KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

+94
mamadabudem
Toscana
BabyBear
mimi85
aurora
Padobranka
panda :)
alisa
BiKsi :)
ljubavveranada
Principessa
Corny
valika77
dusica78
PalcicaBg
MaloMorgen
saska1
libra35
tatjanica
Zmajuška
lavanda
Mika
Crvic
annci
Vuchica
lelas
tinnag
Gral
Erata
laKole
PetraM.
Daeneris
sareni leptir
ZarPtica
Sunce
bendb
winni
danijela74
čikita
Šljivka
lala23
korpica
Princess_krofnica
Ema78
Cecana
Sofka
Homi
ciklama
makica1984
Divina
Malina
daninoc
mumka
zvoncica36
Simona
Gugica
Annie
maji
bak
misjoksi
cicsa80
ananana
heart84
KoMetaK
Mirjana
anuska80
dina
7-patuljaka
Cupava
nina26
Niny
Republica
mika811
Ivana.
Deni
dragana76ns
djole42
Shizika
mika81
mila
tuli
racili
dr mali pariz
nena beba
Teodora
Jelence
Orline
black magic woman
Struzzo
Jeckie
bokica
Lily
Masha UK
nabla
98 posters

Strana 12 od 23 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 23  Sledeći

Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od tuli 24/2/2012, 19:32

Zaboravih, ja sam važnija od Seve i ostalih Laughing Razz
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Struzzo 24/2/2012, 19:36

tuli ::Zaboravih, ja sam važnija od Seve i ostalih Laughing Razz

Haha.... lol!
Ne znam , nisam te pitala da li smem...ali pomenula sam te Ljilji...i seća te se, rekla je da si bila poslušna i zato se tako dobro završilo... Very Happy


Poslednji izmenio Struzzo dana 2/3/2012, 16:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od zvoncica36 25/2/2012, 10:27

Devojke HVALA VAM!!!Ja sam i otišla kod nje zbog pripreme za vto,ali ona tvrdi da mogu prirodno da ostanem trudna.Dosta sam napeta i imam problem sa vremenom,stalno žurim.Rekla mi je da sam picajzla što je istina.Probala sam sa Majrom,su jok,kvantnu medicinu,sad sam mislila sa njom da probam.Ići ću na jogu.Puter ne volim,ali svinju sam jela kao dete,pa...probaću.Meni treba malo vremena da prihvatim.Između hormona i svinje koju su jeli moji pretci bolje svinja.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od tuli 25/2/2012, 11:07

Struzzo ::
Ne znam , nisam te pitala da li smem...ali pomenula sam te Ljilji...i seća te se, rekla je da si bila poslušna i zato se tako dobro završilo...takođe, da si imala sreće pa ste se srele u Sloveniji...blago tebi... Very Happy

Što bi zamerala, ipak sam je ja u nekom segmentu markentinški pokrila......... Wink pa ako ništa zbog toga me pamti Very Happy
Tačno je da se meni ovaj put mozaik sklopio, eto i njenim dolaskom u MB u vreme moje VTO. Kad hoće,onda sve ide Very Happy
Inače, termin poslušna, Laughing ne ide uz mene.......pre bih rekla odgovorna i posvećana

Zvončice, eto baš tako, odlučuj i ono šta ti je na srcu samo guraj do beba
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Struzzo 25/2/2012, 23:07

tuli ::
Tačno je da se meni ovaj put mozaik sklopio, eto i njenim dolaskom u MB u vreme moje VTO. Kad hoće,onda sve ide Very Happy
Inače, termin poslušna, Laughing ne ide uz mene.......pre bih rekla odgovorna i posvećana

Naravno da si odgovorna i posvećena...elem, to poslušna je bilo u kontekstu - kad sam te spomenula, ona se odmah nadovezala kako joj je neka žena došla, ima 5 vantelesnih iza sebe, oko 40 godina i neće da ostavi pušenje, neka druga ne pije redovno terapiju, zaboravi da primeni njene savete...pa prosto ne može da se načudi što joj tako uopšte dolaze.

Zvončice, pokušaj da kontrolišeš taj neizdrž...srećno....
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Simona 26/2/2012, 13:31

Ja cu ipak da idem u Vitalis, majka je i onako htela tamo... Nesto sam sad na sporom netu pa ne mogu da iscitavam temu ali cini mi se kad sam je ranije iscitavala da nijedna od vas nije bila u Vitalisu. Javicu vam utiske kad odemo, necemo jos sledece nedelje ali verovatno vec one tamo idemo...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od daninoc 29/2/2012, 15:27

Zvoncice,
nisam do sada srela tako glupu osobu,ili ogranicenu.Ako si imala 5vto da li si se zalila dr sto nije nista uspelo.tek si pocela a vec pljujes po doktorki a ocekujes da ti pomogne.Ona se ipak bavi drugom vrstom medicine ,a ti malo procitaj sta radi kineska medicina i u cemu je razlika pa onda donosi sud. Ja sam kod dok Ljiljane ostala u drugom stanju posle 6 meseci tretmana,akupunkturom ,cajevima i ishranom. Ona apsolutno objasni sve do tancina a ti ako nemas kapacitet da to razumes zao mi je.Promeni doktora mozda ce ti 6 ili 7 pomoci ,jer 5 nije uspelo.

daninoc

Broj poruka : 1
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od JocY 29/2/2012, 15:34

Daninoc, molila bi te da ne vredjas druge korisnike, jer se na taj nacin ne komunicira na ovom forumu. Ovde smo zbog razmene iskustava, a ne da se neko oseca lose, tako da bih te molila da vise ovakav recnik ne upotrebljavas.


Devojke sorry za off topic ali morala sam.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Orline 29/2/2012, 15:39

Daninoc, dobrodošla Very Happy
Čestitam ti na trudnoći, lepo je imati primer iz prve ruke da nekome pomogne alternativna medicina. To će mnogima dati krila.

Ja te molim samo jednu stvar, da ne vredjaš nikoga.
To nije dozvoljeno na ovom forumu. Kako god da ti zvončicini postovi se čine čudni, nemoj da je nazivaš glupom i ograničenom, molim te. To nam ovde nije običaj, a nije ni lepo.

A mogla bi sa nama i da podeliš svoje pozitivno iskustvo, znaš ono, uzrok steriliteta, šta ti je rekla dr, koju terapiju si koristila Very Happy
Mnogi je hvale baš
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Orline 29/2/2012, 15:40

Jocy, pisale smo u isto vreme Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od JocY 29/2/2012, 15:43

Orli Wink
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od tuli 29/2/2012, 16:07

Draga daninoc, drago mi je za tvoju trudnoću,super.
Kao što su ti devojke već rekle,ovde se ne "razgovara" na taj način.
Svaka od nas ili je tražila, ili nažalost, još traži način.....put koji će je dovesti do željene trudnoće i ovde iznosi svoje dileme,strahove, iskusta sa tog puta.
Tako želimo pomoći jedna drugoj.
Bilo bi lepo da nam ti ispričaš svoju priču.......sigurno će nekome pomoći.
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od zvoncica36 29/2/2012, 20:41

Daninoć čestitam na trudnoći!Drago mi je da si uspela.Mogla si i na lepši način da pohvališ Ljilju,ali je tvoj stil očigledno takav možda zbog hormona.Sudiš mi na osnovu onog što sam napisala,a napisala sam da sam imala loše iskustvo sa Majrom,....Lepo sam Vas zamolila za pomoć.Ostale devojke su bile ljubazne da mi kažu svoje iskustvo.Očigledno iz tvoje porukice mogu da zaključim na kom si nivou,a taj nivo je mnogo ispod mog po svakom pitanju.Ja sam i Ljilji otvoreno rekla da sam sumnjičava,ali sam joj ipak ukazala maksimalno svoje poverenje.Lepo sam napisala da mi treba vremena da prihvatim,a kad prihvatim onda nema zapitkivanja,...Mislim da će ti život,a i tvom detetu biti lepši,ako naučiš normalno da komuniciraš.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od zvoncica36 1/3/2012, 08:38

Da Vam napišem svoje iskustvo sa akupunkturom.Već sam krenula sa bockanjem i nije strašno.Kao što sam napisala rešila sam da verujem Ljilji.Prvi odlazak mi je bio čudan i sve mi je bilo čudno,verovatno što nisam nikad bila na takvom mestu.Sad se već osećam prijatno.Dr.me greje lampom,bocka,...Pričamo sve i svašta pa mi ubodi nisu strašni.Inače ja se plašim uboda igle.Treba da mi stignu čajevi koje ću piti od sledećeg ciklusa.Na krevete stavlja papir,tako da sam baš zadovoljna.U svakom slučaju javiću Vam da li sam uspela da postanem mama.Svim devojkama koje su mi napisale svoje mišljenje se zahvaljujem još jednom.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Malina 5/3/2012, 11:13

Kutanke moje drage, tek sad pronadjoh ovu temu, iscitah je i slako se ismejah! Stvarno ima svasta!
Naravno, predpostavljate da ja posle svojih x neuspesnih vto, sa sve blastocistama koje nece da se zakace, ne znam vise sta da preduzmem, a izgleda da ne znaju ni u Jevremovoj sta bi sa mnom, jer su mi dali tel. doktorke, da idem na akupunkturu, pa ako urodi plodom lol!
E, sad, oni su mi rekli da se ta dr zove Stojanovic, ja kada sam nazvala, ta zena mi kaze da je ona dr Stefanovic. Nije mi spominjala da treba da dodjem sa mm, nije spominjala da se placa pregled, niti je spominjala neke cajeve. Rekla je da se radi serija od 8-10 tretmana, da moze da se plati 5 odjednom i to je 13500 din. Telefon koji ja imam je drugaciji od onog koji ste ovde navele za dr Stefanovic, a ova zena mi je rekla da se nalazi u Tadeusa Koscuska, a vi ovde spominjete neke druge ulice.
Da li je moguce da postoje 2 dr Stefanovic, koje se bave akupunkturom?!
Hajde, molim vas, neka mi neko ko ide sad kod nje, ostavi tel. i sadasnju adresu, da uporedim.
Inace, meni su non stop hladne ruke i noge i u principu mi je cesto zima, pa mislim da je mozda i kod mene ta vlaga u telu...

A sto se tice Majre, cula sam za nju, ali ne u vezi steriliteta. I eto, citam sad sta ste pisale, stvarno sou zivi. Dobijem neku neopisiovu zelju da zakazem kod nje. Inace, ja sam davno pila Mumio, samoinicijativno, kada sam tek ponesto znala o sterilitetu, samo ja sam popila jednu turu, nisam tada znala da to treba duze da se pije.
Meni ta Majra deluje strasno, mada sam do sada i ja navikla na svasta. I mislim da je ona ustvari vidovita, samo joj te raslje sluze kao kamuflaza i da tako ustvari sve pogadja Very Happy
Mozda zakazem i kod nje, ne znam ni sama gde vise da idem i sta da probam.
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od tuli 5/3/2012, 19:39

Malinice, zaista nisam čula da postoje dve dr Stefanović.
Zašto ne pitaš Jevremove za detalje? Toko je ipak najlakše, oni sigurno znaju kad su ti već dali kontakt.
Srećno u traganju Very Happy
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Divina 6/3/2012, 07:28

Pozz svima... Nova sam na ovom forumu( kao i svim ostalim), ali mi mnogo znaci da vidim da u svojim preblemima nisam sama. Inace, tema akupunkture me interesuje i privatno i profesionalno, pa evo i mog malog doprinosa, nadam se da ce nekom pomoci. Tema je ogromna, pa cu napisati samo osnove, koje se ticu nas kao pacijenata, a ako nekog bude interesovalo vise,pisacu jos...
Ajmo od pocetka: higijena je licna odlika svagog od nas, pa samim tim i lekara . Bitno je da bude cisto, da svaki pacijent ima ili svoj carsaf, ili da se svaki put koristi neki papir. Igle moraju biti sterilne, a ako se radi iglama za visekratnu upotrebu, onda svaki pacijent mora da ima individualni set igala, koji se koristi vise puta, ali samo na jednom pacijentu. U toku seanse je jako bitna atmosfera, da se pacijent oseca opusteno, mozda neka muzika, prigusena sveta ili aromaterapija pride.I bez, straha, naravno.
Dinamika bockanja- minimum dva puta nedeljno, obicno deset tretmana, pa pauza od mesec dana, pa ponovo. Jednom nedeljno nema efekta. terapeut mora da objasni sta da se odcekuje- BOL NIJE reakcija na akupunkturu. Trebalo bi da se javi peckanje, zarenje, mravinjanje, osecaj toplote, tezine, pospanost. Reakcije su individualne i razlicite svaki put. Prvi rezultati zavise od vrste problema koji se resava. Bol reaguje skoro odmah, dok je za sve ostalo potrebno vreme, nekoliko serija bockanja. Na primer za pobljsanje spermograma je potrebno minimum tri meseca, jer toliko traje spermatogeneza. To prakticno znaci tri serije od po deset bockanja, sa pauzama od mesec dana izmedju.
Akupunktura je samo deo tradicionalne kineske medicine, dopunjuje je herbalna terapija, energetske vezbe... U nasim uslovima moze da se kombinuje sa nasim cajevima i tinkturama, sto zbog ekonomicnosti, sto iz nekih drugih razloga. Secate se uvinog caja? Naravno, postoje cajevi koji se mogu naci samo u KIni, ali ni ovi nasi nisu bas toliko los, pogotovu st se prave od biljaka sa naseg podneblja. Mi imamo Institut za proucavanje lekovitog bilja Josif Pancic, koji ima odlicne mesavine cajeva.
Sto se tice ishrane-pre samog bockanja ne treba piti kafu, caj, jesti cokoladu i teske stvari. A sto se tice saveta sta i kako jesti... postoji mnogo pristupa ishrani, ali svi oni se slazu da treba jesti sto vise voca, povrca, piti sto vise svezih sokova, koristiti nerafinisana ulja i izbegavati pohovano, przeno i sl. Belo brasno i proizvodi od njega su smrt !
Pre bilo kakve dijete bi trebalo uraditi analizu krvne slike sa biohemijom, preged urina, odrediti indexe, pa tek onda videti sta i kako. Nismo svi isti, ali funkcionisemo slicno. Zato i postoje lekari nutricioniste, ili makrobioticki terapeuti ili neke druge specijalnosti.

Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od tuli 11/3/2012, 19:56

Stru,kako ide? Bocka li teta Ljilja? Very Happy
Jedeš li jaja (isključivo domaća) pržena na svinjskoj masti? Very Happy
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od dr mali pariz 12/3/2012, 22:15

tuli ::
Jedeš li jaja (isključivo domaća) pržena na svinjskoj masti? Very Happy
Very Happy
ja tu Ljilju u kući imam...da se pita moj muž za jelovnik, domaća jaja na masti bi bila svakodnevno na meniju...pa me samo spopada sa tim doručkom lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od tuli 13/3/2012, 11:52

Pari, muž ti sportista,treba mu energija as
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od dr mali pariz 14/3/2012, 12:40

Mila, svaki dan kad bi mogao...
Embarassed mislim-jaja na slanini domaćoj ili masti, ne bira...da ga samo vidiš sa kakvim uživanjem on to sprema
lol!
No, odoh off
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Orline 21/3/2012, 15:04

Da podelim i ja svoje iskustvo sa dr Ljiljom ovde, mada do tretmana nismo ni stigli.

Nakon mog prvog UZ, 8.3. kada se u uterusu nije videlo ništa sem GM, ja zakažem pregled kod dr Ljilje, ubedjena da od moje trudnoće nema ništa. Kako odavno planiram da odem kod nje, rešim da iskoristim ovaj period dok sam na bolovanju.
U ponedeljak, 12.3. odem na pregled. Ordinacija OK, ništa spektakularno, ali za mene sasvim prihvatljiv prvi utisak. Ne bi me fascinirao ni mermer ni izgled studia za negu lepote, a još manje da je uradjena prokineski pa da zmajevi vise sa plafona. Skromno, obično, OK.
Bila je gužva, dr malo kasnila, ali je dobrom organizacijom i nepresušnom energijom sve nadomjestila vrlo brzo.
Dobila sam upitnik da ispunim...sa jako puno običnih i neobičnih pitanja. Mnoga od tih (sva se tiču zdravstvenih simptoma) kad biste postavili dr-u klasične medicine bi vam se nasmejao i rekao da ste opterećeni svojim zdravljem suviše. Very Happy Very Happy O mokrenju, stolici, snu, umoru prema dobi dana, suvoći ždrela, kašlju, alergijama, ma trista svašta...Na neka nisam znala odgovor, ili je bivalo ranije a sada nije, pa sam bila u nedoumici i ostavljala upitnik pored, ili zaokruživala i da i ne.

Posle sam ušla na pregled i razgovor. Potrajalo je...Svašta nešto smo pričale, a moja bogata anamneza je dobila na značaju zbog dužine pitanja i izlaganja Laughing Ali ona ima vremena.
Sem zastoja u cirkulaciji, pomenut mi je i desni bubreg, kao zastoj u jang nečemu, tj drugi deo ciklusa problematičan, pa malo slabija energija srca i slezine...Trista svašta.
Dok je držala ruku na pulsu pita me jesam li tužna...Pa naravno, rekoh i da možda nije period adekvatan za prvi pregled i objasnim joj situaciju kako sam puna hormona, i da čekam drugi UZ sa minimalnom šansom, tj. da samo vidim da li ću na kiretažu ili će otići prirodno(živ me sram od moje mrve kad se setim)
Ona kaže da oseća neku napetost u dnu stomaka...I to ponovi par puta, bez nekih dodatnih komentara (posumnjala na trudnoću, ali nije htela ni smela da mi daje lažnu nadu, jer nije stoposto sigurna,kako mi je rekla kasnije) Posle me pitala da li imam ciste na jajnicima ili policistične jajnike, a ja sam imala zaostale ciste od stimulacije pa mi se uklopilo i nije mi ni na pamet pala mogućnost vitalne trudnoće. Setila sam se toga nakon par dana, kada je na UZ vidjena srčana radnja.
Danas sam je kontaktirala da otkažem termin koji je bio planiran ove nedelje i naravno setila se.

Sve u svemu, da ne detaljišem dalje meni je ostavila jako pozitivan utisak, i da se nije pokazalo da sam trudna sigurno bih išla na tretmane. Akobogda da sa mojom bebom sve bude u redu, otići ću zbog štitne žlijezde u svakom slučaju, čim bude pogodno.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Orline 21/3/2012, 15:13

Divina, dobro će doći svaki savet.
Kad imaš vremena, napiši Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Divina 21/3/2012, 20:04

Evo me ponovo...
Prvi pregled kod akupunkturologa je za vecinu nas cudan i obuhvata pregled jezika, pulsa, pregled i pritiskanje tačaka na stomaku i ledjima. Tu je jos i čitav niz pitanja, ali sve to ima za cilj da se postavi prava dijagnoza. Kada se Dg postavi, odrede se tacke, ali se pacijentu i kaze niz saveta kako da poboljsa svoj zivot.
Samo bockanje traje prosecno 20 minuta, nekad moze i duze, ali nikad vise od pola sata. U toku tretmana moze se javiti pospanost, utrnulost dela dela, mravinjanje, osecaj toplote. Nekad se mogu javiti i modrice, ali to nije nista strasno i moze se ublaziti mazanjem npr hepalpanom. Ponekad lekar manipulise iglicama, dodirujuci ih na razlicite nacine, sto takodje spada u deo terapije.Iglice se mogu grebuckati, mogu se rotirati ulevo ili udesno. Sve u svemu, tretman bi trebalo da bude prijatan, bezbolan i uz stalni nadzor lekara. Po nekim autorima, sa pacijentom ne bi trebalo pricati, vec mu pustiti laganu muziku, opustiti ga pa cak mu dozvoliti i da zaspi. A po nekima pomno treba pratiti sve pacijentove reakcije kroz pricu.
Sledeci put cu pisati nesto o moksibustiji,mozda je neka od vas i to probala, a da nije znala cemu sluzi. Pozz!
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 40
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od makica1984 22/3/2012, 01:59

Cao,devojke!
Bila sam vredna i iscitala sve od 1. do poslednje strane affraid ,jer i ja poslednjih dana razmisljam da odem negde na akupunkturu pre svega zbog mioma koji imam i koji je za poslednjih 8 meseci narastao od 2,1 na 4,3 cm.Mislite li da ima sanse da se tu nesto popravi akupunkturom?Skoro sam saznala da mi niko nece raditi VTO,ako do toga dodje,jer imam miom-znaci svakako moram da ga operisem ako ne ispari kojim cudom Sad
Drugi problem koji me muci je isti kao i kod vas ostalih,nenormalna zelja da se ostvarim kao majka...
Molila bih vas koje ste isle da mi napisete tacnu adresu te dr Ljilje Stefanović sa brojem telefona da bih je ovih dana zvala i zakazala.
Koliko inace kostaju tretmani kod nje,posto blage veze namam o svemu tome?
makica1984
makica1984

Broj poruka : 116
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 09.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura  i Mumija - Page 12 Empty Re: Alternativni pristup- Akupunktura, Akupresura i Mumija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 23 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 23  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu