KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Varikokela (Varikocela)

+12
dra00
bak
marko_22
BiKsi :)
Sasa D
lopez
anak
fenix
maja76
Bitter Sweet
nabla
HappyGirl
16 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od Sasa D 7/4/2012, 12:09

Pokusaj jos jednom uraditi spermogram na drugoj klinici ili u bolnici u Mostaru,ako i tad ne bude dobar obrati se Dr.Jovanu Ivovicu.Evo kako je izgledala moja terapija poslije operacije:Ezerex prasak,Proviron tablete,Tocopherol,Zink,L-Karnitin kapsule i jos jedne tablete kojih se ne mogu sjetiti(doziranja se ne sjecam).
Evo i br Dr.Jovana Ivovica +38269021747.
Srecno!

Sasa D

Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od marko_22 8/4/2012, 21:00

Sasa D ::Pokusaj jos jednom uraditi spermogram na drugoj klinici ili u bolnici u Mostaru,ako i tad ne bude dobar obrati se Dr.Jovanu Ivovicu.Evo kako je izgledala moja terapija poslije operacije:Ezerex prasak,Proviron tablete,Tocopherol,Zink,L-Karnitin kapsule i jos jedne tablete kojih se ne mogu sjetiti(doziranja se ne sjecam).
Evo i br Dr.Jovana Ivovica +38269021747.
Srecno!
ok,hvala puno!to je on privatno kliniku ima?znaci tu terapiju si pio u istom intervalu ili???i jos me zanima koliko te mogu razumijet u gore pisanim porukama ti si dva puta operirao varikokelu,jel?pa me zanima dal posle prve i uspjesne operacije testis u mom slucaju lijevi ostaje onao spusten ili se to operacijom popravlja,jer ne vidim nikakvog pomaka?jos jedanput hvala,imam broj pa ako sta treba mogu te nazvat?pozdrav

marko_22

Broj poruka : 11
Datum upisa : 04.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od marko_22 8/4/2012, 21:04

marko_22 ::
Sasa D ::Pokusaj jos jednom uraditi spermogram na drugoj klinici ili u bolnici u Mostaru,ako i tad ne bude dobar obrati se Dr.Jovanu Ivovicu.Evo kako je izgledala moja terapija poslije operacije:Ezerex prasak,Proviron tablete,Tocopherol,Zink,L-Karnitin kapsule i jos jedne tablete kojih se ne mogu sjetiti(doziranja se ne sjecam).
Evo i br Dr.Jovana Ivovica +38269021747.
Srecno!
ok,hvala puno!to je on privatno kliniku ima?znaci tu terapiju si pio u istom intervalu ili???i jos me zanima koliko te mogu razumijet u gore pisanim porukama ti si dva puta operirao varikokelu,jel?pa me zanima dal posle prve i uspjesne operacije testis u mom slucaju lijevi ostaje onao spusten ili se to operacijom popravlja,jer ne vidim nikakvog pomaka?jos jedanput hvala,imam broj pa ako sta treba mogu te nazvat?pozdrav
dal dr ivovic ima neku stranicu ili stranicu klinike?

marko_22

Broj poruka : 11
Datum upisa : 04.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od Sasa D 9/4/2012, 23:06

Od prve operacije do druge je proslo punih 16 godina.Stanje lijeve kese je ostalo isto zajedno sa kolicinom vena u njoj.Sad nakon godinu dana od druge operacije mogu reci da se kolicina vena smanjila ,a svremenom ce biti jos manja.Sve napisane tablete i prasak sam pio svaki dan i to je bila odlicna kombinacija kod mene.Dr.Ivovic nema kliniku.On radi u Bolnici u Baru,a radi i privatno u ordinaciji.Operacije se vrse u drzavnoj bolnici gdje on radi,samo sto sve troskove snosis ti kao stani drzavljanin bez zdravstvenog osiguranja.Slobodno me nazovi sta god te interesuje jer bi volio da pomognem svima onima koji imaju problem koji sam ja imao.Pozdrav!

Sasa D

Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od marko_22 11/4/2012, 10:12

Sasa D ::Od prve operacije do druge je proslo punih 16 godina.Stanje lijeve kese je ostalo isto zajedno sa kolicinom vena u njoj.Sad nakon godinu dana od druge operacije mogu reci da se kolicina vena smanjila ,a svremenom ce biti jos manja.Sve napisane tablete i prasak sam pio svaki dan i to je bila odlicna kombinacija kod mene.Dr.Ivovic nema kliniku.On radi u Bolnici u Baru,a radi i privatno u ordinaciji.Operacije se vrse u drzavnoj bolnici gdje on radi,samo sto sve troskove snosis ti kao stani drzavljanin bez zdravstvenog osiguranja.Slobodno me nazovi sta god te interesuje jer bi volio da pomognem svima onima koji imaju problem koji sam ja imao.Pozdrav!
evo vec god i 7mj isto mi je kao i prije,znaci nije se smanjilo..znaci doktor je dobar i moze pomoci??potrazim tablete i prozvat cu dr ivovica,pa da vidim sta i kako?samo neznam da li postoji konvencija izmedju CG i BIH nekakva oko tog zdravstvenog,tj ja platim,a kasnije osiguranje isplati..a ako sta zatreba zovem i tebe!hvala jos jednom..pozdrav!!!

marko_22

Broj poruka : 11
Datum upisa : 04.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od Sasa D 11/4/2012, 10:29

[quote="marko_22"]
Sasa D ::Od prve operacije do druge je proslo punih 16 godina.Stanje lijeve kese je ostalo isto zajedno sa kolicinom vena u njoj.Sad nakon godinu dana od druge operacije mogu reci da se kolicina vena smanjila ,a svremenom ce biti jos manja.Sve napisane tablete i prasak sam pio svaki dan i to je bila odlicna kombinacija kod mene.Dr.Ivovic nema kliniku.On radi u Bolnici u Baru,a radi i privatno u ordinaciji.Operacije se vrse u drzavnoj bolnici gdje on radi,samo sto sve troskove snosis ti kao stani drzavljanin bez zdravstvenog osiguranja.Slobodno me nazovi sta god te interesuje jer bi volio da pomognem svima onima koji imaju problem koji sam ja imao.Pozdrav!
evo vec god i 7mj isto mi je kao i prije,znaci nije se smanjilo..znaci doktor je dobar i moze pomoci??potrazim tablete i prozvat cu dr ivovica,pa da vidim sta i kako?samo neznam da li postoji konvencija izmedju CG i BIH nekakva oko tog zdravstvenog,tj ja platim,a kasnije osiguranje isplati..a ako sta zatreba zovem i tebe!hvala jos jednom..pozdrav!!![/quote

Mislim da je najbolje da nazoves doktora i konsultujes se sa njim.Ne kupuj nista prije konsultacija sa doktorm.Ja sam sve troskove bolnice,operacije i lijecenja platio i nema refundacije osiguranja na relaciji CG-BiH!

Sasa D

Broj poruka : 6
Datum upisa : 05.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od marko_22 11/4/2012, 21:31

[quote="Sasa D"]
marko_22 ::
Sasa D ::Od prve operacije do druge je proslo punih 16 godina.Stanje lijeve kese je ostalo isto zajedno sa kolicinom vena u njoj.Sad nakon godinu dana od druge operacije mogu reci da se kolicina vena smanjila ,a svremenom ce biti jos manja.Sve napisane tablete i prasak sam pio svaki dan i to je bila odlicna kombinacija kod mene.Dr.Ivovic nema kliniku.On radi u Bolnici u Baru,a radi i privatno u ordinaciji.Operacije se vrse u drzavnoj bolnici gdje on radi,samo sto sve troskove snosis ti kao stani drzavljanin bez zdravstvenog osiguranja.Slobodno me nazovi sta god te interesuje jer bi volio da pomognem svima onima koji imaju problem koji sam ja imao.Pozdrav!
evo vec god i 7mj isto mi je kao i prije,znaci nije se smanjilo..znaci doktor je dobar i moze pomoci??potrazim tablete i prozvat cu dr ivovica,pa da vidim sta i kako?samo neznam da li postoji konvencija izmedju CG i BIH nekakva oko tog zdravstvenog,tj ja platim,a kasnije osiguranje isplati..a ako sta zatreba zovem i tebe!hvala jos jednom..pozdrav!!![/quote

Mislim da je najbolje da nazoves doktora i konsultujes se sa njim.Ne kupuj nista prije konsultacija sa doktorm.Ja sam sve troskove bolnice,operacije i lijecenja platio i nema refundacije osiguranja na relaciji CG-BiH!
to je kostalo koliko okoprilike,cisto da znam?ja se vec ovaj tjedan cujem s njim,pa cu vidis sta i kako!pozdrav

marko_22

Broj poruka : 11
Datum upisa : 04.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od bak 25/5/2012, 10:16

Ja sam se juce bas prepala Crying or Very sad
kaze mm meni pre dva-tri dana da ga boli levi testis. Ja to pregledam,
onako, strucno, i zakljucim da je vena prosirena, ali bas, bas,
napravilo se kao smotuljak. Mekano na dodir, njemu bas smeta.
Uvek je imao tu jednu bas izrazenu venu, ali se sad bas rasirila. I
zvocam mu ja da ode kod dr, knjizica mu nije overena, nije ni
primetio...
Koliko je to njega bolelo kad odmah juce on ode kod dr, ona ga uputi urologu na B Kosu, tamo ga za divno cudo odmah prim.
Konstatuje dr varikokelu, da uradi krv, urin, spermogram... i da dodje, verovatno je za operaciju,
MM ti tu se prestavi, kud muskost da mu uzmu, jos mu dr rekao da to
izaziva sterilitet... Kaze pregledao ga, ali ne nesto bas detaljno, malo
pipnuo i konstatovao da je to-to
I ode mm u wc i zove me da vidim, a ono... Gomilica kao orah se
napravila, na drugom delu na testisu, znaci sad ima dve gomilice vena Shocked
Ja sam se zaprepastila. kaze da to nije ni osetio do pre dva dana. Shocked
Pa da li je moguce da tako brzo nastane? Ja nisam osmatrala, sexualni zivot nam bas i nije neki poslednjih dana
Sad me sve strah da nije nesto drugo, da dr nije dobro to video, a ne
smem njemu da predocim te srahove, sve me strah da izgovorim.

Od jutros jurim gde moze da uradi sve analize, njemu je i problem sto ne moze slobodne dane da uzme, jedino bolovanje.
I rad je da je odmeh sredi, naravno ako dr predlozi, a verujem da hoce.

Inace je mm spermogram poprilicno varirajuci kroz godine broj od 5-60 mil, pokretljivost od 30-60%, normalni od 80-18 %...

Nije mi trenutno ni spermogram prioritet, samo da je to to i da bude sve ok. Samo nam je to falilo Rolling Eyes
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od dra00 25/5/2012, 11:07

Bak mm je imao azzospermiu i da nije imao tu operaciju ne bi mogao da se bori sa sterilitetom. Tek nakon operacije i terapija stanje je pocelo da se popravlja
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od bak 25/5/2012, 11:54

Dra Varikokela (Varikocela) - Page 2 582639
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od DMANA 13/8/2012, 23:50

MM ima 2,5 mil ukupno.Operisao je varikokelu pre 2 meseca.Bila je velika i prisutna dugi niz godina..nikada mu nije stvarala probleme..On trenutno pije profertil a na komtrolni spermogram ce za mesec dana.Iscekivanje ubija.Nadamo se boljem rezultatu,mada kazu da treba vremena kada je varikokela uzrok,Sta mislite o tome???da li da se nadamo ikad trudnoci prirodnim putem??
DMANA
DMANA

Broj poruka : 93
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od Krofnica 1/9/2012, 14:11

Jel moze neko da mi kaze koliko kosta operacija varikocele??

Krofnica

Broj poruka : 2
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od DMANA 2/9/2012, 14:56

mm je operisan u drzavnoj bolnici tako da nije platio nista.Za 2 dana je zaboravio da je operisan.Sa njim u sobi su bila jos dva momka koji su isto to operisali i sve je bilo ok, Very Happy
DMANA
DMANA

Broj poruka : 93
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od anela 2/9/2012, 21:02

analena ::MM ima 2,5 mil ukupno.Operisao je varikokelu pre 2 meseca.Bila je velika i prisutna dugi niz godina..nikada mu nije stvarala probleme..On trenutno pije profertil a na komtrolni spermogram ce za mesec dana.Iscekivanje ubija.Nadamo se boljem rezultatu,mada kazu da treba vremena kada je varikokela uzrok,Sta mislite o tome???da li da se nadamo ikad trudnoci prirodnim putem??

Ako su tvoji nalazi u redu, naravno da treba da se nadaš trudnoći prirodnim putem...mm takođe operisao varikocelu i spermogram je ok. ljubav
anela
anela

Broj poruka : 32
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 23.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od DMANA 2/9/2012, 21:36

hvala anela zagrljaj a za koliko od operacije tm se popravio spermogram?
DMANA
DMANA

Broj poruka : 93
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od anela 2/9/2012, 21:52

Davno je operisan, tako da se ne sećam... Redovno koristi cink, vitamin c, srebrnu vodu, jede semenke suncokreta itd... Spermogram je doveo do savršenstva koristeći sirup, ne znam da li smem ovde da napišem koji...Šaljem pp.
U svakom slučaju, ne odustaj! cvet
anela
anela

Broj poruka : 32
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 23.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od Krofnica 3/9/2012, 13:37

Sa obzirom na to da zivimo u NP i nijedan doktor nije adekvatan za operaciju trazimo doktora koji bi to odradio dobro, bilo privatno ili u bolnicu. Nadamo se da ce se spermogram popraviti jer trenutno ima 0% progresivih a i broj je veoma mali...zelimo sto pre da popravimo stanje jer nas ovo malo i psihicki ubija. Nekima cak ne uspeva i nakod operacije, a volela bih da beba bude zaceta prirodnim putem,tako da nam jedino preostaje da pokusamo. Dajte neki predlog najboljeg urologa.

Krofnica

Broj poruka : 2
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od bak 17/9/2012, 12:38

Mm bio na kontroli, velika varikokela, nije dr opet napisao stepen Rolling Eyes, ali spermogram skoro pa sjajan, svi rezultati ok.
Tako da mu za sad ne bi operisao, ako mu ne pravi neke druge probleme, a ne pravi, dva meseca Zn i Se i neki Ezerex, sad sam gledala, lici na Profertil, pa na kontrolu, pa onda mozda operacija.
Mlati praznu slamu Rolling Eyes mada mislim da se ni mm ne ide pod noz, barem ne sad, pogotovu sto za sad ne utice na Varikokela (Varikocela) - Page 2 207995
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od anak 17/9/2012, 14:18

Mm je pre ne znam koliko godina, kad smo tek počeli onako da shvatamo da imamo problem otišao i konstatovali su mu varikokelu, spermogram je oduvek bio loš. A dr.ga je odmah pod nož, rekao bude li čekao neće imati nikakav spermogram. Ništa nam se nije poboljšao posle toga. Naprotiv. Mm kaže da je sad sa ovom pameću, ne bi išao pod nož. Ne znam......Kod vas je super što je spermogram odličan.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od marko_22 17/9/2012, 14:38

pozdrav!da li netko zna gdje u hrvatskoj ima bolnica ili klinika koji vrsi laparaskopsku operaciju varikokele?

marko_22

Broj poruka : 11
Datum upisa : 04.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od bak 17/9/2012, 15:29

Marko, na zalost ne znam odgovor, mozda se nadje neko ko zna.

Ana, ma znam, nego njega ponekad bas boli, rekao mu dr da izbegava takve situacije, a njemu je to zbog posla nemoguce da izbegne. Sad mi nije zbog spermica, nego zbog njega
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od anak 17/9/2012, 19:35

E, uvek nam je do njega Wink Embarassed Laughing , mislim do njih Wink . Mislim naših muževa sreca
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od DMANA 26/9/2012, 19:30

Dobili smo nalaze 3 meseca posle operacije i oni su jos gori.NULA...TRUDIM SE DA BUDEM HRABRA!!!!!!!!!!
DMANA
DMANA

Broj poruka : 93
Datum upisa : 12.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od anak 28/9/2012, 10:58

Analena, ne daj se. Mislim da radi spermatogeneze moraš raditi češće da bi se dobila prava slika.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od marko_22 5/11/2012, 12:17

radio sam spermiogram,moze li mi ko pojasnit
volume:3,000 sample:diluent 1:0,00
category: cells counted sample(m) concentration(m/ml) percent
----------------------------------------------------------------------------------------------
total 257 185,3 61,8 100
motile 131 94,5 31,5 51
progressive 79 57 19,0 31
NORMOOSPERMIJA


marko_22

Broj poruka : 11
Datum upisa : 04.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Varikokela (Varikocela) - Page 2 Empty Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu