KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Spermogram i davanje uzorka

+25
Cecana
Ema78
Enigma034
acafaca
Eneni
nesalela
lolipop
bobica83
ANY
anak
tanjica
brinbili
Struzzo
pavle
Gala
dr mali pariz
bak
Zoka83
djole42
dejan
Dara
nelab
zalosna_sova
Cupava
HappyGirl
29 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od ANY 4/2/2011, 18:32

vec smo zaklazali u drugoj laboratoriji,nadam se da ce biti bolji Very Happy

ANY

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od pavle 6/2/2011, 18:34

opet ja Laughing
samo da javim da sutra idemo na zakazane konsultacije u Spec. bolnicu Beograd kod Dr. Radulovica doktor
pa da vidimo kako dalje.....

pavle

Broj poruka : 15
Location : Beeograd
Datum upisa : 14.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od dr mali pariz 6/2/2011, 18:36

Srećno Pavle! Spermogram i davanje uzorka - Page 3 32796
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od djole42 6/2/2011, 18:43

Srećno sutra Pavle!
Drzim fige a ti javni šta bilo!
navijači1 navijači1 navijači1
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od ANY 6/2/2011, 21:30

srecnoooooooo molitva

ja sam sutra na komisiji u soc Rolling Eyes

ANY

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od bobica83 6/2/2011, 21:53

pavle srecno nama je ta klinika donela srecu.....
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od lolipop 6/2/2011, 23:14

Pavle srećno igracice
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od tanjica 7/2/2011, 12:56

Srecno... igra i javi kako je bilo..
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od ANY 7/2/2011, 18:11

prosla sam komisiju u soc.,sutra idem u betaniju da zakazem sreca

ANY

Broj poruka : 28
Datum upisa : 25.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od dr mali pariz 7/2/2011, 18:27

ANY,vodi računa na kojim temama pišeš o komisiji...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od pavle 7/2/2011, 22:06

cao svima i hvala na podrsci zagrljaj

Pa, ovako....
Otisli smo kod Dr.Radulovica u Spec. bolnicu Beograd sa svim dosadasnjim analizama koje sam obavio a obavio sam ih dosta ( dosta novca mi je otislo samo na analize ) .
Prvo smo upoznali doktora sa nasim slucajem ali vec tu su se nase reci polako odbijale od njega .
Cim je cuo za Azospermiju poceo je da nam prica o donaciji semena kao da me je vec otpisao i kao da vec zna da nista nece naci punkcijom ili biopsijom.
Pogledao je analize koja smo mu doneli i stavio ih sa strane uz reci da su to sve sami parametri ili mali pokazatelji necega, ali pravu stvar ce znati tek kada urade biopsiju. Ok. i ako sam za te analize dao oko 500e ali nema veze. Onda je poceo da objasnjava da kod 30% parova problem postoji i kod muskarca i kod zene i ako smo mu pre toga rekli da anlize kod moje supruge su sve u redu ( hormoni, ...itd ). kada sam ga pitao za punkciju rekao je da to NE VALJA i da se time samo unistava tkivo testisa i da je mnogo bolje biopsija jer se napravi mali rez i sve se uradi kako treba a iglom se bode spolja testis i ne vidi se kakav testis ostaje na mestu gde se bode.
E sada. poucen raznim postovima na netu, forumima i iz razgovora sa drugim Dr.-ima skapirao sam da se punkcijom uopste ne bodu testisi nego se ulazi u kanalic posle testisa gde treba da izadju spermici i odatle se uzima uzorak a ne iz testisa direktno! Totalno nas je zbunio! dalje...
Druga zbunjujuca stvar je to sto nam je rekao da se prvo uradi biopsija testisa i iz toga se dobiju rezultati koji nam daju dalje mogucnosti, a to su:
- ako nema semena onda DONACIJA VEC ZAMRZNUTE SPERME
- a ako ima semena onda se otvara mogucnost za VTO.
i to ako se odlucimo za VTO onda ponovo biopsija i vadi se uzorak za VTO!!!!!! sa recima da ako se u prvoj biposiji nadje bas dobar broj spermica onda se odmah i zamrznu ali to je kao retkost,kod jednog od deset muskaraca, i onda se ne radi druga biopsija. Sto je po meni prava ludost raditi istu stvar dva puta i unistavati tkivo a on mi kaze na to da biopsija moze da se radi do tri puta bez posledica!

Na kraju svega je ostalo da talefonom zakazem termin za biopsiju i onda od rezultata zavisi sta i kako dalje!

Izvinjavam se sto se kroz ovaj post oseti nezadovoljstvo i razocarenje ali tako se i osecam trenutno!
Ostavicu sve neka prespava par dana pa cu onda doneti odluku sta i kako dalje.



Znam samo jedno: GORE GLAVA I NE ODUSTAJEM f

pavle

Broj poruka : 15
Location : Beeograd
Datum upisa : 14.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od dr mali pariz 7/2/2011, 22:18

Pavle,naravno da ne odustaješ,i da znaš,grozim se tih lekara ,i odmah ih posle sastanka i eliminišem,koji su u startu nekog kiselog izraza lica uz preporuku krajnje solucije...
S druge strane,naravno da ne treba da vam uliva lažne nade,ali da imaš zadovoljavajući spermogram,ti ne bi kod njega ni došao,je li? Već bi sa svojom ženkom i bez njega "opravio" malog miška Very Happy
Tako da... da sam na tvom mestu,ja bih još bar dvojicu kontaktirala...možda i Genesis.Tamo nam je Zoka ostala trudna sa zamrznutom spermom,doduše,"normalnim" putem datu...ne znam da li rade punkciju,nazovi ,pa se raspitaj.
U svakom slučaju,šta god da odlučiš,samo hrabro,i samo napred!!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od lolipop 7/2/2011, 22:31

Pavle, ne daj se!

Ja i mm smo u braku skoro 10 godina, kod nas problem loš spermiogram, iza nas more pokušaja, i ništa. Doktori su grozni, i ponekad pomislim da oni hoće da odrade na njima lakši način, da se ne muče mnogo!!
I dan danas imam komentare od raznoraznih doktora od rečenica uzmite donaciju sjemena do rečenice da mjenjam "pjevca". Najčešće se nasmijem na takve komentare, te da i vama prenesem lično iskustvo da biste vi na vrijeme takve "budale" malo manje uzimali k srcu.

Naoružajte se strpljenjem,samo hrabro i sigurno, a ja vam želim mnogo sreće u vašoj borbi!
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od bak 8/2/2011, 09:36

Pavle, ne znam sta bih ti rekla. Dr je stvarno nastupio, ako nista drugo krajnje netakticno. Mad
A gde vam je predlagao donaciju? Kod njega? Posto kod nas NE postoji banka sperme kao u nekim normalnim zemljama, a pojedini lekari godinama rade vto sa doniranim materijalom, kako nabavljenim, cijim, kako i koliko proverenim... zbunjen
Imas ovde clanicu Brinbili, oni su dobili ceru posle vto spermicima dobijenim punkcijom, pre toga su radili i biopsiju, u Podgorici.
U Jevremovoj rade pba postupka i zamrzavaju uzorak koji se kasnije moze koristiti.
Glavu gore, internet u rike i nacicete dobitnu kombinaciju lekara
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od tanjica 8/2/2011, 10:31

Pavle, ni ja neznam sta bih ti rekla o nastupu doktora,osim da je glupo to sto predlaze donaciju,a ti jos nisi uradio biopsiju testisa...
Mislim da je tako reagovao zbog tvojih rezultata hormona,jer oni se uglavnom oslanjaju na to koliko sam ja ukapirala,mada tebi fsh nije strasno povisen cini mi se?
Glupo je dva puta raditi biopsiju ,tj jednu u informativne svrhe,jer ukoliko i prvi put nadju spermice u klinici koja se bavi time mogu odmah da se zamrznu,i tamo stoje godinama koliko sam ja informisana,nema potrebe da se dva puta izlazes operaciji...pa posle otom potom skupite parice i idete na VtO...
zbunjen
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od djole42 8/2/2011, 16:30

Ono što ja zaključih iz tvog posta ,Pavle ,je da pojedini lekari mnogo vole da se mešaju u tudji posao.Dr.Radulović nije urolog te stoga ne vidim razlog zašto vas je on primio umesto urologa koji radi u toj klinici...ali to sada nije ni bitno...
Potražite odgovor na nekoj drugoj klinici za VTO s tim što bi po mom mišljenju trebalo da tražite vidjenje sa urologom koji bi eventualno i radio punkciju ili biopsiju ukoliko je potrebna.
Srećno!
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od Zoka83 8/2/2011, 17:49

Pavle, menjaj lekara ( potpisujem Parizanku, Djole i ostale, u potpunosti).
Drugo, naravno da je glava gore Very Happy , nisi usamljen slucaj, naprotiv, a ima ih mnogo sa slicnim problemom koji su se ostvarili kao ocevi.

Samo napred, drzimo ti fige!!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od pavle 8/2/2011, 22:58

Da, generalno ste svi upravu.Slazem se i sa tobom Djole da se covek malo oprobao i kao urolog ali smo ga svi mi ovako skupa provalili da se "nalupetao". Ali sta sad?
Posto vec godinu dana pokusavamo,trazimo,ucimo ,itd., culi smo za mnoge terapije koje su dobijali pacijenti.Na svoju ruku sam odabrao stvari koje su kao dodatna ishrana i podpomaze spermatogenezu ( A NISU HORMONI ), i poceo sam da ih pijem. Uz to sam isprobao i alternativu kao sto su melemi i cajevi pravljeni bas za te stvari.
Od svih tih stvari uspeo sam da podignem Hormon Inhibin B skoro do normale sa 6,99 na na 11.4 a donja granica referentne vrednosti je 15.
Inhibin B,kako kaze jedan od urologa, je glavni pokazatelj da li i koliko testisi rade svoj posao.

Kako nisam jos zavrsio terapiju koju sam prepisao sam sebi doktor, sacekacu jos par nedelja pa onda ponovo spermogram, hormoni i tek onda punkcija, biopsija i VTO u nekoj od klinika.


Najvaznije je verovati i biti optimista jer dosta stvari dolazi upravo iz glave!
A u medjuvremenu nam preostaje vođenje ljubavi ,
,mozda se desi i cudo


za Bak: Da predlagao nam je kod njih donaciju, imaju zamrznut materijal.

pavle

Broj poruka : 15
Location : Beeograd
Datum upisa : 14.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od nesalela 8/2/2011, 23:45

Pavle zašto ne probate kod dr Vinke Vukotić, ona je urolog, ako treba broj telefona poslaću na pp....
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od djole42 9/2/2011, 08:33

pavle ::
Najvaznije je verovati i biti optimista jer dosta stvari dolazi upravo iz glave!
yes
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od tanjica 9/2/2011, 09:54

Kako nisam jos zavrsio terapiju koju sam prepisao sam sebi doktor, sacekacu jos par nedelja pa onda ponovo spermogram, hormoni i tek onda punkcija, biopsija i VTO u nekoj od klinika.

Kakvu to terapiju koristis...?
Od svih tih stvari uspeo sam da podignem Hormon Inhibin B skoro do normale sa 6,99 na na 11.4 a donja granica referentne vrednosti je 15.
Ja mislim da su ref .vrednosti inhibina 50-250...???
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od anak 9/2/2011, 14:44

Pavle i mi se slažemo da je većina, ako ne i sve u glavi! A i verujemo u čuda vođenje ljubavi
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od Eneni 10/2/2011, 17:27

Pozdrav svima! Imam jedno pitanje, mozda neko zna - sta moze biti uzrok aglutinacije osim bakterija, kojih nema (provereno) i antispermalnih antitela? Ostale vrednosti spermograma su ok, sem te aglutinacija 1-2? Slabo pokretnih 15%, patoloskih formi 28%, ali to je sve u okviru normalnih vrednosti, a antitela 0.50 U/ml, a referentna vrednost je 0-0.60. A aglutinacija postoji. Ne znam sta bi mogao biti uzrok ovome.

Eneni

Broj poruka : 1
Datum upisa : 10.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od pavle 10/2/2011, 19:46

tanjica ::
Kako nisam jos zavrsio terapiju koju sam prepisao sam sebi doktor, sacekacu jos par nedelja pa onda ponovo spermogram, hormoni i tek onda punkcija, biopsija i VTO u nekoj od klinika.

Kakvu to terapiju koristis...?
Od svih tih stvari uspeo sam da podignem Hormon Inhibin B skoro do normale sa 6,99 na na 11.4 a donja granica referentne vrednosti je 15.
Ja mislim da su ref .vrednosti inhibina 50-250...???

Prvo sam koristio alternativu neke cajeve i melem koji se jede. Posle sam kupio Profertil a sada trenutno L-arginin,Cink,Selen i E vitamin.
A za Inhibin B referentne vrednosti sam dobio u Konzilijumu Beograd. Mozda nisu tacne ali bitno mi je da sa pomera na vise.

pavle

Broj poruka : 15
Location : Beeograd
Datum upisa : 14.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od pavle 10/2/2011, 19:53

nesalela ::Pavle zašto ne probate kod dr Vinke Vukotić, ona je urolog, ako treba broj telefona poslaću na pp....

Znam za Dr.Vinku Vukotic ima privatnu kliniku TTC na Zvezdari . Videcemo. Hvala ti. poljubci

pavle

Broj poruka : 15
Location : Beeograd
Datum upisa : 14.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Spermogram i davanje uzorka - Page 3 Empty Re: Spermogram i davanje uzorka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu