KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trudnička pitanja - za brze odgovore

+103
petra82
SladZana
d77
ivi
Niny
LaFolie
malena 92
Stenli
tulumba
saska1
sareni leptir
Sofija Veks
zvoncica36
lenabeograd
amela123
JednaSova
anasrce
Erata
Hugolina
Klarica
Strumfeta78
jelena*mama2andjela*
KoMetaK
ivka
tetreb
ragaco
pluton1
Republica
neca73
vivijen
strunfeta
Pufnica3
iva.lakicevic
fight&faith
Ema78
fmala
saritam
dragana76ns
biljana.nikolic1
vodolija
Tanja83
vasilija1980
anastasia1980
cici
swatkica
racili
veki1
bebac001
bak
shenon
crnka
jelena mb
maja kg
Barbara
heja
malenaa
key
dr mali pariz
Sneza
agata
vašar
bubili2
dacca
naca
bokica
lolipop
ruzica
Mrvica
maja76
mizza74
Zoka83
liki
Milijana
lena
Nejlana
nena86
Shizika
brinbili
nesalela
dajka
buby
magi111
cipiripi
Tinche
catherine290505
Orline
nena beba
maša
dejna
maki82
Nefertari
Jelence
Hitron-Luka
zoxa
MARA
vajsi
megica-pegica67
Sami
adriatika
Kata
maus
nabla
Lily
107 posters

Strana 2 od 24 Prethodni  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Sledeći

Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Trudnička pitanja-za brze odgovore

Počalji od Sami 15/8/2009, 19:42

Drage mame, trudnice sa vecim stazom trudnoce,
ja bi da otvorim ovu temu i mislim da ce pomoci mnogima,
ovdi bi da se postave pitanja sa brzim odgovorima, trudnicama je to mnogo vazno a vi koje ste prosle vec kroz ovaj dio, da nam sto pre odgovorite tako da ne moramo gubiti vreme trazec po netu ili citajuc ponovno i ponovno necije dnevnike.
Molim vas u ime svih sadasnji i bivsi trudnica da nam omogucite sto brze odgovore. HVALA VAM cvet
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sami 15/8/2009, 19:44

Ja bi prva da postavim i pitanje:
Dali ima neka trudnica ili mama da je radila VTO a da nije radila double test?
I dali je posle bilo sve uredu?
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od maki82 15/8/2009, 21:12

pa ja mislim da sve trudnice koje su isle na vto rade double test, jer je to obaveza cak je i moj dr rekao da je pozeljna i amnio, ali posto ja imam 26, rekli su mi da po rezultatima doble testa ne treba da radim amnio i da bi kod blizanaca to bio rizik.....
maki82
maki82

Broj poruka : 375
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od vajsi 15/8/2009, 23:10

Sami i ja sam radila dabl i bilo je ok tako da se nadam da necu morati na amniocintezu.

Bravo za topik g g g g radost radost radost radost
vajsi
vajsi

Broj poruka : 917
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Lily 16/8/2009, 00:13

za trudnice "pripravnice" Wink ovde , zahvaljujući vama koje ste postirale, stvarno ima pregršt saveta, ..najvažnije što se radi o "sitnicama"..koje nam doktori nikada neće reći ili ne govore...
Prvi trimester može da se završi dabl testom...postavljena je shema, sa markerima...kombinacije itd...ma, vredi pogledati..na pdfPovišen fsh-Double test.

Pri trimester je lom i u organiznu i u glavi....naročito ako se ima u vidu"predhodna putanja"..koja ređe podrazumeva spontano začeće...zato,vredi svaka reč...ovde... love

cvet
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Nefertari 16/8/2009, 00:37

Lily uopste nemogu da nadjem taj pdf da procitam o double testu, jer moze neko pojasnjenje?
Nefertari
Nefertari

Broj poruka : 3133
Godina : 40
Location : Istocna Srbija
Datum upisa : 04.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od maus 16/8/2009, 09:42

Sami moja starija sestra je radila VTO 2002. godine i nije radila ni dabl ni tripl test.Sve je bilo u redu i Jana i Bosko jos malo krecu u skolu radost radost radost radost radost
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sami 16/8/2009, 09:48

Hvala vam cure, sad mi je malo lakse maus hvalati.
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Lily 16/8/2009, 10:31

Sami, zovi i pitaj...svoje dr.
A što se tiče da li ima nekog da nije radio..ima!
ja sam kontaktirala neke žene sa jednog Britanskog foruma, pa su mi javile da osim UZV, nisu ni čule za ma kakve testove krvi!??
Nisam sigurna, ovo je moj zaključak, ali rekla bih da ni u rusiji ne rade ove testove...Na sajtu klinike stoji ceo prenatal screening i kontrole, ali nigde ni reči o ovim testovima.....???Iz komunikacije sa mojom dr..koje me uputila u neke detalje oko mog dabla..takođe sam shvatila da to nije baš praksa kod njih....
ali, ne upadaj u zamku kao ja, da o ovome tražiš odgovore na forumu, pozovi svoje dr...
I, prestani da se sekiraš, meni samo što nije pozlilo od mozganja....a ne mogu da se oslobodim navike da na više strana sve sama izproveravam...

Takođe, na Britanskom ivf calculatoru..videćeš..tamo gde s išla da izračunaš termin...piše ti tačno u kojoj nedelji šta raditi..počevši od bete...do porođaja, ali ni reči o dobule, triple...itd...tako da.............
Please, opusti se!!!
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Lily 16/8/2009, 10:37

https://kutak.forumotion.com/povisen-fsh-f51/dabl-double-test-t745.htm

Nefertari,evo ti linka za pojašnjenja , ali primeri markera...od PAPP-a , preko hcg..Nt...godina rizika...

Poenta svega je starost žene-tj, njene jajne celije...Ti ne brini uopšte Very Happy !!!
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od dejna 24/12/2009, 08:07

Jedno pitanjce... Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Icon_redface
Kako spavate ,kako lezite ?Ja najvise vremena provedem na levom i desnom boku...ponekada sebe uhvatim u toku noci da sam na ledjima( kazu da spavanje na ledjima nije dobro ) i odmah promenim polozaj..
I kada sam na boku ,vodim racuna da ne dodje do toga da pritisnem stomak... da ne povredim bebicu... bas se tripujem... Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Icon_redface
dejna
dejna

Broj poruka : 338
Location : smederevo
Datum upisa : 22.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od maša 24/12/2009, 16:21

Ja do pre nekoliko dana samo na ledjima, nisam nikako mogla da se uspavam ni levo ni desno! Poslednje vreme tek na bokovima, kad ležim na ledjima užasno je nemirna a sada je baš porala pa me bije u bešiku i ne mogu ni zaspati. Trudim se da kad legnem što duže ostanem na levom boku jer je prokrvljivost najbolja tako ali nema šanse da se tako uspavam. Nikada nisam mogla zaspati na levoj strani.
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sami 29/12/2009, 22:05

Draga Dejna, i ja sam imala isto misljenje kao i ti bojala se da cu povrediti bebu i pitala doktora, doca kaze na bokove i ne treba da se plasimo da cemo povrediti bebu ma gdje je osjecali ona je u vodi i sama se umjesti gdje joj pase i kako joj pase a na leda nikako tad dolazi do gusenja ustvari do nesvjestice i trudnice i bebe a moze da dode i do gusenja zbog protoka krvi...
Ljubim te puno tebe i tvoju bebicu i ne brini kad si na boku .
Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 543728
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od nena beba 5/1/2010, 18:29

imam hitno pitanje, nemam vremena da trazim po postovima da li negde
ima: sta trudnica od 6 nedelja sme da popije protiv teske glavobolje?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Orline 5/1/2010, 20:01

U principu jedino je paracetamol bezbedan u trudnoci u tim prvim nedeljama. Posto si na drugom mestu napisala da je migrena u pitanju, moram da naglasim razliku, jer migrena tesko da ce da prodje od Paraceta, jedino neki laksi oblik. Lekovi koji se nalaze na trzistu za lecenje migrene su jake kombinacije analgetika koje se ne preporucuju trudnicama i to je problem.
Ima "druga linija" lekova, to su neki izvedeni lekovi (derivati) iz morfina, da najgrublja objasnim, koji se u SAD mogu dobiti na recept ali kod nas mislim da ih nema.
Nama ostaje da legnemo u mracnu tihu sobu, vezemo neki povez preko cela i stegnemo te cekamo da prodje(to radi MM kad se predozira lekovima par dana pa ne sme vise,i ponekad je uspesno)
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od nena beba 5/1/2010, 20:37

nisam znala da i muskarci imaju migrene?!?!?!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 19/3/2010, 13:10

Imam pitanje, nadam se da je neko upucen- da li trudnoca moze da utice na rezultate triglicerida i holesterola??? Stigli su mi rezultati krvi -i imam trigliceride 4.4 Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Affraid sto nisam nikada u zivotu, pa me zanima da li ovo drugo stanje moze da utice na rezultat??? Svakako cu u ponedeljak kod dr...
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Tinche 19/3/2010, 18:29

draga, ne znam za trig i hol, ali znam da utice na leukocite i sedimentaciju...
cekamo ponedeljak, a ti nemoj da brigas!!!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 19/3/2010, 21:22

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 582639 Tinche
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 19/3/2010, 23:34

cao drugari :)
imam jedno pitanje....
ja sam 5+2 nedelja i bila sam na uz pre 2 dana i zalila sam se dr da me malo s vremena na vreme, zaboli stomak..al to nije bas BOL nego kao onaj tup osecaj kad trebamo da dobijemo menstruaciju...
posumnjala je na kontrakcije pogledala na UZ ali nije ih bilo..sve je ok.. :)
rekla je da je to u pitanju samo sirenje materice i da sto vise odmaram...

jel imala jos neka od vas ovih problema u ranoj trudnoci i kako ste ih resile?

:*
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od maša 20/3/2010, 08:51

Ja to imala do polovine trudnoće, bez brige, materica se širi. uživaj!
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 20/3/2010, 10:47

cipiripi ja sam takodje imala bolove i to jace, najbitnije da ne osecas stezanje i kontrakcije u razmaku od deset min, tako je meni moja dr rekla, ostalo je sve kako kaze i Masa- normalno
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od cipiripi 29/3/2010, 23:47

Zene moje :*
Izgleda da me je napala gadura kandida...6+4 nedelja sam...dr mi kaze da mogu da mazem nystatin mast samo povrsinski...
Sta vi mislite, jel to ok?
Ili da se ispiram samo kamilicom ili sodombikabronom???
cipiripi
cipiripi

Broj poruka : 761
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od catherine290505 30/3/2010, 08:50

Cipiripi -VI grupa si? To je uobicajeno u trudnoci evo ti Bubby-n trudnicki dnevnik juce je pisala o tome i sta joj je dr dala kao terapiju...Ne sekiraj se
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 42
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od magi111 5/4/2010, 14:55

Molim vas da mi odgovorite na jedno pitanje!
Imam redovne sexualne odnose ali bez zastitu ! U poslednje vreme grudi su mi se povecali i imam jake bolove! posledni put menstruacija mi je kasnila dva dana i imala sam krvarenje samo nekoliko kapi i to je trajalo 3 dana, a inace imam redovnu i obilnu menstruaciju .Posetila sam ginekologa sumnjao je na trudnocu ali kad sam uradila test pokazao se negativan( ginekolog nije sacekao 5 minuta da pogleda test nego je posle 20 sekundi ustanovio da nisam trudna,a na testu pise da mora da se saceka 5 minuta. zato i molim vas da mi neko kaze sta da uradim i jeli moguce da sam trudna ! hvala svima

magi111

Broj poruka : 2
Datum upisa : 05.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trudnička pitanja - za brze odgovore - Page 2 Empty Re: Trudnička pitanja - za brze odgovore

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 24 Prethodni  1, 2, 3 ... 13 ... 24  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu