KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ishrana i aktivnost u trudnoći

+18
lenabeograd
sareni leptir
Ema78
Republica
Botox
darija79
lena
Mali Princ
lilly13
dr mali pariz
shenon
Orline
Mirjana
bokica
jul
duga76
Jelence
HappyGirl
22 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Ishrana i aktivnost u trudnoći - Page 3 Empty Re: Ishrana i aktivnost u trudnoći

Počalji od Ema78 7/10/2012, 15:39

Naletela sam na ovu temu, trazeci mesto gde da postavim beleske o ishrani, kad tamo rasprava o sex-u !!! Slatko sam se ismejala, pogotovo mi se svidela ideja o zakljucavanju doticnog u ormar !!!!  b

E sad, sta reci...mi smo imali odnose popsle iui, onda mm otputovo , pa se oboje razboleli, prosle dve nedelje i sad je vec i meni i njemu love Al, ja sam se stegla, pogotovu sto osecam kao nego zujanje u donjem delu stomaka i sve se nesto plasim...pojma nemam cega, dr nije nista pomenuo, na prvi uz idemo tek za desetak dana. Znajuci sebe, nema sanse da ne pokusamo, pa ako prija prija, ako ne, radnja ne radi do daljnjeg zbog vanrednog stanja. Konstruktivni radovi u toku !!!!

A da se vratimo ishrani... Evo jednog saveta za detoksikaciju organizma, to sam dobila od svoje koleginice.

Muckanje ulja

Koristi se nerafinisano ulje, najbolje suncokretovo. Mucka se ujutru, pre pranja zuba i bilo kakve aktivnosti. Za pocetak je dovoljno 10 min, idealno 20%. Posle muckanja, ulje ispljunuti, pa zube dobro oprati.

Smatra se da je vecina toksina rastvoljiva u uljima, pa se na ovaj nacin vrsi filtracija pljuvacke, a samim tim i krvi.

Moje iskustvo: ne radim to redovno, vec 3-4 puta nedeljno. Primetila sam da mi se manje stvaraju naslage po zubima, zubi su mi za nijansu belji( jer nema mekih naslaga) i manje imam problema sa desnima( imam jedan dzep sa kojim muku mucim godinama). Inace, nisam menjala nacin pranja zuba godinama, znaci cetkica, pasta, konac... Ali, primetno manje kamenca ima, dovoljno je da jednom godisnje prepoliram zube profesionalno. Sto se tice uticaja na organizam, ne znam, nemam sa cim da uporedim.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana i aktivnost u trudnoći - Page 3 Empty Re: Ishrana i aktivnost u trudnoći

Počalji od sareni leptir 26/3/2013, 14:51

...evo da napisem i pitam cure i na ovoj temi ,a vi me prebacite gde treba -ako sa pogresila ...zanima me dali ste koristile neke dodatne biljne preparate dok ste bile na kontracept pilulama i stimulaciji tokom vto ? tipa mat mlec ,aronija ,aloja ,revita i slicno ..molim za neka iskustva ,ako neko zna -strah me da ne naskodim ako nesto koristim tokom pilula i stimulacije .sta vi mislite ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana i aktivnost u trudnoći - Page 3 Empty Re: Ishrana i aktivnost u trudnoći

Počalji od lenabeograd 26/3/2013, 15:16

Sve sto je na prirodnoj bazi ja kazem nece da ti skodi moze da pomogne al da odmogne nece samo ne bi preporucila travke Koje proteruju lol!

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana i aktivnost u trudnoći - Page 3 Empty Re: Ishrana i aktivnost u trudnoći

Počalji od sareni leptir 26/3/2013, 15:25

mislila sama na mat mlec ,liofolizovani ,,,onaj u kesicama ? sta mislis ,onje jaka doza ,a praktican za koriscenje ... Rolling Eyes
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana i aktivnost u trudnoći - Page 3 Empty Re: Ishrana i aktivnost u trudnoći

Počalji od lenabeograd 2/4/2013, 22:54

Pa ne znam koli,o je sto biljno kod je hemija u pitanju uzimas li folnu kiselinu
Uzmi femibion 1 do 12 nedelje od 12 femibion 2 i znas da si sigurna

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana i aktivnost u trudnoći - Page 3 Empty Re: Ishrana i aktivnost u trudnoći

Počalji od sareni leptir 2/4/2013, 23:06

hvala .saznala sam da ni mat mlec nije dobar da se koristi tokom procesa vto..a femibion 1 vec uzimam ,ali neznam koliko je jak on ..nema selena u njemu ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana i aktivnost u trudnoći - Page 3 Empty Re: Ishrana i aktivnost u trudnoći

Počalji od lenabeograd 3/4/2013, 18:58

Sta je Selen ? Femibion je najbolji za vto

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana i aktivnost u trudnoći - Page 3 Empty Re: Ishrana i aktivnost u trudnoći

Počalji od sareni leptir 4/4/2013, 09:59

Selen i drugi antioksidansi igraju značajnu ulogu u formiranju nekih proteina sperme. Prema nekim studijama, suplementacija selena povećava plodnost kod muškaraca koji su bili deficitarni u selenu. Ipak, visoke vrednosti selena su povezane sa smanjenom pokretljivošću sperme.
a za zene je selen dobar mineral jer sprecava infekcije i daje poptoru imunoloskom sastavu
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana i aktivnost u trudnoći - Page 3 Empty Re: Ishrana i aktivnost u trudnoći

Počalji od sareni leptir 4/4/2013, 10:00

neznam dali sme femibion 1 da uzima dok pijem kontraceptive?? molim nek mi neko odgovori...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana i aktivnost u trudnoći - Page 3 Empty Re: Ishrana i aktivnost u trudnoći

Počalji od Ema78 4/4/2013, 11:45

Devojke, idite na pijacu i kupite voce i povrce, kakav hemija!

A inace, otisle ste off topic, posto tema nije vto vec trudnoca. Cini mi se postoji tema Pravilna ishrana uz vto ili nesto slicno tome,pa tamo nastavite diskusiju! Da ne gubimo smisao naslova! osmeh srce
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana i aktivnost u trudnoći - Page 3 Empty Re: Ishrana i aktivnost u trudnoći

Počalji od sareni leptir 4/4/2013, 12:08

nisam znala da ima posebna tema za ishranu u toku vto..s.ad cu pokusati da nadjem...hvala lol!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana i aktivnost u trudnoći - Page 3 Empty Re: Ishrana i aktivnost u trudnoći

Počalji od BiKsi :) 2/10/2013, 18:44

Jes da se na ovoj temi piše o različitim aktivnostima u trodnoći Wink, evo jednog korisnog recepta za gvoždje i krvnu sliku, recept sam dobila od moje dr ginekologa.

250 g meda
250 g putera-maslaca
250 g žutog šećera
250 g kakaoa-ferolada
5 kašika jabukovog sirćeta
2 kašičice morske soli
Sve sjediniti i uzimati 2 kašike u toku dana.

A evo da pribeležim ovde i recept koji je dragana76ns postavila protiv grebuckanja u grlu i kašlja.

..evo ti recept pa ti ako zelis probaj
1/2l vode
2 supene kasike belog sleza
2 supene kasike rinfuzne kamilice(ili preseces 4 kesice i prospes sadrzaj)
sok od 1 limuna
200gr secera
Sve sastojke staviti u serpicu i da prokuva, kad prokuva smanjiti na najnizu temp i kuvati jos 45min. Ohladiti,procediti i drzati u frizideru...ja sam pila svako malo, sipala u flasu i samo nategnem.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana i aktivnost u trudnoći - Page 3 Empty Re: Ishrana i aktivnost u trudnoći

Počalji od makac71 24/12/2014, 16:15

Vise od godinu nema nikoga na ovoj temi a mene nesto muci. Nista mi nije jasno. Znam da se selen preporucuje u trudnoci, cak ga i nekada lekari prepisuju.
Kupim goji bobice i nadjem ovo:
"Goji berries are also not suitable for pregnant women, as they have been known to stimulate contractions of the uterus and due to the high selenium levels, may lead to certain types of birth defects in babies."
Sta sad to znaci, da selen izaziva kontrakcije materice i defekt ploda?
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana i aktivnost u trudnoći - Page 3 Empty Re: Ishrana i aktivnost u trudnoći

Počalji od saska1 24/12/2014, 18:16

Makac ja pijem selen ali svaki put hematolog mi rekne da prekinem sa istim bar 3 nedelje pre vto.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana i aktivnost u trudnoći - Page 3 Empty Re: Ishrana i aktivnost u trudnoći

Počalji od Petkana 24/12/2014, 18:32

Makac meni je endokrinolog rekao selen NE u trudnoci.
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Ishrana i aktivnost u trudnoći - Page 3 Empty Re: Ishrana i aktivnost u trudnoći

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu