KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

plan i program uvodjenja cvrste hrane

+67
Tavita
BiKsi :)
Bobac
Lija
micam
Vanja80
Mimi12
nina :)
Tangerine
mimi85
lolipop
masato
bobica83
alisa
Deni
Ema78
d77
Vuchica
Stenli
zvoncica36
zoxa
veki1
fight&faith
jagodica
heart84
lilly13
mijaki
dr mali pariz
dacans
dragmilk
Botox
Orline
Marie
Mali Princ
agata
Marija86
noja
Mrvica
makababy
cici
plavaptica
cufta
Tanja83
penelope
Mirjana
Zoka83
lena
key
Tinche
buby
nesalela
catherine290505
Sneza
brinbili
Milijana
Lily
Pakki
Anuska
MARA
Jelence
Cherry
Gala
Kata
duga76
Hitron-Luka
maus
era
71 posters

Strana 26 od 29 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći

Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 19/9/2017, 15:19

Mimi, ma mi smo rodile bliznakinje s tri meseca razlike! Nesto mi je poznato cak i to guranje kolica dok je nosis Very Happy a da vidis tek sad organizaciju, same samcijate smo vec skoro 10 dana, tata nam je na putu...
Ja i dalje zovem moju bebu beba Very Happy mislim da je to sasvim u redu!
Ja sam sad skroz opustena, dam joj svasta da proba. Smokve su joj se dopale, riba (bela morska i lignje) ne bas, to moramo probati opet. Mi smo bili u toj fazi da nece u kolica pa je proslo, i evo je sad opet! Ni kolica ni stolica za hranjenje nikako, bas moramo da pregovaramo. Namamim je u kolica smokijem, nasla sam u dm-u u Hrvatskoj od organskog kukuruza, nema nista drugo u sastavu i obozava ga. Toliko voli da cu izgleda poceti da svercujem smoki Very Happy

Ne znam sto mislis da mora da ima toliko obroka? Ja sam mislila da se uzine uvode tek posle godinu dana. Evo naseg rasporeda:

6h podoj
7h budjenje (ako imamo srece, ako ne u 6h na noge lagane)
8h dorucak
10:30-12h spavanje
12h rucak
15h uzina vocna
15:15-16:15h spavanje
17h podoj
19h vecera
20h podoj i spavanje
I onda...
Podoj
Podoj
Podoj
Podoj
Jos jedan podoj :)

Mogli bismo uglaviti jos jednu uzinu pre prepodnevnog spavanja, ali ne znam jel joj treba. Bolje da lepo ogladni za rucak.

Bobac, znaci tvoj bebac sisa danju, a moja nadoknadjuje nocu!
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 19/9/2017, 15:24

P.S. Samo da dodam, ovaj raspored je sama ustalila sa recimo 11 meseci. Tek tada, kad sam krenula na posao joj je uvedena redovno vocna uzina. Do tad su joj "uzine" bile mleko.

Ako stignete, napisite mi neke ideje za dorucak. Ne znam vise sta bih joj dala.... Na moru je svaki dan trazila da jede kiflu i jogurt, popije celu solju. Sad vise nece da pije jogurt, hoce grcki. Pre toga je svaki dan htela kefir i nista drugo od mlecnog. Stalno nesto moram da izmisljam.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Bobac 19/9/2017, 18:33

Cao veselo drustvo!

Decica rastu i svaki dan se menjaju. I nas je isti - nece u stolicu za hranjenje, u kolica hoce pet minuta, penje se svukuda, sad je naucio da dogura stolicu pa da preko nje se popne na stol...meni u glavi samo svira: oprez oprez oprez!!!

Cini mi se dok primetim novo ponasanje, on je vec ima neku novu foru. Sada je u fazi hodanja, nekad hoce vise, nekada nece nikako da hoda, ali je sinoc prvi put pokusao da se uspravi na noge dok je klecao na kolenima, bez da se rukama pridrzavao za ista. Nije uspeo drugu nogicu da ispravi potpuno, ali tu je, jos koji dan i eto ga.

Lijo divan vam je raspored osim onoga podoj, podoj...podoj - ali valjda ce se i to promeniti uskoro. Sreca mala sigurno nadoknadjuje sto te ne vidi i ne siki preko dana.

Za dorucak mu dajem otprilike sto bi i ja doruckovala. Slabo hoce da doruckuje, ali opet ona cuvena recenica - nadam se da ce se to uskoro promeniti.
Nekada mu ispecem jaje sa mekanim, neslanim sirom, nekada mu skuvam ovsene pahuljice na malo vode i mleka, ali da bude redja kasica pa mu iseckam malo breskve ili banane, kajsije, sta god je u sezoni, cisto da mu zamirise, nekada palentu ili griz sa jogurtom ili pavlakom (sad hoce kefir, nece jogurt), nekada mu napravim nesto kao ustipak sa nekim povrcem ili vocem iseckanim, samo sto ih ne pecem u tiganju nego u onoj masinici za vafle (ne treba ulja i budu meksi), nekada mu iseckam voce i stavim u jogurt i dam mu neki kreker za bebe ili malo hleba da gricka, pirinac kuvan na mleku i vodi i dodam mu u to kuvanu jabuku izgnjecenu, ponekad hoce da jede avokado pa ga izgnjecim viljuskom i namazem ga na hleb ili neko pecivo, onda tvrdo kuvano jaje, uglavnom belance, zumance samo mulja po rukama, iseckano i pomesano sa kockicama sira i kuvanom sargarepom, ili necim slicnim, ako ima od prethodnog dana neke pite (voli onu sa sirom i tikvicama) pa sa jogurtom...ako se setim jos necega dodacu.
Hoce da uzme i iz mog tanjira po nesto, recimo u zadnje vreme uzme komadic paradajza. Kiselo mu, ali jede, komadic sveze paprike...Sve mu damo da proba ako nije opasno.

Sto se tice hrane koja nije predvidjena za njega do sada je probao kerecu hranu, jednu ili dve granule - odusevljen je, liznuo je limun, gricnuo crni luk, pojeo je jednu kuglicu, semenku, od lipe - nasao u travi, stavio u usta malo peska pa je skripao zubima i krckao pesak, pita ga tata - je l to skidas kamenac sa zuba lol!
Ovo je da smo mi videli, sta nismo videli - bolje i da ne znamo!

Eto toliko! Pisemo se, citamo se i podrzavamo se!

vv vv vv vv vv

Bobac

Broj poruka : 489
Datum upisa : 06.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 3/10/2017, 07:39

Eto i mene konacno. Kako raste, imam sve manje vremena i energije...

Lijo, slazem se da su nam deca bliznakinje po afinitetima i ponasanju, hahahaha! Samo sto se ova moja "projela" u poslednje vreme. Imam osecaj da ceo dan samo jede lol! . Ne znam da li dobro radim, ali ja njoj i ogranicim neke obroke. Imam osecaj da nema meru za ono sto se njoj svidja, kao sto je voce. Na primer, pojede celu bananu i hoce jos. Ne dajem joj vise. Pa ne pojedem ni ja vise od jedne banane h . Imate li takva iskustva?
Sad je u fazi da place kad mi jedemo i hoce bas to iz naseg tanjira. Pokusavamo vremenski da uskladimo da nam bar neki od obroka bude zajednicki, ali se to polako pretvara u agoniju. Ona hoce to sto mi jedemo, stogod to bilo, pa makar bila i sita (ako je prethodno zavrsila svoje jelo). Najcesce joj onda damo koricu hleba, ali onda je opet plakanje kad joj se hleb uzme iz ruke. Bolje reci-urlanje! Neko vece je toliko plakala, da sam joj dala i sladoled da proba. Al' je mljackala!!!!. Da mi je neko rekao pre samo mesec dana da cu to uraditi, u zivot bih se zaklela da necu.

Pocela je i da se budi oko 4-5 ujutru, pa joj dam flasicu mleka. Ne znam da li je gladna ili ne zna da se uspava kad se probudi....Ona, inace, spava po celu noc jos od 4.-og meseca. Bude tu budjenja, zubi i sl, ali se nocu odavno ne hranimo. Eto sad smo poceli No . Nadam se da je nesto trenutno i da ce da prodje....

Lijo, nama je pedijatar savetovao da od kad napuni 9 meseci treba da ima sva tri obroka i 2 uzine (ja joj uvek vocne dajem). I te dve flasice mleka bi trebalo rasporediti da ova jutarnja bude posle dorucka, da "zalije" samo ako je ostala gladna. Ovo apsolutno ne postujemo, posto moje dete toliko voli to svoje mleko, da je necu lisiti toga zarad nekih pravila. Zato najcesce i nemamo "vreme" da sve uglavimo. Istina, sad kad se budi u 4-5 ujutru imamo, ali se nadam da ovo nece ostati pravilo. Ne znam kako je sa bebama koje doje, koje su razlike. Nasa sadasnja (okvirna) satnica je sledeca:

4-5h-flasica
9h-dorucak
11.30-vocna uzina (pa najcesce spavanje)
14.30-rucak
17.30-vocna uzina
20-vecera
21.30-flasica

Od prethodnog javljanja, a proslo je samo 10-ak dana, pocinje polako da spava u isto vreme, a od cega nam zavisi i raspored obroka. Tome se radujem, jer bih mogla malo bolje i dan da isplaniram, a ne sve ad hoc, sto me nekad zaista psihicki umara.

I da vas pitam oko mlecnih proizvoda: koliko smem jogurta, pavlake, sira da joj dam po jednom obroku? Vidim Lijo da si pisala da ti pojede dete ceo jogurt. A ja se nesto plasim da joj dam vise od jedne velike kasike koju pomesam sa cerealijama npr za dorucak.
I da prijavimo: probali smo ribu...jede. Istina, za pocetak sam joj dala jako malo. Videcemo kad bude veca kolicina, da se ne hvalimo mnogo unapred.
Moram da pogledam na receptima ovde, neko je postavljao recept nekih kolaca od banane i pirinca...

Bobac, slatko si me nasmejala sa spiskom sta sve tvoje dete pojede "nejestivo". Mi samo vidimo da neke slikovnice nemaju po neki delic...nadam se da nije toliko otrovna ta boja lol! . Ceo dan sve sklanjam, ali ne mozes sve skloniti. Ova moja ceo dan juri kablove i punjace. Imam fobiju od njih. Zaista ne razumem sto tu ima toliko zanimljivo. Kaze moj muz "pa moracemo i frizider uskoro da iskljucujemo po danu i sklanjamo kabl". Meni najteze pada to sto moram stalno da sam 100% skoncentrisana gde je i sta radi. Dovoljno je na sekund samo da skrenem pogled, a ona je vec pronasla nesto. Mislis, na primer, da imas cist stan, a onda je vidis da mulja medju prstima "jastucic" prasine, koji je izvukla ko zna odakle, i sprema se da ga stavi u usta. Pisala sam vec da nece u ogradicu, tako da ona cetvoronoske stize tamo gde covek ne moze ni da zamisli, i brzinom da ne mogu da je stignem. Da je prijavim na Puzijadu, sigurno bi pobedila lol! .

Ljubimo vas i javljamo se sa novim izvestajem cim bude nesto novo ljubav.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 20/10/2017, 11:47

Mimi, i moja pojede nekad celu bananu i ne nudim joj vise. Sad je nesto stalno gladna, samo ide i vice njam njam Very Happy

I mi smo imali (i jos imamo) period kad vice jer hoce to sto mi jedemo... tako da sad cesto jedemo svi zajedno, pravimo za veceru ono sto i ona moze da jede (gibanicu, kiš sa blitvom i sirom, cufte u paradajz sosu, musaku od tikvica, raviole sa spanatom u sosu od sira...). I cak i kad jedemo isto ona trazi i iz naseg tanjira Very Happy prvi put je za gomboce tako vikala, dala sam joj :) a probala je dva puta i sladoled, ali onaj moritz sto ima samo voce i secer. Svidelo joj se, voli hladnu hranu. Ali omiljeno jelo su joj slanina i cvarci, haos :) vec smo atrakcija u supermarketu jer kad joj kupimo cvarke ne moze da izdrzi do kuce vec mora da ih jede odmah. Jutros je morala da proba moj vocni jogurt, bas je bila ponosna kad sam joj dala. Inace joj ne dajemo secer, ali ajde, nece joj nista biti od par zalogaja.

Imaju pedijatri razne teorije, i nasa je mislila da treba ranije da se uvede vise obroka ali ja sam mislila da nije spremna, kod nas je to sve islo bas sporo. Sto se mlecnih proizvoda tice, bas sam nedavno pitala dr za to jer planiramo da je uskoro odvikavamo od dojenja pa me je zanimalo koliko joj treba adaptiranog mleka. Rekla mi je za ovaj uzrast (13 meseci) 500ml dnevno, a tu je uracunat i jogurt i slicno. Dala mi je primer da moze da popije 150ml adaptiranog mleka ujutru, 150ml uvece i da popije negde izmedju solju jogurta ili pojede jedan grcki jogurt, malo sira... Slobodno joj daj vise ako joj se svidja.

Inace, ja ovaj odgovor toliko dugo pisem da sam upravo skontala da mi dete ima skoro 14 meseci haha Very Happy

Bobac, hvala za ideje za dorucak! Jutros sam joj napravila topli sendvic i jela je. Veliko dete :) za vikend cemo da probamo pasulj, kupila sam joj u konzervi (valjda je to ok, ne znam...) i opet ribu, s tim se mucimo, pljunula je svaki put kad smo joj ponudili.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 31/10/2017, 23:48

Ej zene, gde ste?
Ja samo da prijavim novi problem: kilaza i lose napredovanje!
Moje dete dobilo 100 grama za 2 meseca!!!!
Nema sanse da utrostrucimo tezinu do prvog rodjendana koji samo sto nije. Ocajna sam! Pritom ona prilicno dobro jede. Ne odbija nista od namirnica.
Da li su vasa deca imala te faze?
Ja sam ubedjena da je to zato sto ona toliko skace po ceo dan, da potrosi sve kalorije koje unese. Ali opet...skacu i druga deca...
Nisam pametna sto mi je ciniti.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od nina :) 1/11/2017, 07:27

mimi nesekiraj se sto je ona takva.marija moje je imala 8 kg sa 2 g a imala 2,5 kad se rodila.uyasno je bila aktivna ,i ja sam se nervirala sto je tako mrsava,a hranila se puno.sto je i dan danas normalno da li sad ima opste 25 kg a 9 g ce tek u januaru.iygleda uyasno mrsavica a ona tvrdi da je debela i da joj se svi u skoli rugaju da je jako debela.kayem joj pre neki dan vidis koliko si debela da ce te vetar oduvati koji napolju duva.imas slike na fb pa ces videti moju debelicu -mrsavicu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 1/11/2017, 10:53

Mimi, mi smo imali istu situaciju! Ja sam se isto bas nervirala, mislim da je ta stagnacija bila s 10 i 11 meseci i onda je od 11 do 12 dobila mislim 300 ili 400g sto je super. Nije utrostrucila kilazu s godinu dana, ali nam dr nije nista rekla jer se sve lepo uklapalo u one krive sto oni gledaju. Rekla je da super napreduje.

Mi sinoc imali zurku, povracala nam je bebuska, za veceru nije htela da jede nista drugo osim paradajza i izgleda da joj nije prijao. Bas smo se namucili... jos mi je muz na putu, ja bolesna, sreca pa mi je mama bila tu.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 1/11/2017, 13:27

Hvala vam...ja se bas brinem zato sto ona JEDE. Da ne jede, znala bih zasto ne dobija na kilazi. Ovako ne znam sta da radim. Jedino da joj zdrave obroke menjam za nezdrave i tovim sopstveno dete zarad vage?!
Ona generalno lose dobija na kilazi jos od kad je pocela da se "mrda" lol! , negde od 5.-6.og meseca. I doktorka nije reagovala, bilo joj je vazno da napreduje, da je dobro i da je zdrava. Ali sad je rekla da je ovo bas bas malo. Ona je dobila za 2 meseca onoliko koliko treba da dobije za nedelju dana. Pritom ona ne izgleda tako mrsavo, jer je sva vizljasta, ne staje, kao neka mala veverica skakuce po ceo dan. MM je u fazonu: "dete nam je zdravo, bas me briga za vagu". A ja ne mogu tako da razmisljam, sve mislim sto mogu da popravim...

Lijo, mi smo takvu "zurku" imali par puta ako se prejede (kad joj se nesto bas mnogo svidja), pa ode brzo posle toga na spavanje. Sad iz straha da se to ne ponovi, sacekamo i posle mleka da prodje neko vreme pre "horizontale". Nadam se da je i tebi bolje danas. Super sto ti je mama tu. Mozes i ti malo da se mazis lol! .
Nina, pozdravi tog tvog zvrka. Ocigledno cemo i mi biti slika i prilika te tvoje "debele" devojcice.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 1/11/2017, 15:10

Ma kakvi, nemoj da se nerviras. Mozda sad nadoknadi narednih mesec dana.
Mi smo sad u nekoj haos fazi, toliko baca hranu da je to strasno. Samo baci i kaze BA! I onda podigne prstic i kaze ne ne! Zna da ne treba ali svejedno to radi. Moram malo prelistati temu unazad da vidim sta je Bobac pisala za to bacanje. Sinoc je cak bacila i slaninu - najomiljeniju hranu od sve omiljene hrane.
A da, nama je raspored takav da je u 19h vecera i oko 19:45 se ide na kupanje i posle toga na sisanje i spavanje. Tako da je sve to blizu spavanja...
Mimi, sad kad si spomenula da tvoja beba popije ranije mleko jel to znaci pre kupanja i jel onda perete zube posle toga? Kako se uspava? Mi cemo sad kad mi muz dodje s puta da je odvikavamo od sisanja i lomim se da li da joj dajemo flasicu pre spavanja ili ne. Zelim da opere zube i ide na spavanje, ali ne znam hoce joj to biti sad preveliki stres odjednom. A i pranje zuba je prica za sebe... najcesce stisne usne i okrene glavu i nema sanse da je nateram da zine.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 13/11/2017, 22:27

Ja odmah procitam kad napisete nesto na ovim roditeljskim temama, ali mi treba dosta vremena da odgovorim.
Prvo da odgovorim Liji: izmedju vecere i mleka kod nas prodje prosecno sat i po (minimum sat vremena). Ranije bi se uspavala uz flasicu i ja bih je samo odnela u krevet. Ali posle nekoliko tih "izleta" sa povracanjem, sad se trudimo da prodje ipak neko vreme pre nego je stavimo u horizontalu. Sve obavimo pre toga, mleko joj dajemo u pidzami. Ovo je nas slucaj, mozda kod vas i nece bas morati tako.
A pranje zuba hahahahha...Mi to "kao" radimo posle dorucka i posle vecere. To nije nikakvo ozbiljno pranje. Ona uziva i kezi se, gleda u ogledalo,....ali mi je sve to mnogo smesno. Pitala sam zubara ima li to svrhu uopste, da to i ne radimo do 2.e godine kad smeju da koriste kaladont, ali mi je rekao da obavezno nastavimo s ovom igrom. U nasem slucaju je zaista najvise igra. Mozda eventualno da se prave neke navike za kasnije.
Kod nas sa hranom nista novo, osim sto je pocela sve vise da negoduje na svoje kasice i hoce da jede tipa hleba i pavlake affraid . Nekad joj dam, ali ne posustajem uvek. Stalno gleda sto mi jedemo i hoce bas to. Cesto je to nesto sto apsolutno nije za nju.
Od novih stvari smo probali mandarinu, to nam je uvod za citruse. Zapravo, ja sam je jela, pa sam morala i njoj da dam da proba. Bas joj se svidela. Nego ne znam koliko smem da joj je dajem kolicinski.
Ljubimo vas do nekog sledeceg posta ljubav

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od marina_82 13/11/2017, 23:42

Pozdrav zene sunny
Uvek se vracam na ovu temu i iznova citam postove...
Stefan ima 9 meseci. Ajd' da krenem od rasporeda:
07:00  sisanje
10:00 dorucak
14:00 rucak
17:00 vocna uzina
20:00 vecera
21:30 sisanje
Praktikujemo setnju dva puta dnevno...i dremka dva puta dnevno. Imamo ustaljenu rutinu i za sada dobro sve to funkcionise.
Sto se tice namirnica, svasta nesto novo smo ubacili...nekoliko vrsta mesa, cvekla, blitva, persun, spanac, grasak, batat, proso, jogurt, mladi sir, psenicni griz itd. Uglavnom, za sada sve tamani  Very Happy  Dzigericu mu ne dajem. Dorucak smo ubacili umesto sisanja pre nekih nedelju dana. Uglavnom mu dam jogurt i palentu ili poparu, zitno vocnu kasicu. Za rucak standardno...povrce, meso. Uzina sveze voce, a za veceru to obicno bude mlecna kasica...Milupa ili neka druga..vec koja se nadje. Cak je poceo da pije vise vode  Razz Sokove mu ne dajem.  E da, ima dobra aplikacija sa receptima za bebe yes  Nadam se da smem ovde reci..BebiNjamNjam je u pitanju. Ima svasta nesto pa pogledajte likeit
Sto se tice spavanja nocu...imali smo period kada se desavalo da se budi na svakih sat vremena  No . Jadnicku su cetiri zubica istovremeno izbijala....preko dana je bio ok jedino se nocu znao dosta buditi i plakati. U roku od tri dana su mu izbile gornje i dvojke i jedinice. Sada opet lepo spava nocu.
Gomila i gomila dilema i nedoumica... i brdo podeljenih misljenja strucnjaka. affraid Izludecu vise od toga majke mi. Sve se svede na to da roditelji rade po sopstvenom nahodjenju. Setalica? Cipelice za prohodavanje..sa anatomskim uloskom ili ne? Ne znam da li da mu uzmem neke patofnice? Stavljam ga po malo u setalicu (u termo carapicama..onim sto se ne klizu)..malo bude u kolicima..malo u kreveticu...sve u svemu samo da je sto manje na rukama. Dosta je tezak i ne bih mogla funkcionisati da je naviknut na ruke. Po malo puze..najvise na ugaonoj, po podu nece. Pustim mu u nekoliko navrata u toku dana pesmice..one sto smo mi slusali kada smo bili klinci sunny sunny
Baby tv mu necu pustati da gleda..sve dok lepo ne progovori maternji jezik. Bas danas porucih knjigice...Skola 7 patuljaka 0+ i neke bajke. Mislim i mali je i nije...nekad se iznenadim koliko u stvari konta.
Skrenuh ja skroz sa tebe o ishrani...Htedoh reci jos milion stvari lol!
Drugi put cu...
Puno ljubim vas i vase vragolancice ljubav b srca srca srca
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 41
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 14/11/2017, 14:45

Super Marina sto imate red. Zavidim svima koji su to uspeli. Mi i dalje imamo samo "obrise" necega sto bi trebao da bude raspored, a uskoro punimo godinu dana. Kod nas spavanje sve poremeti, posto se ceo dan svede na izbegavanje spavanja lol! . Pa kad padne dete od umora, onda se tek spava. Zubi nas bas bas remete, tako da imam i ja razumevanja. Pa se obroci prilagodjavaju.
Ja cu ti odgovoriti na pitanja cipele, dubak, time sam se bas bavila u poslednje vreme, tj.prenecu ti sto su nama i mojim drugaricama fizijatri rekli. Na kraju ipak roditelj mora sam da presece, a i deca nisu sva ista:
- dubak/setalica i kaisevi za prohodavanje: nikako. To su nam rekli i pedijatar i fizijatar. Drugaricama isto. Apsolutno su svi protiv toga, kao da je neka nuklearna naprava, u najmanju ruku affraid . Da ta deca ne uce da puzu, a puzanje je mnogo vazno za njihov razvoj. Deca koja puzu, pored ispravnog motorickog razvoja, kasnije i manje padaju kad prohodaju, posto nauce da koriste i ruke pri padu. Deca koja samo prohodaju, bez puzanja, padaju posle direktno na glavu (sigurno si cula u okolini za neko takvo dete). Od pocetka prave nepravilan polozaj stopala, pored niza nekih jos losih uticaja na kukove i sl. Imas dosta o tome i na internetu, pa pogledaj. Ja sam bas citala, jer me je zanimalo zasto su svi sad toliko protiv dupka, a svi smo ih koristili ranije.
- prve cipelice su bez uloska, jer deca do 2. godine imaju lazno spusteno stopalo. To je faza u razvoju, ne deformitet. A ako im na ravno stopalo stavis ulozak, em ce ga boleti, em ces bas, naprotiv, mozda prouzrokovati neko ostecenje. Ono sto svi kazu: OBAVEZNO da su dublje, da cvrsto drze zglob. Udobne, marka nije bitna i niko nije hteo neku da mi preporuci.
- vreme kupovine...tu imam razlicita misljenja. Neki kazu da dete mora da prohoda u carapama ili boso (ako je leto), a drugi da je dovoljno da pravi korake uz pridrzavanje uz namestaj da bi dobilo prve cipelice. U svakom slucaju, onda ne pre tog pridrzavanja uz namestaj.
Mozes i sama da odvedes dete kod fizijatra, da ti da savet oko prohodavanja kad pogleda dete: kako staje na stopalo, kako se oslanja....dal' na prste....da li celim stopalom (kako je ispravno)...

Mi smo se odlucili da prohoda dete u carapama, za napolje imamo neke nehodajuce cipele. Dubak nemamo. Puzimo kao brzi voz. Mama uvece pada nos, jer brzi voz nije lako pratiti ceo dan da ne napravi neku glupost i ostane citav. Brzi voz se jako malo odmara, ne znam odakle mu tolika energija  lol! .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od marina_82 14/11/2017, 22:48

Joj Mimi i ja sam svasta nesto citala i raspitivala se za setalicu...niko ne preporucuje (osim nekoliko old school pedijatara), sto iz bezbednosnih razloga ..sto zbog sto pravilnijeg prohodavanja.  Cini mi se da je u Kanadi i zabranjena. Ali eto..stavim ga po nekad, na kratko..bar dok rucak ne pristavim...ali onda me malo muci savest pa posle sedimo na podu i igramo se smajli angel Nadam se da ce puzati, napredujemo napredujemo posto ranije nije hteo na pod uopste.
Za sada smo i mi u kuci iskljucivo u caparicama...mislim da ce tako i ostati pa cemo s proleca kupovati adekvatne cipelice.
Bili smo oboje prehladjeni pa smo pomerili kontrolu kod pedijatra...trebali bi ici za koji dan pa cu videti  sta ona kaze.
Mimi hvala ti za informacije osmeh srce  Dobra ideja za posetu fizijatru...o tome nisam ni razmisljala.
Kada stignes svoj mali brzi voz ljubni ga od nas! ljubav
marina_82
marina_82

Broj poruka : 596
Godina : 41
Datum upisa : 09.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Vanja80 15/11/2017, 08:07

Marina, samo opusteno, nece mu nista biti ako ga povremeno stavis u setalicu, nemoj da te grize savest, mi smo kupili setalicu sto je istovremeno i klackalica, u pocetku smo stavljali Katarinu samo da se klacka, kasnije smo namestili kao redovnu setalicu ali smo je jako malo koristili, nisam ni ja za setalicu ali kad je bas moralo onda sam je stavljala, rekoh, vrlo malo sam je koristila. Dosta vremena je provodila u ogradici, zna da se zaigra sama.
Uvek je na podu, na ugaonoj, puzi, penje se, seta uz namestaj, malo i sama, po kuci je uvek u termo carapama, mislim da je to najbolje, a u jaslica u patofnicama sa uloskom.
Nemoj zuriti sa cipelicama za prohodavanje, bas juce smo bili u Aksi i dolaze roditelji sa bebom, traze cipelice za prohodavanje a mali ima 6 meseci, ostala sam u cudu, ne kontam sta ce mu u tom dobu, a i koji broj uzeti.
Mi smo prve cipelice kupili pred prvi rodjendan, da bi mogli malo da se sredimo, da ne budemo bas u patofnicama Very Happy a patofnice kad je krenula u jaslice, sa 11 meseci.
I mi imamo satnicu koja je priblizno ista svaki dan, malo nam jaslice i rano ustajanje poremete raspored ali snalazimo se. Jos uvek uglavnom spavamo dva puta dnevno, narocito kad ide u vrtic, jer ustaje nekad i pre 6 sati.
Ljubimo drugare ljubav poljubci

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 15/11/2017, 11:10

Marina, slazem se sa Vanjom. Nece se ne znam sto desiti za kratko vreme dok stavis dete u setalicu. Ja sam ti samo prenela informacije koje sam dobila u poslednje vreme od dr. Ne znam ni ja zasto su sad svi toliko protiv dupka. Ok, citam i ja mane. Ali toliko godina se koristio, pa nemamo svi iscasene kukove..... Zasto ga onda ne povuku iz prodaje, ako je toliko stetan?
Inace, ne mora dete da ti propuze po podu. Nase je propuzalo na bracnom krevetu. Dugo se osecala nesigurno na podu. Tek kad je dobro savladala tehniku se opustila i krenula u istrazivanje. Od tada smo nagrabusili lol! .
Samo sledi dete, ono samo pokaze sto mu odgovara, a sto ne.

Vanja, koliko je isla Katarina na privikavanje u jaslice? Sta radis sa hranom dok je tamo? Jede li ono sto joj oni spreme?

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Vanja80 15/11/2017, 13:17

Mimi, isla je dve nedelje, od toga dva dana je bila sa nama po sat vremena, ostalo sve sama, prvo sat, pa dva, i postepeno su produzavali. Katarina je bila najmladja i najbrze se navikla, ujutru kad treba ici samo vice ade, ade, i pruza ruke mm da je uzme jer je on ujutru vozi. Kad je ostavljamo u jaslica nikad nije ni plakala, ona je jednostavno takva, kod svakog hoce i ne boji se.
Tamo ima tri obroka i vaspitacice su iznenadjene kako sve hoce da jede i dobro spava, tamo jede i pasulj sa suvim rebrima, slatki kupus, cufte u paradajz sosu-to pojede po dve porcije, punjenu papriku, gulas...ma nesto sto joj nikad kod kuce nisam ni spremala, cini mi se da tamo jede bolje nego kod kuce. Very Happy Kuci cim oseti meso odmah bojkotuje.
Prvi put kad je doruckovala u vrticu, deca su sva plakala i nisu htela da jedu, dobili su kiflu, ona je sedela i nije mrdnula sa stolice dok nije pojela.
Samo ne svidja mi se sto im svaki cas daju plazmu, gugi, jedan dan kad je dosla kuci nasla sam joj u pantalonicama i slani stapic Mad
Malo im je nezgodan i raspored obroka, mada, koliko cujem to je tako samo u nasoj opstini, dorucak u 7 i 30, rucak u 10 i 30, uzina oko 13. Nekako mi je ovaj rucak bas rano, kad dodje kuci ne znam ni sta da joj dam, dva puta joj dajem voce pre vecere.
Mimi, hocete i vi u jaslice? Rekla bih da je tvoja devojcica isto zvrk kao i moja lol! nasa kad krene u akciju ne mozes je savatati

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 17/11/2017, 11:46

Joj Vanja, mene ta hrana i brine. Znam da im tamo daju razne gluposti samo da budu mirni. A i jelovnik je kao da je prepisan iz vojske. Navodno ga nutricionisti sastavljaju. Kako da ne! Tako je svuda. I bas imam problem u glavi s tim: pazim na svaku namirnicu, jurim sto zdravije i prirodnije da kupim i da joj spremim, i onda si primoran kad napuni godinu dana da ih prepustis na milost i nemilost vaspitacicama i tom sistemu koji "nema para za bolje". Opet, ako se odlucim za zenu, bice bolje pokriven taj deo oko hrane jer bi joj davala sto ja ostavim, ali koliko ce se ona zaista baviti drugim stvarima koje su takodje bitne za razvoj deteta? Znamo da su te zene najsrecnije da dete sto duze spava. Vrtic je u tom delu u prednosti. Uffff!
Moja je jako drustvena, ali i vezana za mene. Sve moze, ali da je mama tu. Ostajala je sama do sad samo sa tatom i to place pola sata posto se vratim. Valjda tek tad shvati da nisam tu bila lol! , jer se oni bas lepo igraju. Produzavacemo i ja i muz koliko mozemo, odmori, bolovanja....Svaki mesec im znaci u ovom periodu. Bar da progovori pa da znam sta su joj davali u vrticu ili ako se odlucim za zenu, da moze da mi isprica sta je radila.... Za njen karakter je definitivno bolji vrtic, a ja jos nisam presekla...

Marina hvala za aplikaciju, odlicna je! I ja nesto u poslednje vreme imam osecaj da se vrtim u krug i spremam sve jedno te isto. Bas da uzmem neku ideju.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Jerapetra 17/11/2017, 23:28

Evo i mene, čitam ovu temu a nikako da napišem nešto, pa evo da zahvalim za početak i ja Marini, aplikacija deluje super!
Mi smo počeli sa kašicama pre oko 6 nedelja. Ja sam mislila da tek od 6. meseca treba s tim da krenemo, međutim dr rekla od 4. već polako da možemo, pa smo krenuli sa 4.5 kad su im konačno prestali grčevi,  i do sad su oboje fino njupali šargarepu, pirinač, krompir, jabuku, bananu, bundevu, tikvicu, karfiol, brokoli i breskvu, mislim da je to sve.
Imaju ručak i užinu, sad mislim da bi trebalo večeru da im uvedem, čitam 'Kuvarski dnevnik bebe Marte' i njime se usmeravam jer pedijatar slabo šta stigne da nam kaže a ja sam imala milion pitanja i potpitanja i baš sam nešto bila prepadnuta kad je rekla da možemo da krenemo, pojma nisam imala ni kad ni koliko čega da im dajem, ali do sad sam se već opustila, vidim da fino prihvataju sve, pa se rukovodim nekim svojim osećajem. Ja jedino ne znam kad ću uspeti da ih hranim 5 puta dnevno plus mleko, kad za to dođe vreme, jer i sad jedva stižemo, plus i dalje i sisaju i piju dohranu. Plus ima dana kad imaju dremku u različito vreme, jednostavno se raziđu, dva različita deteta, dva metabolizma,  pa onda to pomera sve tj. svako ima svoju satnicu i to je veoma veselo već sad, to su 2 ručka i 2 užine (govorim o broju hranjenja, ne o spremanju, naravno) a sa povećanjem broja obroka stvarno ne znam kako ću uspeti, posebno kad smo sami lol!
Kad se pominjalo puzanje i srodne teme, iskoristiću da pitam, iako nije tema, da li je neko imao bebu koja dugo nije htela da se okrene sa leđa na stomak?  Luka se lepo okreće, ali isključivo na desnu stranu za sada. Mlatarao je levom rukicom i uvežbavao taj zamah i začas se okrene na desni bok pa na stomak ali levo neće nikako, fizijatar rekao da stavljamo igračkice levo, da ja legnem levo, sve to probali, za sada neće i dalje. A Sofija neće uopšte, ama za živu glavu neće ni da pokuša da izvede rotaciju sa leđa na stomak već kako je spustimo na leđa ona se nalakti obema rukicama i podiže kao da će da sedne, super je ojačala trbušne mišiće kaže fiizijatar ali mora i da se rotira da bi kasnije mogla da puzi, a kad je mi stavimo na stomak pokušava da puzi, podiže guzu, ali slab joj je gornji deo tela pa ne može još. Baš dosta vremena provodimo na podu, radimo i vežbice koliko stignemo, pa će valjda vremenom hteti. Na kontrolama smo mi redovno kod fizijatra i ona je zadovoljna njima, ali sam radoznala da li je neko imao sličan slučaj.

Jerapetra

Broj poruka : 1311
Godina : 40
Datum upisa : 20.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 19/11/2017, 00:46

Jerapetra, bas su porasli i tvoji lucici kad je stiglo do problema okretanja sa ledja na stomak Very Happy. Ja bih ti rekla da se ne brines i da pustis decu da se razvijaju svojim tokom. Vezbaj sa njima, naravno. Posebno ako ih pogleda povremeno fizijatar nemas cega da se plasis. Svako od njih ima neki svoj tempo, nekad i preskoci neku fazu, ubrza posle....sve je individualno. Te igrackice se generalno koriste kao mamac, nema nista drugo koliko znam. I moje je dete nekad kasnilo sa nekom fazom (npr sa podizanjem gornjeg dela tela, dugo je dubila na glavi), a onda odjednom uradi i to i mnogo vise. Isto se okretala sa ledja uglavnom na jednu stranu. To je zato sto su oni izvezbali npr tu stranu i tako se osecaju sigurno. Ne zato sto ne bi znali na drugu. Cuvaju se oni vise nego sto mozes da zamislis. I sad kad tek staje na noge, pridrzavajuci se za namestaj, vrlo pazljivo spusta guzu ka podu, iako kolena nesigurno klecaju lol! . Radi sa njima i nista ne brini. I da se ne uplasis faze da kad su mnogo uzbudjeni nekim postignutim uspehom, to rade i nocu u snu. Moja se okretala sa ledja na stomak u snu po celu noc. Kao neka kifla s kraja na kraj kreveta (bracnog, naravno lol! ). Veliki su to koraci za njih.
Martin dnevnik sam i ja koristila na pocetku po Blankinom savetu. U pocetku striktno, onda posle sve redje...kad udjes u rutinu. Na pocetku sam bila poluluda razlicitim informacijama, cak kontradiktornim. I onda od te sume podataka napravis neku svoju verziju. Ali knjiga mi je puno puno pomogla!

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Vanja80 20/11/2017, 08:38

Mimi, mene je mucila najvise ishrana u vrticu, sad sam vec polako u fazonu ma samo nek jede jer ne vredi mi vise da se nerviram kad ne mogu da uticem, mada, te grickalice taj deo mi se ni malo ne svidja, rekli smo i da ima genetske predispozicije za dijabetes, da malo ogranice i ne preteruju, navodno paze ali ajde ti znaj sta rade kad okrenes ledja i odes. Dosta stvari tamo i nauce, svaki dani ma neku novu foru, nesto novo nam pokaze, tako da tamo dosta rade sa decom a i od druge dece vidi svasta, naravno i dobro i lose.
Sve ima svoje i lose i dobre strane, i dadilje i vrtic, pa sad kako ko moze i kako prelomi. Zao mi je i kad mora da ustaje rano ujutru, mada, sad je vec naviknuta, vikendom kad smo svi kuci, zurka pocinje oko 6 ujutru, nema spavanja, akcija od rane zore.
Lerapetra, slazem se sa Mimi, svaka beba je drugacija, kad osete da su spremne one ce uraditi sta treba, ne treba nista forsirati. Mi smo u nekim fazama malo kasnili, ali ne ide uvek sve po ps-u, mi smo malo kasnije poceli npr da sedimo, jer je zvrk nevidjeni, i to joj ni malo nije bilo zanimljivo, nije imala mira da sedi, a mi nismo ni forsirali, sve to nekako dodje na svoje, ne moze sve da ide po knjigama.
Sto se tice ishrane, mi smo isto koristili Dnevnik bebe Marte, veoma korisno i prakticno, posle se vec sama ustosis i radis po svom. Kazu da bebe koje ne sisaju, oko 4-og meseca treba da se pocne sa uvodjenjem cvrste hrane, a koje sisaju, da bi trebalo najkasnije oko 6-og meseca, jer kasnije navodno teze prihvataju.
Mogu misliti koja je zurka kod tebe sa dve bebe, ceo dan samo kuvas, spremas, hranis, jos kad je u razlicito vreme, uvek akcija. Very Happy

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 20/11/2017, 09:01

Ma kad prelomis i odvedes dete u vrtic/jaslice, ne treba dalje misliti sto se tamo desava. Ne mozes da utices na to, niti mislim da oni imaju vremena da slusaju svakog roditelja ponaosob. To je realnost. Verujem da je korisnije za razvoj deteta od bilo koliko strucne zene. Verovatno ce tako i kod nas biti. Samo hocu da to sve odlozim bar koji mesec. Najvise zbog hrane i imuniteta. Da prodju ovi najhladniji meseci i virusi. A i moramo poraditi na nekom redu i rasporedu. Bas nemam nikakav autoritet No .
Rano ustajanje bi nam bio najmanji problem. Mi ne volimo da spavamo lol! . To je gubljenje vremena.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Lija 20/11/2017, 20:51

Au zene, ala ste se raspisale, bas mi je drago! Ne stizem uopste da ulazim na forum, zivot nam se pretvorio u totalni haos... ali iz super razloga - imacemo jos jednu bebu! Ja malo trudna Very Happy malo je reci da smo se sokirali ponovo :) muka mi je, spava mi se, plus radim i muz mi putuje poslom pa ne bude tu po 10 dana tako da nam je bas haos, ali proci ce i to. I onda ce biti jos veci haos Very Happy radujemo se i pomalo plasimo!

Da se vratim na temu... super su vam deca! Moja mrva miruje samo kada spava... nekad cak ni tada. Desava se da nas skroz izudara i izgrebe u snu! Sad vise nece da sedne ni u stolicu za hranjenje ni u kolica. Jede tako sto nam malo sedi u krilu, a onda hara po stanu i dolazi po zalogaj. Ne damo joj da jede po celoj kuci, mora da dodje do stola po zalogaj. Bar neki red da se zna...
Sto se grickalica tice, dajemo joj smoki od organskog kukuruza iz dm-a, ali nema ga kod nas, donesu nam prijatelji iz Madjarske. I susene organske jabuke, ima da se kupi u dm-u. Nista drugo joj ne dam, nisam bas pristalica plazmi i slicnog.
Hrana, nemam pojma... pre neki dan je smazala przenice samo tako, jutros ni da ih vidi. Juce je pojela dve sarme, danas jedva pola jedne. Kako joj dodje tako jede... trudim se da se ne opterecujem. Sad nam sledi projekat “odvikavanje od sisanja”, nek nam je Bog u pomoci... Probali smo da joj damo adaptirano mleko na flasicu, da se navikne na ukus. Povukla je gutljaj i onda sve pljunula! Pogledala me u fazonu “sta je sad ovo?!” i samo odgurnula rukom. Nema sanse ni da proba!

Pricate o cipelama, moja beba je prohodala u ortopedskim cipelama jer je imala problem sa stopalima, gazila je unutrasnjom stranom. Dr je to video jos na ultrazvuku kukova kad je imala 1-2 meseca, kao posledicu karlicnog polozaja. Sad ide bosa po kuci a za napolje ima sa anatomskim uloskom. Ne znam gde se kupuje obuca bez uloska, ja to nisam nasla a trazila sam? Mogu da potvrdim da je puzanje jako vazno, znam decu koja nisu puzala i nisu znali ni da se docekaju na ruke kad padaju a ni da ustanu sami jako dugo.

Eto, toliko od mene ovaj put. Ljubim vas sve, a decicu duplo!
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Mimi12 21/11/2017, 01:55

Lijoooooo, aaaaaaaaa!!!!!!! Kakva vest! Pa cestitam po sto puta! vv . Bas sam odusevljena.
A ja usla samo da pitam zna li neka od vas kako dovesti ovako malo dete u red? Nasa je sve gora, nista apsolutno nece da poslusa, ni jedan jedini sekund ne smemo da je ostavimo samu, jer ne znam kakva joj je ideja, opasna po zivot, pala na pamet. I ja sad vec ozbiljno imam problem na kraju dana. Ne ostane mi snage ni stan da sredim, kao ranije sto sam cinila. Bukvalno me iscedi. Danas sam nesto trazila i po yt, svi daju savete za malo stariju decu. Znam i ja kako cu da joj objasnim kad bude razumnija, ali sto sad da radim? Niko da se uhvati u kostac sa ovim malim terminatorima. Ona samo ide po stanu i baca na pod sve sto dohvati, kao tajfun. Da li znate na sto nam stan lici za 2h? Ja pisem "ide", mada ona ne hoda. Ali to se u praksi ne da primetiti, jer puzi brze nego sto bi hodala i ustaje uz namestaj.
Lijo, jedva cekam da vidim i kako ce se tvoja ponasati u novoj situaciji.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Vanja80 21/11/2017, 07:47

Lijo, kakve vesti, divno, cestitam!!! Sto volim te spontane trudnoce, pa jos dva puta! radost f b
Mimi, zeno, kad ti spavas kad kuckas u 2 sata ujutru? Shocked Very Happy
Nisam bas sigurna da u tom uzrastu mozes nekako da je dovedes u red, Katarina tad nista nije slusala, gleda u mene, smeje se i opet napravi glupost, sad kad cuje NE, i to malo glasnije, kad joj pripretim prstom, nekad hoce da posluse, ali pocne da se svadja, nesto galami, buni se... Mimi, stavi stiker da mozemo da pratimo drugaricu kako raste osmeh srce
Sto se tice reda i rasporeda, ako ne uspes do tad da je naucis i ustosis, naucice u vrticu, tamo je sve pod konac, spavanje, jelo, igranje...da vidis kako se sve moze nauciti, da ne poverujes.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

plan i program uvodjenja cvrste hrane - Page 26 Empty Re: plan i program uvodjenja cvrste hrane

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 29 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28, 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu