 16:40

Hm...... kad se sve svede na ovih par reči, može se reći da ima uklapanja...jer se i njihove potrebe, u tom ranom bebećem periodu svode na ovih pet osnovnih
Moj sinček je odjednom počeo da govori, sve ponavlja kao papagaj.
Eto, zanimljivo je da Nikita za sve likove sa fresaka,ikona, koji imaju dugu bradu, kaže mama, grrr, vav (lav, između ostalih omiljenu životinju) Very Happy
Ima i nekoliko univerzalnih reči kojima izražava sve i zadovoljstvo, i protest, i glad... gupa,gupa i ljga ljga:D

tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja... Empty Re: Bebeci recnik...manifestacija raspolozenja...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu