KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gallin dnevnik...

+46
Republica
jul
Danicab1
buby
gea
Simona
brinbili
naca
Struzzo
Orline
Anuska
tuli
nena beba
maja76
Nefertari
Tinche
vajsi
Niki-Kiki
catherine290505
eni
megica-pegica67
bebko
maša
nabla
nesalela
Agata27
sevenMAJA
roda
duga76
tedi
nadalina
Sami
michael
Kata
NINA1
lasa
HappyGirl
maus
adriatika
zoxa
caci
Hitron-Luka
MARA
Jelence
era
Gala
50 posters

Strana 2 od 33 Prethodni  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Sledeći

Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od MARA 15/7/2009, 21:42

E Gala to sto je danju nosis zaista je ok ali ona ti to trazi i nocu draga.Bez obzira sto ima 19 dana zna ona,bebe su jako pametne.
Sto kazu Era i Maus kad ces je nositi ako ne sad zaista su u pravu...ali.....
Ovako ja I mm u prva 2 meseca Viktora smo izbegavali da nosimo danju i nocu je bio donekle ok budio se na 3 sata da siki i to je to.E sad poceli smo da ga danju vise gnjavimo po rukama i on se nocu budi na 10 min na pola sat,kako kad, pravi haos mislim da cu pasti jednog dana.I pored toga sto se nocu budi ja ga ne nosim u ruke vec mu dam da siki ako nece onda mu dam dudu,pokusaj s njom bar ces se malo i ti odmoriti a i ona.Ako je izbegava daj joj je vise puta i mislim da ce se navici.Ja sam je Viktoru maltene silom gurala nekoliko dana dok se nije navikao i evo ga sad ne ispusta je iz usta.
Da naglasim i to da nije hteo chicco-ve dude,nuk-ove isto nikako,i jos neke iz D smo dobili od deke ne znam marku al su dobre a on ih ipak nije hteo, e avent-philips ne ispusta iz usta od 10-og dana.
Sta drugo da ti kazem,muce je i grcici srecica mala pa joj u rukama najvise odgovara,oseca ona tu toplinu.
Nemoj joj davati toliko cesto da siki koliko mozes izbegavaj,nek to bude na otprilike 2-3 sata.
Nemoj se ti nervirati jer majke koje doje polovinu svoje negativne energije prenose na bebe i one su uzasne onda placu,kenjkaju.Ja tebi dajem savet a ja sam plakala kad i on.
Ne znam sta drugo da ti kazem i kako da ti pomognem,mozda ti nesto bude od koristi a mozda i ne.
ljubim vas i bez brige bice sve ok
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od maus 15/7/2009, 21:44

Gala ::Ma OK je preko dana. Preko dana je non stop nosimo, nije problem, nego ja pricam o nocnom nosenju? Nocu ne spava, uopste i sta mi predlazete, da li da je nosimo ili ne?
Mozes probati da stavis pored njene glavice tvoju majicu kako bi osetila tvoj miris ili je stavi pored sebe u krevet, ipak je nezgodno ne spavati i nositi je celu noc.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Gala 15/7/2009, 22:55

Pa o tome i pricam, zaista mi je nezgodno ne spavati cele noci ipak potrebna sam joj odmorna. Cesto mi se desi danju da zaspim od umora dok je dojim, zato i pitam sta da radim nocu. Ajde probacu da je stavim pored sebe..

A za dude, ne voli ihi odbija ih, ali pokusacu da je nagovorim Very Happy
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od era 16/7/2009, 12:55

Poznata mi je prica. Mislim da ce ti biti lakse ako znas da ce to da traje oko 2 meseca. Luca je prvih mesec dana nocu spavala skoro samo na mom ili stomaku mm. Mi smo cak uveli i dezurstva. MM do 2 ujutru, a ja od 2-5, pred zoru smo uspevali da je nekako smestimo u krevtac i uspavamo. Ja sam bila ocajna, ali veruj mi to brzo prodje i brzo se zaboravi. Luca je sama od sebe kad je napunila dva meseca pocela da spava celu noc (zaspi uvece u 9 i spava do 5-6 ujutru, onda rani podoj i nastavi sa spavanjem do 9). Ne znam kako je dojis ali predlazem ti da joj ne dajes da jede namanje od 2 sata jer oni ne znaju da li su gladni ili ih muce gasovi ili su uznemireni, po njima lek za sve to je sika, ali to im je magareca usluga jer onda jos vise imaju problema sa gasovima i stomakom. Probaj da joj vec uvedes rutinu. Posle presvlacenja ide klopa, onda ide nosenje pa je spusti u krevetac ili na krevet, oni vole rutinu i vrlo brzo znaju sta sledi posle.Ljubi mi Galicu
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od nadalina 17/7/2009, 19:54

Gala, cestitam ti cerkicu, neka je ziva i zdrava, preslatka je!!!
Sto se nocnog nosenja bebe tice - meni je to u redu, ali najvise do treceg meseca, ali i do tad - pokusajte da je ne uzimate nocu cim zaplace, pa svaki put produzavajte vreme cekanja na uzimanje iz krevetica... Trebalo bi da tako shvati da ste vi tu ako joj zatrebate, ali da je noc posebno vreme kad su SVI U KUCI sporiji tj. uspavani, i da bi i ona trebala isto tako da uspori...
Ne znam, milion saveta, pa vi probajte ono sto vam je najlogicnije...
Ljubac za vas dveA od nas dvoje!!!
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od tedi 18/7/2009, 14:52

Sa "blagim" zakasnjenjem cestitam ti otvaranje dnevnika i ljubim malu Galu lepoticu smajli angel
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Gala 18/7/2009, 14:58

Hvala Tedi i Nadalina:) Ljubimo vas:)
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Gala 18/7/2009, 21:42

Zene, sta vi radite kada vam dete bljucka mleko i povraca?
Moja je danas u toku dojenja dva puta bljucnula mleko(iz svake dojke po jedan put) i kada smo zavrsile dojenje stavila sam je da lezi na ledjima i tada je povracala...
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Jelence 18/7/2009, 22:09

Ako samo bljucka nista strasno,prejela se isiri joj sezeludac,ali ako povraca,to vec nije dobro,mada mislim da to sto Gala radi nije povracanje vec bljuckanje u cugu,pa mora da izbaci visak,to je prosto nacin na koji bebe funkcionisu.
Milslim da nije nista strasno.ali ako se to nalik povracanju ponovi zovi pdeijatra,ali ponavljam mislim da to nije nista,verovatno imas dosta mleka i Gala uziva da klopa,ali uzme vise i to je to.
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Sami 18/7/2009, 22:18

love ljubav ljubav
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od michael 18/7/2009, 23:35

Ajde ja kao neko ko trenutno ima slične situacije, bljuckanje nije strasno i mmleko koje bljucne ne oseća se nema neprijatan miris, a povraćka bi već smrdela, neprijatnmo bi se osećala, tako u najkraće možeš da razlikuješ povraćku koja je opasnija, a bljuckanje nije ništa.
michael
michael

Broj poruka : 126
Datum upisa : 05.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Gala 19/7/2009, 09:13

Mi zvali hallo bebu i bas pitali za razliku, i neprijatan miris. Odgovorili su nam da miris nema veze da je bljuckanje kada se sliva niz bradu bez obzira na miris a povracka je kada ide mlaz kroz usta.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od era 19/7/2009, 10:24

Bljuckanje je potpuno ok. Luca i dalje to radi kad se prejede ili sto je cesce kad joj vazduh potera hranu, odnosno ako ne podrigne na vreme. I ona je bljuckala i u sred sisanja, posle sam ukapirala pa kad vidim da joj krece ja je uspravim a ona podrigne. Kad je bila mala malo je teze bilo sa podrigivanjem pa je i cesce bljuckala.
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od era 19/7/2009, 10:36

slucajno sad naleteh na tekst o bljuckanju i stucanju
[Only admins are allowed to see this link]
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Gala 19/7/2009, 11:07

Shvatam ja da je bljuckanje OK, to me ne brine nego me brine povracanje u mlazu. Juce se to desilo i bas sam se uplasila. Pretpostavljam da se prejela bila.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od duga76 20/7/2009, 13:16

Gala,Masa i Maja su tako bljuckale u mlazu,tako da razumem te da si zabrinuta.Mozda je jela halapljivo ili se prekrkala.Obavezno posle tog povracanja daj joj ponovo da siki,ali u razmaku 15-30 min.Mojim bebama je bio nezreo refluks,pa su stalno povracale dok nismo presli na HUMANU AR!
Gala je preslatka beba,saljemo vam poljupce!!!
igracice
duga76
duga76

Broj poruka : 253
Godina : 47
Datum upisa : 22.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od maus 20/7/2009, 21:56

Gala ::Shvatam ja da je bljuckanje OK, to me ne brine nego me brine povracanje u mlazu. Juce se to desilo i bas sam se uplasila. Pretpostavljam da se prejela bila.
Ana je par puta povracala u mlazu. I to uvek kada se prejede. To se desavalo u prvim nedeljama. Sve ce se srediti, nemoj se brinuti. ljubi mi tu lepoticu.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Gala 20/7/2009, 22:42

Moja majka , koja je do petka bila s nama, je otputovala na Kopaonik, tako da smo vec 3 dana sami mm i ja sa Galom. U subotu sam bila izgubljena bez mame i stalno sam plakala za mamom,a pogotovu kada se desila ona scena sa povracanjem. Majka mi je zdravstveni radnik i ima puno iskustva sa bebama, i ja sam mnogo mirnija kada je ona tu...
A na Kopaonik je otisla malo da se odmori, jer ipak imala je tesku godinu, ako se secate u oktobru je operisana od tumora , pa je imala hemioterapije i pre dva meseca je zavrsila sa zracenjem.
I juce mi je mama popisdela i zamalo da prekine odmor i vrati se u BG, jer sam ja bila dosadna ko proliv i stalno je zvala da joj se zalim da Gala place, Gala bljucka, i po ceo dan sam strepela hoce li povracati ili ne.
Vrhunac je bio kada sam joj se pozalila da je Gala pocela da place kada sam joj citala pesme Jove Zmaja... i tu mi je mama, vise ne znajuci sta da mi kaze, besno odgovorila: pa onda pocni da joj citas pesme Rsumovica i mozda nece plakati
Luda zena  b  b  b
Uglavnom, danas smo se culi sa mamom 10 puta, ali nismo mi zvali, nego je ona zvala da proveri kako sam ja da li sam jos histericna... Uglavnom sam bila OK danas jer je Gala bila pupupu da kucnem u drvo! Very Happy
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Jelence 20/7/2009, 23:14

 b  b  b znaci valjam se od smeha na provalu tvoje mame,a Bogami i na tvoju izjavu u subotu sam bila izgubljena bez mame i stalno sam plakala za mamom,u prvi mah pomislih da mozda ovo ne pise mala Galina,ali ne Laughing Laughing vi ste shou.
Ne brini svaki pocetak je tezak,samo jos malo i sve ce ici kao podmazano videces
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od era 21/7/2009, 07:24

Super fora. Izgleda da mama mora da dodje da cuva tebe a ne Galu
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od maus 21/7/2009, 10:13

Gala ::
Vrhunac je bio kada sam joj se pozalila da je Gala pocela da place kada sam joj citala pesme Jove Zmaja... i tu mi je mama, vise ne znajuci sta da mi kaze, besno odgovorila: pa onda pocni da joj citas pesme Rsumovica i mozda nece plakati
 b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b  b
Sve ce srediti za koji dan. Kao sto kaze Jelence, svaki pocetak je tezak.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od MARA 22/7/2009, 12:18

Jao dobra je ova tvoja mama,ocigledno ce ona da dodje tebe da cuva.........  b  b  b
Kako nam je Gala ovih dana?Kako podnosi vrucinu?
ljubim vas obe
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Gala 22/7/2009, 14:03

Juce je povracala(ne bljucnula) jer se prejela i nije podrignula. U utorak idemo na kontrolu, pa cu prijaviti ovo pedijatru.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od tedi 22/7/2009, 15:16

Ma ne brini, vidis da si i sama dala dijagnozu Wink prejela se i nije podrignula! Trudi se da je ne spustas u lezeci polozaj dok ne podrigne.....kod nas je to u pocetku islo jako tesko, a kad bi u retkim trenucima uspela da podrigne onda bi posle toga stucala ponekad i pola sata...samo da izludis....al evo vec neko vreme uspeva da podrigne skoro posle svakog obroka (sem uvece posle kupanja kad se komira jos dok je na siki) i to podrigne kaaaaao zmaj lol! Naravno, sledi stucanje, ali ne svaki put....
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Gala 22/7/2009, 20:33

Dete mi je i danas povracalo. Izgleda da povraca svaki drugi dan jednom dnevno. I nisam mogla da izdrzim otisla sam kod pedijatra, medjutim sve je OK. Prejela se, nije podrignula a i vrucine su...
Dete mi je napredovalo za 26 dana ugojila se 900 grama.
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Gallin dnevnik... - Page 2 Empty Re: Gallin dnevnik...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 33 Prethodni  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu