Trudnička pitanja - za brze odgovore

Strana 22 od 24 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Sledeći

Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 22 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od sareni leptir taj 11/6/2014, 22:12

ja prvo koristila 3x200 ,pa od proslog UZ -koristim 2x200 vaginalno i pise do 12 nedelje ..a posle cemo videti sta kazu .dodsue ja planiram do kraja 12 nedelje da ga koristim ...valjda nece smetati ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 43
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 22 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sofija Veks taj 12/6/2014, 03:08

Leptiricu, sada iscitavam svasta nesto o serklazu, itd. U principu, zakljucak koji sam donela na osnovu dosta procitanih sto foruma, sto misljenja lekara, sto naucnog istrazivanja je da apsolutno preporucuju serklaz kada ustanove rizik od skracenog grlica i/ili njegovog prevremenog otvaranja.

Ono po cemu nemaju uskladjen stav je da li ga raditi preventivno u slucaju viseplodnih trudnoca. Dakle, govorim o tome kada nije pokazano da je grlic skracen vise od standardnog, ili da posteljica nije veoma nisko, vec regularno, a opet, radi preventive.

Ono na sta upozoravaju kao negativni efekat serklaza, samo preventive radi je zbog ucestalih i povecanih kontrakcija nakon stavljanja serklaza u kasnijoj fazi trudnoce (sto vise odmice trudnoca, stavljanje serklaza postaje sve rizicnije, zbog mogucih infekcija, kontrakcija, cak i pucanja vodenjaka), a onda se koriste (makar u svetu, nisam iscitavala kod nas) lekovi protiv kontrakcija, a oni cesto umeju da uzrokuju poremecaj rada srca, pa se onda piju i lekovi za srce. To je koliko videh uglavnom primer iz zapadne Evrope /Amerike.

Ono sto se preporucuje kao alternativa preventivnom (ponavljam, govorim o serklazu koji se stavlja iskljucivo iz preventivnih razloga, ne o onom gde je zaista ustanovljena potreba za istim) je mirovanje, da mirovanje ima slicnu ulogu serklaza, samo je posve prirodno.

Kao druga alternativa preventivnom serklazu je koriscenje progesterona sve vreme trudnoce, tj. naseg Utrogestana.

Evo jednog zakljucka (na engleskom): "Based on state-of-the-art methodology for indirect comparisons, either vaginal progesterone or cerclage are equally efficacious in the prevention of preterm birth."

Poslednji put izmenio Sofija Veks dana 12/6/2014, 03:41, izmenio ukupno 2 puta
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sofija Veks taj 12/6/2014, 03:26

P.S. Inace, pitala si i kada stavljaju serklaz, u kojoj nedelji. Opet, ne znam kako doktori rade kod nas, ono sto sam iscitavala na engleskom je da ga preventivno doktori rade izmedju 12-te i 14-te nedelje. Nakon toga uglavnom rade hitne serklaze, kada vide da je potrebno. Koliko vidim, odbijaju da ga rade nakon 22-24-te nedelje. A u Srbiji, zaista ne znam, da li se pridrzavaju iste te "skole" ili ne...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 12/6/2014, 10:06

hvala sofija .vrlo korisna info.  ja planiram sada kada odem na expertni UZ ,das e dogovorim sa DR ilicem ,ili ce kontaktirati Kopitovicku ,i definitivno cemo resiti kada se stavlja serklaz .doduse uopste je tada nisam pitala zbog cega bi mi to stavila ,jer me je presekla mnogim informacijama-izmedju ostalog i sa pitanjem -IMA li neko u tvom okruzenju ko moze serklaz da ti odradi ?- ,tako da nista neznam do daljnjeg .
kada budem otisla na expertni UZ ,trazicu merenje  duzine grlica i videcu sta dalje .
sareni leptir
sareni leptir

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 15/6/2014, 09:50

...devojke ,ili vec ona moja uciteljica -ragaco ,...imam pitanje za sve vas .
trebam ici kod svog doce ovde u d zdr ,na UZ i da dam analize standardne,kks,urin ,secer u krvi .
e sad ,posto ja koristim utrogestan ujutru i uvece ,dali je potrebno tog dana tj noci da ne stavljam utrogestan kako bih dala urin ,ili nema veze ?
sareni leptir
sareni leptir

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od pluton1 taj 15/6/2014, 12:03

Mozes uvece slobodno staviti,nema veze.a ujutru posle analiza ili umesto stavljanja popijes.
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 15/6/2014, 12:14

e da znas ,ujutru cu da popijem a uvece je stavljam ,znaci smem uvce da stavim? ok..
sareni leptir
sareni leptir

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od malena 92 taj 18/6/2014, 17:31

cao devojke, jedno pitanje, nosila sam blizance, nazalost sam prokrvarila, pa sam saznala da je jedan plod otisao, ali je drugi hvala bogu ok, curkalo mi je 3 nedelje, u nijansama od tamno braon do zuckasto, pa bi mi znacilo ako ima neka iskustvo.. sad me je proslo, samo svremena na vreme zuckast iscedak, ali se sve vreme osecam mokro i kao da izbacujem nekakvu sluz, ali ne puno, i ponekad osecam, ne bol, ali kao neku neprijatnost u stomaku, da li je to normalno?da li je to mozda ood lezanja, posto me i ledja i noge zbog toga bole, ili pak od inekcija progesterona???? bas sam zbunjena i uplasena, znacili bi mi vasi saveti.. ljubav 

malena 92

Broj poruka : 66
Datum upisa : 22.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 18/6/2014, 17:59

..mozda se cedi taj drugi plod ..meni su rekli da mozda ocekujem tako nesto zbog apsorpcije drugog ploda ....ali ja nemam hvala Bogu nikakvo krvarenje ,srecom !.kada si ti imala krvarenje ,koja nedelja ?!
sareni leptir
sareni leptir

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od malena 92 taj 19/6/2014, 09:27

pa od 7.nedelje, do pre neki dan, sad sam 9ipo..

malena 92

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 19/6/2014, 09:30

.a jel si primala progesteron depo u medjuvremenu ?! tokom krvarenja ?..neznam kod mene kako ce taj dr plod nestati ....nekako nemam mira dok se ne otaci taj dr plod ,ako zaista ne valja ?! idemo sutra da vidimo sta i kakvo je stanje zaista .
sareni leptir
sareni leptir

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od malena 92 taj 19/6/2014, 09:43

da pa bila sam u bolnici tih 2ipo nedelje, i tamo sam ga primala svaki drugi dan, i sad ga primam ali na 3 dana.. samo meni je bilo cudno sto toliko traje, ipak je bilo malo, ali i meni samo koliko se ceduckalo.. a sad, mozda se glupo izrazim, sva sam mokra neki sekret me spopao, a ja se uvek uplasim da mi opet krece krvarenje, imas li tih problema?? pa da to sam i ja rekla, ako vec nije ok, bolje da ode, neka imam ovo jedno, ali neka je zivo i pre svega zdravo!

malena 92

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 19/6/2014, 09:45

..nemam nikakvih problema ,nista ..nikakv iscedak ,nema krvarenja ..nista ! to me i malo buni ,ako vec nije ok -neka ode ,necu imati mira dok to ne nestane da znam da ce dr beba biti ok .i ja primam depo svaki 3 dan .
 a jel tebi samo krvarenje krenulo pa ti rekli da plod stao ili obrnuto ? ziva nisam do sutra da mi kaze ovaj doca u priv labu ,sta se desava .
daleko bilo da se ne stvori neki hematom ... Crying or Very sad
sareni leptir
sareni leptir

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od malena 92 taj 19/6/2014, 10:11

pa meni je krenulo krvarenje, pa kad sam otisla kod dr, pogledao je na uz, i kaze da drugi plod nestaje, pa se to tako ceduckalo.. mene s vremena na vreme, malo i zaboli stomak, ali kad sam bila u bolnici rekli mi da ne obracam paznju na to, verovatno se sve siri, raste, ali tesko je ne obracati paznju, kad me takko bolucka a osecam se mokro, uvek se uplasim da ce da mi krene.. ja se nadam da ce ti sve biti ok, ali naravno doca ce ti sutra reci!! a u kojoj si nedelji?

malena 92

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 19/6/2014, 10:15

vidis po tickeru  9 plus 1 ...
 ma verovatno je i s mojim dr plodom tako ...da nestaje .a to sto bolucka stomak to je sirenje materice ,kao kada ti se cini da ti se koza zateze.
 a sta su ti rekli kao uzrok svemu tome ?! i dali su ti otklonili sumnju da to nece remetiti dr zdravu bebu ,mislim s pocetka krvarenja?! sada mislim da je kod tebe prosla opasnost i da je sve u redu .
sareni leptir
sareni leptir

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od malena 92 taj 19/6/2014, 10:58

jednostavno su cekali da to iscuri i prodje samo od sebe,ali su na uz pratili drugu bebu koja je sve vreme imala srcanu ranju i koja je rasla, a nisu mi rekli razlog ali ja predpostavljam da se nije dobro razvijala, pa zato..ja cu u ponedeljak ici na kontrolu, pa cu viddeti kakvo je stanje, ali kuci samo lezim, bolje kuci nego u bolnici..mene nekad boli kao da cu da je dobijem, nekad mi samo nesto tinja..

malena 92

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 19/6/2014, 11:18

a koliko cesto radis UZ preglede ? na po 10 ak dana ill...? jel ces ici na expertni uz i ac ? ja cu obavezno sada posle ovakvog ishoda traziti ac .
sareni leptir
sareni leptir

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od adriatika taj 19/6/2014, 15:17

Citam vase prepiske i mislim da to braonkasto curkanje ili krvarenje ima veze sa progesteronom. Ja sam u dvanaestoj nedelji i na treci dan dobijam inekcije progesterona. I nekako ujutru mi bude na vesu, iscedak boje svetlo braon. velicine nokta na treci dan, pred inekciju.
Kad primim inekciju dva dana nema nista. Ja sam to rekla dr i on kaze ovo sto vam prenosim. Na dve nedelje mi je kontrola I tada mi obavezno rade proveru progesterone, da vide za dalju terapiju.
Terapija mi se nije uopste menjala od pocetka trudnoce: flasteri climara, 4kom, na dva dana, utorgestan 200x3 i inekcije progesterone na treci dan.
I ja sam malo uplasena ali kad prestane ja opet super. sreca 
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 48
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 19/6/2014, 15:34

ja cu isto mozda da proverim taj progesteron ,pitacu sutra -mada primam sada nadalje bocke progesterona .nemam krvarenje ,niiti sam imala .
sareni leptir
sareni leptir

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 19/6/2014, 22:02

Malena92, imam tri drugarice koje su imale blizanacke trudnoce, pa im ostao po jedan plod. Jedna nije uopste krvarila, druge dve jesu. Jedna je imala i hematome, pa je to krvarenje trajalo do petog meseca sigurno. Ona je pred porodjajem, a bome i ove druge dve se primicu uskoro. Bitno je da te redovno prate i da koristis terapiju na vreme, da ne preskaces, i sto vise mirovanja.

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie First Birthday tickers
BiKsi :)

Broj poruka : 22546
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 19/6/2014, 22:58

...a ja taman mislila da cu polako uvesti setnje ,ubi me ovo lezanje i setnja po kuci samo !
sareni leptir
sareni leptir

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Niny taj 20/6/2014, 09:11

Drugarice, imam pitanjce: sinoć sam omašila fraxiparin, trebala sam da ga primim u 23h, ali sam spavala i ne znam kako nisam čula alarm  affraid  Mm je došao kući u pola 1 i tada mi dao bocu, znači za sat ipo zakašnjenja. Jel to strašno?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 41
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SladZana taj 20/6/2014, 11:56

Draga ja sam to uradila prije neki dan. Samo sam nastavila da dajem u novom terminu.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2914
Godina : 35
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Niny taj 20/6/2014, 12:57

SladZana ::Draga ja sam to uradila prije neki dan. Samo sam nastavila da dajem u novom terminu.

Misliš da ne mogu da nastavim u isto vreme kao i do sad? To mi više odgovara.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 41
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 20/6/2014, 12:57

Niny, nije strasno. Napravi dva alarma za svaki slucaj! :)

2) Spebo V 2010.FET, 2 blaste-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI, 3 cetvorocelijska-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI,1 osmocelijski i 1 blasta-beta 4,
5) Spebo, V 2017. FET, 2 blaste-beta 2,
6) Spebo, VI 2018. FET, 3 blaste-beta 214 🐥, 29.10.2018. videli ❤ 6.6.2019. stigla Rodjena
Lilypie Kids Birthday tickersLilypie First Birthday tickers

Broj poruka : 22546
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 24 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24  Sledeći

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu