KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Trajane trudnoće i termin porođaja

+27
Vecka
tatjanica
ragaco
anasrce
Niny
KoMetaK
lenabeograd
BiKsi :)
krol
Ema78
Nensy85
La Plagne
lilly13
Botox
Zoka83
lena
maus
zalosna_sova
maleni moj
Gala
Hitron-Luka
vakic
Kata
tedi
jul
Jelence
HappyGirl
31 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od maleni moj 11/5/2009, 20:36

problem je težak prvi porod.....i sve ti je lako dok ne znaš šta te čeka, a kad saznaš onda ideš linijom manjeg otpora...kad se jednom napatiš teško ti je bez straha ići ponovo u istu situaciju....i ja sam bila tako ležerna i neopterećena...al čujemo se kad se porodiš, možda promijeniš mišljenje...al ipak ti želim da i poslije zadržiš taj cool stav, da ne prođeš teško kao ja... c
maleni moj
maleni moj

Broj poruka : 8
Godina : 46
Datum upisa : 06.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od tedi 11/5/2009, 21:28

Uh, bojim se da se nismo razumele Wink Daleko od toga da sam ja cool....al nema veze, ovo je vec diskusija za neku drugu temu...
ff
tedi
tedi

Broj poruka : 248
Godina : 56
Location : Beograd-Zagreb
Datum upisa : 17.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od maleni moj 11/5/2009, 21:41

pussssssssssssssssssssseeee sreca
maleni moj
maleni moj

Broj poruka : 8
Godina : 46
Datum upisa : 06.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od lena 29/12/2010, 20:30

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 TabelatrudnoceJedna od mogucih tabela za racunanje trajanja trudnoce...
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od Zoka83 3/1/2011, 19:43

Bravo Leno! Nadjoh i ja slicnu tabelu, ali dok se nakanem da je postavim.... Ovo je jako korisno Wink
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od Botox 11/4/2011, 23:52

ako racunam pd poslednje menstruacije termin mi je 16. decembar
ako racunam od ovulacije termin mi je 18. decembar
uglavnom zimsko dete :))))))))))
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od lilly13 17/4/2012, 22:47

sa tim tvojim računom nešto nije u redu Laughing
ti si iza mene par dana, a meni je termin po ljekarima 25. novembar (po ovim nekim tickerima i kalkulatorima 23. novembar i 27. novembar)

a šta ti je rekla dr?
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od Botox 18/4/2012, 11:21

sa tim mojim racunom je tada sve bilo u redu, ali sam imala spontani
ta beka je trebala doci prosle godine

sada mi je termin sa ovom bekom 29. novembar
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od lilly13 18/4/2012, 13:09

Embarassed nisam obratila pažnju na datum kad si pisala
joj Embarassed Rolling Eyes Embarassed Embarassed
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od Botox 19/4/2012, 09:33

ma ok je sve
to je trudnicka rasejanost :)
ljubim!
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od La Plagne 28/10/2012, 18:47

Ćao devojke, ja sam nova i reko da se javim sa mojim iskustvom računanja termina ili tačnije starosti trudnoće. Naime kod mene je rađena VTO tako da se tačno zna dan oplodnje jajne ćelije, e sad prvih pet puta kada sam otišla kod lekara, naravno različitih svi su mi dali drugačije informacije. Dr. na prvom UZ je rekla da se računa od prvog dana zadnjeg ciklusa i tu odma omašila starost za 7 dana iako je znala da je VTO. Konačno kada sam skoro ušla u 13 nedelju odem u Narodnog Fronta kod ozbiljnog dr. koji me pregleda i kaže da je trudnoća malo starija jer je ovulacija bila ranije i da se sve to poklapa i sa veličinom ploda, naravno to je bio ekspertski UZ i kada su videli koliko je stara trudnoća nisu mi zakazivali dabl nego mi odma izvadili krv......
E tako vam je to drage moje sa našim doktorima mislim da nije u pitanju neznanje nego ih jednostavno ne zanimamo, a što je najstrašnije ni privatno nije mnogo bolje više čovek ne zna kome da veruje. ljuta sam
La Plagne
La Plagne

Broj poruka : 5
Godina : 42
Datum upisa : 26.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od Nensy85 28/10/2012, 19:08

Po doktorima meni je termin 7.april medjutim po mojoj racunici to je oko 15og aprila. Videcemo ko je u pravu zbunjen
Nensy85
Nensy85

Broj poruka : 58
Godina : 39
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od Ema78 28/10/2012, 19:20

La Plagne, koliko ja znam, termin se racuna 40 nedelja od prvog dana poslednje menstruacije. Po tim nedeljam se onda rade oni testovi i okvirno prati razvoj ploda. To je standardizovano, jer se u vecini slucajeva ne zna kada je do oplodjenja doslo. Sazrevanje bebe je nesto drugo, to je individualno, neka beba se razvija brze i zrela je sa 38 nedelja, a neka sa 42...

Ja kada sam bila na prvom uz, dr mi je napomenuo da mi je trudnoca stara tri nedelje, jer smo radili iui, pa znamo kada je do oplodjenja doslo. Ja sam tada po standardizovanoj metodi, bila u petoj nedelji trudnoce. U svakom slucaju, bitno je da je sa bebom sve u redu, i da te prati jedan lekar, a ne sto njih, jer svako ima svoje misljenje, a ni jedan te ne poznaje od pocetka. Mogu samo da te zbune.




Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od Ema78 28/10/2012, 19:22

Nensy85, te dve nedelje ne znace ama bas nista, jer kao sto sam vec napisala, neko moze da prati realnu starost trudnoce, a neko standardizovanu. A da ne pominjem to sto beba ima verovatno svoje misljenje o svemu tome i bas je briga i sta ti kazes i sta kazu lekari... cvet
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od krol 29/10/2012, 11:10

mene kao apsolutnog laika interesuje kako to da trudnoca traje po ovome sto sam procitao i 42 nedelje....zar to nije 10,5 mjeseci? zbunjen

skontao......Bosna majka Very Happy
krol
krol

Broj poruka : 135
Datum upisa : 10.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od Ema78 29/10/2012, 11:45

Jedan mesec trudnoce je 28 dana, tj 4 nedelje.
Posto se uglavnom ne zna kada je bio zacece,standardizovano je 40 nedelja.
Za pocetak se uzima prvi dan poslednje menstruacije, kako bi kod svih bilo isto.
Sazrevanja ploda je individualno, tako da se beba prati na vise nacina, pa se procenjuje kada je zrela i kada je termin. Postoji nesto sto se zove prenesena trudnoca, znaci kada se zena porodi posle termina, a tolerise se do dve nedelje. Najcesc je kod prvorotki. Ovo se sve odnosi na fizioloske trudnoce.

Termin porodjaja je okvirni datum, a na sam porodjaj uticu mnogi faktori.
Konkretno, moj sestric je rodjen skoro tri nedelje pretermina, prirodnim putem, to bi bila 37. nedelja. Cerka moje najbolje drugarice je rodjena indukcijom, zakazano, u 40. nedelji., dok sin druge drugarice indukovano pocetkom 42., jer jednostavno spontani porodjaj nije hteo d krene.

Zakazani carski rezovi i indukovani porodjaji su uglavnom moda, da bi se olaksalo lekarima i njihovim pacijentima, npr da ne cekaju prirodni porodjaj u sred noci, sto bi lekar ustajao i dolazio, ili pacijentkinju poradjai neko drugi.

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od La Plagne 29/10/2012, 13:33

Slažem se sa tobom Ema78, zato sam i promenila lekara na samom početku. Kada sam prvi put otišla u Višegradsku (negde oko 7 nedelje) doktorka i ako je znala da je ovulacija bila 11-tog dana a ne 14 rekla mi je zadnja menstruacija, a onda mi rekla da je trudnoća manja 7 dana po takvom računu. Nisam se nikako uklapala pa sam tražila da me pregleda i drugi lekar pošto jadničak u DZ u koji idem nema UZ, otišla sam u Narodnog fronta 4 nedelje kasnije i doktor je na pregledu rekao da je trudnoća ok da je starija par dana zbog dana oplodnje JC i da nikako ne mogu da budem u 11 nedelji nego da sam debelo zagazila u 12 tačnije bilo je 12+6.....što se i poklapa sa veličinom ploda i svim ostalim.
Nije mi bitan tačan datum porođaja ali mi je bitno da znam kada treba da idem na potrebne analize jer ovo mi je prva trudnoća posle dosta godina pokušavanja i ne bih volela da sada neki "dunster" sve upropasti. Rolling Eyes
La Plagne
La Plagne

Broj poruka : 5
Godina : 42
Datum upisa : 26.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od Ema78 29/10/2012, 14:12

E moja La Plagne... ja sada sama trazim upte za analize i pitam da li i kada nesto treba da radim... tipa, trazila sam od dr u dz uput za analizu urina i krvi, trazicu da mi odrade standardne briseve i ako dr ne pominje...
Ali da ne idemo offtopic... sve i sam aznas...

A za termin nisam ni pitala...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od BiKsi :) 14/8/2013, 21:21

Lena je kačila tu tabelu na drugoj strani, al sad je više nema, pa da ispišem, za lakše snalaženje, meni je pomoglo, nadam se da će i drugim curama.

Trajanje trudnoće


1. mesec: 1-5 nedelja
2. mesec: 6-9 nedelja
3. mesec: 10-13 nedelja
4. mesec: 14-17 nedelja
5. mesec: 18-21 nedelja
6. mesec: 22-26 nedelja
7. mesec: 27-31 nedelja
8. mesec: 32-36 nedelja
9. mesec: 37-40 nedelja
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od La Plagne 16/8/2013, 13:02

Evo da se javim da sam se porodila 09.05. kada je i bio termin po proracunima, dobili smo divnog sina koji je rođen Carskim rezom, bio je težak 4700g a visok 55cm. Jedino što mogu da kažem jeste jedno veliko HVALA dr. Dejanu Dimitrijeviću iz NF koji mi je vodio trudnoću i na kraju porodio. Zaista divan dr. sa puno razumevanja, nije mi se desilo da se ne javi ili da me samo otkači.
La Plagne
La Plagne

Broj poruka : 5
Godina : 42
Datum upisa : 26.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od lenabeograd 16/8/2013, 13:50

La. plagne cestitam na sinu neka vam je sa srecom velika beba masala


Poslednji izmenio lenabeograd dana 17/8/2013, 09:01, izmenjeno ukupno 1 puta

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od BiKsi :) 16/8/2013, 23:28

Laplagne, sve čestitke! Drago mi je da nosiš lepo iskustvo sa porodjaja!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od La Plagne 17/8/2013, 19:15

Hvala na čestitkama!!!! Lepo iskustvo sa porođaja ali zato sada muku mučim sa ešerihihom i raznim glupostima nikako da se izlečim.....to je mana Carskog reza, mnogo češće se javljaju infekcije i problemi nakon porođaja.
La Plagne
La Plagne

Broj poruka : 5
Godina : 42
Datum upisa : 26.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od KoMetaK 11/11/2013, 13:29

La Plagne, cestitke!
Da ubacim i ovde ovu tabelu za trajanje trudnoce i preracunavanje u mesece, posto sam jedva skontala kako ide, a Fmala mi je dala ovu tabelu, koju je nasla negde sa neta, pa da se ne pogubi.
Tabela ustvari predstavlja ulazak u odredjeni mesec i sa koliko nedelja pocinje koji.

2mesec =4+4
3mesec =9+0
4mesec =13+2
5mesec =17+6
6mesec =22+2
7mesec =26+5
8mesec =31+1
9mesec =35+4
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od Niny 3/4/2014, 10:54

Kako je pravilnije računati, prema danu poslednje m.ili prema danu aspiracije?

Meni je poslednja meca bila 13.02. znači termin je 20.11. A aspiracija je bila 23.02. znači termin po njoj je 16.11.

Na uz su mi racunali nedelje prema poslednjoj m. znači kada sam bila 6+4 plod je bio 7,2mm i dr kaže da je to ok za tu nedelju.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trajane trudnoće i termin porođaja - Page 2 Empty Re: Trajane trudnoće i termin porođaja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu