KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

+24
black magic woman
Gala
nadalina
rikikiki
Expectant
Orline
Anuska
maša
HappyGirl
tuli
maus
bebko
gloria2
Sami
bokica
Kata
vremejezabebe
nabla
natalija
nevena50
tanja68
Lily
Struzzo
kristina33
28 posters

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od nabla 24/6/2009, 11:57

Pa jel su spominjale UZ? Shocked
Bas mi je krivo sto ti tako umanjuju radost.
Nije to zbog toga sto Goca jos uvek ne veruje da je to trudnoca, nego si im ispala iz sheme...i nemaju te na oku, bez obzira sto sestre obavestavaju Gocu. Ne branim je, ali njoj su "pocele stvari da ispadaju iz ruku" ....
Ako ti se ne jave za koji dan, ja ih ne bih vise zvala. Ti si ispunila svoj cilj i oni ti vise ne trebaju. Bilo bi lepo da se zaokruzi jedna prica, ali...ne daj da ti to kvari okus pobede.
Sad ti ionako treba druga vrsta doktora Very Happy yes
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od Lily 24/6/2009, 12:03

Evo mene opet,
žurila u predhodnom postu, pa sam možda zvučala malo dramatičnije...
Ne znam...nije isto ako ja čekam da dr. da odgovore na moja teoretska pitanja, koja u biti neće ništa promeniti narednih nekoliko dana, ipak, interesuje me: da li si se ti uopšte čula sa tvojom dr., u međuvremenu, od druge bete?!Nije mi logično da ti sestra daje instrukcije o terapiji...kada i dokle da ga primaš......u tom smislu bi za mene bilo neprihvatljivo njeno ponašanje...na koje očigledno ne možeš da utičeš, ali možeš da biraš dr...dalje...Samo koristi utrg.i opusti se! Very Happy
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od Lily 24/6/2009, 12:09

A, Nablota i ja pisale u isto vreme...pa,jeste.....ima smisla sve što kaže...

Sada sa "simple"Goca,  b pređeš na dr. za održavanje trudnoće... Very Happy
Evo, malo da te oraspoložim...ovaj moj dr. iz Mišovića prekjuče smenjen..nije više direktor bolnice!Ih, čim se ja dohvatim nekog diše, odmah zglajzne... Rolling Eyes
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od bokica 24/6/2009, 12:17

E moja Lily ti otkad ostade trudna posmenjiva se pola direktor po ginekoloskim klinikama
Dovedi ti svoj kadar, pa da i mi nogom otvaramo vrata, iako nismo kume Ana Bekute
Mi smo Lilikine prijateljice
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od Struzzo 24/6/2009, 12:20

nabla ::Bilo bi lepo da se zaokruzi jedna prica, ali...
Sad ti ionako treba druga vrsta doktora Very Happy yes
Upravo tako! yes
Ne brini, Kris!
zagrljaj
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od Lily 24/6/2009, 12:24

Mi smo Lilikine prijateljice
zagrljaj zagrljaj zagrljaj
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od kristina33 24/6/2009, 14:16

Hvala vam drage moje. Stalno razmisljam sta da radim, mozak radi kao lud. Sve se bojim da se nesto ne pokvari, ne izbaksuzira, ako odem negde drugde. Ma bas je bezveze. Ja sam molila da se cujem sa Gocom samo na kratko, ali one su bile izricite, te glupave sestre misle da su strucne da odgovore na moja pitanja, ali ja ne zelim da razgovaram sa njima... Ma nemam reci, bas sam besna kad o njima razmisljam, sve nekako mislim da Goca gubi konce, a te kokoske koriste situaciju da izigravaju doktore i prave zvrcke. I dalje se tesim da Goca nije kriva, da se pola stvari tamo desava bez njenog znanja. Na UZV planiram oko 10.07., mozda koji dan ranije, tako da jos imam vremena za razmisljanje sta cu i gde cu.  
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od kristina33 24/6/2009, 14:19

nabla ::Pa jel su spominjale UZ? Shocked
Rekle su da se javim za 10-15 dana da zakazem UZ i da nastavim utrogestan kao i do sada. 
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od kristina33 24/6/2009, 14:27

Lily ::da li si se ti uopšte čula sa tvojom dr., u međuvremenu, od druge bete?!Nije mi logično da ti sestra daje instrukcije o terapiji...kada i dokle da ga primaš.....
U tome i jeste problem sto se ja sa dr. nisam cula ni posle prve, ni posle druge bete. Poslednji kontakt sa dr. sam imala na dan ET. Da, strasno je da mi sestra daje terapiju, slazem se, ali ne mogu sada nista da promenim, mislim da ovde na zalost svi tako funkcionisu. Eventualno sestra ako hoce moze da se konsultuje sa dr. pa da ti odgovori, ali ako misli da je "pametnica" i zna odgovor, odgovorice i bez konsultacije No 
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od tanja68 24/6/2009, 14:34

Kristina samo polako, nemoj da se nerviras i da puno mozgas. Znas da si trudna i to je to. UZ ti niko nece raditi ranije jer nema ni potrebe a i sta da se vidi jer je prerano. Sto se Goce tice ja je ne znam ali mislim da ne treba da prenaglis sa promenom lekara. Jednostavno receno tako je svuda. Ja sam Kopitovickin pacijent vec 5 godina i nailazim i dan danas na iste situacije sa sestrama.Kopitovicka radi samo sa jednom sestrom koja jedina moze neku informaciju da ti da a nju nikada ne mozes da dobijes na telefon. Ponasaju se kao bogovi valjda je to neki kompleks ne znam. Ipak kad je neka frka ili stani pani do Kopitovicke sam dolazila za minut. Ovo kod tebe nije frka nego je nesto lepo i te sestre to nekako gledaju kao posao a ne vide da tu postoje i velike emocije sa druge strane. Hvala Bogu sve je ok i tako ce da bude a ti samo polako sacekaj taj prvi UZ i oda lepo razgovaraj sa Gocom pa ces sama videti treba li da menjas dr ili ne.
Ljubim te i probaj da se opustis jer imas sve ono sto si htela.
tanja68
tanja68

Broj poruka : 338
Location : Sabac
Datum upisa : 23.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od Struzzo 24/6/2009, 14:50

Ja sam na Odbrojavanju pisala kako sam Gocu pre neki dan zvala da zakazem kontrolni pregled posle VTO (radjena u aprilu) jer mi je Beta bila 36, pa 9, krvarila puno, pa mi kasnila menstruacija...nebitno, bio je red da se cujem ili vidim sa svojom dr.Isto kao ti pricala sam samo sa sestrom koja me je otkacila recenicom koju pretpostavljam, ponavlja kao pesmicu:"javite se u septembru kad dobijete menstruaciju".Posle silnih inekcija Suprefakta i 60 ampula Fostimona, varirajuce bete, cudne menstruacije ja cu tek u septembru imati prvi UZ pregled?!Ja ne mogu da se pomerim da je to OK.
Izvini Kris, nije mi namera da te mracim, naprotiv, pre da ti ukazem da se zbog sestara i Gocine prezauzetosti ne nerviras.Pogoto ne sad.Trudna si, Beta ti se ravnomerno duplirala, koristi Utrogestan i raduj se prvom UZ, gde god on bio.Ako ti Ivanovici izazivaju negativnu energiju, pa ti idi negde drugde na UZ pregled, ionako taj pregled radi dr Dragan, a ne Goca.Sto rece Nabla, njena je misija otprilike zavrsena.
Mazi tibu i opusti se! trudnica
f
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od nevena50 24/6/2009, 15:05

zagrljaj
Kriss nemoj bre da stresiras bebe zbog glupavih sestara.
Sad ovako kad citam sve ovo tacno mi se sklapa slika koliko se tamo stvari radi bez njenog znanja, jer sam jedanputa bila ispred njenih vrata kada je usla sestra i rekla da je nesto zakazala (bez znanja dr.) i ova odlepila. Toliko je galamila na nju da sam pomislila jadna sestra vidi kako je tretiraju. Medjutim sada mislim totalno drugacije.
Cinjenica je da Goca gubi konce tu nema diskusije, inace kako bi drugacije mogla da joj promakne tvoja trudnoca, kada svaku zove.
Dosta sam vremena provela u njihovoj cekaonici i nikada jos nisam videla da su sestre koje se dole javljaju na telefon pozvale dr. da je nesto pitaju.
Mislim da one to po semi. Aha trudna utrogestan i to je to. Sramota za toliki novac takva "usluga" klinike pa neka je i na racun sestara, nije vazno.
Za tebe je najbitnije da se ne nerviras zbog trudnica a sve ostalo desavace se samo od sebe. Gledaj to ovako kad ide naopako (puj, puj, daleko bilo) ide tako pa makar svi svasta preduzimali. Ovako budi pozitivna kao i dosad i uzivaj bre!
Ej, pa ostvario ti se san!!!
nevena50
nevena50

Broj poruka : 163
Godina : 46
Location : Pančevo
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od nevena50 24/6/2009, 15:21

Zaboravih da dodam da je malo cudno koliko se nas zali na istu stvar a niko ne reaguje.
Razz E zato sam ja tu, pa kad se lepo dokopam Goce u septembru objasnicu joj kako sam otkacena na tri meseca i iz kog razloga (a sestre mi rekose navodni razlog). Sigurna sam da ce mi ona reci da je bilo tako ili nije bilo tako. Do sad nisam uopste imala lose iskustvo sa njom u kontaktu. Samo doci do nje.... affraid
nevena50
nevena50

Broj poruka : 163
Godina : 46
Location : Pančevo
Datum upisa : 30.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od natalija 24/6/2009, 17:22

Samo opušteno Kriss, ja sam i u Jevremovoj i kod Goce doživela isto to. Čak su mi kada je beta rasla sestre rekle: "vaša Beta je pala, prekinite sa terapijom i za nekoliko dana će krenuti krvarenje" HAHA, a ja prokrvarila pre prve bete. Tad mi je bilo jasno da ne gledaju uopšte sa kim razgovaraju i onda sam se konsultovala sa Dr iz mog grada. Rekli su mi da se Goci javim u septembru, a ja razmišljam da li da joj se javim.
Verovatno si im se nekako izmigoljila, važno je da si TRUDNA, a sve drugo nije važno.
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od Lily 25/6/2009, 08:30

Kristina,
meni je danas tačno 20dana, od Et-a!Idem i ja da se bocnem.Odlučih, nakon što sam gledala postove na ff...u pokušaju da vidim gde sam ja sa mojom betom..jer, mene kopka koliko je Shocked

Ali, evo nešto nađoh za tebe...malo da uporediš..
dpoje dan punkcije- day past ovulat...tako one tamo označavaju...
primer1.
14DPO - 62.5
16DPO - 172
23 DPO 3602
26 DPO 7850

primer2.
12 dpo - 25
14 dpo - 57
16 dpo - 113
18 dpo - 228
20 dpo - 738
22 dpo - 1442
25 dpo - 3833
27 dpo - 7325
primer.3
14 dpo (11dp 3dt) = 64
16 dpo (13dp 3dt) = 130
19 dpo (16dp 3dt) = 366
20 dpo (17dp 3dt) = 497
21 dpo (18dp 3dt) = 918
23 dpo (20dp 3dt) = 1706
27 dpo (24dp 3dt) = 5188
30 dpo (27dp 3dt) = 11228
našla sam nešto što bi ti bilo reper..obzirom na tvoju prvu betu, pa nadalje...

evo i linkova gde proveravaju..računaju..nisam ga posetila, ali hoću:
http://babymed.com/tools/pregnancy/hcg/

http://pregnancy.about.com/od/pregnancycalendar/p/week5.htm

A kod mene...hmmm...može da bude i neizvesno...sve moguće....

visoka beta-dva meška-za jedan srčana radnja da se čuje...može i singl..ali...i twice...
Idem danas da proverim...
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od Lily 25/6/2009, 08:32

dpo = days past ovulation (egg collection day)
dp 3dt = days past 3 day transfer

da se lakše snađemo....evo, tih oznaka

- dan posle punkcije-
-dan posle od dana transfera
Lily
Lily

Broj poruka : 706
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od nabla 25/6/2009, 12:15

Kirsti, kako si nam danas? Osecas li se trudno? likeit
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od kristina33 25/6/2009, 13:47

Ne znam kako se osecaju trudnice? Ja sam super, puna energije. Spavam kao i ranije, ni manje, ni vise. Brinem se sto nema simptoma, a onda me zaboli stomak pa se prestravim. Nevalja kad nista ne boli, a ne valja ni kad boli, ko bi nama udovoljio. Nemam nikakve posebne prohteve, ponasam se kao i ranije. Idem na posao po par sati, popodne proskitam malo i tako u krug. Jedino su mi grudi malo porasle i to me bas veseli. Mozda se malcice zamaram, ali nista strasno. Cudno je da mi se slatko nikako nejede, a ranije nisam mogla da zamislim dan bez slatkisa. Sramota me da priznam ali nisam batalila ...., sve sam mislila bice mi muka pa necu moci, ali mi jako prijaju Rolling Eyes Imala sam divan sexy san, ali probudise me kad je bilo najlepse Embarassed  Jedva cekam vikend da ponovim betu Very Happy 
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od kristina33 25/6/2009, 14:11

Ko bi trebao da mi otvori bolovanje i na osnovu cega, dr.opste prakse ili ginekolog. Ako je ginekolog, ja nemam ni u jednom DZ ginekoloski karton, da li imate da mi preporucite nekog koji ce da me slusa? lol!
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od Struzzo 25/6/2009, 15:29

A gde zivis Kris?Mislim, koji DZ bi ti odgovarao?
Ja sam zadovoljna sa dr Nedeljkovic iz DZ u 44 bloku zato sto je vrlo prijatna i uvek mi izlazi u susret kad su mi potrebni raznorazni uputi, bolovanja...itd.Ja se ne lecim kod nje i mozda izgleda da mi ona sluzi samo kao servis, ali ni ona ne pretenduje da "sve zna ili bolje" od doktora kod kojih radim vantelesne.Ima puno trudnica, uopste dosta pacijentkinja, pretpostavljam zato sto je dobar ginekolog.
Pozz! sunny
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od maša 25/6/2009, 15:31

Isto kao i ja, pusim, sexy snove i na javi, slatkise ne mogu ali ih i ranije nisam bas volela, grudi porasle, kao silikone da imam,nikakve prohteve, malo se zamaram u hodu...ma uzivaj samo!!!
Sto se bolovanja tice, mislim da ce gisa morati da ti otvori, nemam preporuku jer nisam iz bgd-a.
maša
maša

Broj poruka : 888
Datum upisa : 08.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od kristina33 25/6/2009, 16:20

Odgovarao bi mi blok 44, samo me interesuje da li ce prihvatiti sve sto donesem ili ce mozda insistirati da me ona pregleda. Ja ne zelim da me gleda ko stigne. Naci cu privatno ko ce mi voditi trudnocu, a ona mi treba samo iskljucivo zbog bolovanja. Pokusala bih da budem na bolovanju do porodjaja zbog stresa na poslu, da li je to moguce? 
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od Gala 25/6/2009, 17:24

Cestitam Kristy:)) Sve najbolje i skolsku trudnocu ti zelim! osmeh srce
A kako si krenula sa tripovima ti ces zajebati i Eru i mene! Razz
Gala
Gala

Broj poruka : 2954
Location : Beograd
Datum upisa : 05.06.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od Struzzo 25/6/2009, 17:51

Ja se nijednom nisam pregledala kod nje Embarassed, ni prvi put, ne secam se zasto, da li zato sto sam joj odmah ispricala sta sam sve radila i da mi je kod nje potreban uput za nesto, pa je zena shvatila da je bespotrebno da se ona tu nesto "mesa", stvarno se ne secam...najverovatnije da u slucaju da se zene uveliko lece privatno ili u Frontu/Visegradskoj, nije opterecena da je "samo" dr u DZ.
Jedina mana je sto je uvek guzva, knjizicu moras mnogo ranije da predas, nikada ne pocne na vreme, pa ti komotno mozes da se vratis kuci i skuvas rucak, prosetas do Piramide ili Save, popijes kafu (takav ritam vise smeta nama zaposlenima, ali ti to neces biti Wink ), ali ista je situacija kod svih doktora, ipak je to DZ! Rolling Eyes
Da, obavezno idi na bolovanje, pogotovo sto je za nas iz BG-a trudnicko 100%! cvet
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od black magic woman 25/6/2009, 18:00

Cestitam Kris!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Od srca ti zelim sto manje trzavica i vise pozitivnih misli.
Iako sam bila na odmoru,imala sam izvestaca sa foruma......fantasticna cetvorka je tu. smajli angel

Rekoh ja,da dok se vratim,bice ovo trudnicki forum igracice
black magic woman
black magic woman

Broj poruka : 197
Datum upisa : 20.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa - Page 3 Empty Re: Kristina je trudnaaaaaaaaaaaaa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu