KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cyclo - progynova

+37
Amna84
alisa
fight&faith
Lela81
Hobbes
noja
sanja 73
luckystar74
jadranka
PalcicaBg
jelenko
srculence 84
saska1
Aleksandra0110
Saska Abb
Annie
vanessa one
laKole
lenjivica
bak
winni
LaFolie
JocY
Vuchica
Jelica
dacca
caja
HappyGirl
Zaneta
marijana
nena beba
maša
nesalela
black magic woman
nevena50
nabla
vremejezabebe
41 posters

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 8/2/2016, 17:24

davno mi je vujovicka rekla da se za e2 tolerise sve do 50 kao ok ....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od sanja 73 8/2/2016, 17:37

Referentne vrednosi iz laba za E2 o-160(folikularna faza) 34-400(ovulacija) 27-245(lutealna faza) o-30(menopauza) mene plaši ovo zadnje
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 8/2/2016, 17:45

referentne vrednosti iz laba su poprilicno opsirne kao sto vidis.... ne mozes njih da gledas.... koji dan ciklusa si radila hormone? Ako je 2-3 dan e2 treba da bude ispod 50 .... koja mu je optimalna vrednost vec ne znam.... FSH ti je povisen al mislim da nije strasno.... vec sam pisala da se e2 i fsh gledaju zajedno.... jer visok e2 utice da da laznu sliku niskog FSH-a ( slucaj kod mene E2 mi je 89 i FSH mi je 10.3) na nekim ranijim merenjima kad mi je E2 bio ispod 50 FSH mi je isao preko 20.... nabla je negde bas detaljno pisala o tome.... ta 2 hormona se nikad ne gledaju odvojeno
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 8/2/2016, 17:49

sanja ako nisi vec citala evo procitaj sta je nabla pisala o ovim hormonima https://kutak.forumotion.com/t576-povisen-fsh-i-markeri-ovarijalne-rezerve
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od sanja 73 8/2/2016, 17:55

drugog dana ciklusa radila hormone,sutra počinjem da pijem drugu kutiju cikloproginove,zatim uz za dalje videćemo kad i gde...
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od sanja 73 8/2/2016, 18:03

hvala alisa
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od noja 9/2/2016, 23:32

Sanja meni se cine dobri rez. Da probas da ispratis bez terapije ovaj ciklus na Uz .
Dobar ti je i fsh ...koliko ti je dr dao da pijes cyp i koja lavovska borba mora biti bebica ! Nebi bilo lose jos jednu lapara i histero pred postupak ....
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od sanja 73 10/2/2016, 08:31

noja ::Sanja meni se cine dobri rez. Da probas da ispratis bez terapije ovaj ciklus na Uz .
Dobar ti je i fsh ...koliko ti je dr dao da pijes cyp i koja lavovska borba mora biti bebica ! Nebi bilo lose jos jednu lapara i histero pred postupak ....
Hvala noja,dve kut cikle. po preporuci dr.hs radjen posle prve i već se vidi poboljšanje,borba jeste ali ništa nije teško,znam šta hoću,hvala na podršci i savetu,radiću sve da povećamo šansu za inplataciju.
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Amna84 10/2/2016, 15:03

alisa ::Da je ti nisi mozda pogresno razumela? Koliko znam svi koji su je pili pili su je 21 dan pa pauza 7 dana.... a samo se pocinje od treceg dana ciklusa...

Pa ne znam sta sam ja drugacije rekla,i ja sam je pila od 3 dana ciklusa, ispijem pakovanje,sacekam ciklus i pocnem 3 dana ciklusa..Tako da to i bude ta pauza od 7 jer sam dobivala uvjek na vrijeme i pocinjala treceg dana...
Ova nova terapija mi je 3mj svaki dan po jedan progynova bez prestanka ili gledanja na ciklus da li dobijem ili ne.. a tako i pise u uputi da moze ako doktor tako zahtjeva
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 10/2/2016, 15:58

A pa meni se ne gadja.... ja obicno dobijem jedan ili dva dana nakon zadnje tablete.... zadnju tabletu popijem u cetvrtak ujutru i obicno dobijem u subotu, najkasnije u nedelju a novu kutiju pocinjem sledeceg cetvrtka.... a sto samo ne pocnes da pijes te nove lekove kad se ionako piju bez pauze ne vezano za ciklus?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Amna84 10/6/2016, 15:41

Evo da se javim sa rezultatima nakon ove nove terapije sa progynovom mitte
FSH 75.34 ref. vrij. 3 - 12.6
LH 57.76 ref. vr. 2-12.6
E 7,55 ref. vr. 26.7-156.0
DHEA -s 203 ref. vr. 20-300

Juce je bio 9.6.2016 tacno 5 godina od prvog mjerenja FSH
09.06. 2010 godine FSH 90 LH 45..jos cuvam ove nalaze
AKo se ni nakon 5 godina nista nije promjenulo a medicina je na nuli sto se ove teme tice,
onda mi je drago da sam se odlucila za donaciju i da sam vec u procesu..
Da, drago mi je to sam se odlucila i sto sam napravila ovaj korak.

Vi sa visokim FSh razmislite dobro,osluhnite svoje srce i ne nadajte se puno uzlaud jer bol od razocarenja je velika.
Probajte sve, iskoristite sve sanse i nade ali budite realni . To sam samo htjela da kazem..
Nazalost medicina je na nuli u ovome svemu ,koliko god mi to htjeli vjerovati ili ne,problem je samo da li ce vam neko to reci direkt u lice ili ce vam reci mozemo pokusati i dati nadu..
Zelim vam puno srece svima,ja sam ovdje zavrsila sa tim ..Svako dobro



Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 10/6/2016, 17:48

Amna nisi upravu... ja sam moj fsh uspela da spustim doduse nije bio visok kao tvoj ali sa 30 je pao i sad se vrti izmedju 10 i 12.... i mislim da nije uredu da ovako ubijas nadu ostalim zenicama.... tebi nije uspelo i mnogo mi je zao zbog toga i iskreno se nadam da ce ti donacija uspeti iz prve i da ces u julu da nas obradujes ogromnom betom!
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Amna84 10/6/2016, 18:39

Alisa : kopirala sam ovaj dio ...
Vi sa visokim FSh razmislite dobro,osluhnite svoje srce i ne nadajte se puno uzlaud jer bol od razocarenja je velika.
Probajte sve, iskoristite sve sanse i nade ali budite realni . To sam samo htjela da kazem..

Draga Alisa, ti kao da nisi procitala sta sam ja napisala .Valjda si ti spala u ovu grupu koju sam spomenula da probaju sve osluhnu srce iskoriste sve sanse,ali budu realni..Ti si na tom putu uspjela,a dalji tekst se odnosi na one koji i na kraju se uzalud nadaju..Istina je na zalost Alisa da medicina nema ljek za ovo niti rijesenje..
Sigurno nisam misla da odustanu ako im smokve i cajevi smanje FSH ,o tim sretnicama nisam pisala,pisala sam o izuzetcima poput mog.
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Hobbes 7/8/2017, 12:39

Drage moje, ja sam na cikli od ovog ciklusa. Interesuje me kada se radi hormonski status, a u toku je terapija cikloproginovom, kako se tumače rezultati?
Na primer, treba da uradim progesteron 21dc (odnosno 19dc jer mi je ovulacija bila 12dc), i ako progesteron bude visok kako da znam da li je visok jer je bila dobra ovulacija ili je visok zbog tableta cikloproginove?
Sigurna sam da mnoge od vas koje dugo koriste ciklu, rade hormonski status, ali me zanima kako se rezultati posmatraju obzirom da je u toku hormonska terapija...
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od mamadabudem 7/8/2017, 13:43

Hm, šta bih ti rekla. Ja sam prestala da pijem ciklu iz razloga što sam je pila 2 godine i prošle godine sam primetila da mi se pojavilo mnoštvo malih mladeža. Čitala sam da mladeži mogu da se pojave i od hormona. Cikla je jako dobar lek, prija mi...ali me brinu mladeži. Nisu veliki, ali ima ih ...
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 7/8/2017, 15:05

Ne mozes da radis hormonski status pod hormonskom terapijom jer rezultati nece biti validni, pogotovu sto sa cikloproginovom u drugom delu ciklisa unosis pg... hormone mozes da radis jedino 2,3 dan ciklisa jer tada nisi pod tabletama
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Hobbes 7/8/2017, 15:29

Shocked
pfff, znači dok sam na cikli pojma nemam da li je bilo ili ne ovulacije...
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 7/8/2017, 15:30

Pa mozes da je ispratis na uz...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Hobbes 7/8/2017, 15:33

Mislim išla sam na UZ, folikul bio pa ga više nema, ako na to misliš? Ali kako da proverim kvalitet ovulacije ako ne znam progesteron 21dc? Da ponovo idem na UZ?
Izvinjavam se ako gnjavim, ali stvarno ne znam Rolling Eyes
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 7/8/2017, 15:36

Ides na folikulometriju, pratis rast folikula na svaka 2 do 3 dana... kad se ocekuje da pukne ides svaki dan... posle pucanja folikula ostaje zuto telo po kome znas dal je bila o ili nije... al to bi bar trebalo da zna svaki ginekolog... ako ti fali pg pokrivena si sa ciklom
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Hobbes 7/8/2017, 15:39

Išla na folikulometriju, ispratila rast i pucanje, ginekolog rekao uradi progesteron 21dc a zna da sam pod ciklom. Zato sad i pitam jer skontah da pijem progesteron, pa se mislim šta da merim onda uopšte. Nije mi rečeno da mogu da proverim postojanje žutog tela.
Hvala u svakom slučaju zagrljaj
Hobbes
Hobbes

Broj poruka : 171
Datum upisa : 30.05.2017

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 7/8/2017, 15:41

Pa sad sam vec pozaboravljala koliko dugo zuto telo moze da se vidi na uz... potrazi ovde na forumu, ima tema o pracenju ovulacije, folikulometriji itd...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Lela81 7/4/2018, 18:48

Ja sam popila 2. kutiju cyclo progynove, imam još jednu, pa kontrola. Menstruacije su mi se vratile u normalu, dobijam na 26 dana (kao i celoga života), ali me toliko boli stomak.................. v v v i obilne, i bolne, UŽAS! Da li je i vama bilo ovako?
Lela81
Lela81

Broj poruka : 19
Datum upisa : 13.02.2018

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od fight&faith 6/5/2018, 21:54

Meni je sad ciklus u potpunom haosu - cas dobijam na petnaest dana, cas nema ciklusa preko mesec dana. Pokusala samolecenje cyclom, prokrvarim preko nje posle pet dana. Prestanem da je pijem i od tada nista. Cak nisam ni sigurna kada je to bilo, mozda cak i pre mesec dana. Na uz nisam bila od porodjaja.  Najgora sam. Ranije sam stalno privatno isla kod VTO ginica i ginica za odrzavanje visokorizucnih trudnoca, pa jednostavno ne znam gde da idem. Moze li neko da mi preporuci ginekologa za problem POF - samo da nije izvikana S. Vujovic ili kako se vec zove ...

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od alisa 7/5/2018, 05:48

F&f znas sve i sama... nema tu neke nauke... svakako nisam za samolecenje al ne znam koliko si dugo pokusavala da sredis ciklus sa ciklom... ako si prvi mesec prokrvarila nisi trebala da prekidas... organizmu treba 3 meseca da se navikne... za pof su ti nadlezni endokrinolozi a ne ginekolozi... a mislim da ni oni nemaju sta pametno da ti kazu... svaki kod koga sam bila mi je rekao da bolji lek od cikle trenutno ne postoji i da bi trebala da je pijem bar do 40 god zato sto menopauza vuce sa sobom i druge zdravstvene probleme pa bi bilo pozeljno sto duze da se zadrzi ciklus... od endokrinologa dobri su ti Sumarac i hvale Jelenu Todorovic... Sumarac ti radi privatno u Belmedic a Jelenu izguglaj jer sad mi stade mozak... mada ja pre mislim da trebas da nadjes nekog ginekologa da te pregleda, uradi uz papu i da ides na one klasicne kontrole a mislim da to moze i gin u dz... mada taj gin koji ti je vodio trudnocu privatno sigurno radi i sa obicnim zenama tako da mislim da mozes i kod njega ako neces da se smaras po domovima zdravlja... ako odes kod endokrinologa mislim da ce i oni da ti kazu da pre zapocinjanja bilo kakve terapije treba da odes na pregled i uz kod ginekologa
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Cyclo - progynova - Page 5 Empty Re: Cyclo - progynova

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu