Varikokela (Varikocela)

Napiši novu temu   Odgovori na poruku

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Varikokela (Varikocela)

Počalji od lopez taj 2011-06-06, 14:31

imam jedan problem.trebao sam da operishem varikokelu ali mi je doktor predlozio kao neku najsavremeniju metodu za lijechenje varikokele kako bih izbjego operaciju.interesuje me je li ko chuo da postoji tako neshto jer sam ja mislio da se to jedino operativnim putem reshava.
Ako neko neshto zna molim da mi shto prije odgovori jer sam u dilemi da li da se operishem ili da vjerujem doktoru iako mi je to malo sunjivo.

lopez

Broj poruka: 2
Godina: 25
Datum upisa: 06.06.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja76 taj 2011-06-06, 18:22

Ja nisam cula za tu savremenu metodu lecenja varikocele, u inostranstvu savremeno lecenje podrazumeva ne lecenje iste jer je to po njima zastarela metoda. Moj suprug je podvezivanje vene operisao sa dvadeset godina i kao da nista nije radio, vratila se. Varikocela se vraca u polovini slucajeva. Izvini, a koji ti je dr to predlozio i gde bas me interesuje? Pozdrav

maja76

Broj poruka: 3183
Godina: 38
Datum upisa: 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lopez taj 2011-06-07, 13:53

u KBC-u u Podgorici.doktor mi je rekao kako se to zove ali ja nisam zapamtio jer je masu komplikovano za izgovoriti Very Happy . operacijom ne mogu nishta da izgubim jel tako?

lopez

Broj poruka: 2
Godina: 25
Datum upisa: 06.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od maja76 taj 2011-06-08, 11:41

Mislim da ne mozes nista da izgubis, ali je veliko pitanje da li mozes nesto da dobijes. Moj ti je savet ako se budes odlucio za podvezivanje vene da se dobro raspitas ko ce ti to uraditi korektno.

maja76

Broj poruka: 3183
Godina: 38
Datum upisa: 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sasa D taj 2011-11-05, 11:17

Pozdav svima.Ovo je moje prvo oglasavanje na ovom forumu,a glavni razlog je da pomognem onima koji imaju problem koji sam ja imao i rijesio.Juce sam postao otac prelijepog djecaka,pa bi volio i da svi oni koji imaju problem sa varikocelom to rijese i postanu roditelji.
Prije 16g operisao sam varikocelu u Beranama kod Dr.Labudovica i po njegovim rijecima je operacija uspjela,pa tome nisam vise razmisljao bez obzira sto je kolicina vena fakticki ostala ista i nakon svih ovih godina poslije operacije.Ozenio sam se prije 3 godine i doslo je vrijeme da se prave djeca.Pokusavali smo,ali nije islo.Radio sam nekoliko spermograma i nalazi su bili losi po pitanju pokretljivosti.Pokretljivost se kretala od 20-32%,dok je broj bio dobar.Koristio sam proizvode od aloje vere,Speman,mamavit,kombinaciju meda sa raznim sastojcima,ali nije pomoglo.To je sve bilo na princimu cuo sam da je to dobrao pa hajde da probam.Nakon godinu da sam po prvi put potrazio pomoc urologa.Doktor je odma primjetio veliku kolicinu vena na mojoj lijevoj starni i zatrazio da odradim dopler skrotuma da bi ustanovili dali je operacija koja je odradje na nekada davno uspjela,tj, dali jos uvijek imam varikocelu.Odradio sam dopler i ustanovljena mi je varikocela.Odradio sam i nalaz na hlamidiju i u dva nalaza sam imao prelazni rezultat pa sam pio lijekove i nakon par mjeseci to izlijecio.Doktor je predlozio da nakon izlijecene hlamidije odradim spermogram i opet nalaz nije bio dobar.Sledeci korak je bila operacija varikocele.Na prijedlog moga kuma koji je imao isti problem operisao sam se u Baru kod Dr.Ivovica cuvenog urologa koji jedini radi laparaskopski tu operaciju u CG,a cini mi se i sire.Nakon pregleda kod Dr.Ivovica ustanovio mi je varikocelu sa obje strane, stim sto je na lijevoj starni bila jako izrazena i u nejvecem stadijumu.Operacija je prosla odlicno.Sutra dan se izadje iz bolnice.U toku operacije ustanovio je doktor da prva operacija nije dobro odradjena.Nakon operacije sam dobio terapiju koju sam trebao da pijem 3 mjeseca.Vec nakon mjesec dana supruga je zatrudnila,a od juce imamo sina Petra.
To je moja prica,jeste da je malo duza i opsirna,ali se nadam da ce nekome pomoci.
Ono sto mogu predloziti svima je to da sto se tice lijecenja varikocele nema od toga nista,vec se moraju operisati,pa ako sam ja mogoa to uraditi 2 puta mozete i vi jednom jer je to prvi problem kod muskarca koji mora da se rijesi da bi popravili svoj spermogram.Ko god ima taj problem preporucio bi da se javi Dr.Ivovicu.
Toliko od mene,ako ima neko nesto da pita tu sam.

Sasa D

Broj poruka: 6
Datum upisa: 05.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 2011-11-05, 16:55

Sasa D, dobrodošao i hvala što si podelio svoju priču s nama, jer nekome će sigurno značiti! I nek vam je sinak zdrav, srećan i voljen dugo, dugo godina! Čestitam još jednom!

BiKsi :)

Broj poruka: 17557
Godina: 33
Datum upisa: 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sasa D taj 2011-11-05, 19:03

Hvala puno!

Sasa D

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od marko_22 taj 2012-04-04, 17:37

Biksi :) ::Sasa D, dobrodošao i hvala što si podelio svoju priču s nama, jer nekome će sigurno značiti! I nek vam je sinak zdrav, srećan i voljen dugo, dugo godina! Čestitam još jednom!
pozdrav..ja imam isti problem,sad ce god ipol odkada sam operirao varikokelu u mostaru kod dr.zalihića,nakon pola god obavio sam spermiogram koji je bio jos gori ne puno,al jest,prije operacije bio je 38%,a nakon 32%,pa me zanima taj dr ivovic,gdje se nalazi i kako da ga kontaktiram,a inace sam iz hercegovine!pozdrav

marko_22

Broj poruka: 11
Datum upisa: 04.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sasa D taj 2012-04-05, 10:34

Pozdrav Marko!Dr.Ivovic radi u bolnici u Baru u CG.Interesuje me jesi li pio neku terapiju poslije operacije?Obicno poslije operacije ide terapija 3 mjeseca do prvog spermograma kada se vide rezultati.Kao sto sam vec napisao kod mene je nakon prvog mjeseca terapije doslo je do oplodnje.Ako te interesuje nesto vise mozes me kontaktirati na tel. 065947863.

Sasa D

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od marko_22 taj 2012-04-06, 13:31

Sasa D ::Pozdrav Marko!Dr.Ivovic radi u bolnici u Baru u CG.Interesuje me jesi li pio neku terapiju poslije operacije?Obicno poslije operacije ide terapija 3 mjeseca do prvog spermograma kada se vide rezultati.Kao sto sam vec napisao kod mene je nakon prvog mjeseca terapije doslo je do oplodnje.Ako te interesuje nesto vise mozes me kontaktirati na tel. 065947863.
nikakva terapija poslije operacije,cisto mirovanje,ne naprezanje,uglavnom mi nikakvu terapiju nije preporucio..receno mi je da nakon 6mj uradim spermiogram,kao sto sa napisao bio je 32%,te sam se uputio istom dr koji me je operirao,te mi je rekao da cisto nemoze vjerovat,i da ne vjeruje previse toj poliklinici u kojoj sam radio spermiogram,pa sad neznam sta mi cinit..pio sam neke cajeve od travara,bioastin tablete,al nista..lijeva strana testisa je i dalje kao i prije operacije..pa me zanima taj dr ivovic,vidim da je tebi pomogao,pa zasto ne probat?

marko_22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sasa D taj 2012-04-07, 12:09

Pokusaj jos jednom uraditi spermogram na drugoj klinici ili u bolnici u Mostaru,ako i tad ne bude dobar obrati se Dr.Jovanu Ivovicu.Evo kako je izgledala moja terapija poslije operacije:Ezerex prasak,Proviron tablete,Tocopherol,Zink,L-Karnitin kapsule i jos jedne tablete kojih se ne mogu sjetiti(doziranja se ne sjecam).
Evo i br Dr.Jovana Ivovica +38269021747.
Srecno!

Sasa D

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od marko_22 taj 2012-04-08, 21:00

Sasa D ::Pokusaj jos jednom uraditi spermogram na drugoj klinici ili u bolnici u Mostaru,ako i tad ne bude dobar obrati se Dr.Jovanu Ivovicu.Evo kako je izgledala moja terapija poslije operacije:Ezerex prasak,Proviron tablete,Tocopherol,Zink,L-Karnitin kapsule i jos jedne tablete kojih se ne mogu sjetiti(doziranja se ne sjecam).
Srecno!
ok,hvala puno!to je on privatno kliniku ima?znaci tu terapiju si pio u istom intervalu ili???i jos me zanima koliko te mogu razumijet u gore pisanim porukama ti si dva puta operirao varikokelu,jel?pa me zanima dal posle prve i uspjesne operacije testis u mom slucaju lijevi ostaje onao spusten ili se to operacijom popravlja,jer ne vidim nikakvog pomaka?jos jedanput hvala,imam broj pa ako sta treba mogu te nazvat?pozdrav

marko_22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od marko_22 taj 2012-04-08, 21:04

marko_22 ::
Sasa D ::Pokusaj jos jednom uraditi spermogram na drugoj klinici ili u bolnici u Mostaru,ako i tad ne bude dobar obrati se Dr.Jovanu Ivovicu.Evo kako je izgledala moja terapija poslije operacije:Ezerex prasak,Proviron tablete,Tocopherol,Zink,L-Karnitin kapsule i jos jedne tablete kojih se ne mogu sjetiti(doziranja se ne sjecam).
Srecno!
ok,hvala puno!to je on privatno kliniku ima?znaci tu terapiju si pio u istom intervalu ili???i jos me zanima koliko te mogu razumijet u gore pisanim porukama ti si dva puta operirao varikokelu,jel?pa me zanima dal posle prve i uspjesne operacije testis u mom slucaju lijevi ostaje onao spusten ili se to operacijom popravlja,jer ne vidim nikakvog pomaka?jos jedanput hvala,imam broj pa ako sta treba mogu te nazvat?pozdrav
dal dr ivovic ima neku stranicu ili stranicu klinike?

marko_22

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sasa D taj 2012-04-09, 23:06

Od prve operacije do druge je proslo punih 16 godina.Stanje lijeve kese je ostalo isto zajedno sa kolicinom vena u njoj.Sad nakon godinu dana od druge operacije mogu reci da se kolicina vena smanjila ,a svremenom ce biti jos manja.Sve napisane tablete i prasak sam pio svaki dan i to je bila odlicna kombinacija kod mene.Dr.Ivovic nema kliniku.On radi u Bolnici u Baru,a radi i privatno u ordinaciji.Operacije se vrse u drzavnoj bolnici gdje on radi,samo sto sve troskove snosis ti kao stani drzavljanin bez zdravstvenog osiguranja.Slobodno me nazovi sta god te interesuje jer bi volio da pomognem svima onima koji imaju problem koji sam ja imao.Pozdrav!

Sasa D

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od marko_22 taj 2012-04-11, 10:12

Sasa D ::Od prve operacije do druge je proslo punih 16 godina.Stanje lijeve kese je ostalo isto zajedno sa kolicinom vena u njoj.Sad nakon godinu dana od druge operacije mogu reci da se kolicina vena smanjila ,a svremenom ce biti jos manja.Sve napisane tablete i prasak sam pio svaki dan i to je bila odlicna kombinacija kod mene.Dr.Ivovic nema kliniku.On radi u Bolnici u Baru,a radi i privatno u ordinaciji.Operacije se vrse u drzavnoj bolnici gdje on radi,samo sto sve troskove snosis ti kao stani drzavljanin bez zdravstvenog osiguranja.Slobodno me nazovi sta god te interesuje jer bi volio da pomognem svima onima koji imaju problem koji sam ja imao.Pozdrav!
evo vec god i 7mj isto mi je kao i prije,znaci nije se smanjilo..znaci doktor je dobar i moze pomoci??potrazim tablete i prozvat cu dr ivovica,pa da vidim sta i kako?samo neznam da li postoji konvencija izmedju CG i BIH nekakva oko tog zdravstvenog,tj ja platim,a kasnije osiguranje isplati..a ako sta zatreba zovem i tebe!hvala jos jednom..pozdrav!!!

marko_22

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Napiši novu temu   Odgovori na poruku
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu